10 známych turistických miest v meste Aurangabad

Aurangabad je mesto v Maharashtre, pomenované po mughalskom cisárovi Aurangzebovi. Je známe, že je to historické miesto vďaka vládcom a kráľovstvám v minulých storočiach. Je to kultúrne dedičstvo s mnohými pamiatkami, mešitami a mnohými bránami, vďaka čomu dostalo názov „Mesto brány“. Aurangabad sa stal obľúbeným turistickým miestom Maharashtra a nazýva sa hlavným mestom cestovného ruchu v štáte. Zaradili sme sa pod 10 najlepších turistických miest v Aurangabade, ktoré je potrebné navštíviť.

Najlepšie turistické miesta na návštevu v Aurangabade:

1. Bibi ka Maqbara:

Bibi ka Maqbara aurangabad turistické miesta

Bibi ka Maqbara je pamätné miesto zriadené na počesť Aurangzebovej manželky Rabie-ud-Durrani, kde bola pochovaná jej mŕtvola. Vyzerá to ako napodobenina Taj Mahalu a má podobný dizajn. Pri vchode je záhrada s rybníkmi, vodnými kanálmi a fontánami. Za hrobkou sa nachádza aj archeologické múzeum.

2. Jaskyne Ajanta:

Jaskyne Ajanta na návšteve miest v aurangabade

Jaskyne Ajanta v Aurangabade sú zhlukom viac ako 300 „skalných jaskýň“, ktoré sa tam nachádzajú od 2. storočia pred n. L. Tieto jaskyne boli namaľované a vyrezávané a boli vykopané ako náboženské umenie budhizmu a fresiek, ktoré sú podobné maľbám Sigiriya na Srí Lanke.

3. Brány v Aurangabade:

Brány v známom mieste v Aurangabade

V Indiách vidíme pamiatky a pamiatky všade, ale Aurangabad sa od ostatných brán odlišuje počtom brán. Má 52 brán a všetky majú nejaký historický príbeh o svojom vzniku. Existuje niekoľko najdôležitejších brán, ktoré by ste mali navštíviť, ako napríklad Bhadkal Gate, Jalna Gate, Mecca Gate, Delhi Gate atď..

4. Jazero a vtáčia rezervácia Salim Ali:

Jazero Salim Ali a Bird Sanctuary najlepšie miesto na návštevu v aurangabade

Jazero Salim Ali sa nachádza v blízkosti Dillískej brány, ktorá je v severnej časti mesta. Mughalovci tomu v minulosti hovorili „Khiziri Talab“, ale neskôr ho pomenovali Salim Ali na počesť veľkého ornitológa a environmentalistu. Má tiež vtáčiu rezerváciu, ktorú konzervuje mestská spoločnosť. Turisti sa radi zabávajú, člnkujú alebo piknikujú, uprostred zelene a farebných vtákov.

5. Palác Naukhanda:

Historické miesto paláca Naukhanda v aurangabade

Stavbu paláca Naukhanda vykonal Malik Amber v roku 1616, neskôr sa ho však zmocnil Nizam Ali Khan. Palác má 5 sekcií, ktoré boli dobre udržiavané so záhradami a vodnou nádržou. Turisti môžu okrem toho vidieť aj Deewan-i-am, Deewan-i-Khas, Kacheri a tiež mešitu.

6. Himayat Baugh:

Himayat Baugh miesta v aurangabade na návštevu

Himayat Baugh, blízko brány Dillí, bol Mughal Baugh (záhrada) rozprestierajúci sa na 300 akroch, postavený v 17. storočí. V súčasnej dobe má ovocnú výskumnú stanicu a škôlku, o ktorú sa stará Marathwada poľnohospodárska univerzita.

7. Jaskyne Aurangabad:

Jaskyne Aurangabad krásne miesta v aurangabade

Na kopci vzdialenom asi 5 km od rušného mesta je 12 budhistických jaskýň vytesaných do skaly podobných jaskyniam Ajanta. Zistilo sa, že tieto jaskyne pochádzajú z roku 3 n. L. D. Jaskyne v Aurangabade sú ukážkami indického umenia a sú známe po celom svete vďaka svojej vynikajúcej práci. Pridáva k dedičstvu krajiny.

8. Chowk Masjid:

Chowk Masjid najlepšie turistické miesta v aurangabade

Chowk Masjid postavil Shayista Khan, Aurangzebov strýko z matkinej strany. Existuje 5 oblúkov spojených s ôsmimi stĺpmi a pilastrami, ktoré ďalej držia 5 dómov. Celý pamätník bol vyrobený, je vysoký suterén s otvorenými komorami, ktoré vedú k cestám. Na nádvorí sú dve štíhle veže a tank.

9. Soneri Mahal:

Soneri Mahal

Soneri Mahal je palác postavený v 17. storočí. Pri vchode je zelený trávnik rozdelený vodnou nádržou, ktorá vedie k zlatej budove. Kedysi bolo preslávené zlatými maľbami, teraz je toto miesto prestavané na múzeum.

10. Panchakki:

Panchakki

Panchakki je známe podzemným vodným kanálom, ktorý pochádza zo vzdialenej hory. Z kanála bol urobený umelý vodopád, ktorý poháňa mlyn a tancujúce fontány. Nachádza sa hneď vedľa mešity.