8 najlepších turistických miest v Assame, ktoré je potrebné navštíviť

Assam je severovýchodný indický štát a je jedným zo siedmich sesterských štátov Indie. Vyzerá to ako natiahnutý vták a skladá sa z troch hlavných geografických oblastí, tj. Údolie Brahmaputra, Údolie Barak a Kopce Severného Cacharu. Assam je prírodná krása s veľkým počtom rastlín a živočíchov. Má veľmi dobrú polohu a je ľahko dostupný, čo je pre turistov výhoda. Zaradili sme pod 8 najlepších turistických miest Assam, ktoré je potrebné navštíviť, s obrázkami.

Musíte navštíviť turistické miesta Assam:

1. Guwahati:

Guwahati miesta na návštevu Assam

Hlavným mestom Assamu je Guwahati a je to aj najdôležitejšie a najrušnejšie miesto na severovýchode. Je to jeden z regiónov, kde sa nachádzajú dobrí turisti, pretože je ľahko dostupný a dostupný všetkým potrebám, ktoré turisti potrebujú. Chrám Kamakhya, ktorého obrázok vidíme nižšie, je jednou z veľmi zaujímavých a posvätných turistických atrakcií. Okrem toho máme Dighali Pukhuri, Shankardev Kala Shetra a mnoho ďalších chrámov..

2. Hajo:

Hajo historické miesta assamu

Hajo sa nachádza v štvrti Kamrup na brehu rieky Brahmaputra. Mesto Guhwahati je vzdialené len 24 km. Toto miesto je zmesou islamu, budhizmu a hinduizmu a má mnoho starovekých a stredovekých chrámov a mešít. To dokazuje rozmanitosť jednoty, ktorú v našej krajine máme. Dve najznámejšie časti celého Hajo sú Hayagrib Madhab, kde sú relikvie Pána Budhu a Poa Mecca, mešity postavenej Pirom Giasuddinom..

3. Národný park Kaziranga:

Národný park Kaziranga

Národný park Kaziranga je jednou z najznámejších pamiatok sveta. Každý, kto navštívi Assam, musí prísť do parku, ktorý je najznámejší pre svoje poctené nosorožce a tigre. Je to dobre chránená a konzervovaná zoo a bola vyhlásená za rezerváciu tigrov. V parku rastie aj počet slonov, divých byvolov, vtákov atď.

4. Sibsagar:

Sibsagarské miesta na návštevu Assam

Sibsagar je miesto, ktoré je obľúbené kvôli palácom a pamiatkam Ahom. Je to okres v Assame, ktorý vedie vo výrobe čaju a oleja. Názov Sibsagar je odvodený od nádherného tanku. Na tomto mieste sa nachádza mnoho historických pamiatok, Rang Ghar, Kareng Gharm, Shiva Temple atď. A je ľahko dostupný iba autobusom z Guwahati.

5. Tezpur:

Turistická destinácia Tezpur v Assame

Tezpur je staré mesto ležiace na severnom brehu Brahmaputry. Mesto je úplne malebnou krásou a je plné záhrad, jazier, kopcov a starobylých miest. Chrám Mahabhairav ​​a chrám Lord Shiva sú dva slávne chrámy. Existuje miesto, kde môžu turisti vidieť výtvarné umenie v sochách, známe ako Da Parbatia. Na obrázku nižšie sú schody, ktoré vedú do kopcov Angigarh v Tezpure.

6. Majuli:

Majuli assam slávne miesta na návštevu

Majuli je najväčší riečny ostrov na svete, ktorý sa nachádza v strede rieky Brahmaputra. Ľudia tam vyznávajú vaišnavskú kultúru a v Majuli je mnoho satras (kláštorov). Satras sú miesta, kde ľudia zisťujú hlavnú asámsku kultúru, ich duchovné presvedčenie a rôzne formy umenia zachované z raných satras..

7. Čajová plantáž v Jorhati:

Čajová plantáž v Jorhati

Assam ponúka byť najväčšou oblasťou výroby čaju v Indii. Pestuje sa väčšinou v údolí Brahmaputra. Jorhat je v centre mesta, takže ktokoľvek, kto v ňom zostane, musí ísť navštíviť tento región údolia. Hovorí sa mu „Čajové hlavné mesto sveta“ kvôli rozsiahlemu regiónu, ktorý pokrýva plantáž a vysokej kvalite produkovaného čaju..

8. Haflong:

Cestovné miesta haflong v assame

Haflong je horské mesto s dvoma hlavnými turistickými atrakciami, jazerom Haflong a Jatinga. Je to v strede a Jatinga je ďalšie miesto vzdialené asi 9 km. Jatinga je tajomné miesto, ktoré má nevysvetlené odpovede na to, prečo tam sťahovavé vtáky spáchajú samovraždu. Každý rok od augusta do novembra vtáky migrujú a prichádzajú sem len preto, aby spáchali samovraždu!