Ako udržať srdce zdravé?

Zdravé srdce! Chcete si udržať zdravé srdce? Ak áno, potom je tento článok pre vás. V dnešnej dobe je život každého jednotlivca veľmi uponáhľaný, ako aj s veľkým napätím doma i na pracovisku. Preto žijú nevyrovnaným životom. Ak ste aj vy jedným z nich, prečítajte si pozorne tento článok. Zdravý spôsob života vám zlepší srdce. Dnes vám teda v tomto článku povieme niekoľko spôsobov, ako udržať zdravé srdce.

Ako udržať srdce zdravé

Vaše srdce je sval, okrem toho chytá silnejšie a lepšie, ak žijete dynamický život. Neaktívny životný štýl, prežúvanie nezdravých potravín, fajčenie, alkohol, dlhá pracovná doba a kolektívny stres robia srdce ešte náchylnejším. Teraz je načase zamyslieť sa nad svojim srdcom, ako ho udržať zdravé.

Najlepšie tipy na udržanie zdravia srdca:

Teraz nižšie uvádzame zoznam najlepších tipov, ktoré sú prospešné pre zdravie srdca. Sú nasledujúce;

1. Staňte sa aktívnymi:

Aerobic kardio cvičenie

Cvičte 150 minút každý týždeň. Jediným spôsobom, ako dosiahnuť tento cieľ, je vykonať 30 minút pohybu 5 dní v týždni. Namontujte ho všade, kde sa dá, napríklad jazdou na bicykli.

2. Jedzte dobre:

Jedzte zeleninový šalát

Hlavnou vecou silného srdca je rozlíšiť, čo je vo vašej miske. Vždy si dávajte pozor na to, čo konzumujete, a hneď ako budete jesť. Jedlo uspokojivé pre zeleninu, celozrnné produkty, ovocie, červené mäso a menšie množstvo oleja, ktoré môže byť prospešné pre váš srdcový tep.

3. Získajte dostatok spánku:

Správne spať

Absencia spánku zhoršuje krvný tlak a tiež cholesterol. Nedostatok spánku tiež prináša tipy na zlepšenie úrovní stresu, ktoré tiež zvyšujú mieru podráždenia vo vašom tele, ďalšie nebezpečenstvo opuchu súvisiace so srdcovými ťažkosťami. 7-9 hodinový spánok každú jednu noc prospeje vášmu srdcu, aby zostalo zdravé.

4. Zanechajte alkohol a fajčenie:

Fajčenie a pitie

Všetci poznáte zlý vplyv fajčenia a pitia alkoholu na zdravie srdca. Prestať s alkoholom alebo cigaretami je trochu ťažké; namiesto toho nie je múdra voľba ani vražda seba samého. Pokúste sa tento zvyk opustiť postupne, ale s dôverou.

5. Rýchla chôdza:

Krásna kráčajúca žena

Je nevyhnutné, aby každý bez ohľadu na vek chodil asi 30 minút skoro ráno, zatiaľ čo to znižuje účinky kontaminácie na srdce, ktoré sa dajú očakávať počas západu slnka.

6. Cvičenie, jóga alebo sprostredkovanie:

jogová meditácia v lotosovej polohe

Robte čokoľvek z toho, čo sa vám páči, bodnutím aplikujte jeden z postupov, aby ste posilnili svoje srdce. Iba 30 -minútové aeróbne cvičenie obnoví váš srdcový pomer. Meditácia, ako aj joga sú pre vaše srdce nespočetné, napríklad prospievajú pohodlnému tlaku, ktorý mechanicky obnovuje prácu vašich sŕdc.

7. Vyhnite sa jedlu prebytočnej soli:

čierna soľ 4

Na ceste k udržaniu kondície krvného tlaku rozlomte používanie soli na stole a pridajte do prípravy jedla menej, v opačnom prípade ho úplne vyraďte. Tiež dávajte pozor na veľké výšky soli v ošetrených potravinách. Skontrolovali sme štítky na potravinách, ak je potravina v nadbytku soli, spotrebuje viac ako 1,5 g soli alebo 0,6 g sodíka na každých 100 g.

8. Konzumujte mastné ryby:

Ryby

Ak nie ste vegetarián, odporúča sa jesť mastné ryby dvakrát týždenne. Existuje mnoho rýb, ktoré obsahujú omega -3 a podporujú obranu pred srdcovými chorobami, sú sardinky, makrela, losos a tuniak.

9. Udržujte zdravú telesnú hmotnosť:

váha diétnej váhy

Udržanie zdravej hmotnosti je dôležité pre všetky zdravie, napríklad tučnota zvyšuje riziko mnohých srdcových chorôb, cukrovky, vysokého krvného tlaku atď. Udržujte BMI medzi 20 až 25, čo sa meria ideálna hmotnosť..