13 Rôzne druhy masáží a ich terapeutické využitie

Sme si istí, že viete, čo je masáž. Ale aby som bol konkrétnejší, masáž je spôsob manipulácie s vašimi šľachami, mäkkými tkanivami a svalmi tela, ktorý má byť spoľahlivou terapiou. Keďže masáž zahŕňa svaly a tkanivá, zvyčajne ju vykonáva odborný a vyškolený jedinec, ktorý ovláda umenie hladkať, trieť a pohybovať časťami vášho tela, aby dosiahol riešenie vášho problému. Tlak, ktorý sa obvykle aplikuje na telo, sa bude líšiť od ľahkého po silný, každý v závislosti od toho, aký problém tela je potrebné riešiť. Masáže sú teda bezpečným spôsobom, ako zbaviť týchto vakov napätia a nechať sa ponoriť do určitej úľavy. Niektoré masáže sa dokonca vykonávajú aj na úľavu od častých bolestí hlavy alebo nachladnutia.

Rôzne druhy masáží a ich terapeutické využitie

Techniky masážnej terapie pre všetky časti tela:

Pozrite sa na rôzne masážne techniky, ktoré praktizujú odborníci.

1. Hnetenie:

Hnetenie najlepšie vystihuje časť ruky, ktorá sa používa na masáž. Medzi obľúbené patrí napríklad miesenie palcom a dlaň. Tlak sa líši v závislosti od masáže a toho, čo sa snaží dosiahnuť. Pri masáži je rozhodujúci aj rytmus a rýchlosť masáže.

2. Terapia spúšťacími bodmi:

Tento druh terapie je o tlaku, ktorý je vyvíjaný na svalové tkanivá. Keď použijete určité množstvo tlaku, zbaví vás bolesti a vylieči akúkoľvek dysfunkciu vo vašom tele. Tieto spúšťacie body sú zvyčajne centrom svalovej hyperaktivity, ktorá prechádza bodmi akupunktúry.

3. Pozdĺžne kĺzanie:

Toto môže znieť ako veľké, ale v podstate je to masáž v smere toku krvi. Pomáha tiež pri disperzii tekutín z akejkoľvek časti tela, kde došlo k zraneniu, čím sa znižuje zápal a opuch.

4. Kompresná masáž:

Kompresná masáž je známa aj ako rytmická kompresia do svalov. Vykonáva sa s cieľom vytvoriť hlbokú hyperémiu a tiež zmäkne tkanivá. Toto je skôr zahrievacia masáž pred vykonaním ktorejkoľvek z ďalších masáží.

Rôzne druhy masáží vo svete:

Okrem týchto masážnych techník existujú aj druhy masážnych metód, ktoré sa praktizujú. Pozrite sa na tieto.

1. Švédska masáž:

Švédska masáž

Najbežnejšou metódou zo všetkých je švédska masáž. Je to najlepší relaxačný program, obzvlášť po namáhavom a namáhavom týždni. Masáž je ľahká a je určená na absolútne relaxačné účely. Zahŕňajú dlhšie a tekutejšie ťahy, ktoré poskytnú uvoľnený pocit a vytvoria pozitívnu hormonálnu odpoveď. Štúdie ukázali, ako jedna švédska masáž znižuje cirkulujúci kortizol, ktorý je stresovým hormónom. Je obzvlášť známy v Goa, pretože je k dispozícii veľa odborníkov.

2. Hĺbková tkanivová masáž:

Hĺbková masáž tkaniva

Hlboká masáž tkaniva pomáha fixovať pohybové vzorce, čo znamená ísť hlboko do masáže, aby sa uvoľnili spúšťacie body a zlepšila sa tak pohyblivosť. Masáž nie je bolestivá, ale môže byť dosť nepríjemná. Túto masáž si dajte urobiť iba pod dohľadom odborníka. Masáž hlbokých tkanív sa najlepšie robí v Kerale.

3. Rolfing:

Rolfing

Jedná sa o masáž s celotelovým prístupom. Vyvinula ho Ida Rolf. Terapeuti zvyčajne strkajú, tlačia a miesia vaše telo, aby stimulovali prietok krvi a lepší pohyb. Používajú techniku ​​nazývanú štrukturálna integrácia, ktorá je prístupom celého tela. Indický štát Maharashtra má veľa certifikovaných terapeutov rolfingu, ktorí sú vyškolení.

4. Shiatsu:

Shiatsu

Shiatsu v japončine znamená „tlak prstov“, kde terapeuti používajú iba palec, prsty a dlaň po celom tele. Vyvíjali rôzny tlak s cieľom uzdraviť a regenerovať telo. Shiatsu je tiež známe, že zlepšuje váš spánkový cyklus. Kochi, v štáte Kerala, ponúka vynikajúcu masáž shiatsu.

5. Športová masáž:

Športová masáž

Športovú masáž používajú športovci na to, aby si ich pripravili alebo sa zotavili z akéhokoľvek športového podujatia. Vykonáva sa s cieľom zabrániť zraneniu, zvýšiť flexibilitu. Zlepší to aj celkový športový výkon. Aj keď nie ste športovec, stále to môžete zvládnuť, pretože to bude liečiť len bolesť svalov a zlepší váš celkový pohyb. Športová masáž sa zameriava na tie svaly, do ktorých sa športovec zapája, a tým zvyšuje prietok krvi. Kompresia, trenie s rýchlejšími zdvihmi a terapia tlakovými bodmi sú niektoré techniky, ktoré odborník používa.

6. Reflexológia:

Reflexológia

Toto nie je skutočne masáž, ale cvičenie, ktoré vyvíja tlak na reflexné zóny vašich chodidiel, rúk a vonkajšieho ucha. Tieto časti sa týkajú ďalších špecifických orgánov vašich a dokonca aj žliaz. Keď sú tieto časti stimulované tlakom prstov, pomôže to k lepšiemu zdraviu spojených orgánov a tiež žliaz, ktoré sú stimulované energetickými dráhami. V tomto dôverujte Kerale!

7. Kraniálna sakrálna terapia:

Kraniálna sakrálna terapia

CST alebo kraniálna sakrálna terapia je druh masáže, ktorá je karosériou určenou na zmiernenie stláčania kostí hlavy, krížovej kosti, čo je trojuholníková kosť v dolnej časti chrbta, a chrbtice. Pôsobí iba jemným tlakom na hlavu, krk a chrbát, aby uvoľnil spôsobenú kompresiu a tiež následnú bolesť. Môžu ho vykonávať ľudia všetkých vekových skupín a hlavne ako liek na liečbu migrény, zápchy, bolestí hlavy, dutín, bolestí krku a narušených spánkových cyklov a nespavosti. Táto masáž je preslávená a odborníci sa nachádzajú hlavne v Dillí a Gurgaone.

8. Prenatálna masáž:

Prenatálna masáž

Jedná sa o pravidelný druh masáže, ktorá pomáha uvoľniť napäté svaly, zmierniť stúpajúce body, zlepšiť obeh a pohyblivosť. Použité techniky sa menia podľa potrieb nosiacej matky a toho, čo je pre ňu v danej fáze vhodné. Uvoľňuje väzy. Je známe, že zlepšuje náladu a tehotenskú depresiu, ktorá bežne postihuje ženy počas tehotenstva. V Hyderabade je niekoľko dobre vyškolených odborníkov, ktorí poskytujú vynikajúce služby.

9. Geriatrická masáž:

Geriatrická masáž

Tu je dobrá masáž pre starších a starnúcich ľudí. Je špeciálne navrhnutý tak, aby vyhovoval ich potrebám, kde sa rukami manipuluje s mäkkými tkanivami tela. Zlepšíte tým celkový obeh, uľavíte od bolesti a tiež zlepšíte rozsah pohybu. Pomáha tiež udržiavať ich celkový zdravotný stav, pretože starnú. Akékoľvek popredné kúpele v meste metra vám s tým pomôžu.

10. Aromaterapeutická masáž:

Aromaterapeutická masáž

táto je skôr ako švédska masáž, ale s vonnými olejmi a vôňou. Esenciálne oleje sú dobrým spôsobom, ako podporiť relaxáciu a zbaviť vás stresu. Majú vysokú liečivú silu. Levanduľové oleje pomáhajú relaxovať, zatiaľ čo ružové oleje upokojujú a upokojujú vašu myseľ. Tento upokojujúci účinok môže liečiť bolesti hlavy, nespavosť a ďalšie poruchy trávenia. Najlepšie sa dajú urobiť v Goa alebo Kerala. Štáty ponúkajú širokú škálu aromaterapeutických masáží s pravými vonnými olejmi.

11. Masáž lávovými kameňmi:

Masáž lávovými kameňmi

Masáž lávovými kameňmi je ďalším druhom masáže, ktorá má relaxovať a tiež uvoľniť napäté svaly. Pri masáži sa stáva, že telo je vystavené hladkým a plochým vyhrievaným kameňom na konkrétnych častiach tela. Kamene obsahujú čadič, o ktorom je známe, že drží teplo. Tieto kamene je možné uložiť na žalúdok, hruď, chrbticu, tvár alebo nohy. Na splnenie konkrétneho ošetrenia môžu používať dlhé zdvihy, kruhové pohyby, vibrácie alebo dokonca hnetenie. Výrazne znižuje depresiu a uvoľňuje vaše telo zlepšením prekrvenia postihnutej oblasti. V Udaipure sú známe masáže horúcimi kameňmi.

12. Thajská masáž:

Thajská masáž

Populárnou masážou vedľa švédskej masáže je thajská masáž. Rytmickým pohybom využíva tlakové body, strečing svalov a dokonca aj kompresiu. Pri masáži terapeut používa ruky, nohy a lakte. Na dosiahnutie výsledkov nepoužíva žiadne oleje a odoberá energetické body tela na masáž. Zlepšuje celkový obeh a znižuje úroveň stresu jednotlivca. Hyderabad má vynikajúce centrá pre thajské masáže. Štáty ako Goa a Kerala poskytujú aj dobrú thajskú masáž.

13. Reiki masáž:

Reiki masáž

Reiki je skôr o prirodzenom uzdravení tela, ktoré sa zameriava na telesnú energiu. Reiki pomáha telu uvoľniť napätie tým, že sa zameriava na cesty nazývané čakra, meridián a Nadi. To sú cesty, ktorými prúdi život. Lieči sa prúdením cez tieto postihnuté energetické časti. Musíte to urobiť raz za život, aby ste skutočne zažili potešenie z masáže. Reiki sa zvyčajne robí v Kerale, ale väčšinou mimo Indie.

Koľko typov masáží v Indii a kde robia:

Tu je kompletný návod, kde nájdete najlepšie masážne centrá v Indii.

1. Somatheeram Ayurveda letovisko, Kerala:

Nachádza sa na juhu Kovalamu v Trivandrume a je známy rozsiahlymi masážami. Majú ajurvédske balíčky, ktoré sú zamerané na liečenie paralýzy a iných nervových porúch. Každá zo sedení trvá asi 60-90 minút počas 7 až 21 dní. Balíček obsahuje aj najlepšie formy jogy určené na váš účel. Ich ajurvédska liečba je medicínsky osvedčená ako účinná. Očakávajte tu len to najlepšie.

2. Devaaya:

Toto je ajurvédske a prírodné liečebné centrum v Goa, ktoré berie prírodnú liečbu vážne. Ošetrenia idú ruka v ruke s jogou, meditáciou a hudbou. K ďalším výhodám patrí korekcia životného štýlu a plánovanie diéty. Centrum sa točí okolo Vishnu Shastra a dodáva vášmu celkovému zážitku harmóniu. Ak ste si mysleli, že Goa je predovšetkým o skákaní večierkov a nápojoch, je načase to zažiť.

3. Ananda, Himaláje:

Uprostred týčiacich sa Himalájí je miesto, ktoré ponúka blažený omladzovací proces, ktorý vám pomôže uzdraviť sa prostredníctvom ajurvédy a aromaterapie. V ponuke sú európske a thajské procedúry. Na dokončenie vášho liečebného procesu používajú menej oleja a viac pomalých masáží s upraveným diétnym plánom. Popíjajte zdravotný čaj a vychutnajte si úchvatný výhľad na hory.

4. Leela, Udaipur:

Udaipur, známy ako mesto jazier a palácov, ponúka vynikajúce ajurvédske liečebné procedúry a masáže. Špecializujú sa na masáže lávovými kameňmi, ošetrenia tváre, jogu a meditáciu. Kúpeľné stany a architektúra v štýle hasli sú potešením pre oči a pomôžu relaxovať a zbaviť sa negativity života. Doprajte si dobrú hudbu a jednoducho sa zamerajte na zmytie svojich bolestí.

5. Kairali Ayurvedic Health village:

Ďalší z Keraly, tento sa nachádza v Palakkade. Stredisko, postavené na základe využívania výhod ajurvédy, ponúka prostriedky z bylinných rastlín. Majú tiež asi 20 stredísk v zahraničí a 25 stredísk v celej Indii. Vychutnajte si dobrotu života bez napätia a zdravého života v západnom Gháte, ktorý je malebný.

Masáže sú účinným spôsobom, ako liečiť mnohé bolesti tela. Nielenže vám poskytnú dostatok relaxácie, ale tiež pomôžu pri lepšom prietoku krvi a zvýšia imunitu tela. Dobrá masáž sa vykonáva aj s rôznym stupňom tlaku, ktorý musí vždy vykonať odborník. Tak na čo čakáš? Ponorte sa a vyskúšajte výhody dobrej masáže tento víkend. Sme si istí, že sa vám bude páčiť!

TYPY MASÁŽÍ