Ako ovládať spánok

Ste frustrovaní zo spánku? Príliš malý spánok pre vás samozrejme nie je v poriadku, ale príliš veľa spánku môže byť tiež zdrojom mnohých problémov! Spánok je normálnym stavom bezvedomia, ktorému čelí väčšina zvierat i ľudí, pričom ich pozorný dobrovoľný telesný kurz je v skutočnosti zhustený. Fyzické telo môže prostredníctvom nervového systému a svalového systému obnoviť svoje vlastné ja.

Ovládajte spánok

Pre mnoho ľudí je extrémna ospalosť spôsobená každodennou prácou, stále voľnočasovými aktivitami a starostlivosťou o deti. Toto je rozpoznané ako hypersomnia, opakovaná ospalosť, ktorá spôsobuje, že ľudia chcú často zdriemnuť, stále v práci.

Tipy na ovládanie spánku:

1. Zmeňte svoj životný štýl:

a) Prestaňte fajčiť:

Nikotín je tonizujúci, a preto sa vyhnete tomu, aby ste nezaspali.

b) Pripojenie k plánu spánku:

Dodržiavanie plánu spánku sa aklimatizuje na vaše telo na cyklus spánok-bdenie a pomôže podporiť zdravší spánok.

c) Zmeňte starú matrac:

Potom, ako bude váš matrac starý (viac ako 6-7 rokov), je načase ho vymeniť za novší.

d) Teplo:

Ideálna teplota pre vašu spálňu je asi 70 ° F alebo 21 ° C.

e) Vypnite elektroniku:

Vo vašej spálni nesmie byť žiadne falošné svetlo. Malé LED svetlá však môžu obťažovať váš spánok. Okrem toho sa vyhýbajte jasnému svetlu 1-2 hodiny pred odchodom do postele (ako televízor).

f) Večera:

Počkajte aspoň 3 hodiny neskôr, než si dáte večeru, skôr ako idete spať.

2. Dostatočný nočný spánok:

To môže znieť jasne; veľa z nás však ustúpi o hodinu na holenie, inak o dve hodiny mimo spánku pri východe slnka, inak v noci, aby robili iné veci. Takmer všetci dospelí potrebujú 7 až 9 hodín v noci a teenageri často celých 9 hodín. Zablokujte 8 alebo 9 hodín spánku každú noc.

3. Cvičenie:

Nechajte svoju krv prúdiť po celý deň, udržíte svoje telo v kondícii a taktiež si vybudujete zdravé spánkové návyky. Za predpokladu, že vám vaša práca nedovoľuje vykonávať nejakú fyzickú aktivitu, skúste si pred večerou zabehať, inak jogu. Napriek tomu nepracujte pred spaním, inak bude pre vás ťažšie zaspať.

4. Dokončite záznam o spánku:

Zaznamenanie vašich spánkových režimov spolu so správaním, ktoré ste vykonali predtým, ako sa pokúsite zaspať, vám pomôže určiť spúšťač dobrého alebo chudobného nočného spánku. Budete tiež sledovať vzťah medzi vašou úrovňou bdelosti po celý deň a množstvom spánku, ktoré máte každú noc.

5. Buďte zdraví:

Dopĺňaním vitamínov a živín vo svojom tele sa môžete fyzicky udržať na dobrej ceste. Prehltnite veľké množstvo vody, pretože dehydratácia môže spôsobiť, že ste unavení a môže byť ťažšie vstávať pri východe slnka.

6. Udržujte rozptýlenie mimo postele:

Nechajte svoju posteľ používať na spánok. Nemali by ste študovať, pozerať televíziu, hrať videohry ani inak používať v posteli prenosný počítač. “ Vyhnite sa tiež akýmkoľvek intenzívnym diskusiám v posteli. Môžu vás nechať bez spánku.

7. Zobuď sa a urob niečo:

Akonáhle dokončíte svoju rutinu, rozhýbte sa. Prejdite sa do práce, inak ak šoférujete, trochu zaparkujte a zíďte hore schodmi. Cez víkend sa môžete vybrať na prechádzku alebo vysávať. Čokoľvek urobíte, vaša krv sa pohybuje. Umožní vám vyčistiť mentálne pavučiny zanechané spánkom a tiež sa usadiť v pohotovosti.

9. Ak je to nevyhnutné, overte si to u lekára:

Vaše problémy so spánkom môžu mať fyziologický základ, ktorý môže lekár diagnostikovať a liečiť. (Uvedomte si však, že množstvo liekov na spánok môže mať kontraproduktívne vedľajšie účinky.