9 známych turistických miest v Kambodži, ktoré je potrebné navštíviť

Kambodža je jednou z najväčších krajín na svete. Nachádza sa na čínskom polostrove Indo a má niektoré z najlepších atrakcií z hľadiska kultúry, architektúry, malebnej krásy a pláží. Sú tiež známe svojimi jazerami, záhradami, vodopádmi a džunglami a slúžia ako jedno z miest, ktoré je ideálne pre všetkých milovníkov prírody, objavovateľov a dobrodružstiev. V prípade, že sa chystáte na peknú dlhú dovolenku do Kambodže, zaradili sme do zoznamu niektorých kambodžských turistických miest, ktoré by ste určite mali navštíviť.

Turistické miesta v Kambodži:

Tu nájdete niektoré zo známych miest kambodže, ktoré môžete navštíviť s obrázkami.

Sihanoukville:

kambodža-turistické miesta

Sihanoukville je dôležité prístavné mesto a plážové stredisko, ktoré sa nachádza v Thajskom zálive. Je tiež známy ako Kampong Som a je jednou z tých nádherných pláží, na ktorých si môžete oddýchnuť so svojou rodinou a priateľmi. Trblietavé vody, biely piesok a malebná krása zaručene budú stáť za to.

Strieborná pagoda:

silver-pagoda_cambodia-turistické-miesta

V kráľovskom paláci sa nachádza Kambodžská strieborná pagoda. Najlepšou atrakciou sú dobre zavedené zlaté a drahokamy sochy Budhu. Vnútorné steny nádvoria boli ozdobené farebnou a detailnou nástennou maľbou patriacou k mýtu o Ramayane. Príchod na toto miesto vám určite pomôže porozumieť kultúre a náboženstvu Kambodže. Je to jedno z najlepších miest kambodže, ktoré môžete navštíviť.

Stanica Bokor Hill:

bokor-hill-station_cambodia-turistické-miesta

Stanicu Bokor Hill založili v roku 1920 Francúzi. Dvakrát boli opustení a je známe, že vo vás vyvolávajú veľmi desivý pocit. Napriek tomu, že cesta je pre ďalšiu výstavbu uzavretá od roku 2008, môžete toto miesto navštíviť aj naďalej, a to kontaktovaním miestnych cestovných kancelárií.

Koh Ker:

koh-ker_cambodia-turistické-miesta

Koh Ker je hlavným mestom starej khmerskej ríše. Má niektoré z najlepších štruktúr, budov a sôch, ktoré je možné vidieť, a je to skutočne nádherný pohľad. Toto miesto odráža tradície, zvyky a architektúru Kambodže a je ideálne na prieskumné a dobrodružné účely.

Kratie:

kratie_cambodia-turistické-miesta

Kratie je veľmi malé a pokojné mesto, ktoré sa nachádza na brehu rieky Mekong. Je plná budov, ktoré postavili Francúzi. Toto miesto je to pravé pre všetkých milovníkov delfínov Irrawaddy, ktorých tiež ubúda veľmi pomaly. V tomto regióne sa teraz nachádza asi šesťdesiatšesť až osemdesiatšesť delfínov.

Angkor:

angkor_cambodia-turistické-miesta

Angkor je jedným z najpozoruhodnejších a najstarších miest Kambodže. Má niekoľko náboženských chrámov a pamiatok, ktoré vás absolútne nadchnú. Slávny chrám Angkor Wat a chrám Bayon by ste rozhodne mali navštíviť. Príchod na toto miesto by mal byť zábavný, pretože skutočne objavíte a dozviete sa viac o kambodžskej kultúre.

Banteay Srei:

Turistické miesta Banteay Srei_Cambodia

Banteay Srei je chrám, ktorý sa nachádza asi 25 kilometrov od komplexu Angkor. Bol postavený z červeného pieskovca v roku 967 pred n. L. A má niektoré z najlepších a dobre tvarovaných nástenných rytín, ktoré sú dodnes výrazné a dobre viditeľné. Je to najdôležitejší chrám Angkoru a každoročne ho navštívia tisíce návštevníkov.

Preah Vihear:

preah-vihear_cambodia-turistické-miesta

Preah Vihear je slávny a prestížny chrám ríše Khmérov, ktorý sa nachádza na hranici Thajska a Kambodže. Bol postavený niekde v dvanástom storočí a je zasvätený lordovi Šivovi. Preah Vihear nie je už niekoľko rokov tiež predmetom územných sporov medzi Thajskom a Kambodžou.

Tonle Sap:

tonle-sap_cambodia-turistické-miesta

Tonle Sap je najväčšie sladkovodné jazero nachádzajúce sa v Kambodži a je známe, že sa rozširuje podľa ročných období. Je domovom mnohých vietnamských a čamských rodín, ktoré žijú v plávajúcich dedinách okolo jazera.