14 nezdravých potravín, ktorým musíte povedať nie!

Rovnako ako je dôležité vedieť o potravinách, ktoré zlepšujú dobré zdravie, je rovnako dôležité venovať pozornosť a mať znalosti o najlepších potravinách, ktoré sú pre telo nezdravé a ktorým by ste sa mali vyhýbať, ako je to len možné. Nasledujúce potraviny nie sú len nezdravé, ale tiež bránia normálnym funkciám tela a zvyšujú náchylnosť k chorobám a zdravotným problémom. Zoznam obsahuje 14 najlepších nezdravých potravín, ktoré by ste mali ignorovať v denných jedlách, aj keď ich niekedy konzumujú. Nezabudnite skontrolovať každý z nich a nájsť zdravšie náhrady, kedykoľvek je to možné.

Nezdravé potraviny, ktorým musíte povedať nie

1. Cukrovinky:

Cukrovinky

Tyčinky sú nabité cukrom. Spôsobujú zubné kazy, ktoré môžu po určitú dobu viesť k strate zubov. Tyčinky tiež spôsobujú neukojiteľný hlad a môžu zvýšiť hladinu cukru v krvi. Tiež spôsobujú zlyhanie pečene a nadváhu. Sú jedným z faktorov, ktoré v tele spôsobujú inzulínovú rezistenciu.

2. Zmrzlina:

Zmrzlina

Zmrzliny sú neodolateľné jedlá pre dospelých i pre deti. Tieto dezerty s vysokým obsahom cukru však obsahujú veľa uhľohydrátov a môžu spôsobiť niekoľko zdravotných problémov. Spôsobujú cukrovku, priberanie na váhe a dokonca aj problémy s citlivosťou zubov. Tiež zvyšujú hladinu triglyceridov v krvi v tele.

3. Rýchle občerstvenie:

Fast food jesť nezdravé

V modernej dobe ľudia uprednostňujú niečo rýchle a chutné. Rýchle občerstvenie je najviac konzumované jedlo na celom svete. Ide o najnezdravšie potraviny, ktorým sa treba vyhnúť, mimoriadne nebezpečné pre zdravie, pretože môžu spôsobiť nadmerné priberanie. Tiež spôsobujú depresiu v dôsledku prítomnosti škodlivých chemikálií. Štúdie ukazujú, že za demenciu môžu aj rýchle občerstvenie.

4. Kávové nápoje:

Kávové nápoje

Nezaobídete sa bez šálky kávy? Príjem kávy by nemal byť obmedzený na viac ako 2 šálky denne, pretože môže zvýšiť hladinu kofeínu v tele. Môže spôsobiť nepokoj, žalúdočné poruchy, vracanie, nevoľnosť, prekyslenie a nepravidelnú činnosť srdca. Vždy je lepšie obmedziť denný príjem kávy.

5. Spracované potraviny:

Spracované potraviny nezdravé občerstvenie

Spracované potraviny môžu byť ľahko konzumovateľné, ale sú veľmi nezdravé a škodlivé pre zdravie detí. Sú nabité cukrom a fruktózovým kukuričným sirupom. Majú veľmi malé množstvo výživy a naplnia telo prázdnymi kalóriami. To spôsobuje zvýšenie srdcových chorôb, obezitu a náhle úmrtia ľudí.

6. Cestoviny:

Cestoviny zoznam nezdravých potravín

Biele cestoviny akejkoľvek formy alebo tvaru sú jedným z najnezdravších jedál, od ktorých by ste sa mali držať bokom. Telo nemá žiadne vitamíny a minerály a minimálne množstvo vlákniny nie je ani dôležité. Jediné, čo má, sú prázdne sacharidy. Nezdravý tuk je len doplnkom vo väčšine prípadov..

7. Margarín:

Margarín

Margarín je potravina, ktorá má veľa trans -tukov, čo vedie k zvýšeniu množstva zlého cholesterolu v tele. Tiež poškodzuje cievy a vedie k vyššiemu riziku vzniku krvnej zrazeniny v tele. Vďaka tomu je väčšina margarínu k dispozícii na trhu ako jedna z najlepších nezdravých potravín pre telo.

8. Sóda:

Sóda väčšina nezdravých potravín

Sýtené nápoje sú ďalším z nezdravých jedál, ktoré si úplne zaslúžia byť v tomto zozname. Sóda je len sto percent kalórií bez akýchkoľvek živín alebo zdravotných výhod pre človeka. Má tiež vysokú hladinu cukru, ktorý negatívne ovplyvňuje telo. Poškodzuje zuby; oslabujú kosti a vedú k dutinám.

9. Biely chlieb:

Biely chlieb

Biely chlieb je len ďalšou formou cestovín a neposkytuje telu žiadne živiny a iba prázdne kalórie. Výrobky na báze bielej múky sú nezdravé občerstvenie a vždy sa môžete držať zdravších náhrad, ako je hnedý chlieb.

10. Paradajkový kečup:

Paradajkový kečup najzdravšie jedlá

Paradajkový kečup je plný konzervantov a vysokého obsahu cukru. Patrí medzi spracované potraviny, ktoré telu prinášajú iba zlé zdravie. Uistite sa, že sa budete držať čo najďalej od tohto nezdravého jedla.

11. Tavený syr:

Tavený syr konzumujúci nezdravé jedlo

Už ste niekedy videli plátok syra v hamburgeroch? Nie je to nič iné ako tavený syr a niečo vysoko nezdravé a plné nasýtených tukov. V tomto jedle nie je nič iné ako kalórie a cesta k obezite.

12. Sójová omáčka:

Sójová omáčka

Môže to byť jeden z produktov, ktoré majú vysoké hladiny antioxidantov, ale potom má tiež veľmi vysoké hladiny sodíka a soli, ktoré vedú k nezdravému telu. To prináša veľa nebezpečenstva pre zdravie. Uistite sa, že sa budete čo najviac vyhýbať sójovej omáčke, aby ste mali fit telo bez problémov.

13. Arašidy:

Arašidy nezdravé jedlo

Áno, orechy majú byť zdravé a plné vitamínov a minerálov, ale arašidy nie sú také zdravé v porovnaní s inými. Okrem toho má väčšina arašidov obsah soli, ktorý nie je pre telo prospešný. Arašidy sú v porovnaní s inými zdravými orechmi rozhodne jednou z nezdravých potravín.

14. Balená ovocná šťava:

Balená ovocná šťava nie je nič iné ako cukor a kalórie spolu s konzervačnými látkami. Spôsob, akým sa ovocná šťava vyrába a balí, zabíja všetky dôležité živiny ovocia a navyše má aj umelé príchute. Toto je jeden zo zoznamov nezdravých potravín pre deti.

Je dôležité si uvedomiť, že zdravie je bohatstvo. Zostať zdravý môže vám priniesť šťastie vo vašom živote. Uchýlenie sa k potravinovým pokušeniam a nadmerné zhovievavosť voči nezdravým jedlám vám môžu skrátiť životnosť. Tieto jedlá môžu byť prospešné pre váš jazyk, ale sú najhoršími nepriateľmi pre vaše telo. Rýchlo ničia bunky tela a robia vás slabými a chudokrvnými. Nepokrývajú žiadnu inú formu výživy ako vysoký obsah uhľohydrátov, ktoré vám môžu dodať iba okamžitú energiu. Povedzte nie týmto potravinám a namiesto toho si zvoľte zdravú výživu!