10 najlepších multivitamínov pre ženy: Čo užívať, zdroje potravy a ďalšie!

Nedostatok vitamínov je celkom bežný scenár pre ženy mnohých vekových skupín. Od vápnika po minerály a vitamíny, ženy často pre dobré zdravie tieto dávky vynechávajú. Či už je to kvôli telesnej chorobe a chorobám, diétnym obmedzeniam a špeciálnym diétam, alebo kvôli stresu a zaneprázdneným životným rozvrhom vzhľadom na tlak v kariére, nedostatok vitamínov dosť často ovplyvňuje celkový zdravotný stav žien. Preto by sme mali vedieť, aké dôležité sú pre ženy multivitamíny!

Niekoľko štúdií a výskumov dokázalo, že vitamíny, živiny a minerály sú nevyhnutné pre celkové zdravie žien (1). Tu je návod, aby ste pochopili, aké vitamíny by ženy mali užívať, ako ich získať zo správnych zdrojov a ďalšie.

Prečo sú vitamíny potrebné a aké základné vitamíny a minerály ženy potrebujú ?:

Vitamíny a minerály sú nevyhnutné a nevyhnutné pre celkové zdravie. Existuje celkovo 13 základných vitamínov, ktoré sú nevyhnutné pre dobré zdravie a energiu v našom tele. Tieto vitamíny a minerály spoločne pomáhajú znižovať pravdepodobnosť chorôb, udržiavajú nás zdravých, znižujú počet infekcií, chránia pred krvnými zrazeninami a stratou a posilňujú imunitu (2). Vzhľadom na to, že niekoľko výskumov ukázalo, že ženy sú v porovnaní s mužmi náchylnejšie na nedostatok vitamínov (3), preto sú nevyhnutné pre zdravý život. Tu je zoznam základných živín, ktoré sú potrebné pre ženy:

 • Dobrý zrak a pokožka – vitamín A.
 • Výroba energie – vitamín B1 (známy aj ako tiamín).
 • Chráni telo pred radikálmi – vitamín B2 (riboflavín).
 • Ochrana a pomoc pred srdcovými rizikami – vitamín B3 (niacín).
 • Posilnenie imunity – vitamín B5 (kyselina pantoténová).
 • Produkujú myelín a chránia bunky – vitamín B6 (pyridoxín).
 • Lepší metabolizmus a zdravie pokožky – vitamín B7 (biotín).
 • Lepší nervový systém – vitamín B9 (folát).
 • Správne červené krvinky – vitamín B12 (kobalamín).
 • Rast telesných tkanív – vitamín C.
 • Vápnik a silnejšie kosti – vitamín D.
 • Sila imunity – vitamín E.
 • Lepšie zdravie srdca a kostí – vitamín K.
 • Zdravie štítnej žľazy a dobré tehotenstvo – jód.
 • Pomocné biochemické funkcie tela – horčík.
 • Omega 3 mastné kyseliny pre zdravie mozgu.
 • Vápnik pre zdravie kostí a prevenciu cukrovky.
 • Železo na prevenciu anémie.
 • Cholín pre funkcie pečene.

Potravinové zdroje esenciálnych vitamínov:

Tu nájdete najlepšie a dostupné zdroje potravy, ktoré môžu ženám pomôcť dostať sa k väčšine týchto zásadných vitamínov denne. Najľahším spôsobom, ako dostať tieto vitamíny do tela, je vyvážená a zdravá, čistá strava. To zahŕňa dobré ovocie, viac zeleniny, celozrnné produkty, mliečne výrobky a nízkotučné bielkoviny. Primárnymi potravinami, ktoré môžu byť veľkým zdrojom týchto živín, sú (4),

Potravinové zdroje pre esenciálne vitamíny

10 najlepších multivitamínov pre ženy – 2020:

Napriek týmto potravinám existujú podmienky, ktoré môžu vyžadovať použitie multivitamínov pre lepšie zdravie. Tu je desať najlepších základných multivitamínových produktov a tabliet pre ženy, ktoré sú na dnešnom trhu veľmi uznávané.

1. Doplnkové výživové doplnky multivitamínov a minerálov pre ženy:

Doplnkové výživové doplnky pre multivitamíny a minerály pre ženy

KÚPTE TERAZ

Táto 60 kapslová škatuľka multivitamínov a minerálnych doplnkov pre ženy Inlife patrí k najobľúbenejším na trhu. Obsahuje 24 základných vitamínov a ďalšie prírodné zložky, ako sú hroznové jadrá, brusnice a ženšen, ktoré posilňujú imunitu, podporujú a podporujú zdravie kostí a srdca. S týmito kapsulami je postarané o celkovú rovnováhu živín.

2. Jednodňové multivitamíny pre ženy nad 50 rokov:

Multivitamíny pre ženy viac ako 50 dní

KÚPTE TERAZ

Spoločnosť One A Day Company je na západe, najmä v USA, veľmi populárnymi kapsulami a teraz vstúpila dokonca aj na indický trh a ďalšie krajiny. Tieto dobré vitamíny pre ženy v kapsulách sú obzvlášť užitočné pre osoby staršie ako 50 rokov a majú v sebe všetky vitamíny a minerály. Tieto kapsuly sú ďalej bez umelých sladidiel a konzervačných látok alebo sirupov, čo z nich robí najvyhľadávanejšie doplnky na trhu pre ženy s celkovým zdravím.

3. Multivitamíny pre bielkoviny a bylinky OZiva pre ženy:

Multivitamíny pre bielkoviny a bylinky Oziva pre ženy

KÚPTE TERAZ

Multivitamíny od spoločnosti Oziva obsahujú nielen dobroty multivitamínov, ale obsahujú aj prírodné bylinky ako zázvor, tulsi, Shatavari. Pre všetkých, ktorí sú pravidelní a aktívni v športovom a cvičebnom živote, sú tieto kapsule perfektné vďaka pomoci, ktorú poskytujú pri poskytovaní veľkého množstva bielkovín a zlepšovaní metabolizmu..

4. Nature Made Multi pre ňu so železom a vápnikom:

Príroda pre ňu vyrobila viacero prvkov so železom a vápnikom

KÚPTE TERAZ

Tieto kapsule od Nature Made sú doplnkom stravy, ktorý obsahuje 23 živín na dennú celkovú výživovú podporu. Jedná sa o obľúbené multivitamínové tablety pre ženy s obsahom železa a vápnika, ktoré neobsahujú žiadne umelé príchute. Okrem prírodných živín má aj ďalšie dobroty minerálov, ako je želatína, glykol, sodík a celulóza.

5. Dámsky multivitamínový tablet Rainbow Light:

Dámska multivitamínová tableta Rainbow Light

KÚPTE TERAZ

Ženské multivitamíny Rainbow light obsahujú nielen dobrotu multivitamínov a živín, ale obsahujú aj prírodné ovocie, zeleninu a probiotiká, ktoré pomáhajú podporovať celkové zdravie srdca a kostí. Sú bezlepkové a sú najlepšie na posilnenie imunity a podporu zdravého kostného systému.

6. Vitamínový kód Záhrady života pre ženy:

Vitamínový kód záhrady pre život pre ženy

KÚPTE TERAZ

Kapsule vitamínu Code od Garden of Life sú vegetariánske kapsuly špeciálne vyrobené na zlepšenie zdravia srdca, lepšieho reprodukčného systému a pohody žien. Okrem prírodných živín a minerálov má výrobok aj organické ovocie a zeleninu, ako je červená repa, brokolica, jablko, špenát, paradajky, jahody, černice, uhorky, zeler a iná zelená zelenina. Pomáha dodávať telu antioxidanty a podporuje celkový imunitný systém.

7. Centrum Silver Adults 50+ multivitamíny pre ženy:

Centrum Silver Adults 50+

KÚPTE TERAZ

Kapsula Centrum Silver je ďalším obľúbeným a najlepším multivitamínom pre ženy nad 50 rokov. Kapsuly obsahujú všetky vitamíny a minerály spolu s antioxidantmi, ktoré pomáhajú zlepšiť celkové zdravie a pohodu, zvýšiť hladinu energie a poskytnúť imunitu zdraviu srdca a kostí..

8. Denné multivitamínové tablety Kirkland:

Multivitamínové tablety Kirkland denne

KÚPTE TERAZ

Multivitamínové a minerálne kapsuly Kirkland denne sú obľúbené pre poskytovanie celkového množstva živín a antioxidantov potrebných pre telo. sú obľúbené aj ako doplnky stravy a pomáhajú pri vyváženej strave s energiou a imunitou. Tieto kapsuly pomáhajú ženám získať dobré zdravie kostí a srdca s vyššou úrovňou energie v každodennom živote.

9. Skutočný základ multivitamínu pre ženy:

Skutočné základy multivitových žien

KÚPTE TERAZ

Multivitamíny a kapsuly True Basics pre ženy pomáhajú pri lepšom a aktívnom životnom štýle, zvyšujú energetickú hladinu a poskytujú celkovú pohodu a zdravie. Okrem všetkých vitamínov a minerálov majú pravé kapsuly tiež extrakt z hroznových jadier, granátového jablka a ďalšie antioxidanty na posilnenie imunity a sily. Pomáhajú tiež zlepšovať zdravie vlasov a pokožky prostredníctvom prísad, ako je zelený čaj a sója v nich.

10. Multivitamínový balíček pre zdravie pre ženy:

Zdravotný kartový multivitamín

KÚPTE TERAZ

Tieto multivitamínové kapsuly špecifické pre ženy od Health Kart potenciálne obsahujú niekoľko minerálov a živín, spolu s prírodnými zložkami, ako je ženšen, sója, lykopén a Ginkgo Biloba. Tieto prírodné živiny spolu so zdravými vitamínmi a minerálmi prispievajú k zvýšeniu energetickej hladiny, posilneniu imunitného systému, krvnému obehu a zdravému bytiu. Sú to najlepšie multivitamíny pre ženy nad 40 rokov.

Okrem týchto uvedených kapsúl k ďalším obľúbeným a známym patrí dámsky dúhový svetlý, energetické kapsuly pre živé ženy, vitafúzne dámske gumové vitamíny, ultimátny dámsky svit, multivitamínový olej od Olly a ženské multivitamínové kapsuly.

Kedy je potrebný multivitamín?

Môže existovať niekoľko prípadov, keď multivitamínové kapsuly, ako sú uvedené, môžu byť potrebné na pomoc telu. Niektoré z faktorov, ktoré môžu vyžadovať požiadavku týchto multivitamínov, sú,

 • Telesná choroba a starosti, ako je anémia, nedostatok vitamínov.
 • Podváha.
 • Špecifický diétny systém.
 • Vek nad 60 rokov.
 • Štádium tehotenstva a reprodukcie.

Je však nevyhnutné, aby ste sa najskôr poradili s lekárom a lekárom, než začnete tieto vitamínové kapsuly zvažovať sami.

Je potrebné poznamenať, že počas užívania tohto multivitamínu pre ženy v kapsulách by ste vždy mali dbať na vyváženú a zdravú výživu pre celkové zdravie. Sú to len doplnky, ktoré môžu pomôcť zvýšiť energetickú hladinu a zvýšiť imunitný systém, ale nemôžu byť dlhodobou alternatívou. Preto by sme vždy odporučili dodržiavať zdravý a čistý životný štýl pre lepšie zdravie.

Zrieknutie sa zodpovednosti: Vždy sa snažte poradiť so svojím poskytovateľom zdravotnej starostlivosti skôr, ako sa rozhodnete užívať niektorú z týchto multivitamínových a minerálnych tabliet. V závislosti od vášho telesného stavu a konkrétnych zdravotných problémov môže lekár odporučiť alternatívy alebo lepšie možnosti podľa potreby.

Časté otázky:

1. Aké môžu byť výhody pravidelného príjmu multivitamínov?

Pravidelné užívanie multivitamínov má niekoľko výhod, ako je zvýšenie celkového zdravia a imunity, zvýšenie energetickej hladiny, zníženie únavy a vyčerpania, pomoc pri spánku a pomoc v reprodukčnom systéme..

2. Ako dlho trvá, kým začne fungovať tento najlepší multivitamín pre zdravie žien?

Spravidla by multivitamínové kapsuly začali účinkovať a začali by vám ukazovať výsledky najmenej dva až štyri týždne.

3. Kedy je ten správny čas na príjem multivitamínu v daný deň?

Nikdy neužívajte multivitamíny na prázdny žalúdok. Vždy môžete zvážiť užívanie týchto kapsúl po dennom jedle.