10 úžasných turistických miest v Káthmandu, ktoré je potrebné navštíviť

Kathmandu je hlavné mesto Nepálu, mesto sa nachádza v údolí v nadmorskej výške 1336 metrov nad morom a rozprestiera sa na ploche asi 218 štvorcových míľ. V okolí sú zelené hory s vrcholmi pokrytými snehom. Údolie je rozdelené do troch okresov a nachádza sa na nich 7 miest svetového dedičstva, ktoré sú uvedené na zozname UNESCO. Tu máme niekoľko známych miest na návštevu v Káthmandu s obrázkami.

Turistické miesta v Káthmandu:

Námestie Durbar:

durbar-square_kathmandu-turistické-miesta

Námestie Durbar v Káthmandu je sídlom kráľovskej rodiny, pretože tu bývali korunovaní nepálski králi. Miesto sprevádzajú staré chrámy, ktoré vyzdvihujú kultúrny a náboženský život obyvateľov. Je to jedno z miest svetového dedičstva. Niektoré turistické miesta tu sú chrám Taleju, Gaddi Baithak, socha nákupného centra King Pratap Mall, veľký bubon, Kasthmandap, chrám Jagannath atď..

Singha Durbar:

singha-durbar_kathmandu-turistické-miesta

Singha Durbar je veľký palác postavený v neoklasicistickom štýle v 19. storočí. V roku 1904 bývala súkromnou rezidenciou predsedov vlád Rana a až do roku 1973 bola najluxusnejším palácom v Ázii, keď bola presťahovaná na sekretariát vlády Jeho Veličenstva v Nepále..

Chrám Pashupatinath:

pashupatinath-chrám_kathmandu-turistické-miesta

Chrám Pashupatinath je posvätné miesto zasvätené lordovi Šivovi. Má dvojúrovňovú zlatú strechu a strieborné dvere, čo z neho robí jednu z najposvätnejších svätyní pre hinduistov. Do vnútornej časti chrámu je povolený vstup iba hinduistom, ostatní návštevníci môžu vidieť priestor chrámu z východného brehu rieky Bagmati. Aj toto je zaradené do zoznamu svetového dedičstva UNESCO.

Stupa Swayambhunath:

swayambhunath-stupa_kathmandu-turistické-miesta

Swayambhunath Stupa je jednou z najznámejších budhistických kláštorov v Nepále. Je známe, že má 2 000 rokov a štyri strany pomaľované očami, ktoré vidia Pána Budhu. Je situovaný na vyvýšenine, ktorá je vzdialená asi 77 m od hladiny mora, a ponúka nádherný výhľad. Je to najstaršia stúpa a UNESCO ju zaradilo do Zoznamu svetového dedičstva.

Námestie Patana Durbara:

patan-durbar-square_kathmandu-turistické-miesta

Námestie Patan Durbar je v strede mesta a priťahuje mnoho turistov počas celého roka. Miesto je plné chrámov, svätyní a palácov z dávnych čias a je známe svojou architektúrou. Durbar sa skladá z troch hlavných chow, Mul Chowk, Sundari Chowl a Kesar Narayan Chowk. Je zaradený do zoznamu pamiatok svetového dedičstva UNESCO.

Chrám Krishna:

krishna-temple_kathmandu-turistické-miesta

Chrám Krishna zastáva vedúce postavenie Pána Krišnu v palácovom komplexe Patan. Je známe, že je prvým exemplárom architektúry v štýle Shikhara v Nepále. Je to jediný chrám s 21 vežami a je celý vyrobený z kameňa.

Zlatá brána:

the-golden-gate_kathmandu-turistické-miesta

Zlatá brána je vchodom na hlavné nádvorie paláca, o ktorom je známe, že má 55 okien. Bol vyrobený kráľom Malla a brána je najkrajšou a bohato vyrezávanou architektúrou a predstavuje jedinečné miesto na celom svete. Bránu vyzdobili božstvá a príšery. Je to jedno z najznámejších turistických miest v Káthmandu.

Safari park Gokarna:

gokarna-safari-park_kathmandu-turistické-miesta

Safari park Gokarna je kráľovská svätyňa, ktorá by zaujímala všetkých milovníkov zvierat. Obýva mnoho voľne žijúcich zvierat, medzi ktorými je bodkovaný jeleň jedným z najznámejších. Svätyňu je možné vidieť na chrbte slonov.

Národné múzeum:

národné-múzeum_kathmandu-turistické-miesta

Národné múzeum má obrovskú zbierku zbraní, artefaktov od staroveku po moderný Nepál. Archeologické reprezentácie histórie sú chvályhodné. Múzeum je pre turistov zatvorené iba v utorok. toto je jedno z najlepších turistických miest v Káthmandu, ktoré môžete navštíviť.

Chabahil:

chabahil_kathmandu-turistické-miesta

Chabahil je stúpa, o ktorej bolo archeologicky známe, že ju postavila Charumati, dcéra indického cisára Ashoka v 3. storočí pred naším letopočtom. V okolí stupy sú staroveké sochy.

Dúfam, že sa vám tieto turistické miesta v Káthmandu páčia, takže si nenechajte ujsť tieto úžasné miesta. Zanechajte svoj komentár nižšie.