Ako zlepšiť trávenie prirodzene

Existuje priama úmera medzi procesom konzumácie -trávenia -vylučovaním jedla a vašim celkovým zdravím & dlhovekosť. Správne strávené jedlo sa dostane do buniek vášho tela & tkanivá, ktoré ich vyživujú. Mali by ste teda absolvovať proces trávenia & návyky s tým súvisiace, vážne!

Správne trávenie jedla

Ako si prirodzene zlepšiť trávenie:

Nižšie si prečítajte pár tipov a prirodzených spôsobov, ako je možné pomôcť pri tráviacich procesoch vášho tela.

1. Vyvážená strava pre dobré trávenie:

Používajte vyváženú stravu, ktorá uspokojuje výživové potreby vášho tela. Vaša strava by mala obsahovať dobre vyvážené porcie uhľohydrátov, tukov, bielkovín, minerálov, vitamínov & Hrubosť.

Zahrňte obidve rozpustné & Nerozpustná vláknina vo vašej strave. Nerozpustné vlákna pomáhajú zvyšovať väčšinu výkalov, zatiaľ čo rozpustné vlákna pomáhajú absorbovať vodu fekálnym materiálom, aby sa stala mäkkou. Vlákninu môžete získať jedením čerstvého ovocia & Zelenina, orechy, sušené ovocie, celozrnné produkty & Strukoviny. Ak sú vaše črevné návyky pravidelné, pravdepodobne nebudete nikdy trpieť problémami, ako sú divertikulitída, hromadenia, syndróm dráždivého čreva atď..

Obmedzte príjem tukov, pretože tuky sú ťažko stráviteľné a celkovo spomaľujú celý tráviaci proces. Aj keď je konzumácia určitého množstva tuku zásadná, pretože funguje ako mazivo pre váš tráviaci trakt, vo svojom systéme si to môžete uľahčiť spárovaním tučných jedál s potravinami s vysokým obsahom vlákniny.

2. Čas dobre sa najesť:

Určite ste už počuli, že raňajky by mali byť najťažšie, obed stredne ťažký a večera by mala byť najľahšia. Tiež sa snažte jesť každý deň v rovnakom čase.

Konzumujte maximum uhľohydrátov počas dňa, aby mali dostatok času na trávenie vašim telom & Poskytne vám tiež dostatok energie na každodenné činnosti. V čase obeda si môžete dať bielkoviny. V noci sa vyhýbajte jedlám bohatým na mäso a bielkoviny, pretože ich trávenie vyžaduje určitý čas. Večera by mala obsahovať jedlo, ktoré vám dodá minerály, ako napríklad: čerstvý ovocný a zeleninový šalát, zeleninu uvarenú v minimálnom množstve oleja alebo misku polievky. Mlieko môžete užívať ako ranné alebo stredné večerné občerstvenie.

3. Spoľahnite sa na probiotiká:

Požiadajte lekára, aby vám predpísal probiotickú kapsulu, ktorá obsahuje baktérie priateľské k črevám, ktoré uľahčujú proces trávenia. Vaše jedlo sa nielen ľahko strávi, ale aj pomôže črevám dobre sa vstrebať. Pomáhajú štiepiť laktózu & Posilnenie vášho imunitného systému.

4. Neprekračujte jedlo:

Všetky potravinové živiny vrátane: vitamínov, minerálov, bioflavonoidov, enzýmov, všetky majú určitú tepelnú toleranciu, pri prekročení ktorej sa živiny ničia.

5. Vyhnite sa sodám:

Sodové nápoje obsahujú kyselinu fosforečnú, kyselinu uhličitú, ktorá ničí črevné baktérie. Podobne konzumácia alkoholu a niektorých antibiotík narúša fungovanie črevných baktérií. Toto je jeden z najlepších tipov na prirodzené zlepšenie tráviaceho systému.

6. Správne žujte jedlo:

V detstve ste museli počuť, ako vám rodičia 32 krát opakovali, aby ste si prežúvali jedlo. Proces trávenia začína v samotných ústach tým, že jedlo pomelieme na menšie kocky a zmiešame so slinami. Ak teda jedlo poriadne nežujete a nedrvíte, nebude na neho správne zaútočiť kyselina prítomná vo vašom žalúdku. Takže si sadnite a trpezlivo jedzte svoje jedlo a pri ďalšom jedle ho len tak nepite. správne žuvanie je jedným z jednoduchých spôsobov, ako zlepšiť trávenie.

7. Drž sa ďalej od toxínov:

Vyhnite sa toxínom, ako je čaj, káva, sladkosti alebo fajčenie, pretože tieto stimulanty vedú k kolísaniu hladiny cukru v krvi počas celého dňa, čo vedie k nesprávnym stravovacím návykom a chuti do jedla & Stres.

8. Pite veľa vody:

Ako zlepšiť tráviaci systém prijatím veľkého množstva vody. Voda je najdôležitejšia a najdôležitejšia vec pre ľudský život, ak pijete veľa vody, napríklad viac ako 4 litre denne, potom bude váš tráviaci systém a krvný obeh v poriadku a veľa vody sa môže vyhnúť kameňom z obličiek.

9. Nevynechávajte jedlá:

Namiesto dvoch až troch extra ťažkých jedál si dajte menšie porcie jedla 5 až 6 -krát denne. Užívanie malých porcií denne je najúčinnejší spôsob, ako správne zlepšiť trávenie.

10. Jedlo bohaté na vlákninu:

Vláknina vám pridáva do jedla, ale zvyčajne môže byť rozpustná aj nerozpustná v závislosti od toho, čo prijímame. Na konci dňa vláknina pomáha absorbovať výživu z jedla a súčasne dodáva vášmu systému objem, takže vaše pohyby čriev sú správne a pravidelné, čím sa zabezpečí, že váš systém bude dobre stráviteľný a nebude spôsobovať nadúvanie a plynatosť..

11. Jóga môže zlepšiť vaše trávenie:

Určite vás zaujíma, ako zlepšiť trávenie pomocou jogy ako zbrane? Jóga je často považovaná za predbežné cvičenie v najlepšom prevedení z pohodlia vášho domova. jóga sa zvyčajne skladá z mäkkého dýchania a niekoľkých úsekov, balíčka, ktorý vám pomôže pri meditácii pri upokojení a uvoľnení vnútorných orgánov, čím sa zvýši metabolizmus a trávenie.

12. Kofeínový rez:

Káva je bežný nápoj pre väčšinu ľudí, ktorí sa prebúdzajú skoro ráno. Príliš veľký príjem kávy však môže spôsobiť plynatosť a nadúvanie vo vašom systéme, niečo, čo by rozhodne poškodilo trávenie. V dôsledku toho by ste sa mali tiež vyhnúť čokoláde, ktorá obsahuje kofeínové kúsky.

13. Prestaňte piť a fajčiť:

Obmedzenie pitia a fajčenia je určite dobrým prostriedkom na zlepšenie trávenia. Tu hovoríme o konzumácii alkoholu a priveľa tabaku, ktorý do vášho systému vlieva nikotín, čo je vlastnosť, ktorá obmedzuje hladké trávenie. To isté platí pre alkohol, ktorý spomaľuje trávenie a spôsobuje nadúvanie.

14. Úľava od stresu:

Stres môže byť dominantnou súčasťou tráviacich ťažkostí a zložitosti vo vašom tele. Stres narúša váš systém a neustály prúd stresu by určite mal za následok vážne vnútorné poškodenie tela. Stres spomaľuje telesné funkcie vrátane zníženia metabolizmu, ktorý výrazne bráni tráveniu. Vždy sa snažte upokojiť.

15. Detoxikačné obdobie raz za mesiac:

Denne sa v tele nahromadí veľa toxínov, možno počas celého mesiaca. Príliš vysoké hladiny toxínov môžu narušiť trávenie a súvisiace telesné funkcie. To je dôvod, prečo vám niekoľko dní, možno týždeň každý mesiac, pomôže detoxikačné obdobie, ktoré vám pomôže obnoviť váš tráviaci systém na ten najlepší. Detoxikáciu je možné vykonať aj doma, pokiaľ ide o šťavnatú diétu alebo jednoducho utečením z bežných jedál.

16. Pokračovanie jedál:

Tipy na zlepšenie trávenia by vás vrátili k pokračovaniu po jedle. Obvykle, keď konzumujete niečo príliš horké alebo príliš korenisté, môžu sa vyskytnúť tráviace problémy. Preto je vždy vhodné mať pokračovanie, v ktorom hneď po jedle zakončíte svoje podnebie zdravou púšťou, ako je jogurt a bobule alebo papája a med alebo jednoducho šálka čaju s čiernym citrónom.

17. Mätový čaj:

Listy mäty piepornej sú vždy známe svojim chladivým účinkom, chladivý pocit, ktorý zanechávajú, nás vždy ohromí. Tu teraz môžeme využiť dobrotu tejto mäty piepornej na zahnanie problémov s trávením, ako je nadúvanie, plynatosť a nervozita. Mätový čaj chladí a upokojuje vaše vnútorné orgány a zároveň podporuje rýchle trávenie.

18. Používajte korenie a bylinky:

Korenie a bylinky sú často bežnou súčasťou každého jedla, v zásade existujú preto, aby dodali chuti a vzhľadu. Teraz je veľa ľudí často proti tomu, aby používali príliš horúce korenie, pretože väčšina z nich spôsobuje zažívacie ťažkosti. Existujú však niektoré s výnimočnými liečivými vlastnosťami, ako je kurkuma, škorica, kmín, tymian, petržlen a koriander, ktoré v skutočnosti pomáhajú pri rýchlom trávení a zaisťujú, že vám pohyby čriev nebudú prekážať..

19. Použitie ľadu:

Ako zlepšiť trávenie ľadom je ľahký trik, pre ktorý sa môže rozhodnúť ktokoľvek a každý. Obvykle po ťažkom jedle by ste mali vždy po jedle sprevádzať vychladeným pohárom nápoja. Keď nič, jednoducho sa uchýlite k ľadovému poháru vody. Ľad ochladzuje a uvoľňuje váš systém a umožňuje ľahké trávenie.

20. Med a citrón:

Každé ráno sa prebuďte k Lukášovi teplý pohár vody zmiešaný s lyžicou medu a niekoľkými stlačeniami limetky alebo citrónu. Vápno plné antioxidantov a citrusov vytláča črevné šťavy, zatiaľ čo prírodné liečivé vlastnosti medu môžu upokojiť a uvoľniť váš systém.

21. Postupujte podľa postupu:

Vždy sa odporúča, aby ste svoj život viedli podľa určitej rutiny. Nepravidelné načasovanie jedla alebo každodenná zmena plánov nemusí byť niečo, čo vaše telo zvláda príliš dobre.

22. Zázvorový čaj zlepšuje vaše trávenie:

Zázvor je špeciálnym korením, ktoré dodá vašim jedlám chuť. Protizápalový produkt nielenže upokojí vaše vnútro, zaženie tráviace ťažkosti a popáleniny, ale postará sa aj o nadúvanie a tvorbu plynu tým, že umožní rýchlejšiu absorpciu potravinových živín..

23. Cvičenie voľnou rukou:

Rovnako ako jóga, malé cvičenie sa vždy osvedčilo ako dobrý spôsob, ako udržať váš systém zdravý a funkčný. Tieto cvičenia sú striktne naťahovacie, krútiace sa a podobne a mali by sa vykonávať hodiny po jedle. Malé zaťahovanie a ťahanie vám pomôže rýchlejšie stráviť jedlo.

24. Žiadna séria lepkov:

Mnoho štúdií sa predtým sťažovalo na prítomnosť lepku v ich strave, ktorý je najčastejšou príčinou poruchy trávenia. zoznam gluténových potravín, ktoré by ste mali konzumovať, môžete vždy konzultovať s dietológom. Obmedzte príjem lepku na minimum, ak ho nevylúčite navždy a raz zo svojho diétneho zoznamu a uvidíte, že vaše trávenie bude po zvyšok mesiaca vašim priateľom..

25. Obezita:

Obezita alebo nadváha môžu byť prekážkou pre váš systém, pretože obmedzuje voľný priebeh tráviaceho procesu. Pri obezite prevláda tuk, ktorý spôsobuje nevyhnutné narušenie systému. Vždy sledujte svoju váhu a udržujte trávenie v najlepšom poriadku.

Trávenie je domáce slovo, s ktorým sa často stretávame s problémom. Jedlo, ktoré tak dobre prežúvame, kĺže po našej fajke a rozpadá sa po linke. Iba vtedy, keď sa absorbuje všetka výživa a zvyšné sa vylúčia z vášho systému, nazývame tento proces hladkým trávením. Keď tento proces narušíme, nastanú problémy ako plyn a nadúvanie.