Ako získať viac testosterónu

Po tridsiatke sa mnohé z bežných funkcií tela začnú spomaľovať … alebo dokonca rozpadať. Pokles zdravia môže byť spôsobený mnohými rôznymi faktormi, ale stále viac starších ľudí sa pýta, ako získať viac testosterónu. Či už hľadáte prírodné metódy boja s nízkou T, alebo ak ste pripravení preskúmať lekárske programy na zvýšenie hladiny testosterónu, nasledujúce informácie podporia vaše úsilie..

Perfektné mužské telo Úžasný kulturista pózuje

5 jednoduchých krokov, ako prirodzene získať testosterón:

Podľa rád z TRT Medical Center pre tých, ktorých hladiny testosterónu mohli klesnúť len málo, je možné postupovať podľa týchto 5 jednoduchých krokov, aby ste získali testosterón prirodzene a videli pozitívne výsledky.

Cvičte mierne:

Toto je prípad, keď viac nie je lepšie. Vyhnite sa nadmernému namáhaniu, ktoré môže spôsobiť uvoľnenie kortizolu, hormónu znižujúceho stres v tele. Kortizol pôsobí proti vášmu úsiliu získať viac testosterónu a môže znížiť dostupné hladiny, čím sa váš problém s nízkym T ešte zhorší.

Veľa spánku:

Dobrý spánok môže urobiť zázraky pre celkové zdravie tela, ale predovšetkým počas hlbokého neprerušovaného spánku s úplnými cyklami je mozog schopný produkovať hormóny potrebné na to, aby telo bežalo najzdravším spôsobom. Cyklus zdravého spánku je veľmi dôležitou súčasťou prirodzeného príjmu testosterónu.

Znížiť stres:

Spolu s vyššie uvedeným nadmerným cvičením môže stres akejkoľvek formy zvýšiť telesnú produkciu kortizolu. Či už stres pochádza z domáceho alebo pracovného života, alebo niekde medzi tým, život so stresom vážne poškodzuje takmer každú funkciu tela. The hormón kortizolu je známym nepriateľom všetkej ostatnej hormonálnej rovnováhy. Telo sa jednoducho snaží chrániť, ale celkovo hladiny testosterónu klesá, keď je kortizol vysoký.

Stratiť telesný tuk:

Štúdie ukázali, že uložený telesný tuk v tele premení testosterón na estrogén. Jediným istým spôsobom, ako tomu zabrániť, je stratiť prebytočný telesný tuk a pracovať na štíhlejšej a upravenejšej postave.

Vyhnite sa toxínom:

Chemikálie nachádzajúce sa vo vysoko spracovaných potravinách zasahujú do schopnosti tela využívať testosterón. To platí aj pre tie toxíny, ktoré sa po zahriatí vylúhujú z plastových nádob a fliaš. Vyhnite sa týmto kontaminantom, aby ste čo najlepšie využili svoj testosterón.

10 užitočných potravín na získanie testosterónu z nutričného hľadiska:

Medzi najdôležitejšie potraviny, ktoré pomôžu získať testosterón z nutričného hľadiska, patria tie so zinkom, bielkovinami (aminokyselinami), vitamínmi B a omega-3 mastnými kyselinami. Celkovo sa odporúča protizápalová diéta. Aj keď je možné tieto všetky získať zo živočíšnej alebo rastlinnej stravy, vedci zistili, že mnohé živočíšne produkty môžu skutočne znižovať testosterón a zvyšovať estrogén, pretože pri trávení produkujú kyseliny a často preto, že samotné zvieratá obsahujú hormóny..

Takže pokračovaním v našich krokoch k prirodzenému získavaniu testosterónu spomenieme niektoré z najsilnejších potravín:

Krížová zelenina je užitočná pri blokovaní estrogénu v tele a zefektívnení testosterónu. Patrí sem okrem iného brokolica, karfiol, kapusta, kel a repa.

Kokos:

Či už jete kokos čerstvý, ako mlieko alebo surové kokosové maslo, je to vynikajúci zdroj zdravých tukov. Podporuje rast svalov, chudú telesnú hmotu a vyrovnáva hladiny hormónov.

Semená:

Zahrňte tekvicové, chia, konopné, ľanové a sezamové semená, aby boli prospešné pri dodávaní omega-3 tukov. Sú tiež skvelým zdrojom zinku a poskytujú tryptofán, ktorý pomáha vyrovnať hladiny hormónov v tele. Ľan a sezam sú užitočné, pretože obsahujú polyfenoly, ktoré znižujú estrogén v krvnom obehu.

Huby:

Sú užitočné, pretože blokujú produkciu enzýmu aromatázy. Aromatáza by mala byť zablokovaná, pretože je zodpovedná za premenu testosterónu na estrogén. Vyhľadajte huby Portobello, crimini, baby button a shiitake a jedzte ich buď surové alebo varené.

Maca:

Okrem toho, že maca zvyšuje a normalizuje hladiny hormónov, je dokázané, že zlepšuje aj libido. Je tiež nápomocný pri zvyšovaní energetickej hladiny pri cvičení…, čo zase pomáha zvyšovať hladiny testosterónu.

Avokádo:

Zdravé rastlinné tuky robia zázraky s hormonálnym systémom tela a energetickou úrovňou. Ovocné tuky a množstvo vitamínu B6 prispievajú k zníženiu hladiny kortizolu a zvýšeniu testosterónu.

Celé zrniečka:

Podobne ako semená, polyfenoly sa nachádzajú v celých zrnách, ako napríklad:

  • Pšenica
  • raž
  • Ovos
  • Kukurica
  • Jačmeň
  • Ryža
  • Proso

Polyfenoly sú užitočné, pretože pomáhajú znižovať estrogén v tele.

Zelený čaj:

Je to výborný zdroj fytochemikálií, ktorý pomáha znižovať estrogén. Zelený čaj má celý rad ďalších výhod, vrátane znižovania cholesterolu, znižovania krvného tlaku a prevencie rakoviny.

Vajcia:

Vajcia majú prirodzene vysoký obsah nasýtených tukov, omega-3 mastných kyselín, bielkovín a vitamínu D, ktoré sú nevyhnutné pre produkciu testosterónu. Z týchto dôvodov je užitočné zaradiť ich do stravy.

Divoký losos:

Aj keď dodržiavate alkalizačnú rastlinnú diétu, je často zdravé zaradiť túto rybu pre jej pozoruhodné vlastnosti. Má vysoký obsah horčíka, omega-3 mastných kyselín, bielkovín a vitamínu B. Znižuje tiež hladinu SHBG (globulín viažuci pohlavné hormóny), vďaka ktorému je testosterón neúčinný.