26 týždňov tehotenstva: Všetko, čo potrebujete vedieť, je tu!

Ste nervózna z toho, čo môžete očakávať v 26. týždni tehotenstva? Chápeme vaše emócie. Ak ste tehotná, 26 týždňov, potom tu je kompletný sprievodca pre vaše tehotenstvo tento týždeň !! Najväčšou revolúciou ľudstva je reťaz života, ktorá prebieha z generácie na generáciu. Akonáhle začne proces tehotenstva, dejú sa rôzne zmeny v tele a dokonca aj v tele matky. V priebehu 26. týždňa tehotenstva dochádza k viacnásobným zmenám. Vedieť o týchto zmenách robí celý proces oveľa jednoduchším, pretože sa nemusíte obávať.

Bežná otázka, ktorú si v tejto fáze kladie mnoho žien, znie: „Som v 26. týždni tehotenstva a na čom mi najviac záleží?“ Existuje niekoľko vecí, ktorým by ste v tomto období mali venovať pozornosť, pretože je to v polovici tehotenstva. obdobie. Tieto zmeny sú v tele matky nové, ak je to jej prvé dieťa, a dokonca aj pre ľudí v jej okolí, ktorí sa o ňu starajú. Tehotenstvo nielenže zapáli hormonálne zmeny, ale pomôže aj pri iných fyzických a psychických zmenách, ktorých môže byť žena v tejto fáze svedkom !! Tento sprievodca tehotenstvom v 26. týždni vám pomôže porozumieť a študovať zmeny vo vašom tele a poznať tipy a opatrenia, ktoré vám pomôžu ľahko sa vyrovnať so svojimi starosťami..

26 týždňov tehotenstva

Obsah:

 1. Mesiace & Trimester indikujúci graviditu 26 týždňov
 2. Fyzické a psychologické zmeny u 26 -týždňovej tehotnej ženy (príznaky)
 3. 26 -týždňová veľkosť tehotného dieťaťa & Hmotnosť
 4. Dieťa & Brucho vyzerá ako v 26. týždni tehotenstva
 5. Polohovanie dieťaťa počas 26 týždňov tehotenstva (plod & Fyzický vývoj)
 6. Tehotenská diéta & Cvičenia počas 26 týždňov tehotná
 7. Lekárske testy & Skenujte počas 26 týždňov tehotenstva
 8. Aké sú tipy? & Opatrenia, ktoré je potrebné urobiť počas 26 týždňov tehotenstva?
 9. Aké riziká sa môžu vyskytnúť počas 26 týždňov tehotenstva?
 10. Kontrolné zoznamy počas 26 týždňov tehotná

Mesiace & Trimester indikujúci graviditu počas 26 týždňov:

26 týždňov tehotenstva, koľko mesiacov? Výpočet presného mesiaca tehotenstva môže byť problematický. Podobne je to aj v prípade 26. týždňa tehotných žien. Ale nie je to príliš komplikované. Tento 26. týždeň tehotenstva sa týka šiesteho mesiaca vašej cesty. A ste na pokraji druhého trimestra. Tak veľa šťastia po zvyšok cesty!!

Fyzické a psychologické zmeny u 26 -týždňovej tehotnej ženy (príznaky):

Pretože ste veľmi blízko k dokončeniu dvoch tretín vašej tehotenskej cesty, vaše telo bude svedkom mnohých zmien. Poloha dieťaťa v 26. týždni tehotenstva sa neustále mení a dôjde aj k pohybu dieťaťa v 26. týždni. Niektoré zo zmien a symptómy tehotenstva v 26. týždni sú dôsledkom nižšie uvedených vecí:

26 týždňov tehotenstva

1. Krvný tlak:

Krvný tlak je pravidelným problémom, s ktorým sa stretávajú tehotné ženy. Môže byť vysoký alebo možno nízky; to úplne závisí od telesného stavu matky, spolu s produkciou ženských hormónov. Tehotné ženy v 26. týždni však môžu tiež trpieť preeklampsiou, vysokým krvným tlakom. Navyše, spotreba dolného limitu soli môže vašu situáciu ešte zhoršiť.

2. Únava:

Vzhľadom na rastúcu hmotnosť dieťaťa bude telo matky tiež pozorovať únavu. V tomto štádiu tehotenstva je tiež veľmi časté vyčerpanie. Najlepším spôsobom, ako sa s týmto problémom vysporiadať, je rutinná kontrola a dobrá starostlivosť o svoje zdravie.

3. Dcérske starosti:

V tejto fáze tehotenstva bude dáma pravdepodobne čeliť aj niektorým vedľajším problémom, ako je pálenie záhy a dýchavičnosť. Ako rastúce dieťa robí svoju izbu tým, že tlačí vaše orgány nabok. Tento tlak môže tiež spôsobiť poškodenie pľúc alebo maternice. Aby sa s touto situáciou vyrovnala, matka by mala konzumovať zdravú výživu a veľa vody.

4. Falošné kontrakcie:

Od tohto týždňa pravdepodobne tehotnú dámu čakajú aj falošné kontrakcie. Nebuďte prekvapení, pretože tieto kontrakcie sú veľmi časté a sú zodpovedné za prípravu vášho tela na pôrodný proces. Ak však tehotná v 26. týždni pociťujú veľkú bolesť, odporúča sa okamžite konzultovať s lekárom.

5. Chrápanie:

Chrápanie je ďalším bežným problémom súvisiacim s tehotenstvom, ktorého svedkami sú väčšinou ženy. Za tento stav môžu výlučne hormóny meniace vaše telo. Ak je však vaše chrápanie pre vášho partnera problémom, potom sa odporúča použiť nosový prúžok na kontrolu alebo zabránenie chrápaniu..

6. Kŕče v nohách:

Tehotné ženy sú tiež náchylné na kŕče v nohách; obzvlášť v nočných hodinách. Príčinou môže byť rastúci tlak dieťaťa na vaše telo. Na zmiernenie bolesti sa preto odporúča jemne masírovať členok a lýtko. Na zmiernenie bolesti však môžete použiť aj priloženie vrecka s horúcou vodou alebo vrecka s horúcim kremíkom na postihnuté miesto!!

7. Problémy so spánkom:

26-týždňové tehotenské symptómy tiež spôsobujú poruchy spánku. Je to ďalší veľmi štandardný faktor, ktorý ste videli počas tehotenstva. Tento stav je možné liečiť jemnými cvičeniami a použitím dodatočných vankúšov, ktoré vám prinesú zdravý spánok.

8. Opuch:

Zadržiavanie vody v tele môže mať za následok opuch tváre, rúk alebo nôh. Nemalo by sa tomu vyhýbať; namiesto toho to môže byť počiatočné štádium preeklampsie. Na zmiernenie komplikácií je lepšie ihneď sa poradiť s lekárom.

9. Bolesti hlavy:

Je to ďalší stav, ktorého svedkami sú dámy v dôsledku hormonálnych zmien v tele. Tento stav je liečiteľný meditáciou a jogou. Na zmiernenie tohto stavu sa môžete tiež rozhodnúť pre akupunktúrnu terapiu alebo iné biofeedbackové terapie.

10. Strata pamäte:

Hormonálne zmeny vo vašom tele môžu mať za následok aj faktor straty pamäte. Preto sa považuje za dobrý návyk, ak si začnete rozvíjať zvyk písania. Pripomenie vám veci, ktoré musíte počas dňa vykonávať!!

26 -týždňová veľkosť tehotného dieťaťa & Hmotnosť:

V tomto období tehotenstva bude vaše nenarodené dieťa pozorovať mnoho zmien, ktoré budú zodpovedať jeho zvyšujúcej sa dĺžke od koruny k päte, jeho zvyšujúcej sa váhe a vývoju jeho orgánov. Tehotenské brucho v 26. týždni sa tiež bude zväčšovať a vyvíjať, ako sa to deje s každým pokrokom. V priemere bude mať vaša 26 -týždňová výška dieťaťa asi 14 palcov alebo 35,6 cm na výšku; pričom hmotnosť dieťaťa vo veku 26 týždňov bude približne 760 gramov. Do dátumu bude vaše dieťa schopné otvoriť oči a viac reagovať na zvuk. Okrem toho, tentokrát si môžete všimnúť nárast pohybov. Do konca tohto týždňa bude vaše dieťa zodpovedať veľkosti cukety.

Dieťa & Brucho vyzerá ako v 26. týždni tehotenstva:

Do konca 26. týždňa tehotenstva sa očakáva, že tehotná dáma v prípade jedného dieťaťa priberie na hmotnosti približne 16 až 22 libier. Zatiaľ čo v prípade dvojčiat sa vaša hmotnosť pravdepodobne zvýši o 27 až 42 libier. Rast dieťaťa v 26. týždni bude tiež predvídateľný s rastúcou veľkosťou detského hrbolčeka. V prípade brucha však vaše 26-týždňové tehotenstvo povedie k zvýšeniu maternice asi o 2,5 palca nad pupkom. Vaše brucho však bude každý týždeň rásť asi o pol palca. Všetky tieto zmeny sú v súčasnom období tehotenstva úplne normálne. Nezabudnite a robte si starosti, pretože veci sa čoskoro po pôrode vrátia do normálu!!

Polohovanie dieťaťa počas 26 týždňov tehotenstva (plod & Fyzický vývoj):

Vašu tehotenskú cestu môžete zaradiť do troch trimestrov. V prvom trimestri sa dieťa jednoducho v podobe výbuchovej cysty prichytí a je stále v mimozemskom tvare. Počas týždňov sa zmení na embryo a potom na plod. Druhý a tretí trimester znamenajú pokroky dieťaťa. 26. týždeň je posledným týždňom „zlatej éry“, čo je iný názov pre druhý trimester. Niektoré zo zmien pozorovaných u vášho dieťaťa tento týždeň budú zahŕňať:

V 26. týždni sa dieťa už zaokrúhľuje na dobré dve kilá a meria 23 cm. Ako sa vyvíja, zmysly posilňujú chrbát a poskytujú ľubovoľnú možnosť pohybu. Tieto pohyby sú s pribúdajúcimi týždňami stále výraznejšie. Vďaka sprísneniu úchopu sa teraz môže hrať so sebou- váľať sa alebo sa prevaľovať v bruchu alebo sa hrať s pripojenou šnúrou. Preto môžete niekedy pocítiť tehotenskú bolesť v 26. týždni. Nasleduje vývoj 26-týždňového plodu.

A). Koža:

Lanuá v jej tele sa teraz pomaly stávajú mäkšími a pokúšajú sa ustúpiť. S týmto sa v tele začne ukladať tenká vrstva tuku, ktorá jej dodá perfektný tvar dieťaťa.

B). Oči:

Vrcholom tohto týždňa je, že dieťa teraz môže konečne prispôsobiť svoje oči daru zraku, keď konečne otvorí oči, aby videlo okolie. Žmurká a čistí oči a teraz vidí, čo alebo kde celý ten čas rástla. Dieťa v ranom štádiu má zatvorené oči, ale kvôli vyvíjajúcej sa dúhovke pomaly pociťuje citlivosť na svetlo. Tu je 26. týždeň, ultrazvuk ju môže zachytiť, ako sa mihne a pohodlne sa mihne, keď sa jej oči rozhliadajú. Oči sú však svetlejšie farby kvôli nedostatku pigmentácie v dúhovke, ktorá sa mení po narodení.

C). Určenie pohlavia:

Teraz je pohlavie dieťaťa výrazné a zreteľné. Predtým bolo pohlavie celkom jasné, podľa čoho mohli lekári rozlišovať, ale teraz sa stali prominentnými. U chlapca tento týždeň jeho semenníky konečne spadnú do jeho teraz už úplne vytvoreného mieška a pre dievčatá sú už zavedené ich tunely do vaječníkov, v ktorých je umiestnených dobrých šesť až sedem miliónov primitívnych vajíčok. Po narodení dieťaťa sa však počet zníži na dve.

D). Srdce:

Odteraz vám jeden z vašich príbuzných alebo priateľov môže priložiť ucho k brušku a počuť tlkot dieťaťa, pretože s každou bdelou chvíľou silnie. Teraz srdce pumpuje krv do jej tela a tiež môže vytvárať červené krvinky.

E). Dýchanie:

Počas tohto týždňa sa začali vyvíjať pľúca a nosné dierky dieťaťa, na konci týždňa bude dokončený ich rast. Nosy sú nevyhnutné, a tak bude čoskoro dokončené, ale pľúca nie sú také rýchle kvôli alveolám, začínajú sa obalovať na pľúcach. Pľúca pomôžu vášmu dieťaťu dobre a zdravo dýchať.

F). Hmotnosť:

Vaše dieťa stále nedorástlo do plnohodnotného človeka, s ktorým sa objaví, a je stále v procese rastu. Bude vážiť kdekoľvek pod kilo, ale najčastejšie je to 900 gramov alebo tak. Bude sa pohybovať a hrať, a preto je normálne cítiť sa v 26. týždni tehotenstva, pohyb plodu. V scéne je pre neho ešte dlhá cesta, ale väčšina vašich starostí sa skončí do konca tohto týždňa.

Tehotenská diéta & Cvičenia počas 26 týždňov pre tehotné:

Tehotné komplikácie môžu byť vždy 26 týždňov. Preto je správna diéta počas tehotenstva ďalším zásadným faktorom, o ktorý by ste v tomto období mali dbať. Odteraz je potrebné udržiavať si dobré zdravie, pretože je to jediný možný spôsob, ako nakŕmiť plod. Je teda povinné, aby vaša dobrá a 26-týždňová diéta pre tehotenstvo obsahovala tieto veci:

Diéta:

1. Ovocie a zelenina:

Ovocie a zelenina sú považované za základnú súčasť vašej stravy. Pretože sú bohaté na vitamíny a minerály. Ovocný tanier by mal obsahovať jablká, pomaranče, banány, melón a ďalšie ovocie, ktoré vám robí radosť. Naopak, zeleninová časť by mala byť naplnená zelenou listovou zeleninou, ako je špenát, fazuľa, mrkva, karfiol atď..

2. Surové potraviny:

26-týždňová tehotná dáma by sa mala vyhýbať konzumácii surových potravín. Všetko ovocie alebo zeleninu by ste mali pred konzumáciou blanšírovať v teplej vode. Aj čerstvé kuracie mäso by ste mali pred jedlom ošetriť a uvariť!!

3. Príjem tekutín:

Voda alebo tekutiny by mali byť vhodné na boj proti faktoru dehydratácie. Hydratuje vašu pokožku a reguluje telesnú teplotu. Spotreba tekutín tiež zabezpečí správny príjem živín plodom!!

4. Úloha doplnkov:

Je nevyhnutné doplniť vaše telo základnými živinami. Lekári vám však predpíšu tie nevyhnutné, v počiatočnom štádiu tehotenstva. Ale napriek tomu sa odporúča spoľahnúť sa na prírodné zdroje týchto doplnkov, pretože to bude prospešné pre vaše telo!!

5. Konzumácia kuracieho mäsa:

Ak ste spotrebiteľ kuracieho mäsa alebo milujete kura, vaša strava by mala zahŕňať chudé mäso. Pretože je to zdravšie ako v porovnaní s inými. Konzumácia kuracieho mäsa vo vašej strave zabaví vaše telo dostatkom bielkovín, a tak zníži potrebu takýchto doplnkov súvisiacich s bielkovinami. Tieto mäsové výrobky sa však namiesto nákupu lacných mäsových výrobkov odporúča nakupovať z autentického zdroja, pretože mäsové výrobky sú zaradené do kategórie rýchlo sa kaziacich potravín..

Cvičenia:

Okrem toho je nevyhnutné, aby 26-týždňová tehotná dáma cvičila denne, bola bez stresu a bez problémov s napínaním svalov. Ak nemôžete cvičiť pravidelne alebo sa cítite leniví, odporúča sa zapísať sa do najbližšej posilňovne alebo jogových centier. Zabezpečia, aby ste pravidelne cvičili. 26-týždňové tehotenské cvičenie môže pre zdravý rast dieťaťa zahŕňať nasledujúce.

A. Rozšírenie brucha:

Sadnite si s prekrývajúcimi sa nohami, podopretými krížmi a rukou na bruchu. Pri zväčšovaní brucha držte chrbát a ramená postupne vdýchnuté cez nos. Vykonajte to 5-10 minút denne.

B. Drep:

Drep je najlepšie cvičenie, pretože vám pomôže zlepšiť držanie tela a uvoľniť priestor v bedrovej oblasti na rozšírenie. Existuje niekoľko variácií drepov a veľký drep bude predpokladať vašu kondíciu.

C. Strečing:

V tejto fáze bude spánok vo vašej normálnej polohe náročný, počas tehotenstva sa musíte ponaťahovať, dodá vám to flexibilitu a posilní to aj vaše nohy a svaly..

D. Chôdza:

Chôdza počas tehotenstva vám pomôže zmierniť problémy s dýchaním a všetok stres, chôdza zachová sviežosť tela i mysle. Ak budete pravidelne chodiť, udrží vás a vaše dieťa tiež zdravé.

E. Úprava žalúdka:

Snažte sa udržať svoje ťažisko, takže vám bude pohodlnejšie pracovať na svojej polohe a vyskúšať si niekoľko cvikov.

Očakáva sa, že tieto pravidelné cvičenia uvoľnia váš stres a osviežia vás na nasledujúci deň!!

Lekárske testy & Skenujte počas 26 týždňov tehotenstva:

Úloha lekára je zásadná počas celej fázy tehotenstva. 26. týždeň tehotenstva môže mať za následok zmenu liekov. Okrem toho je možné po konzultácii s registrovaným lekárom konzumovať lieky na liečbu niektorých zdravotných stavov, ako je astma a stavy vysokého krvného tlaku. Niektoré lieky odporúčané na predchádzanie problémom s kašľom, alergiou, žalúdkom a bolesťou môžu zahŕňať nasledujúce:

 • Bolesti- acetaminofén. Doprajte si Ibuprofen a Naproxen.
 • Alergia- ak by ste mali počas tehotenstva užívať alergiu, antihistaminiká alebo náznak loratadínu. Vyhnite sa používaniu pseudoefedrínu a dekongestív, napríklad fenylefrínu.
 • Kašeľ- pri silnej nádche vyskúšajte Dextrometorfan.
 • Žalúdočné problémy-Vyhnite sa laxatívam a minerálnym olejom.
 • Pálenie srdca a vredy – vyhnite sa páleniu srdca, vyskúšajte antacidové sirupy a tablety.

Uistite sa, že všetko, čo užívate, by ste mali znova skontrolovať so svojím lekárom.

Aké sú tipy? & Opatrenia, ktoré je potrebné urobiť počas 26 týždňov tehotenstva?

Pre tehotnú ženu je nevyhnutné, aby sa dobre starala o svoje zdravie. Počas 26. týždňa tehotenstva by však ženy mali dbať na nasledujúce tipy a opatrenia:

1. Rozlúčte sa s podpätkami:

Tehotná žena by sa mala zamerať na gravitáciu s rastúcim bruchom v 26. týždni. Preto sa odporúča nosiť plochú obuv počas tehotenstva a dáma by v tejto fáze mala byť mimo podpätkov!!

2. Monitorovanie diéty:

Je nevyhnutné sledovať príjem tehotnej ženy v 26. týždni, pretože sa môže sťažovať na príznaky ako kyslosť, pálenie záhy alebo problémy s plynom. Tiež sa nateraz vyhnite nezdravému jedlu alebo fast foodu!

3. Zvýšte príjem tekutín:

V tomto období tehotenstva sa odporúča zvýšiť spotrebu tekutín. Diéta počas 26 týždňov v tehotenstve musí byť zaradená do zoznamu s dostatočným množstvom vody, polievok, kokteilov, štiav, kokosovej vody atď..

4. Dostatočný spánok:

Tehotným ženám sa odporúča spať 8 hodín. Cez denné hodiny sa však dá zabaviť aj energetickými spánkami. Pomôže jej to aj pri riešení problémov s rannou nevoľnosťou.

5. Spotreba liekov:

Odporúča sa konzumovať iba predpísané lieky, pretože konzumácia nepotrebných liekov môže byť zdraviu škodlivá. Nikdy nevynechajte konzultáciu so svojím lekárom skôr, ako užijete akékoľvek takéto lieky.

6. Začnite plánovať veci:

Nakupovanie je najlepšia terapia zmierňujúca stres pre ženy. A ty sa cítiš rovnako; potom môžete začať nakupovať svojho nenarodeného hrdinu !! Tieto nákupy môžu zahŕňať nákup roztomilých malých plyšových hračiek, svetrov, ponožiek atď. To vám prinesie obrovské potešenie a zvýši vašu večnú silu vysporiadať sa s 26. týždňom tehotenstva.

Posledné týždne tehotenstva vám budú stále pripomínať nadchádzajúce povinnosti, ktoré budú pre vás pri súčasnom 26 -týždňovom tehotenskom hnutí plodu šťastnejším obdobím. Vaše dieťa vám bude stále pripomínať svoju existenciu. Vaše šťastie, láska, smútok a smútok budú svedkami aj dieťaťa, a preto sa odporúča byť šťastné a bez stresu. Očakáva sa, že tieto vyššie uvedené tipy budú pre vás prospešné a pomôžu vám s existujúcimi problémami s otehotnením. Dúfam, že nasledujúci trimester zvládnete zo strany na stranu rovnako hladko ako tento. A prajem vám veľa šťastia do budúcna!!

Aké riziká sa môžu vyskytnúť počas 26 týždňov tehotenstva?

Obdobie tehotenstva je jednou zo základných fáz života ženy a je potrebné ho vyživovať dobrým zdravím a správnou stravou. Zaistí zdravé zdravie matky a dieťaťa. Existuje však niekoľko rizík, s ktorými je potrebné počítať. Ženy by si tiež mali dávať pozor na množstvo zdravotných stavov, s ktorými sa môže ponáhľať k lekárovi. Také okolnosti predstavujú 26 -týždňovú tehotenskú bolesť v brušnej oblasti a ak spozorujete únik tekutiny alebo vaginálne krvácanie.

Ak si tehotné ženy všimnú rozmazané videnie alebo iné 26 -týždňové komplikácie tehotenstva, odporúča sa bezodkladne konzultovať s lekárom lepšie opatrenia a opatrenia. Okrem toho si všímate akékoľvek príznaky horúčky alebo iných podobných stavov; Pred užitím akejkoľvek perorálnej dávky sa odporúča opýtať sa lekára!!

Kontrolné zoznamy počas 26 týždňov pre tehotné:

Váš zoznam pre tohtotýždňové tehotenstvo obsahuje prehliadku vašej pôrodnice, aby ste boli v bezpečí a včas pre nečakané veci. Odporúča sa tiež predbežne sa zaregistrovať v nemocnici; uľahčí vám to ponáhľanie sa na poslednú chvíľu. Pokúste sa komunikovať so svojim dieťaťom, pretože v tejto dobe sa vyvíjajú sluchové zmysly dieťaťa. Zahrajte si aj nejaké náboženské bhajany alebo detské riekanky !! Ako neskôr bude prospešné, ak necháte svoje dieťa spať, pretože bude náchylné na rytmus, ktorý pravidelne hráte.

Trávte tiež čas so svojim partnerom, podeľte sa o svoje pocity a dajte mu vedieť, s akými problémami sa v tomto období stretávate. Starostlivosť a náklonnosť vášho partnera sú tiež prospešné pri podpore vášho tehotenstva. Tiež uľahčí váš tehotenský stres a zníži úroveň vašej úzkosti počas 26. týždňa tehotenstva.

Ďalej je dôležité zamerať sa na svoju diétu. Skúste vypiť požadované množstvo vody, čo predstavuje 8-10 pohárov tekutín vrátane štiav, polievok atď. Zamerajte sa tiež na zdravú výživu. Nezabudnite do svojho denného režimu zaradiť cvičenia, počnúc miernym cvičením a končiace deň 30-minútovou prechádzkou. Začnite s prípravou detskej izby a odporúča sa sledovať aj vaše tehotenstvo!!

Obdobie tehotenstva je základnou a životne dôležitou fázou života ženy. Údržba správneho diétneho plánu spolu s monitorovaním vášho zdravia by mala byť na vašom zozname povinnosťou. Tiež sa aktívne zaujímajte o to, aby ste vedeli viac o zdraví svojho 26-týždňového plodu, a naplánujte si podľa toho návštevu lekára. Nielen to, nezabudnite si vziať lieky včas a ďalšie nevyhnutné tekutiny, aby bolo vaše telo hydratované a pripravené na tehotenstvo !! Prajem šťastné tehotenstvo!!

Často kladené otázky a odpovede:

Q1. Moja poloha dieťaťa nie je smerovať nadol. Mám sa v tejto chvíli znepokojovať?

Odpoveď: Vôbec nie, do 26. týždňa je vo väčšine prípadov úplne normálne, že je dieťa v polohe „priečna lož“. Tu je hlava dieťaťa blízko matkinej strany a spodná časť je umiestnená smerom k bruchu na druhej strane. Dieťa môže sklopiť hlavu kedykoľvek pred 30 týždňami, takže sa nemusíte obávať.

Q2. Za posledných pár týždňov som nemal problém s rannou nevoľnosťou a teraz vidím, že sa vracia nevoľnosť. Je to normálne??

Odpoveď: Áno, úplne mnohé trpia a sťažujú sa na rannú nevoľnosť napriek tomu, že sú v 26. týždni tehotenstva. Aj keď sa väčšina tehotných žien po prvom trimestri spamätá z nevoľnosti, niektoré stále trpia a je to normálne.

Q3. V 26. týždni tehotenstva vidím veľa falošných poplachov a kontrakcií. Ako sa odlišujem od bežných a je normálne mať v tejto dobe kontrakcie?

Odpoveď: Toto sa nazýva kontrakcie Braxtona Hicksa, ktoré sú bežné od tretieho trimestra, ale stále môžu začať už v druhom trimestri. Tieto nie sú bolestivé a nie sú pravidelné, a tým sa odlišujete od kŕčových a pôrodných bolestí. V prípade, že sa cítite dosť silní a neustále sa to deje, mali by ste sa poradiť s lekárom.