Popisy lásky: 50+ najlepších citátov o láske pre neho a pre ňu

Láska-slovo so štyrmi písmenami z nás robí skutočného človeka! Je to pocit túžby, vášne a neustálej náklonnosti k druhému človeku. Aj keď sa „láska“ môže stať každému, vrátane vašej rodiny a priateľov, častejšie je spojená so spriaznenou dušou alebo životným partnerom. V ich prítomnosti zažívate zvláštny, neopísateľný pocit, ktorý vám môže dať motýle v bruchu.

Najhoršou stránkou lásky je jej zložitosť vyjadrenia slovami. Nemôžete im priamo povedať: „Milujem ťa“, najmä ak si nie ste istí ich opätovaním. Tiež je pre nás príliš ťažké vyjadriť svoje vnútorné emócie do jednoduchých viet, pretože láska je príliš hlboká! Aby sme to pre vás vyriešili, zostavili sme súbor citátov o láske známych osobností, ktoré sa všetky zamilovali a povstali.!

Citáty o láske

Význam citátov o láske:

Často je pre nás príliš ťažké vyjadriť svoje pocity a vyjadriť ich priamo k osobe. Aj keď je možné poslať jednoduchú správu ako „Chýbaš mi“ alebo „Milujem ťa toľko“, nezaberá to ten správny dojem. Tu sú citáty o láske zásadným rozdielom. Sú formulované krásnymi a praktickými formuláciami, ktoré kreatívne vyjadrujú vaše najvnútornejšie myšlienky bez strachu z odmietnutia.

Pozrite sa na tieto krásne citáty o láske, ktoré určite rozšíria kúzlo lásky medzi vami a vašim partnerom:

Slávne milostné citáty známych ľudí:

Nižšie sú uvedené niektoré z najlepších citátov o láske v angličtine, ktoré vám zaručene zahrá amor! Táto pokladnica vtipných a filozofických milostných fráz vás tiež poučí o rôznych milostných zážitkoch, ako je šťastie, smútok, hnev atď..,

1. William Shakespeare Citáty o láske:

Keď už hovoríme o láske, ako si môžeme nechať ujsť zmienku o Williamovi Shakespearovi! Shakespeare, považovaný za jedného z najväčších anglických autorov a dramatikov vôbec, je génius, pokiaľ ide o tému lásky. V hrách ako „Romeo a Júlia“, „Othello“, „Ako sa vám páči“ a tiež v mnohých ďalších sonetoch môžeme nájsť opakujúcu sa tému romantiky a lásky. Jeho citáty o láske sú také populárne, že sa často používajú ako svadobné sľuby a návrhy, dokonca aj v dnešnej dobe.

 • “Láska je slepá a milenci nevidia pekné hlúposti, ktorých sa sami dopúšťajú.” – Kupec benátsky
 • “Pohľad na milencov živí zamilovaných.” – Tak ako to máš rád
 • “Láska nevyzerá očami, ale mysľou, a preto je okrídlený Amor namaľovaný slepo.” – Sen noci svätojánskej
 • “Láska je dym a je tvorená dymom vzdychov.” – Rómeo a Júlia
 • „Milovníci môžu vykonávať svoje zamilované obrady podľa vlastných krás“ – Romeo a Júlia

2. Gautama Buddha Love Quotes:

Učenie Gautama Budhu je plné lásky, súcitu a radosti zo života. Podľa neho skutočná láska neznamená nájsť si partnera svojich snov. Aby bol vzťah „pravdivý“, musí preukazovať vlastnosti šťastia, láskavosti a slobody. Buddha tiež učí, ako viesť dokonalý milostný život tým, že si u nich vybudujete zvyk dôkladného porozumenia si navzájom, svojich utrpení, šťastia a zároveň im poskytnete slobodu. Tu je niekoľko jeho najlepších hlbokých citátov o láske, ktoré nás môžu inšpirovať:

 • Nie je nič strašnejšie ako zvyk pochybovať. Pochybnosť rozdeľuje ľudí. Je to jed, ktorý rozpadá priateľstvá a rozbíja príjemné vzťahy. Je to tŕň, ktorý dráždi a bolí; je to meč, ktorý zabíja.
 • V celom vesmíre môžete hľadať niekoho, kto si viac zaslúži vašu lásku a náklonnosť než vy sami, a táto osoba sa nikde nenachádza. Vy sami, rovnako ako ktokoľvek v celom vesmíre, si zaslúžite svoju lásku a náklonnosť.
 • Nenávisť nikdy neprestáva nenávisťou. Nenávisť prestáva láskou. Toto je nezmeniteľný zákon.
 • Nakoniec sú dôležité iba tri veci: ako veľmi ste milovali, ako nežne ste žili a ako elegantne ste sa vzdali vecí, ktoré pre vás neboli určené.
 • Vyžarujte bezhraničnú lásku do celého sveta – hore, dole i naprieč – bez prekážok, bez zlej vôle, bez nepriateľstva.

3. Milostné citáty Johna Keatsa:

Keats je jedným zo známych anglických básnikov obdobia romantizmu. Rovnako ako ostatní básnici jeho generácie použil vo väčšine svojich diel aj témy lásky a krásy. Keatsova poézia sa však veľmi líši od ostatných jeho rovesníkov, pretože ide o emócie prežívané sebou samým ako o čistú predstavivosť. V milostnom živote sa vyrovnal aj s mnohými bojmi, čo je v jeho poézii veľmi evidentné. Jeho pravé citáty o láske ukazujú melancholický pohľad na svet a pocit beznádeje.

 • Moja láska je sebecká. Bez teba nemôžem dýchať.
 • Krása je radosť navždy: Jeho milosť sa zvyšuje; Nikdy to neprejde do prázdna.
 • Milujem ťa o to viac, že ​​verím, že si ma obľúbil kvôli mne a kvôli ničomu inému.
 • Teraz jemný bozk – áno, tým bozkom sľubujem nekonečnú blaženosť
 • Láska je náboženstvo. Na to by som mohol umrieť. zomrel by som pre teba.

4. Percy Shelley Citáty o láske:

Ďalší romantický anglický básnik, známy svojou poéziou a spismi s tematikou lásky, je PB Shelley. Jeho báseň „Filozofia lásky“ je klasickým príkladom jeho myšlienok a presvedčení o tejto téme. Verí, že všetko na svete súvisí so všetkým ostatným, a preto musíte byť pripravení miešať sa s ostatnými. Shelley šikovne používa prírodné prvky na vysvetlenie svojej bolesti a agónie pri rozlúčke so svojou milovanou. Tu sú niektoré z jeho známych riadkov a krátkych citátov o láske.

 • Slnečné svetlo tlieska po zemi a mesačné lúče bozkávajú more: akú hodnotu majú všetky tieto bozky, ak ma nebozkávaš?
 • Všetka láska je sladká, daná alebo prijatá …
 • Keď je lutna rozbitá, sladké tóny sa nepamätajú; Keď pery prehovoria, na milované akcenty sa čoskoro zabudne.
 • Listy ruže, keď je ruža mŕtva,

  Sú hromadou milovanej postele;

  A tak vaše myšlienky, keď ste preč,

  Láska samotná bude driemať

 • Pre lásku, krásu a potešenie neexistuje smrť ani zmena.

5. Leo Tolstoj Citáty o láske:

Leo Tolstoy je ruský autor, ktorý napísal niektoré z najvplyvnejších románov a poviedok v histórii literatúry. Jeho práce sa dotýkajú niekoľkých tém vrátane lásky. Zastáva názor, že samotná láska nemôže byť absolútnym riešením všetkých životných strastí. Je to len súčasť života a nie je úplne potrebná na naše prežitie. Tolstoj je tiež proti definovaniu alebo hľadaniu dôvodov na vysvetlenie našej lásky k niekomu. Tu je niekoľko jeho zmysluplných citátov z lásky k priateľstvu:

 • Úcta bola vynájdená, aby zakryla prázdne miesto, kde by mala byť láska.
 • Iba ľudia, ktorí sú schopní silne milovať, môžu tiež trpieť veľkým žiaľom, ale rovnaká nevyhnutnosť lásky slúži na vyrovnanie sa s ich smútkom a na ich uzdravenie..
 • Človeka, ktorý je vám drahý, môžete milovať ľudskou láskou, ale nepriateľa možno milovať iba božskou láskou.
 • Ak niekto niekoho miluje, miluje celého človeka, takého, aký je, a nie tak, ako by chcel, aby bol…
 • Každý muž vie, že v pocite lásky je niečo zvláštne, schopné vyriešiť všetky protiklady života a poskytnúť človeku úplné blaho, ktorého úsilie tvorí jeho život. “Je to však pocit, ktorý prichádza len zriedka, trvá len chvíľu a nasleduje ešte horšie utrpenie,” hovoria muži, ktorí nerozumejú životu..

6. Bob Marley Love Quotes:

Bob Marley je slávny jamajský spevák, ktorý je tiež prvým úspešným reggae umelcom z krajín tretieho sveta. Jeho piesne sú veľmi inšpiratívne a naplnené slovami odvahy. Marley pozitívne využil svoj imidž poloboha, aby motivoval svojich fanúšikov a nasledovníkov o kráse lásky a života. Je tiež veľkým filozofom a zdieľa útržky múdrosti vo forme citátov. Dokonca aj roky po jeho smrti naše slová stále osvetľujú našu myseľ.

 • Ži život ktorý miluješ. Miluj život, ktorý žiješ.
 • A nečakajte viac, ako môže dať. Usmievajte sa, keď vás robí šťastnými, dajte jej vedieť, keď vás rozčúli, a chýbajte jej, keď tam nie je.
 • Porazte diablov maličkosťou, ktorá sa volá láska.
 • Nie je dokonalý Nie ste ani vy a vy dvaja nikdy nebudete dokonalí. Ale ak vás dokáže aspoň raz rozosmiať, prinúti vás to dvakrát premýšľať a ak priznáva, že je človek a robí chyby, držte sa ho a dajte mu maximum, čo môžete..
 • Ak sa môžu kunda a pes stretnúť, prečo by sme sa nemohli mať radi??

7. George Eliot Citáty o živote:

George Eliot je pseudonym ženy, ktorá sa volá Mary Ann Evans. Túto cestu si vybrala, aby unikla zo spoločenských úsudkov a stereotypov ženských autoriek viktoriánskej éry. Jej diela o láske sú často citované inými autormi a spisovateľmi, pretože zobrazujú realizmus. Pokúsila sa preskúmať sféry a závany lásky a vzťahov bez toho, aby sa obmedzovala na ľahké romance. Nasleduje zoznam niektorých z jej známych citátov o láske a živote.

 • Hnev a žiarlivosť už nemôže zniesť svoje objekty, ako lásku.
 • Márnosť je tak ľahostajná voči ľahostajnosti ako neha pod láskou, ktorú nemôže vrátiť.
 • Blahoslavený je vplyv jednej pravej, milujúcej ľudskej duše na druhú.
 • Mám rád nielen to, že som milovaný, ale aj to, keď mi niekto hovorí, že som milovaný. Nie som si istý, či máte rovnakú myseľ. Ale sféra ticha je dostatočne veľká až za hrob. Toto je svet svetla a reči a ja sa dovolím, aby som vám povedal, že ste veľmi drahí.
 • Lebo čo je láska sama, pre toho, koho milujeme najlepšie? – súhrn nesmiernych starostí, ktoré sú však lepšie ako akékoľvek radosti mimo našej lásky.

8. Pablo Picasso Citáty o láske:

Picasso je nepochybne jedným z najslávnejších maliarov, výtvarníkov a sochárov 20. storočia. Okrem jeho umeleckej stránky má Picasso ešte jeden uhol, ktorý nie je širokej verejnosti veľmi známy. O Picassovi je známe, že zvádza ženy a s mnohými mal romantické vzťahy. Hovorí sa, že bol žiarlivým milencom a nenásytným sexuálnym apetítom. Jeho citáty o láske sú rovnako slávne ako jeho umelecké diela.

 • Láska je najväčšie osvieženie v živote.
 • Umenie nie je aplikácia kánonu krásy, ale to, čo inštinkt a mozog dokážu pochopiť nad rámec akéhokoľvek kánonu. Keď milujeme ženu, nezačneme merať jej končatiny.
 • Láska musí byť dokázaná faktami a nie dôvodmi

Populárne citáty o láske od vplyvných lídrov, autorov a celebrít:

Vieme, že milenec vo vás nie je spokojný so zoznamom citátov, ktoré sme urobili. Takže sme prešli ďalšiu míľu, aby sme zhromaždili ďalšie srdcervúce linky na tému lásky, romantiky a vzťahov, len pre vás! Tak na čo čakáš? Prečítajte si tieto milostné výroky, aby ste „ponorili svoju dušu do lásky“!

 • Byť niekým hlboko milovaný vám dodá silu, zatiaľ čo to, ak niekoho hlboko milujete, vám dodá odvahu. – Lao -c ‘
 • Na lásku neexistuje liek, ale milovať viac. – Henry David Thoreau
 • Nehovorím, že láska vás vždy zavedie do neba. Váš život sa môže stať nočnou morou. Ale to znamená, že stojí za to riskovať. Paulo Coelho
 • Najväčším šťastím života je presvedčenie, že sme milovaní; milovaní pre seba, alebo skôr milovaní napriek sebe. Victor Hugo
 • Láska necíti žiadne bremeno, nemyslí na problémy, pokúša sa, čo je nad jej sily, neospravedlňuje nemožnosť; pretože sám považuje všetky veci za zákonné a za všetko možné. – Thomas a Kempis
 • Keď vám niekto chýba, zdá sa, že čas plynie pomalšie, a keď sa do niekoho zamilujem, zdá sa, že čas plynie rýchlejšie.- Oprah Winfrey
 • Na skutočnú lásku nikdy nie je čas ani miesto. Stáva sa to náhodne, v tlkote srdca, v jednom blikajúcom a pulzujúcom momente. ― Sarah Dessen
 • Bez ohľadu na to, z čoho sú vyrobené naše duše, jeho a moje sú rovnaké. —Emily Bronteová
 • V láske a vojne je všetko spravodlivé. – Francis Edwards
 • Keď vám niekto chýba, zdá sa, že čas plynie pomalšie, a keď sa do niekoho zamilujem, zdá sa, že čas plynie rýchlejšie. – Taylor Swift

Vtipné citáty o láske:

Život je príliš krátky na to, aby sme všetko brali vážne. Aj keď ste mali trpké zážitky s láskou, je v poriadku ich brať na ľahkú váhu a pridať trochu humoru a podeliť sa o ne s ostatnými. Nasledujú niektoré z najzábavnejších a najroztomilejších citátov o láske, ktoré vo vašich vzťahoch určite prinesú zábavu a smiech:

 • Romantická láska je duševná choroba. Ale je to príjemné. – Fran Lebowitz
 • Osemdesiat percent ženatých mužov podvádza v Amerike. Ostatné podvádza v Európe. – Jackie Mason
 • Láska je veľa ako bolesť chrbta, nezobrazuje sa na röntgenových lúčoch, ale viete, že tam je. – George Burns
 • Láska je odpoveď, ale keď čakáte na odpoveď, sex vyvoláva niekoľko celkom dobrých otázok. – Woody Allen
 • Skutočná láska prichádza potichu, bez transparentov a blikajúcich svetiel. Ak počujete zvony, dajte si skontrolovať uši. – Erich Segal

Smutné citáty o láske:

Rozchod s partnerom z vás môže vysať život! Ak prídete o osobu, ktorú máte najradšej, budete sa cítiť skutočne smutní a sklamaní. Zvlášť, ak je to odmietnutie, nedostatok pozornosti, podvádzanie alebo dokonca smrť, bolesť je neznesiteľná a môže vás dostať do emocionálnej vírivky. Ak ste v takejto situácii, odporúčame vám prečítať si tieto citáty „láska bolí“:

 • Bolí ma dýchať, pretože každý nádych dokazuje, že bez teba nemôžem žiť.
 • Dal som ti svoje srdce, nečakal som, že ho dostanem späť na kúsky.
 • Srdce mi spadne, keď si spomeniem, že ste s niekým iným.
 • Je smutné, ako sa niekto môže stať dôvodom, prečo sa zobudíte s úsmevom, a dôvodom, prečo plačete, aby ste spali.
 • Neviem, kde som s ním. A ja neviem, čo pre neho znamenám. Viem len to, že vždy, keď naňho myslím, chcem byť len s ním.

Slávne romantické citáty „Milujem ťa“:

Povedzte svojmu partnerovi, ako veľa pre vás znamenajú, pomocou krásnych citátov „Milujem ťa“. Tieto nové citáty o láske vtipne a emocionálne zachytávajú vaše skutočné pocity a emócie. Navyše pochádzajú z myslí známych osobností po ich osobných skúsenostiach a postrehoch.

 • „Milujem ťa“ začína ja, ale končí pri tebe. – Charles de Leusse
 • “Videl som, že si dokonalý, a tak som ťa miloval.” Potom som videl, že nie si dokonalý, a miloval som ťa ešte viac. “ – Angelita Lim
 • “Keď hovorím, že ťa milujem viac, nemyslím tým, že ťa milujem viac ako ty mňa. Myslím tým, že ťa milujem viac ako zlé dni, ktoré sú pred nami, milujem ťa viac než akýkoľvek boj, ktorý kedy budeme mať. Milujem ťa viac ako vzdialenosť medzi nami, milujem ťa viac ako akúkoľvek prekážku, ktorá by sa mohla pokúsiť dostať medzi nás. Milujem ťa najviac.” – Neznámy
 • Číslo 143 znamená „Milujem ťa.“ Na vyslovenie „ja“ je potrebné jedno písmeno, na „lásku“ štyri písmená a na vyslovenie „teba“ tri písmená. ‘Sto štyridsaťtri. „Milujem ťa.“ Nie je to úžasné? Fred Rogers
 • Ak ťa milujem, ukazujem ti, že ťa milujem každý deň. Malé veci, veľké veci. Dwayne Johnson

Milostné citáty pre neho:

Oživte svojho muža tým, že mu pošlete romantické výroky o láske. Tieto citáty fungujú aj ako tajné správy, ktoré vyjadrujú pocity vášho srdca. Sú tiež pripomienkou toho, ako veľmi ho milujete a čo pre vás jeho prítomnosť znamená. Pozrite sa na tieto pekné citáty o láske k vášmu mužovi:

 • Páči sa mi tvoje priezvisko. Môžem to mať??
 • Jeho úsmev. Jeho oči. Jeho pery. Jeho vlasy. Jeho smiech. Jeho ruky. Jeho úškrn. Jeho humor. Jeho zvláštna tvár.
 • Keď vám hovorím, že vás milujem, nehovorím to zo zvyku, pripomínam vám, že ste môj život.
 • Je otravný, je veselý, núti ma kričať, vyvádza ma z miery, je zmätený, ale je všetko, čo chcem..
 • “Čo je na ňom také zvláštne?” “Nič, len bez neho nie je nič zvláštne.”

milostné citáty pre ňu:

Ak chcete na svoju dámu zapôsobiť láskou, obyčajné „milujem ťa“ to samo o sebe neurobí! Skombinujte svoje pocity s pôsobivými správami a ukážte, ako si ju vo svojom živote vážite. Nechajte ju, aby sa cítila skutočne výnimočne a postarané, odoslaním týchto rozkošných milostných viet:

 • Prvýkrát som našiel niekoho, koho nenávidím, ako odchádza. Našiel som niekoho, s kým sa nemôžem vynadívať. Našiel som niekoho, kto ma prijíma takú, aká som. Myslím, že som našiel niekoho, do koho sa môžem šialene zamilovať.
 • “Keď sa s priateľkou rozprávame o tom, že sme šťastné, zamilujem sa, čo je podľa mňa najväčší dar, ktorý môžeš priateľke dať.” – Seth Meyers
 • Vyberám si teba. A budem si ťa vyberať znova a znova. Bez prestávky, bez pochýb, v tlkote srdca. Budem si ťa vyberať aj naďalej.
 • Milujem ťa nielen preto, čím si, ale aj tým, čím som, keď som s tebou.
 • Chcem, aby si vedel, že máš tie najkrajšie oči a najúžasnejšie srdce.

Dúfame, že tieto krásne citáty o láske obnovia váš oheň v romantických a vášnivých vzťahoch. Ak ste zamilovaní, je veľmi pravdepodobné, že sa spojíte s každým z týchto výrokov. Spolu s poskytnutím niekoľkých neoceniteľných rád o milostnom živote nám tieto citáty tiež pomáhajú lepšie sa vyjadriť. Je múdre vybrať si srdiečkovú líniu s vašou prispôsobenou správou a obrázkom, aby zapôsobila na svojho milenca.