8 efektívnych ošetrení na zníženie bolestí krížov

Začiatok pondelkového rána privítala bolestivá bolesť, ktorá vás bolela na chrbte, a zatiaľ čo si váš šéf myslí, že si len hľadáte inú výhovorku, ako neprísť do práce, vy si ohrievate horúcu taškovú vodu a premýšľate, ako sa zbaviť bolesti chrbta. zajtra ráno.

Účinné ošetrenia na zníženie bolestí krížov

Bolesť chrbta je bežný zdravotný problém, ktorý bez pozornosti môže mať za následok niečo vážne. Často to môže byť natiahnutie svalu alebo zlý spánok. Aj keď zlé držanie tela môže spôsobiť bolesť chrbta, množstvo faktorov, ako je natiahnutie svalov, trauma, artritída, tehotenstvo, herniovaný disk a ischias, vedú k akútnej bolesti chrbta. Bolesť krížov môže brániť životu a je veľmi ťažké sa s touto bolesťou vyrovnať. Ak je to spôsobené jednoduchými faktormi, ako je držanie tela alebo napätie na chrbte, bolesť pravdepodobne zmizne po 1 až 2 týždňoch. Chronické bolesti chrbta však môžu znamenať základný problém a vyžadujú si lekársku pomoc

Ako liečiť bolesť dolnej časti chrbta:

V súčasnej dobe existuje niekoľko liečebných prostriedkov, ktoré vám môžu pomôcť pri bolestiach svalov. Tu je našich 7 najlepších ošetrení bolesti krížov so skvelými výsledkami.

1. Natiahnite bolesť:

natiahnuť

Malé cvičenia doma každé ráno vám môžu pomôcť vyrovnať sa s bolesťou chrbta lepšie ako akýkoľvek liek z drogérie. Tieto cvičenia zvyčajne zahŕňajú normálny strečing, ktorý nás privádza k joge. Je to pomalý proces a zobrazenie výsledkov môže chvíľu trvať. Trochu strečingu ráno koordinovaného so správnym dýchaním však môže posilniť vaše chrbtové svaly a urobiť ich pružnejšími. Toto je jeden z najlepších spôsobov liečby bolesti chrbta.

2. Chiropraktik:Chiropraktik

Chiropraktici sa v zásade označujú ako našepkávači tela a voľba chiropraxickej lekcie vám môže pomôcť zmierniť bolesť chrbta profesionálnejším spôsobom. Chiropraktik je všestranný lekár špecializujúci sa na diagnostiku a liečbu neuromuskuloskeletálnych problémov. Rozhodnutie pre jednu z nich vás môže dostať až k zdroju bolesti, či už zlej šľachy alebo mäkkej kosti alebo niektorých tvrdohlavých svalov. Jedná sa o jednu z najlepších liečebných procedúr pri bolestiach krížov.

3. Cvičenie:

Skupina ľudí v telocvični na hodine aerobiku

Nech vám zlý chrbát nepokazí zábavu. Rozhodnite sa pre hodiny aerobiku, kombináciu tanca a cvičenia, pri ktorých intenzívne cvičíte dobrú minútu, než sa konečne rozhodnete pre prestávku. Aerobik je veľmi podobný joge, ale v rýchlom tempe s rýchlym úderom. Pohybom k dobrej tempovej hudbe sa naťahujete, krútite a ťaháte, aby ste uvoľnili svaly z pevných uzlov a väzieb. Jedná sa o jednu z najúspešnejších liečebných procedúr proti bolestiam krížov.

4. Zapnite to:

pripútaj to

Vieme, že zlá bolesť chrbta vás môže urobiť ešte menej flexibilnými. Sú dni, keď sa pohyb je obtiažny a z vašich úst uniká eminentný ston, zakaždým, keď sa musíte postaviť zo sedenia. Práve v týchto ťažkých dňoch sa môžete rozhodnúť pre oporný pás chrbta, čo je široký pás, ktorý je omotaný a pevne zaistený okolo pása, aby bola bolesť skrotená. Ukončiť to však nemusí byť veľmi ľahké utrpenie. Toto je jeden z najlepších spôsobov liečby bolesti chrbta.

5. Akupunktúra pre ťažkú ​​liečbu krížov:

 

Akupunktúra

Akupunktúra je starodávna čínska liečebná technika, pri ktorej sa vám do tela, v oblasti problému, vkladajú a naštepujú štíhle vrcholy ihiel. Naše telo má qui (chi) alebo energiu, ktorá udržuje funkcie v rovnováhe a akonáhle je bránené voľnému prúdeniu qui, prejavia sa telesné problémy. Zapojením ihly do správnych uzlov a neporiadkov uvoľňujú prekážku a umožňujú qui opäť voľne plynúť. Jedná sa o jednu z najlepších liečebných procedúr pri bolestiach krížov.

6. Kompresory:

kompresor

Kompresory sú dobrým spôsobom, ako vám pomôcť vyrovnať sa s bolesťou chrbta, ale iba vtedy, ak je bolesť povrchná a nie je príliš hlboko integrovaná do vášho systému. Malý pád na chrbát môže spôsobiť bolesť a zápal, ktoré je možné zmierniť studeným gélovým obkladom, zatiaľ čo zlý sval môže potrebovať pomoc horúceho vaku. Jedná sa o jednu z najúspešnejších liečebných procedúr proti bolestiam krížov.

7. Lekárska pomoc:

lekárske

Často najľahším a najpoužívanejším spôsobom, ako zmierniť bolesť chrbta, je kúpa tuby masážneho mlieka alebo gélu a krému na úľavu od bolesti a dôsledné masírovanie chrbta, aby sa stuhnuté svaly stali pružnými. Toto je jeden z najlepších spôsobov liečby bolesti chrbta.

8. Ergonomická matrac

Ak je váš matrac príliš tvrdý alebo príliš mäkký, môže to mať za následok bolesť krížov. Ergonomický matrac môže zmierniť vašu bolesť tým, že ponúka správnu podporu vašim chrbtovým svalom. Pamäťová pena je jedným z najviac odporúčaných matracov, ktoré ponúkajú prirodzenú polohu pri spánku a vyhýbajú sa namáhaniu krížov.

Bolesť dolnej časti chrbta sa zvyčajne zanedbáva, pretože sa považuje za normálnu bolesť. Bolesť krížov je však signálom, že nedodržiavate potreby svojho tela. Či už je to korekcia držania tela alebo zmena matraca alebo dokonca vyhľadanie lekárskej pomoci, bolesť krížov je potrebné liečiť čo najskôr. Cvičenie je ďalším dôležitým prvkom na udržanie spodnej časti chrbta a posilnenie chrbtových svalov.