19 úžasných turistických miest na návštevu v Nainital

Ak môže byť stanica na kopci dokonalou anekdotou intenzívnych a bláznivých letných horúčav, potom by mal byť Nainital považovaný za vašu prvú možnosť. Príchod na toto miesto v letných mesiacoch bude ideálny a ak dúfate, že sa sem čoskoro dostanete, prečítajte si nasledujúci popis, aby ste vedeli, ktoré miesta navštíviť v nainital.

Krásne turistické miesta Nainital, ktoré je potrebné navštíviť:

Nainital je nádherné turistické miesto na návštevu v Indii. Existuje toľko zaujímavých miest, ktoré treba vidieť. Ďalej sme uviedli 19 najlepších a najzaujímavejších turistických miest, ktoré je potrebné navštíviť v Nainital.

1. Jazero Tri Rishi Sarovar:

Turistické miesta na návštevu v Nainital

Jazero Tri rishi je prvé miesto, ktoré by ste mali na svojej ceste do Nainitalu navštíviť. Toto sladkovodné telo je tak jemné, čisté a pokojné. Ak chcete zažiť mier a mier, musíte vyskúšať člnkovanie v pokojných a jemných vodách jazera Nainital. Z vnútra vás to skutočne omladí. Toto je jedno z najlepších turistických miest na návštevu v meste Nainital, ktoré vám robí radosť z cesty.

2. Jazero Sattal:

sattal-lake_nainital-turistické-miesta

Sattal je miesto, kde môžete objaviť to najlepšie z krásy prírody. Jeho názov je odvodený od siedmich jazier, ktoré sú tu zoskupené veľmi blízko seba. Sedem jazier je Panna Tal, Purna Tal, Sita Tal, Ram Tal, Laxman Tal, Nal-Damyanti Tal a Sukha Tal. Pohľad na jazero je nádherný už z diaľky a toto je jedno z miest, ktoré si nemôžete nechať ujsť počas prázdninového výletu do Nainitalu.

3. Pt. G.B. Pant High Altitude Zoo:

pt-g-b-nohavice-vysokohorske-zoo_nainital-turisticke-miesta

Zoo Nainital je medzi všetkými miestnymi obyvateľmi a návštevníkmi Nainitalu veľmi obľúbená. Má veľkú a jedinečnú zbierku zvierat, z ktorých niektoré sú sibírsky tiger, mačka cibetková, snežný leopard, andulky, strieborné bažanty, štekajúce jelene a himalájsky čierny medveď.

4. Ghorakhal:

ghorakhal_nainital-turistické-miesta

Slovo Ghorakhal znamená rybník s vodou pre kone. Nachádza sa vo štvrti Nainital v meste Uttarakhand. Tiež známy ako chrám Golu Devta, je skutočne veľmi známy. Pohľad je veľmi malebný, pretože uvidíte tisíce zvonov obklopujúcich celú oblasť chrámu.

5. Naina Peak:

naina-peak_nainital-turistické-miesta

Vrchol Naina je najvyšším vrcholom Nainitalu. Od tohto krásneho mesta je vzdialený asi 6 kilometrov a dostanete sa naň iba pešo alebo na koni. Toto miesto je také romantické a nádherné, že by ste sem určite chceli znova prísť. Panoramatické výhľady, malebné krásy a zasnežené Himaláje vám poskytnú vynikajúci a fantastický výhľad z diaľky.

6. Sedadlo Dorothy:

dorothys-seat_nainital-turistické-miesta

Sídlo Dorothy v Nainitalu je venované Dorothy Kellyovej. Vybudoval ju v pamäti jej manžel potom, čo zomrela pri leteckom nešťastí. Pretože toto bolo obľúbené miesto Dorothy, bolo vybrané práve toto miesto. Bola postavená aj kamenárska práca, ktorá jej manželovi pomohla vzdať hold a česť, ktorú si zaslúžila. Je tiež známy ako Tiffin Top, pretože je to ideálne miesto na pikniky, bežne používané v dobe Britov Raj.

7. Chrám Naina Devi:

naina-devi-chrám_nainitálne-turistické-miesta

Chrám Naina Devi je zásadným a dôležitým miestom uctievania hinduistov. Ročne prilákala tisíce turistov a stále v tom pokračuje. Je zasvätený Maa Naina Devi, aj keď má tiež modly Kali Devi a Lorda Ganeshu. Chrám je obklopený vysokými zelenými stromami, čo dáva tomuto miestu veľmi malebný a panoramatický výhľad.

8. Kostol sv. Jána:

st-john-divočina-kostol_nainital-turistické-miesta

Kostol sv. Jána v Nainitalu bol postavený v roku 1847. Je to hlavná turistická atrakcia a každoročne má tisíce návštevníkov. Mosadzný pamätník je tiež na pamiatku tých, ktorí bohužiaľ prišli o život pri zosuve pôdy.

9. Ranikhet:

ranikhet_nainital-turistické-miesta

Ranikhet je jednoduché a krásne mesto, kde nájdete chrámy, ovocné sady a mnoho dôvodov na radosť. V angličtine je známa aj ako Queen’s meadow a má veľký historický význam. Váš výlet do Nainitalu nebude úplný, kým toto miesto nenavštívite, pretože je to jedno z najlepších nainštalovaných miest, ktoré môžete navštíviť.

10. Vtáčia rezervácia Kilbury:

kilbury-bird-sanctuary_nainital-turistické-miesta

Vtáčia rezervácia Kilbury patrí medzi najlepšie miesta na návštevu v Nainital. Je 2000 metrov nad morom a je domovom viac ako 240 rôznych druhov vtákov. Je tiež veľmi malebný a má niekoľko ďalších zaujímavostí, ako napríklad prírodná rezervácia Sonanadi a Pangot.

11. Jazero Nainital:

nainital-lake_nainital-turistické-miesta

Je známe ako jazero Naini a je záchranným lanom pre mesto Nainital a je jedným z najlepších turistických miest na návštevu. Ponúka veľa aktivít pre turistov, ako je člnkovanie. Prechádzka okolo jazera určite odbúra váš stres. Ak sa chystáte navštíviť Nainital, toto nádherné miesto si určite nenechajte ujsť.

12. Khurpa Taal:

khurpa-taal_nainital-turistické-miesta

Bez akéhokoľvek druhu znečistenia sa nachádza vo výške 1600 metrov nad morom. Je známy svojim nádherným jazerom. Veľmi súkromné ​​a špeciálne miesto. Pokoj v duši je zaručený. Väčšina cestovateľov a sprievodcov cestovného ruchu navrhuje toto miesto ako jedno z najnavštevovanejších miest v meste Nainital.

13. Tiffin Top:

tiffin-top_nainital-turistické-miesta

Vrch Tiffin je dobre známy pohľad v priemernej výške 2 222 n. M. A jeden z mnohých miest na návštevu Nainitalu. Naskytá sa z neho úchvatný výhľad na himalájske hory a okolité kopce. Je to jedno z miest, ktoré zaručuje, že na svojich návštevníkov úplne zapôsobí.

14. Záhrady eko jaskýň:

eko-jaskynné záhrady_nainitálne-turistické-miesta

Ekologické jaskynné záhrady, vždy plné turistov, sú pavučinou jaskýň. Je to jedno z najdôležitejších miest na návštevu v Nainital. Je to miesto plné parkov a záhrad, vďaka ktorému malé deti nikdy nebudú chcieť odísť. Ponúka tiež niekoľko fantastických hľadísk, vďaka čomu je ideálnym miestom na klikanie na množstvo fotografií.

15. Chrám Mukteshwar:

mukteshwar-chrám_nainital-turistické-miesta

Tento chrám je známy svojou architektúrou. Hovorí sa, že architekti tohto chrámu začali nový vek architektúry postavením tohto nádherného chrámu. Je to jeden z najstarších chrámov a bol postavený v 9. storočí. Chrám je postavený v mnohých blokoch, z ktorých každý je plný vynikajúcej architektúry.

16. Národný park Jim Corbett:

jim-corbett-národný park_nainital-turistické-miesta

Teraz je to miesto pre milovníkov prírody a milovníkov dobrodružstva. Národný park Jim Corbett je jedným z najlepších miest na návštevu v Nainital. Môžete sa vydať na safari divokých zvierat a vidieť zvieratá v ich prirodzenom prostredí. Môžete tiež zostať v strediskách uprostred lesa a venovať sa zábavným aktivitám. Ak budete mať šťastie, uvidíte dokonca aj tigre! Teraz to nie je také vzrušujúce?

17. Kainchi Dham:

kainchi-dham_nainital-turistické-miesta

Kainchi dham priťahuje každý deň stovky ľudí. Sedí vo výške 1400 metrov a priťahuje oddaných zo všetkých kútov sveta. Shri Neem Karoli Baba Maharaj ji založil toto miesto v roku 1962 a odvtedy je veľmi pekne udržiavané..

18. Krajina Koniec:

land-end_nainital-turistické-miesta

Ako naznačuje názov, taký je pohľad z tohto bodu na to, že budete skutočne cítiť, že krajina sa skončila. Pohľad je neuveriteľne úžasný a je to miesto, ktoré musíte v Nainital navštíviť. Táto jedna z najkrajších atrakcií v Nainitalu na videnie.

19. Pohľad na sneh:

snow-view-point_nainital-turistické-miesta

Vražedný vyhliadkový bod, úplne obklopený snehom pokrytými štítmi. Je to úžasné miesto, kde si môžete chvíľu posedieť, relaxovať a zabiť. Možno dokonca kliknete na niekoľko obrázkov! Jedným z najpríjemnejších turistických miest, ktoré je možné v Nainitalu vidieť, je bod snehu.

Nainital, himalájske letovisko, je obklopené prírodnými atrakciami a má ľahké podnebie po celý rok. Vďaka týmto známym turistickým miestam je Nainital absolútnou povinnosťou navštíviť horskú stanicu v Indii. Zbaľte si teda kufre a vydajte sa na všetky tieto úžasné turistické miesta v meste Nainital, aby ste si užili zábavu vo svojom živote!