Ako si udržať bystrú myseľ a dobrý prístup

Byť bystrý je pekná vlastnosť, ktorú každý nemá. Napriek tomu si človek môže vybudovať bystrú myseľ na určitý čas cvičením rôznych ďalších aktivít. Keďže mať dobrý prístup nie je také jednoduché, je potrebné mať šťastie na dobrú výchovu a dobré rodičovstvo, aby ste získali dobrý prístup ku každej životnej situácii, pretože jeho perspektíva sa kopíruje podľa typu pozadia, do ktorého táto osoba patrí! Ale ak chce človek mať obe tieto vlastnosti alebo chce zlepšiť svoj vlastný prístup a bystrosť mysle, môže sa riadiť nasledujúcimi radami.

Ako si udržať bystrú myseľ a dobrý prístup

Skúste napísať, než si zapamätáte:

Musíte si zvyknúť písať dôležité úlohy a pripomínať si deň, a nie spoliehať sa na to, akú myseľ si zapamätáte. Môžete si myslieť, že na základe takého návrhu môžete na verejnosti pôsobiť smiešne, ale nie je to tak. V takom prípade nájdete vo svojom živote disciplínu a zapamätanie si vecí, keď ich chcete dosiahnuť. Bez ohľadu na to, aká bystrá je vaša myseľ, nemôžete si všetko zapamätať. Preto sa nepokúšajte poraziť. Pomáha naučiť sa veci písať, než si ich pamätať.

Nájdite alebo pozorujte svoje skryté talenty:

Dokážete veci ľahko uchopiť? Pamätáte si číslice naraz? Alebo ste dobrí v pozorovaní vecí? Toto sú niektoré z talentov, ktoré nie každý v sebe dokáže nájsť. Musíte sa pozrieť do seba a zistiť, v čom ste dobrí. Nasledujte tento talent a premeňte ho na svoju vášeň! Nebuďte smutní, ak žiadne nenájdete. Ako si môžete jeden vyvinúť.

Psychické a fyzické cvičenie:

Byť zdravý duševne a fyzicky je skutočne dôležité, nielen pre lekárov, ale v skutočnom živote to má tiež veľký vplyv na váš prístup a správanie k druhým. Napríklad pre Ak je vaše telo v dobrej kondícii a zdravé, budete sa cítiť sebavedomejšie a energickejšie na to, aby ste ľahko zvládali každodenné úlohy, s touto kvalitou budete vždy vo svojom odbore viesť. Tiež pomôže zmierniť napätie, pretože samotné zmiernenie napätia môže zlepšiť vaše myšlienkové vzorce. Výsledkom bude menšie napätie a bystrejšia myseľ. Postupom času si začnete vytvárať lepší prístup.

Niekoľko ďalších tipov:

1. Spánok je skutočne veľmi dôležitý pre udržanie bystrej mysle a dobrého postoja. Spánok by si nemal zamieňať s ležaním v posteli a prehadzovaním. Niekoľko hodín dobrého spánku (min. 8 hodín) je lepších ako tých, ktorí spia niekoľko hodín spánku v zlom stave.

2. Predtým, ako niečo urobíte, dôkladne premýšľajte a vždy vyhľadajte dobrú radu.

3. Snažte sa obmedziť konzumáciu alkoholu na minimum alebo sa mu úplne vyhnite a vyhýbajte sa drogám!

4. Nájdite si priateľov, ktorí majú bystrejší mozog ako vy a považujte ich za zdravého konkurenta.

5. Skúste vytvoriť nové vzorce na rýchle aritmetické výpočty alebo sa môžete dozvedieť viac aj na internete. Napríklad napr.

6. musíte pridať 433 a 433, dobre 33+33 = 66 a 4+4 = 8. Spolu ich teda získate 866.

7. Pri nákupe potravín sa snažte sumy skôr zaokrúhľovať, než aby ste ich robili v rovnomernom množstve. Skúste nepoužívať kalkulačku. Napríklad pre Ak má niečo hodnotu 69 centov, jednoducho to zaokrúhlite na 70 centov v hlave. V registri pokladne sa vždy priblížite k presnej sume (v dolároch).

8. Môžete tiež čítať dobre informované knihy a noviny, aby ste získali znalosti.

9. Čítanie príbehov nie je len pre deti! Musíte si ich tiež prečítať, pomôže to vašej mysli stať sa bystrou.