Najlepšie spôsoby, ako získať rýchly metabolizmus

Viete, čo je rýchly metabolizmus? Aký metabolizmus máte, rýchly alebo pomalý? Rýchly metabolizmus môže viesť k zložitosti udržania vašej hmotnosti. Metabolizmus sa týka spoločného chemického postupu, ktorý premieňa potravu na energiu. Podobne ako plyn pre vaše auto, jedlo je sila vášho tela. Ak máte rýchly metabolizmus, vaše telo potrebuje palivovú účinnosť. Porovnajte niekoho s normálnym, inak pomalým metabolizmom, vaše telo nie je také kompetentné pri premene jedla na pracovnú metabolickú energiu.

metabolizmus rýchly

Známky rýchleho metabolizmu:

Pri pokuse o priberanie na váhe môže dôjsť k prejedaniu sa jedlom, ktoré sa môže prejaviť aj inými problémami. Mnoho ľudí, ktorí sa pokúšajú schudnúť, bude chcieť jesť všetky druhy potravín, ktoré pre nich nie sú lepšie.

Ak máte problémy s priberaním na váhe, inak sú to svaly, je to samozrejme prvý symbol rýchleho metabolizmu. Niekomu to môže znieť lepšie, stále len pre ľudí, ktorí sú chudí; bude to mať za následok vážne zdravotné problémy.

Príčiny rýchleho metabolizmu:

  • Ak máte úzkosť, bude to mať vplyv aj na váš metabolizmus a navyše ho zrýchlite. Neustále fajčenie a tlak prirodzene budú jediným motívom, ktorý môžete úplne odstrániť zmenou životného štýlu.
  • Ektomorfy majú rozdelenú stavbu, vďaka ktorej sú najpravdepodobnejšími kandidátmi na rýchly metabolizmus. Sú často štíhle podľa malých ramien, ohromne malej svalovej hmoty a navyše s ľahkým rámom.
  • Dedičnosť určite pôsobí ako prvok v metabolizme vášho tela, inak sa to nepáči. Existujú tri rôzne typy tiel – mezomorfy (osoby s atletickou stavbou), ektomorfné (s veľmi tenkou stavbou), endomorfné (s väčším telom).
  • Ďalším dôvodom, prečo by niekto mohol mať rýchly metabolizmus, je stav, v ktorom sa spaľuje. Toto je veľmi skoro jeden z ďalších motívov, aby ste tento zvyk vo svojom živote nevychovávali. Okrem všetkých ostatných chorôb, ktoré môže priniesť, je narušenie vášho metabolizmu ďalšou otázkou, ktorú musíte zahrnúť do rastúceho zoznamu.
  • Mimo DNA existuje ďalší dôvod na rýchly metabolizmus. Hyperaktívna štítna žľaza, uznávaná ako hypertyreóza, je jedinou príčinou. Úzkosť, únava, rýchly srdcový tep a chudnutie sú zvyčajnými symbolmi hypertyreózy. Štítna žľaza je ďalšou príčinou vášho rýchleho metabolizmu.

Najlepšie spôsoby rýchleho metabolizmu:

1. Dajte si svoje vitamíny:

Vitamíny skupiny B, najmä niacín, môžu pomôcť rozbehnúť situáciu zvýšením tvorby energie z mitochondrií, hybných síl našich buniek. Výroba, mliečne výrobky, celozrnné produkty a vajcia sú bohatým základom vitamínov B. Skúste quinoa, zrno bohaté na vitamíny B, inak do ranného miešania vajíčok pridajte pol šálky nakrájanej papriky a navyše trochu rozdrveného, ​​nízkotučného syra.

Rýchly metabolizmus 1

2. Študujte svoje spaľovanie kalórií:

Ak chcete získať dodatočný presný údaj, riaďte sa svojou energiou pomocou tejto kalkulačky. Vaša odpoveď je počet kalórií za deň, ktoré potrebujete na udržanie aktuálnej hmotnosti. Odstráňte 500 kalórií denne tým, že ich budete menej konzumovať, cvičiť viac alebo radšej kombináciou. Za každý týždeň zhodíte 1 až 2 kilá.

3. Vôbec nie jojo diéta:

To znamená, že spomalíte svoj metabolizmus. Akonáhle schudnete, ubúda svalov plus tuku, ale keď ho zvýšite späť, je to zvyčajne tuk, ktorý spaľuje menej kalórií.

Nevýhody rýchleho metabolizmu:

Ďalšou nevýhodou rýchleho metabolizmu je, že príprava svalov bude veľmi náročná. Pretože vaše telo spaľuje vaše jedlo tak rýchlo, nie je nič, čo by podporovalo rast svalov.

Ľudia, ktorí sú príliš chudí, majú tendenciu byť obvinení z toho, že nejedia dosť, inak sa pokúšajú hladní, aby vyzerali tak, ako vystupujú. Ženy s rýchlym metabolizmom môžu mať tiež ťažkosti s menštruáciou, pretože ich cykly sa môžu zmeniť na nepravidelné.