10 najkrajších údolí v Himachal Pradesh, ktoré musíte navštíviť

Himachal Pradesh je považovaný za domov malebných horských miest a letovísk ako Dalhousie. Tibet obklopuje túto snehom naloženú provinciu na východe, Uttarakhand na juhovýchode, Haryana na juhozápade, Paňdžáb a Džammú & Kašmír na západe a severe. Hornatý štát je plný krásnych údolí v Himáčalpradéši, ktoré lákajú turistov z celého sveta.

Má tiež náboženský význam a je sprevádzaný prominentnými chrámami, ako sú chrám Naina Devi, chrám Jwala Ji, chrám Brahma Kali, chrám Chamunda Devi a ďalšie, a odteraz má tiež nový názov „Dev Bhoomi“, čo znamená Adobe bohov. Toto miesto je medzi milovníkmi dobrodružných športov veľmi známe, pretože si môžete užiť korčuľovanie v Shimle, lyžovanie v Manali, paragliding v Bir Billing a údolí Solang a splavovanie rieky v Kullu. Okrem toho sú aktivity ako rybolov, pešia turistika a jazda na koni k dispozícii takmer v každej časti štátu.

10 známych údolí v Himachal Pradesh:

Tu je niekoľko z 10 najlepších údolí v Himáčalpradéši, ktoré by ste mali navštíviť aspoň raz.

1. Údolie Solang:

Názov údolia Solang pochádza z kombinovaných slov Solang a Nallah; kde Shola je názov neďalekej dediny a Nallah označuje vodný tok. Je to najlepšia dolina v Himachal Pradesh a nachádza sa na vrchole údolia Kullu a je známa svojimi dobrodružnými letnými a zimnými športmi, ktoré súvisia s parašutizmom a paraglidingom spojenými s korčuľovaním a zorbingom. Okrem toho tu bola nedávno otvorená lanovka Ski Himalayas.

Údolia v Himachal Pradesh

Najlepší čas na návštevu: Najlepší čas na návštevu údolia Solang je od septembra do júna. Ako v zime, turisti si môžu užiť lyžovanie a sneh; keďže v lete sú tieto snehové aktivity nahradené parašutizmom, paraglidingom, jazdou na koni, zorbingom.

Dosiahnutie údolia Solang: Ak plánujete cestovať letecky, Bhuntar je najbližšie letisko k Manali, v ktorom sa nachádza Solang. Po železnici je Jogindernagar železničnou cestou, ktorá spája Manali a autobusom nájdete množstvo autobusov, ktoré do tohto regiónu premávajú z Dillí, Chandigarhu, Dehradunu, Amabaly atď. K dispozícii sú autobusy Himachal Road Transport za lacnejšie ceny.

2. Pandoh Dam:

Priehrada Pandoh je ďalšie veľmi známe údolie v Himáčalpradéši, ktoré sa nachádza v okrese Mandi v štáte. Priehrada je postavená na rieke Beas a slúži predovšetkým na výrobu vodnej energie. Toto miesto je tiež celkom známe tým, že si svoje turné môžete zachovať pomocou skvelých fotografií, pretože toto miesto je plné sviežej zelene a je veľmi malebné. Mnoho turistov navštevuje toto miesto na splavovanie vody, ktoré sa zvyčajne robí v dolnom lôžku oblasti.

Údolia v Himachal Pradesh

Najlepší čas na návštevu: Najlepší čas na návštevu priehrady Pandoh je od apríla do júla počas leta a od septembra do decembra v zime. Táto oblasť je tiež svedkom sneženia v období od decembra do januára. Odporúča sa nenavštevovať toto miesto počas monzúnov, pretože klimatické podmienky majú za následok kĺzanie po zemi.

Dosiahnutie priehrady Pandoh: Pretože sa nachádza v NH 21, bolo by vhodné ísť verejnou dopravou, napríklad taxíkom alebo autobusom. Autobusová doprava je nákladovo efektívny spôsob. Do Bhuntaru sa môžete dostať aj letecky a potom cestovať k priehrade.

3. Zelené údolie:

Zelené údolie je na 3. mieste v zozname známych údolí v Himáčalpradéš a ponúka očarujúci a úchvatný výhľad na pohorie počas celého výletu z Shimla do Kufri. Prírodné krásy a rozkvitajúca zeleň tohto miesta zútulnia Turistu mnohými nezabudnuteľnými spomienkami v lone Matky Zeme. Toto miesto je obklopené kopcami, ktoré sú pokryté hustým borovicovým a deodarovým lesom. A tiež si môžete užiť veľkoleposť miestnych chatrčí a trhov.

Údolia v Himachal Pradesh

Najlepší čas na návštevu: Zelené údolie je možné navštíviť kedykoľvek počas celého roka. Najlepší čas na návštevu Zeleného údolia je však počas leta a po monzúne, pretože môžete byť svedkami nedotknutej prírodnej, hustej a zelenej vegetácie. Okrem toho väčšina turistov plánuje cestu v období od júla do októbra a od februára do apríla.

Dosiahnutie Zeleného údolia: Miesto je prístupné po cestách z mesta Shimla do mesta Kufri. Chandigarh a Pathankot sú najbližšie železničné stanice, ktorými sa dá dostať do Zeleného údolia, a najbližšie letisko je Bhuntar alebo Chandigarh.

4. Údolie Tirthan:

Údolie Tirthan je považované za nedotknuté a očarujúce miesto medzi všetkými dolinami v Himachal Pradesh. Je veľmi blízko vstupu do veľkého himalájskeho národného parku, ktorý je najnavštevovanejším miestom pre milovníkov dobrodružstva a milovníkov prírody. Toto údolie je tiež celkom známe svojim lovom pstruhov, ktorý priťahuje domácich i zahraničných turistov k pstruhom, ktoré olizujú ústa. Toto miesto patrí tiež k najlepším destináciám na svadobnú cestu, čo zodpovedá jeho magickému prostrediu a sviežim zeleným cestičkám prehodeným počas celého roka s fantastickým počasím.

Údolia v Himachal Pradesh

Najlepší čas na návštevu: V ideálnom prípade si môžete naplánovať výlet v období od marca do júna, byť svedkom chladného počasia, objavovania prírodnej a nedotknutej flóry a fauny a jablkových orchideí. Okrem toho môžete počas zimy od novembra do februára navštíviť aj sneženie.

Dosiahnutie údolia Tirthan: Môžete sa dostať do Bhuntaru letecky a potom sa spoľahnúť na taxi alebo autobus, ktorý vás dovezie na miesto. Cestovať môžete aj po ceste z Chandigarhu, Dillí, Pandžábu alebo Harijany. Choďte autobusom do Aut, ktoré je vzdialené 26 km. Ambala a Kiratpur sú najbližšou železničnou stanicou v údolí Tirthan. Choďte autobusom alebo taxíkom zo stanice do cieľa.

5. Údolie Parvati:

Údolie Parvati je ďalšie krásne údolie v Himáčalpradéši, ktoré je známe svojimi najnáročnejšími trikami. Vďaka prítomnosti základného tábora Parvati Valley Trek je to najnavštevovanejšie údolie. Z očí hľadača dobrodružstva vlastní toto miesto fascinujúce prírodné krásy a prostredie ohraničujúce kúzla, ktoré je plné výziev. Turisti môžu byť tiež svedkami meniacich sa farieb vrcholku hory s pohybom slnka cez údolie.

Údolie Parvati

Najlepší čas na návštevu: Najlepší čas na návštevu tohto miesta na pešiu turistiku je od mája do júna, pretože si môžete užiť súčasné počasie a chladnejšie noci. Aby ste však boli svedkami sneženia, odporúčame vám navštíviť toto miesto od decembra do februára.

Dostať sa do údolia Parvati: Choďte na miestny autobus viazaný na Manali a zíďte dole v Bhuntare. Letisko Bhuntar je najbližším letiskom k údolí Parvati a železničná stanica Ahuj je najbližším letiskom k údolí Parvati.

6. Barot Valley:

Barot je slávny názov údolí v Himáčalpradéš a nachádza sa v okrese Mandi. Neznečistené vzduchové ťahy a malebné krajiny sú očarujúce a atraktívne pre milovníkov prírody. Toto miesto je známe aj vďaka peším turistickým prechodom a neprebádanej krajine. Údolie Barot je tiež označené malou dedinou obklopenou hustým lesom s deodarovými a dubovými plantážami, ktoré sú domovom rôznych rastlín a živočíchov..

Barotské údolie

Najlepší čas na návštevu: Pretože hľadači prírody a milovníci mieru odteraz obdivujú Barotské údolie, odporúča sa navštíviť toto miesto od apríla do júna, aby ste preskúmali jeho prírodné krásy. Môžete si však naplánovať výlet aj v zime od novembra do februára, aby ste si užili studené vlny so slabým slnkom!!!

Dosiahnutie Barotského údolia: Do Barotu sa dostanete po ceste z Chandigarhu, Dillí alebo Pandžábu miestnymi autobusmi. Letisko Kullu je najbližším letiskom a Jogindernagar Nagar je najbližšou železničnou stanicou, ktorá sa spája s údolím.

7. Údolie Kinnaur:

Autobus do údolia Kinnaur pre svoje jablkové sady, krásne lúky obklopené hustými lesmi, malé dedinky a dobrodružné výlety na cestách. Toto miesto patrí k miestam, ktoré musíte počas zimy navštíviť, čo predstavuje úchvatný výhľad na Kinner Kailash, ktorý sa nachádza v blízkosti hraníc s Tibetom. Táto dolina je rozdelená na dve časti; dolná časť pozostáva z oblastí ako Sangla, Chitkul, ReckongPeo a Kalpa. Horná časť sa týka oblasti pokrývajúcej dedinu Nako.

Údolie Kinnaur

Najlepší čas na návštevu: Napriek tomu, že toto údolie môžete navštíviť po celý rok, jar a leto sú považované za najlepšie na plánovanie výletov. Obdobie od apríla do októbra je najlepšie svedkom príjemného počasia pri miestnych prehliadkach. Odporúčame však toto miesto nenavštíviť počas monzúnov alebo drsných zimných podmienok.

Ako dosiahnuť: K dispozícii sú autobusy z Dillí a Chandigarhu, ktoré jazdia denne a toto je pravdepodobne najlepší spôsob, ako sa dostať do údolia Kinnaur. Shimla je najbližšia železničná stanica v údolí, odkiaľ sa taxíkom dostanete do cieľa. Letisko Shimla je najbližším letiskom.

8. Údolie Spiti:

Údolie Spiti je zobrazené na obrázku s dlhými kľukatými cestami spojenými s malebnými údoliami, ktoré predstavujú studené púšte a hory zasneženého terénu. Vďaka svojej prírodnej kráse je ekvivalentom kvetinového údolia v Himachal Pradesh. Vďaka svojej vysokej nadmorskej výške je označovaný ako jedno z najchladnejších miest v Indii. Spiti znamená „stredná krajina“ a táto stránka predstavuje názov, pretože oddeľuje Indiu od Tibetu. Toto údolie je známe aj svojimi trekmi, ktoré začínajú od Kazy po rôzne vrcholy, kde si môžete vychutnať výhľad na himalájske hory.

Spiti

Najlepší čas na návštevu: V ideálnom prípade by ste toto miesto mali navštíviť v lete. Tí, ktorí hľadajú kľud, môžu však navštíviť údolí Spiti od marca do júna. Odporúča sa tiež nenavštevovať toto údolie počas zimy alebo monzúnových mesiacov. Pretože zimy môžu viesť k zablokovaniu cesty v dôsledku sneženia; keďže monzúny majú za následok silné zrážky, po ktorých nasleduje zosúvanie pevniny.

Ako dosiahnuť: Prvá cestná trasa je z Shimla, ktorá prechádza údolím Kinnaur. Bude to trvať asi 2 dni a môžete sa zastaviť na noc v Kalpa alebo Reckong Peo. Závisí to však od stavu vozovky, ktorý bude závisieť od toho, ako dlho alebo krátko trváte.

9. Údolie Kangra:

Údolie Kangra je jedným z najlepších miest na návštevu v Dharamshale a nachádza sa v blízkosti kvetinového údolia v Himachal Pradesh. Toto miesto je preslávené malebným okolím a starobylými chrámami, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Je tiež domovom chrámu Masroor Rock Cut alebo himalájskych pyramíd, ktoré sú možným uchádzačom o miesto na zozname svetového dedičstva UNESCO. Nachádza sa v blízkosti McLeod Ganj, Triund (preslávený trekmi) a Balh Valley (skrytý trek).

Údolie Kangra

Najlepší čas na návštevu: Obdobie od septembra do júna sa považuje za najlepšie na návštevu Kangry. Tiež letné mesiace máj až jún si väčšinou vyberajú turisti, kde je obdobie medzi septembrom a novembrom považované za ideálne miesto na výlety a výlety..

Ako dosiahnuť: Môžete si vybrať letisko v Gaggale v Kangre a mnoho letov z Dillí sem. K dispozícii sú aj autobusy z Dalhouise, Dillí, Manali, Pathankot a Shimla. Najbližšia železničná stanica je Pathankot, vzdialená 70 km od mesta Kangra.

10. Údolie Hamirpur:

Údolie Hamirpur je ďalšie veľmi známe údolie v Himáčalpradéš. Je plný náboženských miest, ako je chrám Awah Devi, chrám Narbadeshwar, chrám Tauni Devi a mnoho ďalších turistických miest. Je tiež veľmi známy pre dobrodružné aktivity, ako je splavovanie rieky, paragliding, trekking a rybárčenie. Pri plánovaní cesty do údolia Hamirpur môžete do svojho cestovného plánu zahrnúť aj turistické miesta ako pevnosť Kotkahlur, jaskyňa Vyasa, chrám Naina Devi, jazero Gobind Sagar a pevnosť Bachhretu.

Hamirpur

Najlepší čas na návštevu: Dharamshalu môžete navštíviť kedykoľvek počas celého roka. Ale ideálny čas na návštevu tohto miesta je z prameňov príliš skoro v lete, podľa klimatických podmienok tohto miesta, ktoré ho robí v tomto období krajším a atraktívnejším. Odporúčame vám, aby ste toto miesto nenavštívili počas zimy, ktorá je monzúnom, pretože to pre vás ako turistu nemusí byť príliš príťažlivé..

Ako dosiahnuť: Letisko Kangra je najbližším letiskom. Môžete sa odtiaľto dostať taxíkom do Hamirpuru. Cesta bude trvať asi dve a pol hodiny. Železničná stanica Kiratpur Sahib je najbližšou železničnou trasou a bude odtiaľ trvať asi 3 hodiny, kým sa dostanete do Hamirpuru. Nájdete tu aj dostatok autobusov z Dillí, Chandigarhu a Pathankotu.

Tu je niečo, čo potrebujete vedieť pri cestovaní do týchto údolí.

  • Ak cestujete v chladnom období, nezabudnite si vziať teplé oblečenie a bundy. Ak sa chystáte na vrchol zimy, vezmite si so sebou rúno, vlnené ponožky a ďalšie nevyhnutné veci.
  • Ak sa chystáte trekovať, vezmite si so sebou správnu trekovú obuv a noste iba pohodlné oblečenie.
  • Nestojte v ceste pravidlám. Vždy je múdre dodržiavať normy kultúry a údolia.
  • Pokiaľ nie ste skúsení, neplánujte sa vydávať na trekking sólo. Vždy dávajte na prvé miesto bezpečnosť.

Himachal Pradesh ako turistické miesto priťahujúce všetky druhy turistov, vrátane milovníkov dobrodružstva, milovníkov prírody a fotografov. Tento stav má aj náboženský význam, čo súvisí s prítomnosťou mnohých chrámov v Himachale. Turizmus v tomto štáte je zvýšený, pretože je uznávaný ako perfektný víkendový pobyt. Je to miesto, ktoré stojí za to dýchať, žiť, milovať a milovať !! Ak si želáte zahrnúť do svojho itinerára akékoľvek z očarujúcich údolí, aktualizujte nás svojimi skúsenosťami a spomienkami ako prejav vďačnosti!!!

Často kladené otázky a odpovede:

1. Kedy je najlepší čas na návštevu Himachal Pradesh?

Odpoveď: Himachal Pradesh je zvyčajne možné navštíviť kedykoľvek počas roka. Ale vzhľadom na svoju geografickú prítomnosť spolu s nepredvídateľnými klimatickými podmienkami sa odporúča navštíviť tento stav najmä v lete a na jar, aby ste boli svedkami väčšiny jeho prírodných krás. Okrem toho môžu monzúny spôsobiť silné zrážky a zosúvanie pôdy, ktoré vám môžu zablokovať cestu a plán!!

2. Môžem si užiť dobrodružné športy bez predchádzajúcej rezervácie?

Odpoveď: Áno, môžete si rezervovať tieto vodné a dobrodružné športové aktivity na mieste. Odporúčame však vykonať predbežnú rezerváciu, pretože toto miesto je vždy preplnené ľuďmi, ktorí hľadajú dobrodružstvo. Predchádzajúca rezervácia vám tiež zaistí potvrdený lístok radosti a celoživotnú pamäť!!

3. Budem počas svojej cesty čeliť problémom s jedlom alebo odpočinkom?

Odpoveď: Himachal Pradesh nie je len turistickým miestom, ale je domovom mnohých ľudí. Nebudete teda čeliť žiadnym problémom súvisiacim s dostupnosťou jedla alebo ubytovania. Miestne chatrče spolu s mnohými bodmi Maggi zaistia, že počas cesty nebudete hladní; keďže domáce pobyty a dostupnosť hotelov pokryjú vaše ubytovanie!!