Najlepších 9 potravín s HDL cholesterolom

Zakaždým, keď navštívime super obchod, určite stretneme široký sortiment potravinárskych výrobkov, ktoré tvrdia, že sú nízkym spotrebným materiálom alebo bez cholesterolu. Toto rozšírené odmietanie cholesterolu často alebo vždy vyvoláva dojem, že cholesterol je zbytočný a nezdravý. Nie je to však tak. Nie všetok cholesterol je zlý. HDL cholesterol, ktorý je tiež jednoducho klasifikovaný ako dobrý cholesterol, je neoddeliteľnou súčasťou zdravého stravovania.

Hdl Cholesterolové potraviny

Podľa odborníkov na výživu HDL cholesterol často funguje ako nárazník proti zlému cholesterolu. HDL cholesterol je známy tým, že nás chráni pred negatívnymi účinkami zlého cholesterolu, vďaka ktorému je veľmi dôležitou súčasťou zdravia srdca. Aj keď je jednoduchšie identifikovať potravinové výrobky bez obsahu cholesterolu podľa ich označenia, určite by to pomohlo získať prehľad o potravinách obsahujúcich vysokú hladinu dobrého cholesterolu. Ak chcete vedieť viac, čítajte ďalej.

Úžasné potraviny pre HDL cholesterol:

1. Ovsené vločky:

HDL cholesterol potraviny 1

Ovsené vločky sa dostávajú do popredia ako možnosť zdravých raňajok. Vysoko rozpustné vlákna v ovsených vločkách prispievajú k pozitívnej zmene hladín HDL cholesterolu v našom krvnom obehu. Jedna alebo dve porcie ovsených vločiek denne nás môžu ochrániť pred zlým cholesterolom.

2. Ryža:

HDL cholesterol potraviny 2

Spotreba ryže na celom svete od nástupu rýchleho občerstvenia a baleného občerstvenia klesá. Rýchle občerstvenie bohužiaľ slúži len na to, aby zaplavilo náš krvný obeh LDL alebo zlým cholesterolom, zatiaľ čo ryža je bohatá na HDL cholesterol, ktorý slúži ako nárazník proti negatívnym účinkom zlého cholesterolu..

3. Avokádo:

HDL cholesterol potraviny 3

Nie každý tuk je zlý a avokádo je toho ukážkovým príkladom. Aj keď mnohí avokádo pre vysoký obsah tuku jednoducho odmietajú, už to samo osebe je jeho vykúpou kvalitou. Avokádo je údajne nabité zdravým cholesterolom.

4. Olivový olej:

HDL cholesterol potraviny 4

Návšteva obchodného domu sa často môže ukázať ako zložité, keď stojíte pred výberom zdravých olejov na varenie. Našťastie olivový olej je konečnou odpoveďou na túto bežnú dilemu. Je známe, že olivový olej zvyšuje hladinu HDL cholesterolu v krvnom obehu.

5. Orechy:

HDL cholesterol potraviny 5

Nikdy nemôžeme dostatočne zdôrazniť dôležitosť orechov pre naše nutričné ​​potreby. Orechy ako pekanové orechy, vlašské orechy, pistácie, arašidy a lieskové orechy sú vynikajúcim zdrojom zdravého cholesterolu. Rozumná porcia orechov v našej každodennej strave je nevyhnutná pre pozitívne srdcové zdravie.

6. Morské plody:

HDL cholesterol potraviny 6

Keď budete nabudúce plánovať jedlo so svojimi priateľmi alebo rodinou, vezmite ich do luxusnej reštaurácie s morskými plodmi namiesto hamburgeru alebo pizze. Morské plody ako losos, makrela, tuniak a halibut sú známe vysokým obsahom zdravých tukov známych ako Omega 3 mastné kyseliny. Omega 3 mastné kyseliny sú vynikajúcim príkladom zdravého cholesterolu.

7. Horká čokoláda:

HDL cholesterol potraviny 7

Čokoláda nemusí byť nutne vinným potešením. Výskum ukázal, že 50 gramov horkej čokolády denne môže výrazne prispieť k zvýšeniu antioxidačných účinkov dobrého cholesterolu.

8. Hrozno:

HDL cholesterol potraviny 8

O hrozne je známe, že zvyšuje hladinu HDL a súčasne znižuje hladinu zlého cholesterolu, čo z neho robí veľmi populárny jedlík, ktorý dbá na zdravie.

9. Baklažány:

HDL cholesterol potraviny 9

Baklažány sú tiež bežne dostupnou zeleninou, o ktorej je známe, že zlepšuje hladinu HDL v našom krvnom obehu.

HDL cholesterol potraviny