Ako udržať pečeň zdravú?

Bojíte sa o svoje zdravie pečene? Chcete zdravú pečeň? Ak áno! Potom je tento článok pre vás. V dnešnej dobe je život veľmi uponáhľaný, a preto je nevyhnutné udržiavať zdravie pečene v dobrom stave. Pečeňová podpora zásobuje a kontroluje vašu spotrebu životne dôležitých minerálov a vitamínov, vyrovnáva hladinu cholesterolu a okrem toho funguje ako sito, ktoré vás chráni pred príjmom veľkého množstva toxínov. Dnes vám teda v tomto článku povieme niekoľko tipov, ako si udržať zdravú pečeň.

Ako udržať zdravú pečeň

Pečeň hrá účinnú úlohu od distribúcie hormónov po čistenie. Mnoho ľudí zaťažuje pečeň každodennými činnosťami, ako je napríklad dýchanie nečistého vzduchu, pitie alkoholu a konzumácia upravených alebo škodlivých potravín. Pamätajte si, že to, ako žijete, má obrovský vplyv na naše pečene.

Najlepšie spôsoby, ako udržať zdravú pečeň:

Teraz nižšie uvádzame niekoľko spôsobov, ktoré sú prospešné pre udržanie zdravej pečene. Sú nasledujúce;

1. Jedzte vyváženú stravu:

Pečeň potrebuje na svoje mnohé funkcie veľké množstvo minerálov a vitamínov; vaša diéta preto musí byť skvelá v ovocí, ako aj v potravinách bohatých na živiny a zelenine, ako je zelenina z rodu Brassica, ako je napríklad zelenina, ružičkový kel, karfiol a brokolica a listová zelenina ako špenát, kel, púpava a podobne. hrušky, ovos, škoricu a jablká.

2. Vyhnite sa jedovatým prvkom:

Čokoľvek vdýchnete a vniknete do pokožky, vytvorí to režim pre vašu pečeň. Pesticídy, fungicídy a farby, ako aj ďalšie chemikálie sú veľmi smrtiace. Hneď ako vám ide o toxické látky, chráňte si tvár maskou, zastavte sa na vetranom mieste a chráňte pokožku šatkami, dlhými rukávmi a klobúkom..

3. Pite čistú vodu:

Vymeňte každú sódu, kávu alebo džús, ktoré vypijete, čistou vodou. Je veľmi dôležité, aby ste do svojho systému dostali dostatočné množstvo vody, čo je veľmi dôležité pre čistenie. Vypite najmenej 8 až 10 pohárov čistej, namáhanej vody každý deň. Vďaka tomu môže vaša pečeň vypláchnuť škodliviny mimo vášho tela.

4. Udržujte si zdravú hmotnosť:

Musíte vedieť, že obezita spôsobuje mastné choroby pečene a predstavuje pre nich veľké riziko zjazvenia alebo cirhózy pečene, rakoviny pečene a zlyhania pečene. Musíte si zmerať časť pásu a udržať ju o zdravý obvod. Cvičenie a konzumácia diéty s nízkym obsahom tuku a veľkého obsahu vlákniny, antioxidantov, minerálov a vitamínov, ako aj prospešné pre udržanie silnej hmotnosti a pečene.

5. potenie:

Ak chcete zachovať zdravú pečeň, musíte vykonať niekoľko cvičení na potenie. Je to preto, že potenie umožňuje vášmu telu odstrániť toxíny z pórov, čím sa zníži očistná záťaž pečene.

6. Masírujte si pečeň:

Bez ohľadu na to, ako ležíte na chrbte, môžete si mierne masírovať žlčník alebo pečeň, ktoré sa nachádzajú vedľa dolnej oblasti rebier na pravej strane tela. Pomáha tiež zlepšiť prietok krvi v tejto oblasti.

7. Vyhnite sa pitiu alkoholu:

V nedávnych štúdiách sa potvrdilo, že alkohol je toxický pre pečeň, navyše spôsobuje oveľa horšie ochorenia pečene, ako je hepatitída. Ak to nemôžete urobiť, vyhnite sa pitiu vo veľkej miere. Môže poškodiť pečeňové bunky, čo môže mať za následok opuch alebo poškodenie, ktoré vyvinie cirhózu, ktorá môže byť smrteľná.

8. Dávajte si pozor na hepatitídu:

Je to choroba, ktorá poškodzuje pečeň a tiež sa pohybuje v tele cez telesné roztoky. Injekcie je možné získať pri hepatitíde B a A. Vyhnite sa zdieľaniu svojich vecí, ako sú ihly, zubné kefky, žiletky atď..