9 nádherných indonézskych turistických miest, ktoré musíte vidieť

Tento štítok, ktorý je oslavovaný ako „nádherná Indonézia“, svedčí o krajine, ktorá má čo ponúknuť od bohatého historického dedičstva po rozmanitú kultúru a prírodné krásy obklopené rozsiahlym súostrovím 17 508 ostrovov. Zoznam turistických atrakcií v krajine, ktorá sa môže pochváliť takým bohatstvom, nikdy nekončí, preto sme ho zúžili na niektoré z najlepších miest na návštevu Indonézie, ktoré je potrebné navštíviť..

Slávne indonézske turistické miesta:

1. Borobudur:

turistické atrakcie v borobudur indonézii

Budhistický chrám Mahayana z 9. storočia v meste Magelang, Stredná Jáva, Borobudur je najnavštevovanejšou turistickou atrakciou v Indonézii. Exteriéry a interiéry chrámu sa hemží 504 sochami Budhu spolu s 2672 ozdobnými reliéfnymi panelmi. Pomník pozostávajúci zo šiestich štvorcových platforiem nižšie a troch kruhových platforiem na vrchole je svätyňa zasvätená Pánovi Budhovi a dôležité pútnické miesto.

2. Botanické záhrady Bogor:

bogor botanické záhrady turistické miesta v indonézii

Bogor, založený v roku 1817, je jednou z najstarších botanických záhrad v meste s rovnakým názvom a centrom botanického výskumu z koloniálnych čias. Záhrada s rozlohou viac ako 80 hektárov obsahuje viac ako 15 000 druhov rastlín a zvierat. Rôzne odrody vtákov a dokonca netopierov sa dajú nájsť ako úkryt vyššie na stromoch.

3. Národný park Komodo:

Národné park Komodo, známe miesto v Indonézii

Národný park Komodo, ktorý sa rozprestiera na troch väčších ostrovoch Komodo, Padar a Rinca a 26 menších, je hlavným sídlom najväčšej jašterice na Zemi, komodského draka, odkiaľ je park pomenovaný. Národný park Komodo bol založený v roku 1980 s jediným cieľom chrániť tieto tvory, potom rozšíril svoj rozsah na ochranu iných morských druhov. V roku 1991 bol Unesco vyhlásený za miesto svetového dedičstva a turisti sa sem hrnú, aby nazreli do slávneho komodského draka.

4. Mount Rinjani:

Mount Rinjani navštevuje miesta v Indonézii

Návštevníci ostrova Lombok sa nemôžu zdržať návštevou Mount Rinjani, druhej najvyššej aktívnej sopky Indonézie. Napriek tomu, že si táto sopečná hora vyžiadala niekoľko obetí na životoch, treky na horu sú medzi turistami stále obľúbené. Po dosiahnutí vrcholu sopky sa turisti môžu dostať do kaldery s rozmermi 6 x 8,5 km, ktorá má horúce pramene a čiastočne je naplnená. Kráterové jazero sa odhaduje na 200 metrov hlboké.

5. Surfovanie na Bali:

Surfovanie na Bali

Keďže tisíce ostrovov len lákajú surferov, aby prišli a zabavili sa na vlnách, je vhodné, aby bola Indonézia známa ako raj surferov, pričom Bali je epicentrom indonézskeho surfovania. Samotný ostrov Bali má 33 surfovacích miest s vlnami, ktoré ponúkajú niečo pre každého, od pokročilejších profesionálov až po začiatočníkov.

6. Ostrovy Raja Ampat:

Ostrovy Raja Ampat Indonézia najkrajšie miesta

Ostrovy Raja Ampat na Papue sú preslávené svojou krásou, pretože z oceánu vyčnievajú strmé obojstranné sopečné horniny, ale skutočná krása leží pod vodou, kde sa nachádza najväčšia rozmanitosť morského života na svete a najbohatší ekosystém koralových útesov, ktoré predstavujú najväčšiu atrakciu pre potápačov.

7. Jazero Toba:

jazero-toba indonézia miesto na návštevu

Jednou z najväčších atrakcií Sumatry je jazero Toba, sopečné jazero, ktoré je najväčšie svojho druhu na svete. Jazero Toba je výsledkom rozsiahlej explozívnej erupcie, ku ktorej došlo pred takmer 77 000 rokmi. Svetovo preslávené kráterové jazero s dĺžkou 100 km a hĺbkou až 1 666 stôp je považované za tretie najväčšie turistické miesto v Indonézii..

8. Toraja:

toraja navštevujúca miesta v Indonézii

Primitívne tradičné kultúry v Indonézii fascinujú každého, nie však ako Toraja, pôvodné etnické skupiny nachádzajúce sa v provincii Južné Sulawesi, ktoré žijú v obydliach v tvare rohov. Torajasovci sú známi predovšetkým svojimi prepracovanými pohrebnými obradmi, ktoré trvajú niekoľko dní a zúčastňujú sa ich tisíce ľudí. Počas týchto pohrebných obradov je možné vidieť Toraja, ako predvádza kultúrne tance, aby smútil a uctil si zosnulého.

9. Veľká mešita Baiturrahman:

Veľká mešita Baiturrahman

Veľká mešita Baiturrahman sa nachádza v srdci mesta Banda Aceh v indonézskej provincii Aceh a je symbolom náboženstva a kultúry Acehnese. Koloniálne a mughalské indické vplyvy je možné pocítiť v architektúre mešity, ktorá bola založená holandskou koloniálnou správou v roku 1881. Mešitu si ľudia v Acehnese vážia a stala sa obľúbenou turistickou atrakciou najmä potom, čo prežila ničivé cunami v roku 2004..

Tu sa pozriete na niektoré krásne turistické miesta v Indonézii. Máš rád? Podeľte sa o svoj názor.