Ako udržať žalúdok zdravý?

Trápia vás žalúdočné problémy? Chcete si udržať zdravý žalúdok? Ak áno! Potom je tento článok pre vás. Je zrejmé, že diéty majú priamy vplyv na naše črevá a dodatočnú časť tráviaceho tela. Nezabudnite, že vaša životná úroveň, ako aj výber jedál môžu narušiť režim, akým vaše telo trávi diéty, ktoré konzumujete. Dnes vám teda v tomto článku povieme niekoľko dôležitých rád, ako udržať zdravý žalúdok.

Ako udržať žalúdok zdravý

Tráviaci systém je zodpovedný za rozklad potravín, ktoré konzumujete, na živiny, ktoré si vaše telo želá. Neistota ignorujúca vašu žalúdočnú zdatnosť, vaše telo pravdepodobne narazí na problémy s trávením potravín a na fascináciu týchto živín..

Tipy, ako udržať žalúdok zdravý:

Teraz nižšie uvádzame niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu udržať zdravý žalúdok. Sú nasledujúce;

1. Konzumujte zdravú výživu:

Tipy na starostlivosť o pleť - zdravá strava

Konzumujte potraviny plné vlákniny, ako je zelenina, celozrnné produkty, ovocie alebo obilniny. Vláknina inšpiruje materiál cez tráviaci systém a ponúka stolici správnu stálosť a väčšinu. Prednostne by ste mali zjesť najmenej 30 g vlákniny na každý deň, pretože stabilné jedlo, ktoré je vo vlákne ironické, pravdepodobne zníži riziko vzniku divertikulárnej choroby, rakoviny hrubého čreva a konečníka alebo srdcových chorôb. Jedzte tiež ovocie, ako sú jahody, avokádo, mango a suché ovocie, ako sú sušené slivky a hrozienka, pretože ponúkajú povinnú vlákninu a podporu, aby udržali žalúdok čistý a v dobrej kondícii.

2. Príjem probiotík:

Jogurt - žiarivá pokožka

Ak máte žalúdočné vredy a užívate tabletky, je veľmi dôležité, aby ste pravidelne užívali probiotiká, ako je jogurt a kefír. Vlastnosti, akými sú napríklad stres, antibiotiká, nedostatok spánku, choroby, zlá strava a starnutie, môžu často viesť k nerovnomernosti mikroorganizmov žalúdka. Probiotiká hrajú dôležitú úlohu v udržiavaní rovnováhy „dobrých“ mikroorganizmov v žalúdočnom trakte.

3. Pite veľa vody:

Voda na pokožku

Aby ste udržali svoj systém silný, musíte každý deň piť veľa vody. Kedy je váš moč čistý a neparfumovaný, potom je to symbol toho, že dostávate dostatok vody. Pitná voda prospieva zmäkčeniu niektorých živín, inšpiruje spôsob plytvania gastrointestinálnym systémom a tiež podporuje relaxáciu stolice..

4. Vyhnite sa fajčeniu:

Vyhnite sa fajčeniu

Musíte vedieť, že fajčenie znižuje silu spojenia uprostred pažeráka a žalúdka a podporuje spätný tok kyseliny brušnej do pažeráka alebo reflux, čo môže mať za následok bolesť žalúdka a ďalšie ťažkosti. Fajčenie podobne zhoršuje peptické vredy a zápalové črevné ochorenia, okrem toho súvisí so zvýšeným nebezpečenstvom mnohých chorôb.

5. Konzumujte časté jedlo:

Stravovací plán

Jedzte po celý deň malé a časté jedlá, aby ste si udržali vyváženú hladinu cukru v krvi, zrýchlený metabolizmus a aktívnu vitalitu. Tiež vám prospeje, ak sa vyhnete pocitu neukojiteľnosti pri nasledujúcom jedle, pretože to môže viesť k konzumácii väčších porcií diét s vysokým obsahom tuku, ktoré brzdia vašu absorpciu..

6. Cvičenie:

Aerobic kardio cvičenie

Pravidelná podpora cvičenia na navodenie vhodnej žalúdočnej atmosféry tým, že umožníte prenosu jedla cez hrubé črevo oveľa skôr, čím sa zníži aj množstvo vody, ktoré v stolici zmizne. Konzistentné srdcové cvičenia podporujú spevnenie svalov žalúdka, okrem toho znižujú letargiu tým, že motivujú svaly žalúdka, aby strčili tráviace výplne do vášho systému..

7. Vyhnite sa nezdravému jedlu:

Nezdravé jedlo

Nezdravé jedlo obsahuje mierne vlákninu alebo výživu a často pokrýva veľké množstvo nasýtených tukov, prísad a soli, ktoré sú pri namáhaní škodlivé pre telo a obzvlášť pre váš žalúdok. Vyhnite sa teda konzumácii chipsov, hamburgerov, šišiek, pizze atď.

8. Vyrovnajte sa so stresom:

Nadmerný stres alebo nervozita môžu spôsobiť, že sa váš žalúdočný systém začne preháňať, pretože úzkosť môže zhoršiť niektoré okolnosti, ako je syndróm dráždivého čreva alebo peptické vredy.