Aké sú typy bolesti hlavy na rôznych miestach

Predstavte si, že idete do práce s bolesťou hlavy. Jednoducho vám to robí deň ešte horším. Táto bolesť hlavy alebo nepohodlie sťažujú robiť čokoľvek. Možno budete chcieť zostať vo svojej posteli a nerobiť absolútne nič.

Aké sú typy bolesti hlavy na rôznych miestach

Bolesť hlavy je najčastejším dôvodom; ľudia chodia k lekárovi. Väčšinou ženy bolí hlava a potom ich začne bolieť hlava. To je dôvod, prečo 127 miliónom ľudí chýba práca.

Typy a polohy bolesti hlavy:

Hlava môže bolieť odlišne od človeka k človeku. Môže to byť frontálne, zadné, čelo, tvár alebo hlava. Bolesť môže mať akúkoľvek veľkosť. Na začiatku je to zvyčajne menej a s neliečením sa časom zvyšuje. Ak bolesť hlavy pretrváva dlhšie, navštívte lekára.

Tiež je potrebné skontrolovať bolesť hlavy s ďalšími príznakmi, ako je chlad, tečúci nos, stuhnutosť svalov, horúčka, hnačka, bolesť žalúdka, nevoľnosť a vracanie. Ak zostane dlhší čas, musíte navštíviť lekára, pretože by to mohlo znamenať vážne ochorenie.

Môžu za to hlavne nervy rozložené po mozgu. Rozprestiera sa na hlave a tvári. Príčinou môže byť aj bolesť svalov a ciev. Vďaka tomu je každý typ bolesti hlavy iný. Každý človek teda môže mať z akéhokoľvek dôvodu iný typ bolesti hlavy. Typy bolesti hlavy sú nasledujúce.

Primárna bolesť hlavy:

Bolesti hlavy, ktoré nemajú žiadnu príčinu alebo stav, sa nazývajú primárne bolesti hlavy. Je to bežný typ bolesti hlavy. Tento typ bolesti hlavy je veľmi mierny a má krátke trvanie. Na vyliečenie stačí jednoduchý odpočinok alebo šálka čaju.

Sekundárna bolesť hlavy:

Bolesť hlavy, ktorá má svoj dôvod a stav, sa nazýva štandardná bolesť hlavy. Mohlo by ísť o poruchu alebo zranenie. Tento typ je dlhší a bolestivejší. Môžete si vziať liek a vyliečiť ho.

Obrovská bolesť hlavy:

Skupinové bolesti hlavy sa nazývajú klastrová bolesť hlavy. Trvá to týždne a mesiace. Je to častejšie u mužov a žien. Tento typ bolí na jednej strane. Je to neznesiteľnejšie. Nie je to pulzujúce. Je tiež bilaterálny. Má dva druhy. Epizodická klastrová bolesť hlavy je dlhšia bolesť hlavy. Môže to trvať od dvoch týždňov do rokov. Prichádza s krátkou prestávkou. Klastrová chronická bolesť hlavy nie je prestávka. Zostáva niekoľko mesiacov až rokov. Je nepretržitý a pokračovať v živote môže byť veľmi nepríjemné.

Sínusová bolesť hlavy:

Sinus je priechod vzduchu, ktorý obklopuje oči, nos a tváre. Táto dutina môže spôsobiť bolesť a spôsobiť sínusovú bolesť hlavy. To spôsobí, že dutiny napučia a zanesú sa hlienom. Bolesť môže byť čelná a tvárová. Je hlboký a pulzujúci. Tvár je na dotyk jemná. Horšie je to pri ohýbaní alebo ležaní. Môže sa zamieňať s bolesťou ucha alebo zubov. Je sprevádzaný chladom a nádchou. Môže to tiež spôsobiť horúčku. Často je zamieňaný s migrénou.

Tenzná bolesť hlavy:

Tenzná bolesť hlavy je najčastejším typom primárnej bolesti hlavy. Hovorí sa mu stresová bolesť hlavy. Vytvára tlak v hlave, prednej časti tváre a chrbte. To robí osobu citlivou na svetlo a zvuk príležitostne. Často to vedie k poruche spánku. Má tri typy, a to zriedkavú epizodickú tenznú bolesť hlavy, častú epizodickú bolesť hlavy a chronickú bolesť hlavy. Občasná epizodická bolesť hlavy môže byť raz za mesiac. Častou epizodickou bolesťou hlavy je bolesť hlavy každé 2 až 15 dní. Môže byť hodinový. Bolesť je u tohto typu silná, chronická tenzná bolesť hlavy každých 15 dní. Je to cítiť z oboch strán. Pokožka hlavy sa stáva citlivou, bolestivejšou.

typy a polohy bolestí hlavy

Bolesť chrbta:

Každý, kto mal lumbálnu punkciu chrbtice, vyvinie bolesť hlavy. Spinálny kohútik zahŕňa odstránenie spinálnej tekutiny pre akýkoľvek test alebo postup. Lumbálna punkcia je injekcia anestézie na vykonanie akéhokoľvek postupu. Epidurálny blok sa podáva v chrbtici počas pôrodu a C-rezu. Po ukončení procedúry tekutina chrbtice uniká a spôsobuje zmeny tlaku tekutiny. Táto zmena tlaku má za následok bolesť hlavy. stane sa to po 5 dňoch postupu. Bolesť je viac v sede. Najlepšie je vyhnúť sa akýmkoľvek takýmto postupom. Tiež nesmiete dvíhať činky a odpočívať, aby ste predišli úniku miechovej tekutiny.

Cvičenie Bolesť hlavy:

Po namáhavej fyzickej aktivite vás niekedy začne bolieť hlava. Toto sa nazýva námahová bolesť hlavy. pozoruje sa väčšinou u mladších ľudí do 50 rokov. Keď vykonávate akékoľvek ťažké cvičenie alebo aktivitu, vaše srdce bije rýchlejšie, aby ste mali neustály dopyt po kyslíku v krvi. Toto zvýšenie krvného tlaku nie je len v tele, ale aj v mozgu. Toto sa nazýva venózny tlak. Primárne je táto bolesť hlavy. Končí sa cvičením. Možno budete chcieť šťavu na normalizáciu tlaku.

Hypertenzná bolesť hlavy:

Hypertenzia znamená zvýšenie krvného tlaku. Je to zvyčajne kvôli rodinnej anamnéze alebo stresu. U niektorých ľudí spôsobujú bolesti hlavy. Neexistuje žiadny návod, ako nájsť jeho príznaky. Trpezlivosti sa odporúča len správna strava a zdravý životný štýl.

Nádorová bolesť hlavy:

Ako naznačuje názov, bolesť hlavy spôsobená nádorovými zvodmi sa nazýva nádorová bolesť hlavy. Nádor je skupina abnormálnych buniek rastúcich v mozgovej hmote. Keď je nádor malý, nevyvíja žiadny tlak na mozog. Ako rastie, začína vytvárať tlak. Začína to bolesť hlavy. Normálne dochádza k závratom, nedostatočnej koordinácii a zníženiu schopnosti vidieť, počuť a ​​hovoriť. Keď sa tieto príznaky začnú zosilňovať, musíte sa obrátiť na lekára.

Posttraumatická bolesť hlavy:

Posttraumatická bolesť hlavy je bolesť hlavy po akejkoľvek nehode alebo zranení. Toto je kratšie. Tiež to nie je viac ako týždeň. Lekár vám bežne podá liek proti bolesti.

Bolesti hlavy sú najnepríjemnejšou chorobou. Šéf to nebude brať ako ospravedlnenie. Ale skutočne vás to nenechá pracovať. Existuje mnoho typov bolestí hlavy. Stačí povedať lekárovi správne symptómy a miesto správnej liečby.