Ako udržať pľúca zdravé?

Máte problémy s dýchaním? Chcete si udržať zdravé pľúca? V dnešnej dobe existuje mnoho ľudí, ktorí trpia problémami s pľúcami v dôsledku ich nezdravého a nevyrovnaného života. Znečistenie ovzdušia je hlavnou príčinou nezdravých pľúc. Vaše pľúca zaisťujú úžasnú prácu každý deň. Silné pľúca dodávajú do krvi veľké množstvo kyslíka a navyše vám umožňujú snažiť sa, žiť a podávať dobré výkony. Pľúca, podobne ako naše telo, tiež vyžadujú každodennú starostlivosť a oddanosť. Preto vám dnes v tomto článku povieme niekoľko tipov, ako udržať pľúca zdravé.

Ako udržať pľúca zdravé

Ak máte problémy s pľúcami, môžu sa objaviť tieto príznaky a sú nasledujúce;

  •  Bolesť pri dýchaní
  •  Kašeľ a sipot pri cvičení
  •  Dýchavičnosť pri jednoduchých akciách
  •  Pretrvávajúci kašeľ
  •  Slabosť s kolísaním aktivity

Najlepšie tipy na udržanie zdravých pľúc:

Teraz vám nižšie povieme najlepšie tipy na udržanie zdravia vašich pľúc. Sú nasledujúce;

1. Technika nafukovania proti kašľu:

Mokrý kašeľ

Metóda Huff Cough je sekvencia mini-kašľa, ktorá je rovnaká ako jeden veľký kašeľ. Na to vám pomôže váš respiračný terapeut.

2. Vykonajte kliky:

Drví Diff

Je veľmi dôležité, aby vaše pľúca pracovali 10 až 20 kľukov denne. Váš hrudník a svaly žalúdka vám umožňujú nasávať vzduch. Posilnite ich a môžete skúsiť aj hlboké dýchanie.

3. Zostaňte hydratovaný:

Pohár vody

Je dôležité vypiť 2 litre tekutiny alebo vody každý deň, aby ste si pomohli slinami. Pokiaľ ide o tenkosti, musíte sa najskôr poradiť so svojim špecialistom, aby ste sa uistili, že to, čo funguje, bude pokračovať vo zvyšku vašej liečebnej stratégie. Pite preto viac vody, pretože dobrá hydratácia pomáha udržať sliny dýchacích ciest vlhké, čo spôsobuje, že sa môžete vykašliavať.

4. Použitie schodov namiesto výťahu:

Aby si udržali zdravé pľúca, musíte každý deň označiť početné výlety po schodoch do suterénu. Existuje mnoho cvičení, ktoré vám zrýchlia tep, ako napríklad jazda na bicykli, schody alebo rýchla chôdza. Pomáhajú udržiavať vaše srdce a pľúca v slušnej forme.

5. Majte antioxidanty:

huba

Konzumácia potravín podobných brokolici a hubám, ktoré sú ironické v antioxidantoch, vám prospeje, keď si úplne umyjete pľúca pred poškodením voľnými radikálmi, ktoré je spôsobené kontamináciou..

6. Použite obrannú masku:

Je veľmi dôležité, aby tí, ktorí pracujú z miesta na miesto, na prach, chemikálie alebo azbest, obliekli okrem prevzdušňovaných pracovných zón aj ochranný výstroj počítajúci s plynovou maskou. Keď cestujete v znečistenom prostredí, okolo úst a nosa sa používa tvárová maska ​​alebo šál, pretože priemyselná expozícia je hlavným nebezpečenstvom pre zdravie pľúc, ktoré vedie k rakovine pľúc, CHOCHP a astme.

7. Posturálna a perkusná drenáž:

Ak potrebujete posturálnu a perkusnú drenáž, obráťte sa na svojho lekára. Pri tomto procese sa hlien vylučuje z pľúc do dýchacích ciest, takže sa môžu vykašliavať. Bicie, zaistené drenážne polohy, hlboké dýchanie a kašeľ sú pri tejto metóde recyklované.

8. Vyhnite sa fajčeniu:

Vyhnite sa fajčeniu

Fajčenie je hlavným dôvodom závažných pľúcnych chorôb, ako je chronická obštrukčná choroba pľúc alebo CHOCHP, ako aj rakovina pľúc. Dym môže poškodiť vaše pľúca, pretože dym z cigár, fajok a cigariet pokrýva viac ako 4 000 škodlivých chemikálií. Zabráňte tiež pasívnemu fajčeniu. Vykonajte vo svojom dome oblasť bez dymu.

9. Dávajte pozor na znečistenie ovzdušia:

Znečistenie vzduchu

Je veľmi dôležité uvedomiť si znečistenie ovzdušia a zaistiť, aby vaša časť udržiavala vzduch čerstvý. Vnútorné aj vonkajšie znečistenie ovzdušia môže spôsobiť zdravotné problémy, najmä pre jednotlivcov, ktorí si zabezpečujú pľúcne choroby.

Ako udržať pľúca zdravé