33 týždňov tehotenstva – čo robiť a nerobiť

33. týždeň tehotenstva a nasledujúce 4 týždne sú mimoriadne dôležité pre matku i dieťa, pretože dieťa naberie maximálnu hmotnosť iba v tomto období. Vaše telo zároveň zažije veľa zmien. Jedlá, ktoré vám dlho vyhovovali, môžu zrazu začať spôsobovať nadúvanie a pálenie záhy a vy sa možno budete najlepšie vyhýbať, kým nedoručíte. Toto je všetko, čo zažijete počas 33 týždňov tehotenstva.

33 týždňov tehotenstva

Obsah:

 1. Mesiace a trimester indikujúce 33. týždeň tehotenstva
 2. Príznaky gravidity 33 týždňov
 3. Fyzické a psychologické zmeny v 33. týždni tehotenstva
 4. Poloha dieťaťa v 33. týždni tehotenstva
 5. Tehotenská diéta a cvičenia počas 33 týždňov Tehotná
 6. Tridsaťtri týždňov tehotenské brucho
 7. Ultrazvuk v tehotenstve 33 týždňov
 8. Tipy a opatrenia, ktoré je potrebné urobiť počas 33 týždňov tehotenstva
 9. Riziká a komplikácie, ktorým počas 33 týždňov tehotenstva čelili
 10. Kontrolný zoznam 33-týždňového tehotenstva
 11. 33 -týždňové tehotenstvo s dvojčatami

Mesiace a trimester indikujúce 33. týždeň tehotenstva:

33. týždeň tehotenstva znamená, že sa momentálne nachádzate v treťom trimestri tehotenstva a máte za sebou 8 mesiacov a 1 týždeň.

Príznaky tehotenstva počas 33 týždňov:

Nasledujú príznaky alebo nepríjemnosti 33. týždňa tehotenstva

 1. Prehriatie – Je to spôsobené tým, že rýchlosť metabolizmu je príliš vysoká.
 2. Bolesti hlavy – Hormonálne výkyvy v 33. týždni tehotenstva môžu spôsobiť silné bolesti hlavy.
 3. Lapal po dychu – Teraz už môžete lapať po dychu, pretože nebudete môcť úplne dýchať. Rozdiel si všimnete, akonáhle vaše dieťa klesne a bránica sa uvoľní.
 4. Zábudlivosť aj nemotornosť – Tento jav nemá žiadny dôkaz, ale je väčšinou spôsobený úzkosťou mať dieťa do 2 mesiacov. Hovorí sa mu tiež „detský mozog“.

Fyzické a psychické zmeny u 33 tehotných žien:

1. Reflexné akcie:

Po 33. týždni, keď sa plod zavádza, sa plod stále viac správa ako dieťa, pričom vlastnosti sa každým dňom zhodujú až s jednou. Kedysi matné reflexy teraz dozreli. Úplne prvý z reflexných nervov, ktorý začne pôsobiť, je zívanie. Dieťa teraz zívanie spolu so spánkom zdokonalilo. Ultrazvuk ho môže chytiť spať a najlepšie na tom je, že dokonca môže mať obľúbenú polohu. Ďalšou reflexnou činnosťou, ktorú teraz zdokonalil, je citlivosť na svetlo, na ktorú si teraz zvykol. Rovnako môže pôsobiť aj vypočutie a reciprocita.

2. Odpoveď:

Do 33. týždňa dieťa bude jasne vnímať váš hlas alebo konkrétny druh hluku, ktorý bolo zvyknuté počas tejto doby počúvať. Môže to zahŕňať hudbu alebo tón, určitý hlas, ako je ten váš, alebo určitý príbeh, ktorý bol čítaný znova a znova. Vrcholom tohto týždňa je, že teraz vaše dieťa bude reagovať na tento známy hluk, pretože ho teraz dokáže rozpoznať. Neskôr doktor povie, že práve tento tón alebo hudobná poznámka vám môže pomôcť upokojiť vášho drobca.

3. Prírastok hmotnosti:

Dieťa už celkom pribralo a vy tiež, ale polovicu priberanej hmotnosti dieťaťa tvoria vrstvy tuku, ktoré sa mu už takmer vytvorili pod kožou. Medzera medzi svalmi a pokožkou sa teraz vyplnila, pretože odstránila kostrovú štruktúru dieťaťa a vráskavú, ochabnutú pokožku. Váha 33 týždňov tehotného dieťaťa je približne 4,2 libry s výškou 17,2 palca.

4. Plodová voda:

Testy vzorky ultrazvuku a moču by už teraz odhalili, že vaše dieťa pije každý deň pol litra plodovej vody, čo je dôvod, prečo hladina tekutiny klesá pomaly a pomaly. Rovnaké množstvo plodovej vody sa neskôr vytlačí z jeho systému močom, ktorý sa potom zmieša s materským a nakoniec vypustí z tela. Štatistiky v skutočnosti uvádzajú, že dieťa možno vdýchne trochu tejto plodovej vody, čo je len ukážka jeho pľúc.

5. Starostlivosť o pleť:

Lanuá do konca tohto týždňa úplne odstránia jemnú detskú pokožku vášho plodu. S ubúdajúcou plodovou vodou, syrom ako voskovitou bielou látkou, sa vernixcaseosa tiež opotrebuje.

6. Starostlivosť o nechty:

Nechty dieťaťa, prst na rukách a nohách by už boli až po špičku a dokonca by mohli prerásť, čo je dôvod, prečo by po narodení mohol potrebovať malé orezanie..

7. Body pre tehotenstvo:

Približne v tomto čase by vám veselá žiara v lesklých tehotných dámach v časopisoch závidela, pretože tehotenská maska ​​vás zahalí určitými nechcenými prvkami. Na vine je za prebytočnú produkciu ženských hormónov. Nežiaduce chĺpky na tvári, škvrny a pehy, škvrny a škvrny sú niektoré z nezrovnalostí, s ktorými sa možno musíte vyrovnať.

8. Déja vu:

Pamätajte si na bezsenné noci a častú potrebu uľaviť si v tých najpodivnejších časoch, s ktorými ste sa stretli v prvých týždňoch tehotenstva. Keď nastane konečný čas, je pravdepodobné, že niektoré z tých istých pocitov by vás prenasledovali späť. Časté močenie je bežným symptómom nahromadeným chuťou príšer. Strach z toho, že proces neprebehne tak, ako ste si vysnívali, môže byť silnou paranojou, ktorá môže viesť k ďalším emóciám, podobným depresii. Bezsenné noci čoskoro prídu. S rannou nevoľnosťou by si však nemali robiť starosti, pretože s tým je koniec.

9. Necitlivosť a bolesť:

S pribúdajúcimi dňami sa ocitnete na kolenách a s mimoriadnym tlakom, ktorý teraz so sebou nosíte štyri kilá, sa nečudujte, ak trochu pociťujete bolesť v nohách alebo zápästiach. Niekedy môže byť matka kvôli nadmernému tlaku niekedy v niektorých častiach tela dokonca znecitlivená. Toto je bežný príznak, preto sa netrápte. Najlepšia vec, ktorú musíte urobiť, je udržať si členstvo v tehotenských cvičebných hodinách a pracovných cvičeniach.

10. Braxton Hickove kontrakcie:

Ide o falošné kontrakcie, ktoré počas tejto doby môžete cítiť. Toto je spôsob, akým vám vaše telo môže dať vedieť, že prípravy prebiehajú. Tieto kontrakcie zvyčajne nie sú bolestivé, ale prinášajú určité nepohodlie spolu s vlastnými skúsenosťami s pôrodnými dňami.

Poloha dieťaťa v 33. týždni tehotenstva:

Tento týždeň dieťa váži niečo málo cez 4 libry s výškou približne 17,2 palca. Vráskavý, mimozemský vzhľad dieťaťa je minulosťou, pretože ho rýchlo stráca a jeho kostra tvrdne. Aj keď kosti v jeho lebke nie sú stále spojené, môžu sa ľahko prekrývať. Pomôže to dieťaťu rýchlo sa dostať do pôrodného kanála.

Rôzne možné polohy dieťaťa počas 33 týždňov tehotenstva sú nasledujúce:
 1. Predný – V tejto polohe je dieťa hlavičkou nadol a tvárou smeruje k vášmu chrbtu. Brada dieťaťa je blízko ich hrudníka a sú pripravené vstúpiť do panvy. Toto je najbezpečnejšia poloha pre normálne doručenie.
 2. Zadné – To je presný opak Predného. V tejto polohe je dieťa stále dole hlavou, ale jeho hlava je otočená k vášmu brušku namiesto chrbta. Počas 1. pôrodnej fázy je v tejto polohe 1 z 10 detí. Väčšina z nich sa však spontánne otočí tvárou v tvár správnym smerom. Prípady, v ktorých sa dieťa neotáča, však zvyšujú pôrodný čas a tiež silnú bolesť chrbta. Na úľavu od bolesti je potrebný epidurál.
 3. Porušenie – Pri porušení je dieťa polohované zadočkom k panve. Toto nie je ideálna pozícia na doručenie. Môže vytvoriť slučku pupočnej šnúry a zvýšiť riziko vaginálneho pôrodu dieťaťa. Lekár môže navrhnúť, aby ECV zmenila polohu dieťaťa, čo má úspešnosť iba 50%. Dojčenské dieťa môže potrebovať sekciu C na bezpečné doručenie.
 4. Priečna lož – Pri priečnom klamstve leží dieťa vodorovne v maternici. Je to veľmi zriedkavá poloha, pretože väčšina detí sa pred pôrodom otočí hlavou nadol.

Tehotenská diéta a cvičenia počas 33 týždňov Tehotná:

Nemali by ste meniť tehotenskú diétu, ktorú ste konzumovali posledných 8 mesiacov. Avšak s tým, ako dieťa rastie každý deň, môže byť náročné konzumovať celé jedlo naraz. Skúste namiesto toho často jesť v menších porciách.

Cvičenia počas 33 týždňov tehotenstva:

Zistilo sa, že ženy, ktoré počas tehotenstva pravidelne cvičia, majú veľa zdravotných výhod v porovnaní s tými, ktoré nie. Niektoré z kľúčových výhod cvičenia počas tehotenstva sú:

 • Kardiovaskulárna kondícia
 • Udržiavanie krvného tlaku
 • Riadenie hmotnosti
 • Kontrola výkyvov nálady
V treťom trimestri sa odporúča vyhnúť sa nasledujúcim cvičeniam:
 1. Skákanie
 2. Poskakovanie
 3. Preskakovanie
 4. Poskakovanie
 5. Silový tréning
Nasledujú niektoré z tréningov, ktoré je možné vykonávať bezpečne počas tretieho trimestra:
 • Chôdza alebo nanajvýš behanie
 • Plávanie a aqua aerobik – je terapeutické pre tých, ktorí pociťujú silnú bolesť v nohách a chrbte. Zabraňuje tiež prehriatiu.
 • Cvičenia s nízkym nárazom, ako je jóga, pilates, barre a cyklistika, sú ďalším bezpečným spôsobom cvičenia.
Cvičenie s vlastnou váhou počas 3. trimestra sa môže ukázať ako nebezpečné, najmä ak nie ste zvyknutí dvíhať. Namiesto toho choďte na silové tréningy, ako napríklad:
 • Drepy
 • Kliky na stenu
 • Upravené dosky
Vyhnite sa cvičeniu, ktoré je potrebné vykonávať ležmo na podlahe, ako napríklad brušné svaly. Namiesto toho choďte na bokové cvičenia, ako napríklad:
 1. Lepok
 2. Vonkajšie boky
 3. Vnútorné stehno
 4. Hamstringy
Cvičenie so zbraňami s veľmi ľahkými váhami, ako napríklad:
 • Bicepsové kučery
 • Triceps funguje
 • Bočné zdvíhanie

Tridsaťtýždňové tehotenské brucho:

Do 33 týždňov priberiete na váhe približne 22 až 28 libier. Niektoré tehotné mamičky vyzerajú so svojimi krivkami mimoriadne sexi. Nezabudnite, že je bezpečné mať sex do dátumu dodania za predpokladu, že ste to potvrdili u svojho lekára. Ak cítite, ako sa vám sťahuje brucho, možno zažívate kontrakciu Braxtona Hicksa.

Ultrazvuk počas 33 týždňov tehotenstva:

Ak vám urobia ultrazvuk v 33. týždni tehotenstva, možno budete mať šťastie, keď uvidíte svoje dieťa s otvorenými očami, ak bude bdelé. Dieťa je tiež vnímané ako koordinuje sanie s dýchaním – to je dôležitá zručnosť potrebná na prežitie vo vonkajšom svete. Ultrazvuk počas 33 týždňov je vykonávaný ako súčasť BPP, čo je biofyzikálny profil. Ide o test, ktorý sa robí pre rizikových pacientov v 3. trimestri. Ultrazvuk meria 33-týždňový pohyb plodu, svalový tonus, dýchanie, množstvo plodovej vody a tiež srdcovú frekvenciu dieťaťa.

Tipy a opatrenia, ktoré musíte urobiť počas 33 týždňov tehotenstva:

Vstup do posledného trimestra tehotenstva je skutočne veľmi zásadný. Ako sa blíži čas pôrodu, zvyšuje sa nielen vaše telesné nepohodlie, ale aj úzkosť. Tu je niekoľko tipov, ktoré môžu zmierniť vaše nepohodlie, a tiež preventívne opatrenia, ktoré musíte teraz urobiť:

 • Teraz je ťažké zaspať. V miestnosti udržujte príjemnú teplotu a udržujte ju tmavú a tichú.
 • Cvičte pravidelne, ale vyhýbajte sa cvičeniu 2 hodiny pred spaním. Vďaka tomu bude spánok jednoduchší.
 • Skúste sa dostať do pohodlnej polohy na spanie. Spánok na oboch stranách s pokrčenými nohami a kolenami môže byť zvyčajne pohodlný.
 • Vzdelávajte sa. Chodenie na hodiny pôrodu vám ponúkne hodnotný pohľad na to, čo môžete očakávať a ako veci zvládnuť.
 • Prediskutujte všetky svoje starosti a otázky so svojimi lekármi.
 • Jedzte iba zdravé jedlo.
 • Vyhnite sa akémukoľvek druhu nezdravého jedla, ktoré vám môže spôsobiť nevoľnosť a spôsobiť komplikácie v tehotenstve.

Riziká a komplikácie, ktorým čelíte počas 33 týždňov tehotenstva:

Tretí trimester je domáci úsek pre nastávajúce matky; to je však doba, kedy môžu nastať komplikácie v tehotenstve. Nasledujú riziká, ktorým čelíte počas 33 týždňov tehotenstva:

1. Gestačný diabetes:

K tomu dochádza, pretože hormonálne zmeny v tele počas tehotenstva sťažujú používanie inzulínu. Tento stav, ktorý je bežný počas tehotenstva, po pôrode zmizne. Zmena životného štýlu, stravy a ľahké cvičenie môžu pomôcť pri kontrole cukrovky.

2. Preeklampsia:

Preeklampsia je vážny stav, a preto je povinné vykonávať časté prenatálne návštevy. Príznaky preeklampsie sú vysoký krvný tlak, náhly prírastok hmotnosti, bielkoviny v moči, opuch atď. Ignorovanie preeklampsie môže byť smrteľné pre matku aj dieťa.

3. Predčasný pôrod:

Predčasný pôrod je stav, keď začnete pociťovať kontrakcie pred 37. týždňom – ​​ženy s viacnásobným alebo prebytočným množstvom plodovej vody čelia vyššiemu riziku predčasného pôrodu..

4. Predčasné prasknutie membrány:

Prasknutie membrány je normálna činnosť, ku ktorej dochádza v čase dodania. Ak sa to isté zlomí skoro, môže to viesť k vážnym komplikáciám, ktoré sa označujú ako PROM alebo predčasné prasknutie membrány.

5. Placenta previa:

Placenta je orgán, cez ktorý dieťa dostáva svoju výživu v maternici. Táto placenta sa bežne dodáva po pôrode. Ak je však placenta na prvom mieste, zablokuje otvorenie krčka maternice, ktoré sa nazýva placenta previa. Placenta previa zvyšuje riziko silného krvácania počas pôrodu a pred ním.

6. Abrupcia placenty:

Prerušenie placenty je zriedkavý stav, keď sa placenta pred pôrodom oddelí od maternice. Je to vážny stav a môže dokonca viesť k smrti plodu alebo vážnemu krvácaniu u matky.

7. Vnútromaternicové obmedzenie rastu (IUGR):

Toto je stav, keď dieťa nerastie podľa štandardných noriem rôznych fáz tehotenstva. IUGR môže mať za následok asymetrický rast, kde má dieťa hlavu normálnej veľkosti, ale menšie telo.

8. Tehotenstvo po pôrode:

Akékoľvek tehotenstvo, ktoré trvá viac ako 42 týždňov, sa nazýva neskoré tehotenstvo. Tento stav môže spôsobiť starnúcu pupočnú šnúru, v dôsledku čoho sa zníži jeho veľkosť a zníži sa dodávka kyslíka pre plod. V neskoršom tehotenstve môže dôjsť k náhlej smrti plodu.

9. Syndróm aspirácie mekonia:

V tomto dochádza k pohybu čriev plodu v maternici. To je bežné počas tehotenstva po pôrode. Väčšinou nie je problém, ale ak stresovaný plod vdýchne mekónium, môže to spôsobiť vážny typ zápalu pľúc a dokonca smrť.

Kontrolný zoznam 33-týždňového tehotenstva:

Nasleduje kontrolný zoznam, ako sa vyhnúť panickej situácii na poslednú chvíľu.

 • Zbaľte si kufre do nemocničných potrieb
 • ID fotografie
 • Doklady o poistení
 • Mobilný telefón a nabíjačka
 • Ponožky
 • Sveter
 • Tehotenské podprsenky a dojčiace vložky
 • Toaletná sada
 • Voľné, ľahké oblečenie
 • Začnite čítať o tom, ako sa starať o novorodenca
 • Pripravte sa na popôrodnú starostlivosť
 • Opýtajte sa na nemocničný materiál

V 33. týždni tehotenstva musíte tráviť viac času relaxáciou a čítaním o starostlivosti o novorodenca. Odtiaľto budú dni ťažké a vy budete mať stále viac bezsenných nocí. Ale všetky tieto bolesti stoja za to, pretože už o necelé 2 mesiace bude váš malý munchkin v náručí.

33 -týždňové tehotenstvo s dvojčatami:

V 33. týždni sa do popredia pozornosti dostávajú tendencie k prežitiu vašich dvojčiat. Do tejto doby nebude nosenie násobkov už hračkou. Vaše bruško by už bolo dostatočne veľké na to, aby sťažilo aj navigáciu.

Často kladené otázky a odpovede:

Q1. Ako vyzerá 33 -týždňové dieťa?

Odpoveď: V 33 týždňoch váži vaše dieťa 4 libry a je 17,2 palca vysoký. Môžete si to predstaviť ako zväzok zeleru alebo veľkosti ananásu.

Q2. Môžete mať dieťa v 33. týždni?

Odpoveď: Čím viac času dieťa strávi v maternici, tým je väčšia šanca na zdravé prežitie. Napriek tomu, že deti s 33 týždňami gestačného obdobia môžu dýchať nezávisle a majú veľkú šancu na prežitie, budú čeliť relatívne málo výzvam.

Q3. Ako môžete zistiť, či vaše dieťa kleslo v 33. týždni tehotenstva?

Odpoveď: Nasledujú zmeny, ktoré si všimnete, ak vaše dieťa spadne:

 • Ľahšie sa vám bude dýchať
 • Zvýši sa biely výboj
 • V maternici môžete zažiť veľký tlak
 • Váš počet výletov na toaletu sa zvyšuje
 • Máte zvýšenú bolesť panvy