9 známych turistických miest v Diu, ktoré je potrebné navštíviť

Rozmýšľate, že pôjdete na dovolenku s rodinou v štáte Gujarat? Diu z Gujaratu je to pravé miesto, kde sa nachádzať. Má veľké množstvo turistických miest a miest, vďaka ktorým bude váš výlet nezabudnuteľný. Chrámy, kostoly, pláže, múzeá a pevnosti sú hlavnými atrakciami Diu. Každý rok má tisíce návštevníkov. Turistické miesta Daman a Diu bolo tiež mnohými cestovateľmi hodnotené ako jedno z najlepších miest, kam môžete ísť cez prázdniny. Tu sú niektoré z krásnych miest, ktoré môžete v Diu navštíviť.

Miesta, ktoré musíte navštíviť v Daman a Diu:

1. Chrám Gangeshwar:

gangeshwar-chrám_diu-turistické-miesta

Chrám Gangeshwar sa nachádza asi tri kilometre od mesta Diu Fundam. Chrám je zasvätený hinduistickému bohu Šivovi. Nachádza sa pri pobreží a má päť lingas. Verí sa, že tieto lingy zostrojili piati bratia Panadavovci zo slávneho eposu Mahábhárata.

2. Jaskyne Naida:

naida-caves_diu-turistické-miesta

Jaskyne Naida patria k najzaujímavejším a najunikátnejším lokalitám, ktoré v Diu nájdete. Práve tu Portugalci hackli všetky drahé materiály. Nachádzajú sa mimo miest mesta a rozhodne by ste ich mali navštíviť, keď ste v Diu.

3. Brána Zampa:

zampa-gateway_diu-turistické-miesta

Brána Zampa je dôležitou a historickou značkou Diu, ktorá bola vyvinutá v stredoveku. Je postavený z červeného pieskovca a je na ňom vyrezané levy, kňaza a anjelov. Sú tu aj umelé vodopády. Toto je jedna z najlepších pamiatok mesta Diu a perfektné miesto na návštevu. Je to jedno z najlepších turistických miest daman a diu, ktoré môžete navštíviť.

4. Múzeum škrupín:

shell-museum_diu-turistické-miesta

Shell Museum of Diu je ďalším atraktívnym turistickým miestom. Vďaka svojej širokej škále mušlí je múzeum nádherné a skutočne zaujímavé. Všetky zozbieral kapitán Devjibai Fubaria, ktorý takmer päťdesiat rokov investoval čas do učenia a porozumenia mušliam. Úžasné škrupiny majú rôzne tvary a veľkosti sú skutočne krásne na pohľad.

5. Pláž Gomtimata:

gomtimata-beach_diu-turistické-miesta

Pláž Gomtimata v Diu je pozoruhodné a veľmi atraktívne miesto. Zelené stromy, kríky a rastliny sú tak krásne, že sa na ne môžete pozerať z diaľky. Chôdza po tejto pláži naboso skoro ráno je jedným z najlepších zážitkov, ktoré tu môžete zažiť.

6. Vanakbara:

vanakbara_diu-turistické-miesta

Vanakbara je malá rybárska dedina v Diu. Je vždy zaneprázdnený a má niekoľko farebných prístavov. Najlepší čas prísť na toto miesto je asi 9 hodín ráno, keď sa rybári vrátia z mora a predajú všetko, čo zhromaždili..

7. Kostol sv. Tomáša:

st-thomas-church_diu-turistické-miesta

Kostol sv. Tomáša je skutočne krásne miesto. Nie je to len náboženské miesto, ale aj miesto, kde nájdete veľa duševného pokoja a pokoja. Štruktúra tohto miesta je brilantná a najlepšie na tom je, že bol tak dobre obnovený a zachovaný aj po toľkých rokoch.

8. Svätyňa Jallandhar:

jallandhar-shrine_diu-turistické-miesta

Svätyňa Jallandhar sa nachádza v blízkosti kopca, ktorý je blízko pláže. Svätyňa tu má kupolu s kamennou vyrezávanou tvárou démona Jhalandhar. V blízkosti sa nachádza Chrám bohyne Chandrika. Miesto je skutočne brilantné a odzrkadľuje bohatú kultúru Gudžarátu. Je to jedno z obľúbených miest všetkých turistických miest, ktoré je potrebné navštíviť v Daman a Diu.

9. Kostol svätého Františka z Assisi:

kostol-of-st-francis-z-assisi_diu-turistické-miesta

Kostol svätého Františka z Assisi je teraz prerobený na nemocnicu, aj keď stále slúži bohoslužbám. Vyvinuli ho Portugalci pred stovkami rokov a zapĺňajú ho ľudia patriaci k tejto krajine. Stále je známa ako štvrť cudzincov.

Nabudúce, keď budete plánovať výlet, nenechajte si ujsť tieto úžasné miesta na návštevu v Diu. Páči sa vám tento príspevok? Zanechajte svoj komentár nižšie.