9 najlepších esenciálnych olejov pre tmavé kruhy pod očami

Tmavé kruhy sú zvyčajne spôsobené nedostatkom spánku, starnutím, stresom, nezdravým životným štýlom. Koža pod očami je v porovnaní s ostatnými časťami tela veľmi jemná a tenká. Tmu si všimneme, pretože žily sú tu oveľa bližšie k povrchu pokožky, takže vyzerajú tmavšie. Esenciálne oleje na tmavé kruhy sú veľmi užitočné. Esenciálne oleje je potrebné pred použitím zriediť, pretože sú veľmi účinné.

Pri použití esenciálnych olejov na tmavé kruhy kruhov by ste mali jednu kvapku oleja zmiešať s 15 ml akéhokoľvek nosného oleja. Vo všeobecnosti sa ako nosný olej používa marhuľový olej, pretože funguje veľmi dobre.

Esenciálne oleje pre tmavé kruhy pod očami

Najlepšie esenciálne oleje pre tmavé kruhy pod očami:

Niekoľko dobrých esenciálnych olejov na tmavé kruhy pod očami a ich vlastnosti sú uvedené nižšie,

1. Harmanček:

Harmanček na tmavé kruhy

Harmančekový olej je protizápalový esenciálny olej, ktorý sa používa na tmavé kruhy. Má tendenciu pokožku upokojovať. Má tiež antidepresívne a antibiotické vlastnosti. Pridajte jednu kvapku harmančeka do 15 ml marhuľového oleja, ktorý je nosným olejom. Olejovú zmes pod očami zľahka vklepte. Vyhnite sa aplikácii oleja na očné viečka a nepribližujte sa príliš blízko očí.

2. Palmarosa:

Palmarosa pre tmavé kruhy

Olej Palmarosa je veľmi účinný pri liečbe kožných problémov, pretože má antibakteriálne a antiseptické vlastnosti. Je veľmi dobrým prostriedkom na odbúranie stresu a znižuje úzkosť a nervové vyčerpanie. Olej Palmarosa má tiež účinné hydratačné a omladzujúce vlastnosti. Jednu kvapku oleja Palmorosa zmiešanú s akýmkoľvek vhodným nosným olejom jemne naneste na tmavé kruhy a nechajte pôsobiť cez noc.

3. Kadidlový olej:

Kadidlový olej pre tmavé kruhy

KÚPIŤ TU

Je to jeden z najlepších esenciálnych olejov na tmavé kruhy, pretože má za následok vyblednutie tmavosti pokožky. Navodzuje pocit uspokojenia, relaxácie a duševného pokoja. Znižuje úzkosť, stres a hnev. K približne 15 ml akéhokoľvek nosného oleja pridajte 1 ml kadidlového oleja. Táto zmes sa má opatrne aplikovať pod oči. Pri aplikácii zatvorte oči. Nechaj to tak.

4. Klinčekový olej a kadidlový olej:

Klinčekový olej a kadidlový olej na tmavé kruhy

Klinčekový olej zmiešaný s kadidlovým olejom je veľmi dobrý na tmavé kruhy. Pomáha zlepšovať krvný obeh a je tiež dobrým prírodným protizápalovým prostriedkom. Vezmite 2 kvapky klinčekového oleja, 7 kvapiek kadidlového oleja, 7 kvapiek citrónovej šťavy, trochu oleja z vitamínu E. Všetky prísady dobre premiešajte a uložte do fľaše. Túto zmes naneste každý večer na tmavé kruhy, aby ste ich zmenšili.

5. Esenciálny olej z ružového Geranium:

Ružový esenciálny olej z Geranium pre tmavé kruhy

KÚPIŤ TU

Je to jeden z najlepších olejov na kruhy pod očami. Znižuje opuchy. Má tiež vlastnosti, ktoré spomaľujú starnutie. Dve kvapky ružového oleja sa dobre premiešajú s asi pol čajovou lyžičkou gélu aloe vera. Skúste získať rýchly gél z aloe vera. Túto zmes jemne naneste pod každé oko každý deň pred spaním.

6. Feniklový esenciálny olej:

Fenikel éterický olej pre tmavé kruhy

KÚPIŤ TU

Ďalším dobrým esenciálnym olejom na zníženie opuchov a tmavých kruhov je feniklový olej. Ukázalo sa, že je účinný pri vyhladzovaní vrások a tonizácii pokožky. Zmiešajte jednu kvapku feniklového oleja s ½ čajovej lyžičky kokosového oleja a naneste na postihnuté miesto pod očami. Neaplikujte na očné viečka alebo príliš blízko očí.

7. Levanduľový esenciálny olej:

Levanduľový esenciálny olej na tmavé kruhy

Levanduľový olej je jedným z najlepších olejov na kruhy pod očami. Má neuveriteľné vlastnosti, ktoré sú veľmi vhodné pre pokožku. Je bohatý na antioxidačné vlastnosti a je najobľúbenejším olejom na svete. Keď sa levanduľový olej pravidelne nanáša na oči, uvoľňuje oči a navodzuje spánok. Pridajte jednu kvapku levanduľového oleja do ¼ čajovej lyžičky kokosového oleja a dobre premiešajte. Pred spaním si vmasírujte tento olej pod oči.

8. Esenciálny olej Cypress:

Esenciálny olej Cypress pre tmavé kruhy

KÚPIŤ TU

Cyprus Oil je považovaný za neoceniteľný a drahocenný klenot, pretože úžasne funguje pri znižovaní tmavých kruhov. Pomáha tiež pri odstraňovaní nadbytočných tekutín, ktoré sa hromadia pod očami a spôsobujú opuchy. Jednu kvapku cyprusového oleja zmiešanú s ½ čajovej lyžičky bambuckého masla jemne naneste na tmavé kruhy a nechajte pôsobiť cez noc.

9. Rozmarínový esenciálny olej:

Rozmarínový esenciálny olej pre tmavé kruhy

KÚPIŤ TU

Rozmarínový olej je údajne prospešný pri znižovaní tmavých kruhov a opuchov. Pôsobí protizápalovo a tiež odstraňuje prebytočnú vodu. Namočte čistý kúsok bavlny do použitého vrecka zeleného čaju a pridajte kvapku rozmarínového esenciálneho oleja. Jemne si vmasírujte túto bavlnu pod každé oko.

Esenciálne oleje majú mnoho liečivých a regeneračných vlastností, ktoré sú veľmi dobré pre zdravie a krásu. Esenciálne oleje sú prospešné pre tmavé kruhy, pretože spúšťajú krvný obeh pod očami a znižujú opuchy. Oleje pokožku vyživujú a tiež rozjasňujú. Tiež uzdravujú poškodenú pokožku. Pomáhajú znižovať stres a upokojujú oči a poskytujú dobrý spánok.