Najlepších 15 turistických miest Leh Ladakh, ktoré musíte navštíviť

Ladakh je jednou z desiatich provincií Džammú a Kašmír a taktiež pokrýva najväčšiu oblasť. Je obklopený pohorím Karakoram na severe a Himalájami na juhu, vďaka čomu je Leh Ladakh jedným z najlepších turistických miest. Ladakh sa rozprestiera na ploche asi 59 000 kilometrov štvorcových a tvoria ho dva administratívne okresy, ktorými sú Leh a Kargil.

Najlepšie turistické miesta na návštevu v Leh Ladakh:

1. Basgo:

basgo_ladakh-turistické-miesta

Basgo sa nachádza 80 km západne od Leh. Bývalo hlavným mestom kráľovstva dolného Ladakhu zjednoteného v Leh. Miesto svetového dedičstva nedávno upadlo v prach, ale potom s pomocou UNESCO a Výboru pre blaho Basga bolo miesto obnovené do komplexu starovekého dedičstva. Toto miesto je jedným z dôležitých vrcholov údolia Indu.

2. Kláštor Hemis:

hemis-kláštor_ladakh-turistické-miesta

Toto je jedno z mnohých zaujímavých turistických miest v Ladakhu. Kláštor Hemis je najväčší kláštor, na ktorý v Ladakhu narazíte. Je preslávený obrovským obrazom Budhu, ktorý je verejnosti vystavený raz za 11 rokov. Vtedy sa to stáva skutočne preplneným miestom turistov, pretože ľudia lietajú a prichádzajú sem z celého sveta, aby sa na to mohli pozrieť..

3. Drass:

drass

Drass sa nachádza asi 60 km západne od Kargilu, keď ste na ceste do Srinagaru. Je to malé mesto ležiace v strede údolia Drass. Drass je prvou dedinou po priesmyku Zoji La. Vďaka extrémnym chladom a sneženiu počas zimy sa preslávilo ako druhé najchladnejšie obývané miesto na svete. Je známe, že teplota počas tejto doby klesne na mínus 50 stupňov.

4. Údolie Nubra:

nubra-valley_ladakh-turistické-miesta

Údolie Nubry je nádherné vďaka svojmu malebnému výhľadu. Dostane vás to späť do takmer zabudnutého „Shangri La“, ktoré bolo kedysi dôležitou obchodnou cestou, ktorá Karakoramským priesmykom priviedla východný Tibet k Turkistanu. Táto dolina je teraz známa turistami, ktorí sem prichádzajú a strávia nejaký čas dobrodružstvom a zábavou.

5. Jazero Pangong:

jazero pangong

Jazero Pangong sa nachádza v nadmorskej výške 4242 metrov, východne od Leh. Jazero je najväčšie v Himalájach a rozprestiera sa na dĺžke asi 130 km a šírke asi 2 až 6 km. India má iba jednu štvrtinu jazera, zatiaľ čo zvyšok patrí pod Tibet.

6. Dedina Korzok:

korzok-village_ladakh-turistické-miesta

Slovo Korzok znamená stred hory alebo stred tela. V porovnaní s ostatnými v Ladakhu je to skutočne veľká dedina. Je to okolo jazera Tsomoririr, ktoré je dôležitým turistickým miestom pre návštevníkov tohto jazera. Obec má asi 45 domov a všetky sa nachádzajú asi 40 m nad jazerom. Možno nebudete mať to najlepšie vybavenie, ale uvidíte iný druh životného štýlu a užijete si niečo po vybalení z krabice.

7. Kláštor Spituk:

spituk-kláštor_ladakh-turistické-miesta

Kláštor Spituk leží asi 10 km pri ceste Kargil z Leh. Nachádza sa na kopci s výhľadom na Indus. Kláštor je preslávený nielen cennými „ďakujem“, ale aj komorou so sochou kali, ktorá je ľuďom prístupná iba raz za rok. Súčasťou komory je aj starodávna zbierka rúšok.

8. Samstanling Gompa:

samstanling-gompa_ladakh-turistické-miesta

Samtanling Gompa sa nachádza v pomerne veľkej dedine Sumur. Je to jedna z povinných návštev Ladakhu a má peknú zbierku modiel a fresiek a tiež maľované a vyšívané zvitky, známe ako thangky. Sumur vám poskytol základné prázdninové ubytovanie. Strávte niekoľko dní v tejto zapadnutej dedine a zažite pokojný čas.

9. Shey Palace:

shey-palace_ladakh-turistické-miesta

Palác Shey je vzdialený asi 15 km od Leh. Bol to trón kráľa Ladakhu a je známa trojposchodovou sochou Šákjamuniho Budhu, ktorá je jediným druhom sochy v tejto oblasti..

10. Stokov palác a múzeum:

stok-palác-a-múzeum

Palác Stok bol postavený v 19. storočí potom, čo bol Ladakh stratený Zorawarovi Singhovi. V múzeu sú uložené kráľovské šaty, poďakovania, trón, na ktorom kráľ sedel, atď.

11. Leh:

leh_ladakh-turistické-miesta

Leh je hlavné mesto Ladakhu a nachádza sa v údolí rieky Indus. Existuje niekoľko miest na návštevu, vrátane paláca Leh, paláca Singee, ktorý bol postavený v 17. storočí. Shanti Stupa alebo japonská stúpa sa nachádza krásne na kopci nad Leh. Existuje múzeum, ktoré vybudovala indická armáda a ktoré obsahuje dôležité informácie o vojne Kargila. Leh vám tiež dáva príležitosť stráviť nejaký mestský život na tomto odľahlom mieste, byť na mestských územiach, kde si môžete vychutnať rozvinutú stránku Ladakhu.

12. Jazero Tsomoriri:

tsomoriri-lake_ladakh-turistické-miesta

Jazero Tsomoirri je asi 28 km dlhé a 5 až 8 km široké a leží 240 km juhovýchodne od Leh. Voda v jazere nie je vhodná na pitie, aj keď nie je slaným jazerom. Môžete sa vydať na trekking okolo jazera a tiež stráviť pokojný čas so svojimi priateľmi a rodinou uprostred pokoja.

13. Kláštor Likir:

likir-kláštor_ladakh-turistické-miesta

Kláštor Likir sa nachádza asi 52 km od Leh a je známy Klu-Kkhjil (vodnými duchmi), ktorý bol založený v 11. storočí nášho letopočtu. V 15. storočí bol znovu zasvätený inému mníšskemu rádu (žltá sekta). Predchádzajúca gompa bola zničená pri požiari.

14. Obec Diskit:

diskit-dedina

Obec Diskit je známa marhuľovými plantážami. Je to jedna z väčších dedín v regióne a má 350 rokov starý Diskit Gompa, ktorý je tu najstarší a najväčší kláštor..

15. Kláštor Thiksey:

thiksey-kláštor

Kláštor Thiksey pri Leh je známy tým, že turistov desí úžasne nádherne štylizované architektonické návrhy, v ktorých sa držia. V kláštore sa nachádza dvojpodlažná socha Budhu Maitreyu. Stav je usadený na lotosu a kláštor nám ponúka úžasný výhľad do údolia. Pred východom slnka sa robia ranné modlitby, na ktorých sa môžu zúčastniť aj turisti. Existuje mnoho ručne písaných a maľovaných kníh venovaných bohyni Tare. Pravdepodobne tiež uvidíte malé svätyne vrátane Cham Singa, ochranného božstva Thiksey.