Ako sa vyhnúť bolestiam chrbta

Ako sa môžete vyhnúť bolestiam chrbta? Bolesti chrbta a chrbta sú v našej spoločnosti veľmi časté. Polovica týchto ľudí pozná početné epizódy problémov s chrbtom. Problémy s chrbtom môžu viesť k rybolovu, golfu, inak stále len k hre detí a vnúčat plných bolesti.

ako sa vyhnúť bolestiam chrbta

V zlých prípadoch môže problémom s chrbtom brániť schopnosť obliecť sa. Zhruba všetko, čo robíte, vyžaduje využitie vášho chrbta a problémy s chrbtom sú len málokedy dôsledkom osamotenej činnosti alebo nehody.

Ako sa vyhnúť bolestiam chrbta:

Teraz v tomto článku vysvetľujeme, ako sa vyhnúť bolestiam chrbta. Tu je 7 tipov, ako sa vyhnúť bolestiam chrbta, ako nás sleduje.

1. Spiaca pozícia:

Občas sa odporúča spať na boku pri kolenách vytiahnutých trochu k hrudníku. Jeden vankúš položte pod kolená a ďalší pod spodnú časť chrbta. Spánok na bruchu môže byť obzvlášť náročný na chrbát. Iste nemôžete spať inak, dajte si pod boky vankúš. Nejasne musíte spať na chrbte, pre väčšiu podporu si dajte pod kolená vankúš, inak zvinutý uterák. Kým spíte na boku, pokúste sa ležať pri vankúši medzi nohami, aby boky a chrbát boli v správnom vyrovnaní.

2. Dávajte pozor na svoje držanie tela:

Najlepšia stolička na prevenciu bolestí chrbta je stolička s rovným chrbtom alebo krížom. Keď sedíte, držte kolená o niečo vyššie ako boky. V prípade potreby podoprite nohy na stoličke. V prípade, že musíte nastaviť dlhší čas, držte hlavu hore a stiahnite žalúdok. Ak je to pravdepodobné, uvoľnite jednu nohu na stoličke – plus nohy vymeňte každých 5 až 15 minút..

3. Vyberte správnu kabelku, inak Aktovku:

Kúpte si tašku, inak kufor, širokým, prispôsobiteľným popruhom, ktorý je dostatočne dlhý, aby vám siahol nad hlavu. Takto sa nosí aj kuriérska taška (ako nosia nosiči bicyklov). Nechajte popruh na opačnom ramene tašky rovnomerne rozdeľovať váhu a navyše udržíte ramená dokonca bez bolestí chrbta. Keď nosíte ťažkú ​​tašku, inak bez popruhov, často si striedajte ruky, aby ste sa vyhli namáhaniu na jednej strane tela. Na uľahčenie nákladu občas vyčistite tašky, kufre, batohy a ďalšie nosiče vecí, ktoré nepotrebujete.

4. Sledujte svoju hmotnosť:

Ďalšie kilá, najmä v strednej časti, môžu spôsobiť ešte väčšiu bolesť chrbta nerovnomerným ťažiskom a namáhaním krížov. Udržujte si 10 libier svojej ideálnej hmotnosti, môže vám pomôcť kontrolovať bolesť chrbta.

5. Získajte cvičenie navyše:

Backche

Nejasne vás bolí chrbát; Môžete si myslieť, že najlepšou metódou na uvoľnenie je obmedziť cvičenie a odpočívať. Deň, inak dva dni odpočinku, môže pomôcť, ale viac nemusí pomôcť bolesti. Odborníci teraz vedia, že obvyklá fyzická aktivita môže pomôcť zmierniť zápal a svalové napätie.

6. Prestaňte fajčiť:

Fajčenie zvyšuje riziko osteoporózy, ktorá môže viesť k slabšej chrbtici a bolestiam chrbta. Tento zvyk tiež znižuje prietok krvi v celom tele, čo znižuje kyslík v miechovom tkanive a tiež brzdí proces hojenia.

7. Dávajte pozor, ako zdvíhate:

Neohýbajte sa od pása, aby ste zdvíhali ťažké predmety. Otočte kolená a drep, zatiahnite svaly žalúdka a pri vstávaní držte predmet blízko tela. Pri zdvíhaní nenatáčajte telo. Ak môžete, radšej strčte, než ťahajte ťažké predmety. Zatlačenie je na chrbte jednoduchšie.

8. Vyhnite sa stresu:

Stres, bolesť chrbta a napäté svaly idú ruka v ruke. Ak nesiete v hornej časti chrbta a ramien veľké napätie, ste na zranenie chrbta zrelí. V tejto časti vám pomôžeme zistiť, kedy máte vysokú úroveň stresu, a tiež si musíte dávať pozor na chrbát. Okrem toho predstavíme niekoľko tipov, ako sa vyrovnať so svojim stresom, napríklad vizualizáciu.

Dúfam, že vyššie uvedený článok o tom, ako sa vyhnúť bolestiam chrbta, je pre vás užitočný a účinne zníži bolesť chrbta.