19 najlepších multivitamínov pre mužov v roku 2021: Stručný sprievodca

Nedostatok vitamínov sa stáva čoraz väčšou súčasťou života každého z nás. Rastie súčasnosť o nedostatku vitamínov a o tom, ako ho prekonať. Vitamíny a minerály sú základnou súčasťou nášho života ako dýchania. Niekoľko štúdií dokazuje, že sú nevyhnutné pre udržanie zdravia nášho tela a pomáhajú vám bojovať s chorobami. Muži sú niektoré z obetí nedostatku vitamínov a minerálov v ich telách. Je potrebné mať predstavu o základnom multivitamíne pre mužov a o zdrojoch, odkiaľ ho môžete získať.

Esenciálne vitamíny a minerály, ktoré muži potrebujú:

Organické látky produkované rastlinami alebo zvieratami sa nazývajú vitamíny a nie sú syntetizované v našom tele (okrem vitamínu D), a preto je potrebné ich získavať z potravy. Zatiaľ čo minerály sú anorganické a sú dostupné z pôdy, kameňa alebo vody a minerály môžete absorbovať z prostredia. Vitamíny sú dva druhy, rozpustné vo vode, ktoré obsahujú osem vitamínov B a vitamín C. Vitamíny A, D, E a K sú rozpustné v tukoch.

 • Dokonalá pokožka a dobrý zrak-vitamín A.
 • Produkuje energiu – vitamín B1 (tiamín).
 • Chráni vaše telo pred radikulami – vitamín B2 (riboflavín).
 • Znižuje potenciálne srdcové riziká – vitamín B3 (niacín).
 • Zvyšuje imunitu – vitamín B5 (kyselina pantoténová).
 • Produkcia myelínu a buniek – vitamín B6 (pyridoxín).
 • Zvyšuje metabolizmus a zdravie pokožky – vitamín B7 (biotín)
 • Vylepšenie nervového systému – vitamín B9 (folát).
 • Produkcia červených krviniek – vitamín B12 (kobalamín).
 • Rast telesného tkaniva-vitamín C.
 • Silnejšie kosti-vitamín D.
 • Imunita – vitamín E.
 • Zdravie srdca a kostí-Vitamín-K
 • Zdravie štítnej žľazy – jód.
 • Horčík pre biochemické fungovanie tela
 • Omega 3 mastné kyseliny pre zdravie mozgu
 • Vápnik pre zdravie kostí.
 • Železo zabraňuje anémii.
 • Cholín pre funkcie pečene.

Najlepšie zdroje potravy pre esenciálne vitamíny:

Mnoho potravín obsahuje veľké množstvo vitamínov a minerálov, ktoré sú nevyhnutné pre zdravé fungovanie vášho tela. Vykonaním niekoľkých diétnych zmien pridaním zdravého ovocia, zeleniny a mliečnych výrobkov urobíte zdravú zmenu. Tu je zoznam potravín, vitamínov a minerálov, ktoré poskytujú, aby ste boli fit a boli ľahko dostupné.

19 najlepších multivitamínov pre mužov:

Aj napriek všetkému prijatému v strave, niekedy bude potrebné užívať doplnky pre konkrétny nedostatok v závislosti od vášho tela. Pozrite sa na tieto multivitamínové doplnky, najmä pre mužov, ktoré sú na trhu ľahko dostupné.

1. GNC Mega Men 50 Plus jeden denne multivitamín:

Gnc Mega Men 50 Plus

KÚPTE TERAZ

Ultra koncentrovaná multivitamínová tableta od Gnc mega men 50 plus jedna denne dodáva 39 životne dôležitých živín, ktoré obsahujú 18 vitamínov a minerálov v jednej kapsule. Bojuje s radikálmi z vášho tela, pretože je plný antioxidantov. Obsahuje tiež kyselinu listovú a vitamín B1, ktoré pomáhajú zvýšiť metabolizmus a produkciu energie. Multivitamínový GNC mega men tiež obsahuje L-arginín, ktorý zvyšuje sexuálne zdravie, pretože lykopén podporuje optimálnu funkciu prostaty a správny tok moču.

Vedľajšie účinky: Nepríjemná chuť, podráždený žalúdok, nevoľnosť a návaly horúčavy sú niektoré z vedľajších účinkov a ak tieto príznaky pretrvávajú, kontaktujte lekára.

2. Essattovite Muži:

Essattivite Muži

KÚPTE TERAZ

Tieto multivitamínové tablety majú 300 mcg lykopénu, ktorý pomáha zlepšovať zdravie srdca, zmes vitamínov A, E a zinku, ktoré majú antioxidačné vlastnosti a pomáhajú vášmu telu liečiť sa. 15 mcg mcg Brahmi, čo zvyšuje vitalitu a reprodukčné zdravie u mužov. vitamíny D3 posilňujú vaše kosti a ašvaganda pomáha správnemu tráveniu a tiež znižuje únavu.

Vedľajšie účinky: Neexistujú žiadne špecifické vedľajšie účinky.

3. Multivitamínový pánsky šport Naturyz:

Pánsky šport Naturyz

KÚPTE TERAZ

Toto je pánsky športový multivitamín od Naturyz. Obsahuje zmes 55 životne dôležitých živín a posilňovačov, ktoré zahŕňajú vitamíny, posilňovače testosterónu, minerály, antioxidanty, športové aminokyseliny, fytonutrienty na vitalitu, tráviace enzýmy, ktoré pomáhajú vášmu telu doplniť potrebné vitamíny a minerály. Podporuje tiež zdravie kostí a očí.

Vedľajšie účinky: Neexistujú žiadne špecifické vedľajšie účinky.

4. MuscleXP MultiVitamin Men Daily Sports with 47 Nutrients:

Muclexp Muži denne vitálne športy

KÚPTE TERAZ

Multivitamínové mužské športy Muscle XP na každý deň majú komplexnú a kompletnú formuláciu, ktorá dodáva 47 minerálov, vitamínov, fytonutrientov, antioxidantov, aminokyselín a tráviacich enzýmov do jednej tablety. Spĺňa a potvrdzuje všetky požiadavky, ktorým čelia muži.

Vedľajšie účinky: Aj keď neexistujú žiadne vedľajšie účinky, je potrebné udržiavať dávkovanie.

5. Optimálna výživa, NA Multivitamínoch Opti-Men:

Na Opti Men

KÚPTE TERAZ

Ak hľadáte multivitamín, ktorý podporuje zdravý životný štýl, potom je pre vás najlepší multivitamín Opti-men. Je to perfektný výživový doplnok, ktorý má malú veľkosť a pomáha stratiť nepotrebný tuk. Je to zmes prísad, ktoré majú antioxidanty, vitamíny a extrakty, ktoré tvoria základ a pomáhajú podporovať zdravé telo.

Vedľajšie účinky: Zápcha, podráždený žalúdok a hnačka sú niektoré z vedľajších účinkov a zmierňujú sa, keď si vaše telo na tablety zvykne..

6. Jednodňové jednodňové multivitamínové tablety pre zdravie mužov:

Muži jeden deň

KÚPTE TERAZ

Je to multivitamínový a multiminerálny doplnok, ktorý je formulovaný tak, že podporuje zdravie srdca a udržuje váš krvný tlak na zdravej úrovni a dodáva vášmu telu imunitu, ktorá pomáha v boji proti chorobám.

Vedľajšie účinky: Niektoré menšie vedľajšie účinky sú podráždený žalúdok, nepríjemná chuť a bolesť hlavy. Ak existujú závažné účinky, ako je žihľavka, je lepšie poradiť sa s lekárom.

7. Centrum Silver Men:

Centrum Silver Men 50

KÚPTE TERAZ

Centrum silver men je multivitamínový doplnok, ktorý vám dodá živiny ako horčík, vitamíny D a B6, ktoré pomáhajú svalovej funkcii. Zinok a vitamíny B podporujú zdravie mozgu, vitamíny A, C, E a luteín pomáhajú udržiavať zdravé oči. Všetky živiny v týchto tabletách pomáhajú udržiavať zdravé telo.

Vedľajšie účinky: Nevoľnosť, podráždený žalúdok, nepríjemná chuť a návaly tepla sú niektoré z vedľajších účinkov. Ak ste alergický na akékoľvek zložky, je lepšie sa poradiť so svojím lekárom.

8. Muži TrueBasics Multivit:

Truebasics Multivit muži

KÚPTE TERAZ

Skutočný základ multivitamínu pre mužov je zmes živín, ktoré ponúkajú rôzne výhody. Saberry, lutemax pomáhajú aktívnemu životnému štýlu plnému energie a imunity. Omega-3, ginkgo biloba, cholín, Celastrus paniculatus pomáhajú zlepšiť vašu pamäť. Účinnosť u mužov je posilnená prísadami ako Tribulus, ašvaganda, výťažkami zo semien mucuny, Safed Musli.

Vedľajšie účinky: Ľuďom nemusí chutiť výrazná chuť.

9. Denný multivitamín Swisse Men’s Ultivite:

Swisse Pánsky ultivitový multivitamín

KÚPTE TERAZ

Mužský ultivit Swisse denne je prípravok, ktorý kombinuje viac ako 40 prísad obsahujúcich niekoľko vitamínov a minerálov a prírodné bylinné extrakty a ďalšie živiny, čo je vynikajúci spôsob, ako si udržať dobré zdravie. Jedná sa o spôsob, kde jedna tableta poskytuje viac ako 40 výživových potrieb mužov. Pomáha tiež vytvárať energiu, kognitívne schopnosti a správnu funkciu svalov.

Vedľajšie účinky: Skontrolujte prísady, aby ste na nič neboli alergickí.

10. Pánsky multivitamín Rainbow Light:

Pánske dúhové svetlo

KÚPTE TERAZ

Jedná sa o multivitamínový doplnok, ktorý obsahuje kombináciu zeleninových štiav, probiotík a tráviacich enzýmov, ktoré z neho robia potravinový doplnok vitamínov. Zlepšuje srdce, prostatu a reprodukčné zdravie. Je to perfektná voľba pre mužov s potravinovými alergiami, pretože neobsahuje lepok, mliečne výrobky, arašidy, vajíčka, ryby.

Vedľajšie účinky: Žiadne špecifické vedľajšie účinky, ak ho užívate v požadovanom dávkovaní.

11. Now Foods ADAM Superior Men’s Multiple Vitamin:

Teraz jedlo Adam Superior Mens Multi

KÚPTE TERAZ

Táto multivitamínová kapsula pre mužov obsahuje Saw palmetto, lykopén, kyselinu alfa -lipoovú a CoQ10 spolu s výťažkami z hroznových jadier a prírodným resveratrolom, ktoré sú potrebnými živinami, ktoré pomáhajú udržiavať dokonalé zdravie. Špecialitou tohto multivitamínu je, že nepoužíva zbytočné prísady, ktoré muži potrebujú na vhodnú údržbu.

Vedľajšie účinky: Neexistujú žiadne špecifikované vedľajšie účinky.

12. Nature made multi for him Vitamíny a minerály:

Prirodzený multi pre neho

KÚPTE TERAZ

Skladá sa z 22 životne dôležitých živín, ktoré dodávajú vášmu telu potrebnú výživovú podporu. Vitamín A je nevyhnutný pre zdravú funkciu očí a posilňuje imunitný systém. Obsahuje vitamín D, ktorý posilňuje kosti, zuby, svaly a imunitný systém. Je bezlepkový, bez pridaných farbív a bez umelých aróm.

Vedľajšie účinky: Pri správnom dávkovaní nemá veľa vedľajších účinkov.

13. Gumové vitamíny Vitafusion pre mužov:

Vitafusion Multivites

KÚPTE TERAZ

Jedná sa o pánske gumové vitamíny od Vitafusion, ktoré používajú výrazné chute a farby a ktoré sú výživnou a chutnou alternatívou k ťažko prehĺtateľným tabletkám. Poskytujú príjemný spôsob užívania multivitamínov, ktoré sú pre mužov nevyhnutné každý deň. Produkcia energie, zdravie prostaty a posilnenie imunitného systému sú niektoré z výhod týchto multivitamínových gumičiek. Je bezlepkový a bez mlieka, arašidov, orechov alebo sóje.

Vedľajšie účinky: Zápcha, hnačka, podráždený žalúdok sú niektoré z vedľajších účinkov, kým sa vaše telo adaptuje na tieto multivitamíny.

14. Prírodná cesta, živá! Mužský multivitamín jedenkrát denne:

Natures Way Alive Muži denne

KÚPTE TERAZ

Obsahuje prémiové vitamíny B, aktívnu formu B12, Quatrefolic L-methylfolát, aktívnu formu folátu, ktoré podporujú výživu celého vášho tela. Živiny pomáhajú udržiavať zdravie srdca a očí. Pomáha tiež pri svalových kostiach, bunkách, trávení, imunite a metabolizme. Má tiež silný vplyv na vlasy, pokožku a nechty.

Vedľajšie účinky: Častými vedľajšími účinkami sú podráždený žalúdok, bolesť hlavy a nepríjemná chuť.

15. Záhrada života, môj druh organiky, pánsky prípravok jedenkrát denne, multivitamín pre celé jedlo:

Mykind Muži raz denne

KÚPTE TERAZ

Jedná sa o multivitamínový doplnok, ktorý obsahuje prírodné a životne dôležité živiny, ktoré vám pomôžu udržať si zdravé telo. Zvyšuje rýchlosť metabolizmu vo vašom tele a udržuje energiu na dlhšie obdobie. Je vhodný aj pre zdravie srdca a prostaty. Všetky zložky použité v tomto prípravku sú organické a overené GMO.

Vedľajšie účinky: Užívanie týchto multivitamínov v správnom dávkovaní je nevyhnutné, ak ich užívate v nadbytku, môže spôsobiť vážne alergie.

16. Celý multivitamín pre mužov vyvážený z jedla:

Megafood Multi pre mužov

KÚPTE TERAZ

Je to vyvážený multivitamín pre mužov, ktorý podporuje optimálne zdravie ľudí, ktorí ho užívajú. Skladá sa z prírodných a organických zložiek, ako je mrkva, brokolica, pomaranče, hnedá ryža s pridanými živinami, ktoré podporujú zdravú funkciu prostaty a zdravie kostí s vitamínom

Vedľajšie účinky: Rozrušený žalúdok, hnačka a zápcha sú niektoré z vedľajších účinkov, ktoré sú dočasné a ktoré zmiznú, keď si vaše telo zvykne.

17. Nová kapitola Každý človek jeden denne 40+ multivitamínov:

Nová kapitola Každý človek jeden denne Multi

KÚPTE TERAZ

Je to multivitamínový doplnok, ktorý je šetrný a obsahuje organické zložky. Je vo fermentovanej forme, aby sa maximalizoval príjem živín. Táto nová kapitola multivitamínov obsahuje superpotraviny ako zázvor, kurkuma a saw palmetto, ktoré sú organickou zeleninou a bylinkami, ktoré pomáhajú udržiavať zdravie srdca a prostaty a zlepšujú vašu imunitu. Všetky zložky podporujú optimálne zdravie.

Vedľajšie účinky: Neexistujú žiadne špecifické vedľajšie účinky.

18. Smarty Pants Gummy Vitamins All-in-One multivitamín:

Smarty Nohavice pre dospelých

KÚPTE TERAZ

Má 15 základných živín pre mužov v niekoľkých príchutiach a je žuvacím multivitamínom. Obsahuje vitamín B12 a folát robí vstrebávanie živín oveľa prístupnejším. Tieto multivitamíny sú vhodné aj pre zdravie srdca, pretože obsahujú CoQ10 a omega-3 mastné kyseliny a zinok, lykopén podporuje zdravie prostaty. Je bez GMO a bez alergénov.

Vedľajšie účinky: neexistujú žiadne špecifické vedľajšie účinky.

19. VNÚTORNÉ vzorce odpovede – muži nad 40 rokov jeden denne bez železa, základný multivitamínový vzorec pre mužov:

Vrodení muži nad 40 rokov jedna žehlička denne

Jedna tableta vám poskytne maximálnu energetickú hladinu a je multivitamínom na báze potravín. Obsahuje skutočné ovocie a zeleninu ako zložky, ktoré pomáhajú podporovať imunitný systém a zdravie srdca. Tento multivitamínový prípravok je oveľa ľahšie stráviteľný ako syntetické vitamíny dostupné na trhu. Obsahuje 20 základných živín, ktoré sú pre mužov nevyhnutné pre udržanie zdravého života.

Vedľajšie účinky: Žiadne špecifické vedľajšie účinky.

Multivitamíny pre mužov sú nevyhnutné pre kompenzáciu nášho tela nedostatkom živín. Niekoľko zdrojov potravy nám dodáva potrebné vitamíny a minerály, ale niekedy je potrebné ďalšie doplnenie, aby sme prekonali nejakú krehkosť. Ale je tiež dôležité mať na pamäti, poraďte sa s lekárom skôr, ako začnete používať niektorý z týchto multivitamínov. Vyberte si jednu a začnite žiť zdravo!

Zrieknutie sa zodpovednosti: Tento článok vám v žiadnom prípade nesľubuje ani nezabezpečuje vyliečenie akýchkoľvek nedostatkov vitamínov. Je to len popis produktov dostupných na trhu. Vždy je najlepšie poradiť sa s lekárom skôr, ako začnete užívať akékoľvek multivitamíny alebo ak máte závažné reakcie.

Časté otázky:

1. Fungujú vitamínové doplnky?

Ans. Vitamínové a minerálne doplnky fungujú dobre, iba ak sú sprevádzané správnym diétnym režimom a cvičením, ktoré pomáhajú rýchlo vstrebávať doplnky a majú zdravý životný štýl.

2. Sú všetky multivitamíny vegetariánske?

Ans. Niektoré vitamínové a minerálne doplnky sú vegetariánske. Ingrediencie sú uvedené na zadnej strane plechovky a určené, či je vegánske. Ak teda chcete užívať vegetariánske multivitamíny, potom najskôr skontrolujte ingrediencie.

3. Koľko času trvá, kým multivitamíny fungujú?

Ans. Rozbitie multivitamínu a produkcia okamžitej energie trvá niekoľko hodín. Ďalšie sľúbené výhody hviezda