Životné citáty: 70 najlepších motivačných citátov o živote

Cítiť sa depresívne? Strácate kontrolu nad svojim životom? Úplne si rozumieme! Každý z nás prechádza emocionálnymi turbulenciami v dôsledku stresu, tlaku rovesníkov, problémov s egom a rodinných drám. Cíti sa ako malý kamienok, ktorý svojim vlnivým efektom narúša celý kaluž vody. Výsledok-stratíme koncentráciu, cítime, že by sme chceli zo všetkého prestať a dostaneme sa do režimu Som-a-veľký-porazený.

To nie je všetko! Máme tendenciu dostať sa do slepej uličky, keď naše obavy a obavy prekonajú naše sily. Ovplyvňuje to nielen vašu sebavedomie a vnútornú morálku, ale aj celkové zdravie. Ak sa s tým aktuálne stretávate, odporúčame vám zhlboka sa nadýchnuť a uvedomiť si fakt, že nie ste sami. Aby sme vás motivovali a vrátili sa späť na správnu cestu, zostavili sme niekoľko inšpiratívnych životných citátov známych učiteľov a lídrov sveta..

Motivačné citáty o živote

Význam motivačných citátov o živote:

Všetci hľadáme rýchle metódy, ako sa dostať z ťažkej situácie. Zvlášť, keď nám chýba čas na terapiu alebo poradenstvo, skutočne potrebujeme dobré dávky pozitívnych životných citátov a slov, ktoré môžu okamžite spôsobiť zmenu v našom podvedomí. Niektoré životné citáty odhaľujú pravdu o živote v jednej alebo dvoch líniách, ktoré môžu nasmerovať náš myšlienkový proces správnym smerom a umožniť nám robiť lepšie rozhodnutia..

Životné titulky: 70+ motivačných výrokov o živote:

Počuli ste už o prísloví „Skúsenosť je najlepší učiteľ“? Život je príliš krátky na to, aby sme robili tie isté chyby, a vždy je múdre poučiť sa z iných chýb. Aby nám pomohli zvládnuť každodenné výzvy života, mnoho známych ľudí pútavo doslovne predstavilo svoje životné skúsenosti, ktoré do značnej miery sumarizujú ich pohľad na rôzne situácie..

Ak potrebujete dennú dávku motivácie, prečítajte si ju, pretože sme zostavili niekoľko úžasných životných citátov renomovaných autorov, lídrov, učiteľov a mentorov z rôznych krajín..

1. Gautama Buddha citáty o živote:

Gautama Buddha, narodený ako Siddhartha Gautama, bol zakladateľom budhizmu. Je to osvietený učiteľ, ktorý svojich nasledovníkov učil o osemnásobnej ceste, troch univerzálnych pravdách a štyroch ušľachtilých pravdách. Aj po mnohých storočiach Buddhovo princípy stále inšpirujú milióny ľudí tým, že ich učia základné hodnoty a perspektívy života. Je tiež stelesnením lásky a láskavosti voči druhým. Tu je niekoľko najlepších citátov o živote Budhu, ktoré sú plné múdrosti o tom, ako viesť šťastný a naplnený život:

 • “To, čím sme dnes, pochádza z našich včerajších myšlienok a naše súčasné myšlienky budujú náš život zajtrajška: Náš život je stvorením našej mysle.”
 • “Jediným skutočným zlyhaním v živote je nebyť pravdivý tomu, čo kto vie.”
 • “Neprebývajte v minulosti, nesnívajte o budúcnosti, sústreďte svoju myseľ na prítomný okamih.”
 • „Držať hnev je ako uchopiť horúce uhlie s úmyslom hodiť ho na niekoho iného; si ten, kto sa popáli
 • “Rovnako ako sú poklady odkrývané zo zeme, tak cnosť pochádza z dobrých skutkov a múdrosť z čistej a pokojnej mysle.” Na bezpečnú prechádzku bludiskom ľudského života potrebuje človek svetlo múdrosti a vedenie cnosti. “

2. Osho Citáty o živote:

Osho je náboženský krstný človek a mystik, ktorý založil hnutie Rajneesh. Jeho skutočné meno je Acharya Rajneesh a jeho učeníci ho volajú Osho. Vďaka svojmu pôsobivému učeniu, ktoré je popretkávané humorom, je označovaný za jednu z najvplyvnejších postáv 20. storočia. Verí, že v každom človeku je Buddha, ktorý je schopný viesť život osvietenia a bezpodmienečnej lásky. Vytváranie falošného ega a zbytočných ilúzií v mysli však vedie k potlačeniu emócií a skutočného šťastia. Tu je niekoľko jeho citátov zo šťastného života:

 • “Rešpektuj život, rešpektuj život.” Nie je nič svätejšie ako život, nič božského ako život “
 • “Láska je cieľ, život je cesta.”
 • “Zajtrajšok nikdy neprichádza, vždy je dnes.”
 • „Žijem svoj život na základe 2 princípov. Jeden, žijem, ako keby bol dnes môj posledný deň na zemi. Po druhé, žijem dnes, akoby som mal žiť navždy. “
 • “Život nie je problém.” Pozerať sa na to ako na problém znamená urobiť nesprávny krok. Je záhadou žiť, milovať a zažiť. “

3. APJ Abdul Kalam Citáty o živote:

Avul Pakir Jainulabdeen Abdul Kalam bol slávny letecký vedec a tiež 11. prezident Indie. Spolu so svojimi neoceniteľnými prínosmi k rozvoju indických jadrových a raketových technológií sa Kalam tiež podieľal na výučbe a inšpiroval milióny mladých ľudí svojimi prejavmi. Je to úžasný učiteľ, ktorý sa snažil formovať charakter mladých jednotlivcov a transformovať ich na zodpovedných a úspešných občanov budúcnosti. Tu je niekoľko krátkych citátov zo života:

 • “Musíš snívať, než sa ti sen splní.”
 • “Vták je poháňaný svojim vlastným životom a svojou motiváciou.”
 • “Život je ťažká hra.” Môžete to vyhrať iba vtedy, ak si ponecháte svoje rodné právo byť osobou. “
 • “Nemôžeš zmeniť svoju budúcnosť, ale môžeš zmeniť svoje návyky a určite tvoje návyky zmenia tvoju budúcnosť.”
 • “Sen, sen, sen, sen sa premieňajú na myšlienky a myšlienky vedú k činu.”

4. Swami Vivekananda Citáty o živote:

Swami Vivekananda bol významný učiteľ a filozof Indie. Svojimi inšpiratívnymi prejavmi a spismi sa venoval prevládajúcim problémom spojeným so vzdelaním a budovaním charakteru človeka. Pevne verí, že budúcnosť akejkoľvek krajiny závisí od jej obyvateľov a je veľmi dôležité zaoberať sa procesom „vytvárania ľudí“. Urobil to svojimi nespočetnými citátmi o živote, ktoré sú plné inšpirácie a pozitivity.

 • “Vstaňte, prebuďte sa a neprestávajte, kým nedosiahnete cieľ.”
 • “Musíte rásť zvnútra von.” Nikto vás nemôže naučiť, nikto z vás nemôže urobiť duchovného. Neexistuje žiadny iný učiteľ, iba vaša vlastná duša. “
 • “Nemôžeš veriť v Boha, pokiaľ neveríš v seba.”
 • “Riskujte vo svojom živote, ak vyhráte, môžete viesť!”
 • “Vezmite si jednu myšlienku, urobte z tejto myšlienky svoj život.”

5. Citáty Pána Krišnu o živote:

Podľa hinduizmu Pán Krišna patrí k Dvapara Yuga a verí sa, že je to ôsmy avtar Pána Višnua. Okrem jeho životných skúseností a príbehov zachytených v príbehoch Sri Krishna Leela bolo jeho učenie Ardžunovi na bojisku zostavené ako Bhagawad Gita. Svätá kniha obsahuje 700 sanskrtských veršov, ktoré zachytávajú filozofický rozhovor medzi nimi. Pán Krišna hovorí o džňáne (poznanie), bhakti (zbožnosť), karme (činoch) a rádžajóge. Tu sú niektoré z najlepších citátov zo životných lekcií, ktoré naučila samotná božská forma:

 • “Keď človek reaguje na radosti a strasti ostatných, ako keby boli jeho vlastné, dosiahol najvyšší stav duchovného zjednotenia.”
 • “Pokoj, jemnosť, ticho, sebaovládanie a čistota: to sú disciplíny mysle.”
 • “Ten, kto nemá žiadne pripútanosti, môže skutočne milovať ostatných, pretože jeho láska je čistá a božská.”
 • “Rob všetko, čo máš, ale nie s chamtivosťou, nie s egom, nie s žiadostivosťou, nie so závisťou, ale s láskou, súcitom, pokorou a oddanosťou.”
 • “Nikto by sa nemal vzdať povinností, pretože v nich vidí nedostatky.” Každá činnosť, každá činnosť je obklopená chybami, pretože oheň je obklopený dymom. “

6. Aristotelove citáty o živote:

Aristoteles bol slávny filozof a talentovaná osobnosť, ktorá patrila do klasického obdobia starovekého Grécka. Bol tiež nazývaný „otcom západnej filozofie“ za zavedenie konceptu lineárneho myslenia a metafyziky. Zastával názor, že musíte premýšľať z pohľadu tretej osoby, aby ste pochopili a analyzovali svoje silné a slabé stránky. Spolu s tým by sme mali tiež počúvať názory ostatných a premýšľať z ich perspektívy a vštepovať zvyk otvorenej mysle. To môže pomôcť lepšie formovať naše postavy. Tu je niekoľko jeho pozoruhodných životných výrokov:

 • “Poznanie seba samého je začiatkom všetkej múdrosti.”
 • “Práve v našich najtemnejších chvíľach sa musíme zamerať, aby sme videli svetlo.”
 • “Excelencia nie je nikdy nehoda.” Vždy je to výsledok vysokého úmyslu, úprimného úsilia a inteligentného vykonania; predstavuje múdry výber z mnohých alternatív – voľba, nie náhoda, určuje váš osud. “
 • “Aby ste sa vyhli kritike, nič nehovorte, nič nerobte, buďte ničím.”
 • “Radosť z práce prináša do práce dokonalosť.”

7. Citáty o živote Matky Terezy:

Matka Tereza bola katolícka mníška, ktorá celý svoj život zasvätila službe chudobným a núdznym. Bola zakladateľkou Rádu misionárov lásky, v ktorom sa nachádzajú centrá pre nevidomých, starých, zmrzačených a malomocných. Učila na škole Saint Mary a nakoniec sa stala jej riaditeľkou. Počas svojej kariéry vštepovala črty láskavosti, veľkorysosti a odhodlania viesť oddaný život Kristovi. Jej životná filozofia je veľmi jednoduchá, milujte a pomáhajte druhým v núdzi! Čas na pár lekcií z jej dobrých citátov o živote:

 • „Rozdávajte lásku všade, kam prídete. Nech k vám nikto nikdy nepríde bez toho, aby neodchádzal šťastnejší. “
 • “Včerajšok je preč.” Zajtrajšok ešte neprišiel. Máme len dnes. Začnime. “
 • “Sami cítime, že to, čo robíme, je len kvapka v mori.” Ale oceán by bol menší kvôli tejto chýbajúcej kvapke. “
 • “Buďte verní v malých veciach, pretože v nich spočíva vaša sila.”
 • “Nie každý z nás dokáže skvelé veci.” Malé veci však môžeme robiť s veľkou láskou. “

8. Helen Keller Citáty o živote:

Helen Keller sa narodila v Alabame v USA. Je prvou nepočujúcou a nevidomou osobou, ktorá získala bakalársky titul z umenia. Keller je autor a lektor, ktorý predniesol množstvo inšpiratívnych prednášok o tom, ako prekonať výzvy v našich životoch. Navrhuje, aby ste sa vďaka tvrdej práci a odhodlaniu bez problémov prešli aj tými najťažšími okolnosťami. Jej citáty o zmysle ľudského života, dôležitosti bystrej vízie a čistého šťastia nás určite udržia v chode:

 • „Optimizmus je viera, ktorá vedie k úspechu. Nič sa nedá robiť bez nádeje a dôvery. “
 • “Váš úspech a šťastie spočíva vo vás.” Rozhodnite sa zostať šťastní a vaša radosť a vy vytvoríte neporaziteľného hostiteľa proti ťažkostiam. “
 • “Nikdy neohýbaj hlavu.” Vždy ho držte vysoko. Pozrite sa svetu priamo do očí. “
 • “Keď sa jedny dvere zatvoria, otvoria sa ďalšie.” Často sa však pozeráme tak ľútostivo na zatvorené dvere, že nevidíme tie, ktoré sa nám otvorili. “
 • “Sebaľútosť je náš najhorší nepriateľ a ak sa jej poddáme, nikdy nemôžeme v tomto svete urobiť nič múdre.”

9. Nelson Mandela Citáty o živote:

Nelson Mandela je považovaný za jedného z najväčších svetových lídrov a inšpiratívnych osobností. Napriek tomu, že počas 27 rokov väzenia viedol život plný utrpenia, stále prejavoval nádej a pozitivitu. Verí, že empatiou a úprimnosťou sa dajú vyliečiť najhlbšie rany. Jeho život je dokonalým príkladom vyhlásení, ktoré urobil. Mandela bola odolná voči horkosti a hnevu za nespravodlivé zaobchádzanie a bola voči nemu nespravodlivá. Jeho veľkorysosť a otvorená duša ho prinútili získať si srdcia nielen vlastných ľudí, ale dokonca aj utláčateľov. Tu je niekoľko citátov, ktoré určite zmenia naše vnímanie života:

 • “Žite život, akoby sa nikto nedíval, a vyjadrujte sa, ako keby všetci počúvali.”
 • “Keď sme oslobodení od vlastného strachu, naša prítomnosť automaticky oslobodzuje ostatných.”
 • “Niektorých mužov ťažkosti zlomia, ale iných prinútia.” Žiadna sekera nie je taká ostrá, aby uťala dušu hriešnikovi, ktorý sa stále pokúša, vyzbrojený nádejou, že nakoniec aj povstane. “
 • “Náš najhlbší strach nie je, že by sme boli neadekvátni.” Našim najhlbším strachom je, že sme silní nad mieru. “
 • “Odvážny muž nie je ten, kto sa nebojí, ale ten, kto ho ovláda.”

10. Citáty o živote Mahátmá Gándhího:

Mohandas Karamchand Gandhi sa narodil 2. októbra 1869, ktorý zohral kľúčovú úlohu v boji Indie za slobodu. Pomáhal tiež spájať celý národ prostredníctvom svojich cenných životných lekcií o jednote, pravde a Ahimse (nenásilie). Gandhiji tiež obhajoval dôležitosť charakteru, bez ktorého by ani najvyšší stupeň vzdelania nestál za nič. Jeho výroky o živote sa deti učia napodobňovať všetky tieto vlastnosti a dopĺňajú ich vedomosťami, ktoré nemôže poskytnúť žiadna akademická kniha..

 • “Človek je len výplodom jeho myšlienok;” čím si myslí, tým sa stáva. “
 • “Šťastie je, keď to, čo si myslíte, čo hovoríte a čo robíte, sú v harmónii.”
 • “Nedovolím nikomu, aby mi prešiel mysľou so špinavými nohami.”
 • “Sila nepochádza z fyzickej kapacity.” Pochádza z nezlomnej vôle. “
 • “Slabí nikdy nedokážu odpustiť.” Odpustenie je atribútom silných. “

11. Abraham Lincoln Citáty o živote:

Ab Lincoln je šestnásty prezident USA a patrí k najväčším osobnostiam sveta. Bol to samouk politik a právnik, ktorý bojoval za rovnaké práva, zrušenie otroctva a demokracie. Lincoln tiež motivoval svojich ľudí svojimi silnými prejavmi, a to aj v tých najťažších časoch, ako je občianska vojna v USA. Mnoho bádateľov a historikov zostavilo cenné vyhlásenia z jeho prejavov a spisov, aby nás motivovali a inšpirovali aj po rokoch jeho smrti..

 • “Nenechajte nič na zajtra, čo sa dá urobiť dnes.”
 • “Veci, ktoré môžu čakať, môžu prísť, ale iba veci, ktoré zanechajú tí, ktorí sa ponáhľajú.”
 • “Najlepšia vec na budúcnosti je, že prichádza jeden deň po druhom.”
 • “Nakoniec, roky vo vašom živote sa nepočítajú.” Je to život vo vašich rokoch. “
 • “Nie som povinný vyhrať, ale určite budem pravdivý.” Nie som povinný uspieť, ale musím žiť podľa toho, aké mám svetlo. “

12. Albert Einstein Citáty o živote:

Nie je nič hodnotnejšie, ako sa naučiť niektoré kľúčové životné lekcie od tých najlepších myslí! Albert Einstein bol nemecký fyzik, ktorý urobil niekoľko vedeckých objavov, ktoré menia hru. Okrem svojich prínosov pre vedu bol aj veľkým vodcom, ktorý nás naučil dôležité morálne lekcie života. Zhrňuje svoje skúsenosti a presvedčenia do malých anekdot, ktoré nám pomôžu viesť lepší život. Einstein vďačí za svoj úspech vytrvalosti, zvedavosti, trpezlivosti, sústredenosti a odhodlanosti. Pri týchto vlastnostiach nie je priestor na zlyhanie. Nasleduje niekoľko jeho úžasných životných citátov:

 • “” Každý muž, ktorý môže bezpečne šoférovať a bozkávať pekné dievča, jednoducho nevenuje bozku takú pozornosť, akú by si zaslúžil. “
 • Predstavivosť je všetko. Je to ukážka nadchádzajúcich atrakcií života. Predstavivosť je dôležitejšia ako znalosti. “
 • “” Osoba, ktorá sa nikdy nemýlila, nikdy neskúsila nič nové. “
 • „Šialenstvo: robiť to isté znova a znova a očakávať iné výsledky.“
 • “Musíte sa naučiť pravidlá hry.” A potom musíte hrať lepšie ako ktokoľvek iný. “

13. Dalajlámove citáty o živote:

Jeho Svätosť Dalajláma je tibetský duchovný vodca, o ktorom sa verí, že je prejavom bódhisattvy. Vedie jednoduchý mníšsky život a zasvätil svoj život službe ľudstvu a výučbe náboženstva láskavosti. Jeho kázania sú plné lekcií o dôležitosti súcitu, vnútorného povedomia, etických hodnôt a morálnej zodpovednosti. Pozrime sa na niektoré životne súvisiace citáty dalajlámu:

 • “Ak si myslíš, že si príliš malý na to, aby si to zmenil, skús sa vyspať s komárom.”
 • “Musíme znova a znova vynaložiť trvalé úsilie na kultiváciu pozitívnych aspektov v nás.”
 • “Žijeme a umierame, to je pravda, ktorej môžeme čeliť iba sami.” Nikto nám nemôže pomôcť, dokonca ani Buddha. Dobre si teda zvážte, čo vám bráni žiť tak, ako by ste chceli? “
 • “Nezabudnite, že niekedy nedostať to, čo chcete, je úžasné šťastie.”
 • “Nikdy nemôžeme dosiahnuť mier vo vonkajšom svete, pokiaľ sami neuzavrieme mier.”

14. Martin Luther King Jr. Citáty o živote:

Martin Luther King Jr. bol americký hovorca, vodca a aktivista občianskej vojny v USA. Bol silne ovplyvnený slovami Mahátmá Gándhího o nenásilí, ktoré praktizoval počas tohto hnutia. King bol kresťanským služobníkom a pevne veril výrokom Ježiša Krista. Jeho prejavy boli podnetné na zamyslenie, prostredníctvom ktorých dokázal ovplyvniť mnoho svojich nasledovníkov a študentov. Jeho život je plný mnohých lekcií, ktoré môžu formovať náš charakter a náš spôsob myslenia. Tu je niekoľko jeho citátov zo skutočného života:

 • “Faith robí prvý krok, aj keď nevidíš celé schodisko.”
 • “Nakoniec si nebudeme pamätať slová našich nepriateľov, ale ticho našich priateľov.”
 • “Temnota nemôže vyhnať tmu; to dokáže iba svetlo. Nenávisť nemôže vyhnať nenávisť; to dokáže iba láska. “
 • “Odpustenie nie je príležitostný čin.” Je to trvalý postoj. “
 • “” Zmena sa nevrhá na kolesá nevyhnutnosti, ale prechádza neustálym bojom. “

15. Citáty o živote Walta Disneyho:

Ak ste o Disney ešte nepočuli, pravdepodobne nie ste z tejto planéty! Walt Disney je bezpochyby jednou z najznámejších osobností dvadsiateho storočia. Založil inscenácie Walta Disneyho, ktoré vytvorili niektoré z ikonických postáv všetkých čias ako Mickey Mouse, Donald Duck, Goofy atď., Jeho život bol však skutočným bojom, ktorý dokázal prebrodiť svojou tvrdou drinou , talent a vytrvalosť. Tu je niekoľko dobrých citátov o živote, ktoré povedal myšák:

 • “Všetky naše sny sa môžu splniť, ak máme odvahu ísť za nimi.”
 • “Čím viac sa máš rád, tým menej si ako ktokoľvek iný, vďaka čomu si jedinečný.”
 • “Keď niečomu veríte, verte tomu úplne, implicitne a nespochybniteľne.”
 • “Dúfam len, že nikdy nestratíme zo zreteľa jednu vec – že to všetko začala myš.”
 • “Pokračujeme vpred, otvárame nové dvere a robíme nové veci, pretože sme zvedaví a zvedavosť nás stále vedie po nových cestách.”

Vtipné citáty o živote:

Všetci potrebujeme vo svojom živote rýchlu dávku zábavy a humoru. Dokonca aj Albert Einstein zdôraznil dôležitosť toho, aby bol ľahký, a to pomocou vtipných a veselých anekdot a fráz. Okrem toho, že vám tieto skvelé citáty vyčarujú úsmev na tvári, môžu vás tiež naplniť múdrosťou. Tu je našich 5 obľúbených citátov s menami autorov:

 • “Gravitácia nemôže byť zodpovedná za to, že sa ľudia milujú.” -Albert Einstein
 • “Dobrá reč by mala byť ako ženská sukňa: dostatočne dlhá na to, aby pokryla tému, a dostatočne krátka na to, aby vzbudila záujem.” – Winston Churchill
 • „Televíziu považujem za veľmi poučnú. Zakaždým, keď niekto zapne súpravu, vojdem do druhej miestnosti a prečítam si knihu. “ –Groucho Marx
 • “Keď sa dvoríš milému dievčaťu, hodina sa zdá ako druhá.” Keď sedíte na horúcom ohni, sekunda sa vám zdá ako hodina. To je relativita. ” -Albert Einstein
 • “Žiadny človek nemá dostatočne dobrú pamäť na to, aby bol úspešným klamárom.”

Smutné citáty o živote:

Nedovoľte, aby vás váš smútok pohltil ako požiar! Namiesto toho si prečítajte tieto najlepšie citáty o smútku, ktoré vám pomôžu porozumieť základnej príčine a odstrániť ju. Keď narazíte na frázu, ktorá je plná bolesti a agónie, môže vo vás vyvolať pocit, že vaša situácia je lepšia ako ich. Takže istým spôsobom sa dokážete zo svojej aktuálnej situácie dostať rýchlejšie.

 • “Chvíľu zmierňovaním bolesti to ešte zhorší, keď to konečne pocítite.” – J.K. Rowlingová
 • “Slzy sú slová, ktoré je potrebné napísať.” – Paulo Coelho
 • “Využi svoju ľútosť na maximum; nikdy neutlmuj svoj smútok, ale staraj sa oňho a staraj sa oň, kým nebude mať oddelený a neoddeliteľný záujem. Hlboko ľutovať znamená žiť znova. “ – Henry David Thoreau
 • “Každý človek má svoje tajné bolesti, ktoré svet nevie; a často človeka nazývame chladným, keď je len smutný. “ – Henry Wadsworth Longfellow
 • „Niekedy sme z vecí smutní a neradi hovoríme iným ľuďom, že sme z nich smutní. Radi to držíme v tajnosti. Alebo niekedy sme smutní, ale skutočne nevieme, prečo sme smutní, a tak hovoríme, že nie sme smutní, ale skutočne sme. “ – Mark Haddon

Dúfame, že ste dostali svoje citáty z každodenného života, ktoré vám môžu vrátiť náladu a znova sa budete cítiť hodní! Pamätajte si, že nič nie je jednoduché a za každým úspechom je rad zlyhaní. Cieľom je zachovať si maximálnu motiváciu, alebo keď sa vám niečo vymkne z rúk, vyhľadajte pomoc rodiny a priateľov. Zvyknite si čítať tieto citáty súvisiace so životom a sami uvidíte zmenu!