15 úžasných turistických miest v Gudžaráte na návštevu

Gujarat sa nachádza na západnom pobreží Indie a je krajinou krásy, kultúry a farieb. Až do posledných rokov sa takmer nevyskytoval na turistických blogoch a webových stránkach. Vďaka obrovským reklamným kampaniam v televízii, ktoré schválili bollywoodske celebrity ako Amitabh Bachchan, sa popularita tohto miesta výrazne zvýšila. Nájdete tu skutočne krásne turistické atrakcie, ktoré vám vyrazia dych a zamilujete si ich miesto. Od chrámov po historické pamiatky až po architektúru vám toto miesto ponúka široké spektrum príležitostí, ktoré vám môžu pomôcť preskúmať a spoznať tento nádherný štát.

Krásne turistické miesta v Gujarate, ktoré je potrebné navštíviť:

V Gujarate je niekoľko turistických destinácií s krásnymi lokalitami a atrakciami. Tu uvádzame zoznam 15 najlepších a nádherných turistických miest v Gudžaráte, ktoré je potrebné navštíviť, spolu s úžasnými pamiatkami.

1. Palác Laxmi Vilas:

Turistické miesta v Gudžaráte na návštevu

Jednou z najlepších a najhistorickejších pamiatok celého Gudžarátu nie je nikto iný ako palác Laxmi Vilas. Nachádza sa v Barode, ktorá je väčšia ako Buckinghamský palác. Toto miesto je jednou z pýchy Gudžarátu, pretože vzhľad tohto miesta je taký elegantný, kráľovský a atraktívny. Palác však nie je prázdny; teraz tu žije Maharadža z Barody so svojou rodinou. Toto miesto si určite zamilujete, akonáhle ho navštívite.

2. Kolónia Kevadiya:

kevadiya-colony_gujarat-turistické-miesta

Kolónia Kevadiya alebo priehrada Sardar Sarovar je jedným z najväčších projektov priehrad v celej Indii. Jeho výstavba trvala viac ako rok a výsledok je absolútne vynikajúci. Nachádza sa v Navagame v Gudžaráte a má milióny ľudí, ktorí môžu ťažiť z tejto priehrady. Väčšina farmárov tiež získava vodu z tejto priehrady. Vzhľad tohto miesta je prekrásny a miesto je elegantné a čisté. Kolónia Kevadiya sa tiež ukazuje ako horúce miesto na piknik a počas celého roka ju navštívili tisíce cestovateľov a zákazníkov. Príchod sem bude skutočne úžasný.

3. Chrám Somnath:

somnath-chrám_gujarat-turistické-miesta

Gujarat je známy svojou brilantnou architektúrou a nádhernými chrámami. Jeden z takýchto chrámov, ktorý musíme spomenúť, nie je nikto iný ako chrám Somnath, ktorý sa nachádza veľmi blízko Gudžarátu. Toto miesto je neskutočne krásne. Je to najnáboženskejšie a najposvätnejšie miesto pre všetkých hinduistov a každoročne ho navštívia tisíce oddaných a turistov. Vzhľad tohto chrámu je jednoducho nádherný a architektúra je pozoruhodná. Nielen exteriér, ale aj interiér chrámu je rovnako krásny a reprezentatívny. Ak ste nenavštívili chrám Somnath, skutočne ste prišli o niečo špeciálne.

4. Chrám Dwarkadheesh:

dwarakadheesh-chrám_gujarat-turistické-miesta

Chrám Dwarakadheesh je zasvätený Pánovi Krišnovi a je posvätným miestom pre všetkých hinduistov. Je to jeden z najobľúbenejších chrámov v celej Indii a je po celý rok preplnený miestnymi oddanými, ako aj medzinárodnými návštevníkmi a turistami. Vzhľad tohto chrámu je starodávny a štýl architektúry je jednoducho nádherný. Chrám sa nachádza v Dwarke, tiež okolo známeho miesta gudžarátu, a je obľúbený hlavne kvôli Krišnovi, ktorý je uznávaný ako kráľ Dwarky.

5. Národný park Gir Forest:

gir-forest-national-park_gujarat-turistické-miesta

Keď už hovoríme o divokej prírode, bolo by od nás hlúpe, keby sme nespomínali národný park Gir Forest. Toto miesto je úplne úžasné. Nachádza sa v Junagadhu, jednom z historicky dôležitých miest Indie. Za návštevu stojí nielen mesto Junagadh, ale aj národný park s bohatou rozmanitosťou zvierat. Je domovom ázijských levov a každoročne ho navštívia stovky turistov. Je to dôležitá svätyňa voľne žijúcich živočíchov a rastlín v Indii a určite je jedným z miest, ktoré musíte navštíviť, keď prídete do nádherného štátu Gujarat.

6. Lothal:

lothal_gujarat-turistické-miesta

Lothal bol moderné mesto počas civilizácie údolia Indus. Toto miesto bolo vykopané archeologickým prieskumom Indie z 13. februára 1955 na 19. mája 1960. Toto miesto sa nachádza v regióne Bhal z Gujarat a pochádza z obdobia pred tisíckami a tisíckami rokov. V tej dobe to bolo jedno z najrušnejších a najdôležitejších miest a je to miesto, ktoré musí vidieť všetci milovníci histórie. Keď sem prídete, budete fascinovaní, keď sa dozviete o meste a jeho pozostatkoch.

7. Saputara:

saputara_gujarat-turistické-miesta

Jedným z najlepších miest v Gudžaráte je Saputara. Je to obľúbená horská stanica v Gujarate a nachádza sa v okrese Dang. Jeho popularita sa v poslednom čase výrazne zvýšila a navštívilo ho veľké množstvo medzinárodných turistov a miestnych návštevníkov. Malebná krása a malebné výhľady, ktoré toto miesto ponúka, vás úplne očaria. Je to jedno z najlepších miest na prehliadku mesta, ako aj na romantické medové týždne a pobyty. Počasie je tu vždy príjemné a ubytovanie je vždy rozumné a pozoruhodné.

8. Kirti Mandir:

kirti-mandir_gujarat-turistické-miesta

Keď prídete do Gujaratu, musíte navštíviť Porbandar. Toto je miesto narodenia otca národa. Áno, hovorím o veľkom indickom bojovníkovi za slobodu Mahátmá Gándhímu. Toto miesto je úplne krásne a jedno z miest, ktoré musíme spomenúť, nie je nikto iný ako Kirti Mandir. Toto je tiež jeden z najatraktívnejších chrámov, ktoré nájdete v celej Indii a každoročne ho navštívia tisíce turistov a návštevníkov.

9. Bhuj:

bhuj_gujarat-turistické-miesta

Ďalším nádherným miestom v Gujarate nie je nikto iný ako Bhuj. Toto je hlavné mesto regiónu Kutch a má jedny z najlepších indických remesiel, aké kedy uvidíte. Ponúka vám elektrickú kombináciu historických budov, pamiatok a bazárov. Môžete tu stretnúť rôzne druhy remeselníkov a remeselníkov a uisťujeme vás, že umenie a kreativita týchto miestnych profesionálov vás príjemne prekvapí.

10. Sanctuary Wild Ass:

wild-ass-sanctuary_gujarat-turistické-miesta

Útočisko Wild Ass Sanctuary sa nachádza na severe Gudžarátu a je domovom veľkého počtu voľne žijúcich oslov. Rozprestiera sa asi 5 000 kilometrov a je jedným z najlepších turistických miest v Gudžaráte, ktoré môžete navštíviť počas monzúnového obdobia. Minibus a džípové safari si tu zamilujete.

11. Akshardham:

akshardham_gujarat-turistické-miesta

Akshardham, miesto, ktoré oslavuje minulosť, prítomnosť a budúcnosť. Opisuje hodnoty ľudstva a znamená slávu indickej kultúry. Je to jedno z úžasných turistických miest v Gudžaráte, ktoré je možné navštíviť s impozantným desaťposchodovým, zložito vyrezávaným architektonickým dielom, ktoré zbožňuje Golden Murti lorda Swaminarayana, zakladateľa tejto konkrétnej viery. Je to architektonické majstrovské dielo, ktoré predvádza úžasné remeslo. Je to jedno z úžasných miest, ktoré môžete v Gujarate vidieť.

12. Sabarmati Ashram:

sabarmati-ashram_gujarat-turistické-miesta

Veľmi známy Sabarmati Ashram poukazuje na dôležitosť toho, aby miesto bolo miestom, kde sa začal boj za nezávislosť. Je to miesto hinduistickej spirituality s múzeom o živote a diele Mahátmá Gándhího. Je to veľmi čisté a pokojné miesto, kde prebudíte vlastenca vo svojom vnútri. Sabarmati ašram je jedným z významných a historických turistických miest v meste Gujarat, ktoré je potrebné navštíviť.

13. kopec Pavagadh:

pavagadh-kopec_gujarat-turistické-miesta

Pavagadh je nádherný kopec známy chrámom Maa Mahakali na vrchole kopca. Historické mesto Champaner je postavené na úpätí a pahorková stanica Pavagadh bola postavená na samotnom sopečnom kuželi. S chrámami, sopkami a nádhernou architektúrou je to čistý div prírody. Patrí k najkrajším turistickým miestam v Gujarate.

14. Watsonovo múzeum:

watson-museum_gujarat-turistické-miesta

Je známe ako jedno z najlepších múzeí v meste Saurashtra, veľmi blízko gudžarátu. Ukladá kniežacie predmety zo štátu Rajkot, ktorý založila Jadeja Rajputs. Obsahuje drahé artefakty, fotografie, príručnú knižnicu a publikácie sa predávajú aj prostredníctvom pultu. Je to obrovský sklad historického významu.

15. Pláž Dumas:

dumas-beach_gujarat-turistické-miesta

Jedná sa o mestskú piesočnatú pláž v meste Surat. Verí sa, že je to jedno z najstrašidelnejších miest Indie. Je to veľmi obľúbená turistická destinácia v Gudžaráte. Toto je pre odvážnych nadšencov dobrodružstva.

To boli niektoré z obľúbených turistických miest v Gujarate, ktoré je potrebné navštíviť. Gujarat má niektoré z najlepších miest historického významu a náboženského cítenia. Navštívte toto miesto a objavte kultúru a históriu krajiny.