15 známych turistických miest na návštevu v Mussoorie

Mussoorie bolo uznané ako „kráľovná vrchov“ a je ideálnym miestom pre prázdniny a medové týždne. Nachádza sa na kopcoch Garhwal a je to skutočne očarujúce miesto. Ak ste dobrodružný človek a radi chodíte na treky, Mussoorie je pre vás ideálnou destináciou. V prípade, že sa chystáte na výlet do Mussoorie, mali by ste sa pri plánovaní a exkurzii riadiť nasledujúcim zoznamom miest.

Krásne turistické miesta Mussoorie, ktoré je potrebné navštíviť, s obrázkami:

V mussoorii je toľko nádherných miest na návštevu pamiatok. Nasleduje zoznam 15 nádherných turistických miest v oblasti Mussoorie spolu s fotografiami, ktoré vám pomôžu zmeniť náladu z nudnej na zábavu..

1. Kempty Falls:

Miesta, ktoré musíte navštíviť v Mussoorie

Vodopády Kempty sa nachádzajú 15 km od mesta Mussoorie. Verejnosti zostáva otvorená od marca do júla a je jedným z najmalebnejších a najkrajších miest, ktoré v Mussoorii a okolí nájdete. Pôvodne sa tu počas britskej éry konali čajové večierky. Preto bol názov „Camp Tea“ neskôr premenený na Empty. Toto miesto je skutočne nádhera!

2. Jazero Mussoorie:

mussoorie-lake_mussoorie-turistické-miesta

Jazero Mussoorie sa nachádza na ceste Dehradun asi 6 kilometrov od Mussoorie. Nie je to len slávne miesto na piknik, ale je známe aj svojimi zariadeniami pre vodné bicykle. Jazero vám ponúka aj atraktívne výhľady, napríklad na malebné a očarujúce údolie Doon. Príchod k jazeru Mussoorie bude určite zábavný zážitok. Toto je jedno z perfektných turistických miest v blízkosti mussoorie, ktoré vám môže ponúknuť skvelú jazdu po vode.

3. Kostol Mussoorie Christ:

mussoorie-christ-church_mussoorie-turistické-miesta

Christ Church of Mussoorie bol postavený v roku 1836 v gotickom štýle. Je to jeden z najstarších himalájskych kostolov a každoročne ho navštívi množstvo turistov a návštevníkov. Interiér tohto miesta je úplne vynikajúci, pretože bol ozdobený príspevkami iných známych ľudí. Váš výlet do Mussoorie bude mať zmysel, keď sem prídete.

4. Jharipani Fall:

jharipani-fall_mussoorie-turistické-miesta

Pád Jharipani je jedným zo známych a veľkých vodopádov Jharipani, ktoré sa nachádzajú v okolí mussoorie. Nachádza sa asi 8 km od Mussoorie a dostanete sa k nemu vozidlami. Je to ideálne miesto na kúpanie, piknik a trávenie času s rodinou a priateľmi. Akonáhle navštívite, nikdy nezabudnete na toto úžasné turistické miesto v mussoorie.

5. Depot Hill:

depot-kopec_mussoorie-turistické-miesta

Depot Hill je najvyšší vrch Mussoorie. Toto miesto vám ponúka niektoré z najkrajších a najkrajších výhľadov. Je to najstaršie miesto v celom Mussoorie a je známe svojim príjemným počasím, jasnou oblohou a pokojnou prírodou. Bez tohto nebude vaša cesta do Mussoorie úplná.

6. Mestská záhrada:

obecná záhrada_mussoorie-turistické miesta

Počuli ste o tomto z najzaujímavejších a najkrajších miest na návštevu v mussoorie. Mestské záhrady sa nachádzajú asi 3 km od mesta Mussoorie a dostanete sa k nim autom, rikšou alebo poníkom. V záhrade je umelé jazero, exotické kvety a rastliny a dokonca aj vodácke potreby. Ak chcete nájsť mier a pohodu, určite by ste mali prísť do Mestských záhrad.

7. Van Chetna Kendra:

van-chetna-kendra_mussoorie-turistické-miesta

Vat Chetna Kendra je krásne miesto, ktoré bolo obklopené vždy zelenými borovicami a kríkmi. Je to dobre známe miesto na piknik a dostanete sa naň autom alebo pešo. Nájdete tu tiež niektoré z jedinečných voľne žijúcich živočíchov v Mussoorie, ako sú Kankar a himálajský páv.

8. Gun Hill:

gun-hill_mussoorie-turistické-miesta

Gun Hill je druhým najvyšším vrchom Himalájí a ponúka vám jedny z najkrajších a najúžasnejších výhľadov na himalájske polia. Na toto miesto sa dostanete pešo aj vozidlom. Bude to tu určite úžasný zážitok. Je to jedno z najzaujímavejších turistických miest, ktoré môžete vidieť v blízkosti mussoorie.

9. Camel’s Back:

ťavy-späť_mussoorie-turistické-miesta

Táto cesta dostala svoje meno predovšetkým kvôli veľkej skale, ktorá sa tu nachádza na ceste a ktorá pripomína ťaví chrbát. Nájdete tu husté stromy deodar a tiež budete svedkami nádherných a bohatých západov slnka, ak prídete v pravý čas. Počasie je chladné a atmosféra je pokojná a vyrovnaná.

10. Zábavný park Mussoorie:

mussoorie-adventure-park_mussoorie-turistické-miesta

Je čas na dobrodružstvo v jednom z najznámejších turistických miest v Mussoorie. Toto miesto je určené na zábavu a relaxáciu s priateľmi a rodinou. Dobrodružný park Mussoorie ponúka rôznym vzrušujúcim zážitkom pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo, ako je jazda na oblohe, prechod do údolia, zlaňovanie atď. Spolu s niekoľkými jazdami pre deti. Toto je najlepšie miesto na pikniky a rodinné stretnutia.

11. Cloud’s End:

mraky-end_mussoorie-turistické-miesta

„Poplatok, Fi, Fo Fum“, znie toto nejako? Ak áno, vezmite svoje deti na návštevu obrovského paláca nad mrakmi na konci oblakov. Názov je pre toto miesto perfektný, pretože sa jedná o miesto na konci Mussoorie a v skutočnosti vidíte mraky pod vami. Toto miesto má skvelú atmosféru a atmosféru po celý rok, vôňa mokrého bahna a kvapiek rosy na tvári vám prinesie nevysloviteľné potešenie do srdca a určite toto miesto navštívite znova. Toto miesto, ktoré je jedným z extatických miest na návštevu v Mussoorie, zaručí, že sa sem nevrátite sklamaní. Dokonca aj cesta k návšteve tohto krásneho miesta je očarujúca a trochu únavná, pretože vás prevedie rozlohou hustého lesa a budete si istí, že jazda bude rovnako zábavná ako cieľ..

12. Happy Valley:

happy-valley_mussoorie-turistické-miesta

Návšteva Happy Valley vám určite vyčarí spokojný úsmev na tvári, pretože toto miesto je obklopené záhradami, majetkami a chrámami. Toto miesto vám neponúka žiadne dobrodružstvo, ani vám behá mráz po chrbte, skôr je toto miesto pre ľudí, ktorí milujú samotu, ktorí oceňujú pokojnú a pokojnú auru miesta. Návšteva tohto miesta prinúti vašu myseľ premýšľať a vyšle vašu predstavivosť do nových výšin. Práve z tohto dôvodu je toto miesto najvhodnejšie pre básnikov, spisovateľov a maliarov.

13. Hathipaon a park Estate:

hathipaon-and-park-estate_mussoorie-turistické-miesta

Hathipaon and Park Estate je skvelým miestom pre peších turistov a piknikov. Je obklopený horami pokrytými sviežou zelenou vegetáciou a ponúka exotický a exkluzívny výhľad na údolie Doon. Akonáhle navštívite toto miesto, bude to skvelý a obohacujúci zážitok a buďte si istí, že sa stratíte v magickej kráse prírody.

14. Tábor džungle Tiger View:

tiger-view-jungle-camp_mussoorie-turistické-miesta

Milovníkom voľne žijúcich živočíchov a prieskumníkom lesov vám tábor Tiger View Jungle Camp ponúka úžasnú príležitosť spoznať tigre a zastreliť ich (samozrejme z kamery). Uvidíte tigre vo svojom prirodzenom prostredí. Na rozdiel od iných táborov a svätyní pre voľne žijúce zvieratá ponúka oddelenie lesov zariadenie na kempovanie a tiež safari v džungli, takže ak ste si istí, že si počas kempovania nezmoknete nohavice a uprostred noci budete počuť vrčanie, potom je to jedno z najlepších Mussoorie pamiatky pre vás.

15. Tapovan:

Môj krásny obrázok

Podľa hinduistickej mytológie Guru Dronacharya podstúpil pokánie v Tapovane. Návšteva destinácie Tapovan bude teda podobná návšteve pútnického centra. Tapovan sa nachádza v blízkosti rieky Gangy a je tiež obklopený sviežou zelenou vegetáciou a je skvelým miestom pre milovníkov prírody..

Vzhľadom na to, že vzhľadom na všetky vyššie uvedené turistické miesta Mussoorie a dôvody na ich návštevu je Mussoorie nevyhnutnou návštevou všetkých turistov, ktorí idú do Uttarakhandu. Dokonca aj turistické miesta v blízkosti Mussoorie stoja za návštevu. Stručne povedané, ak chcete dobre strávenú dovolenku za sumu, ktorú strávite, určite navštívte turistické miesta v meste Mussoorie a prezrite si všetky nádherné miesta, ktoré obsahuje.