Tipy a tajomstvá krásy indických žien

Krása indických žien je uznávaná po celom svete. Keď hovoríte o indickej žene, napadne vám predstava exotickej krásy – zdržanlivý, ustaraný výraz s tradičným líčením, žiariaca hnedá pokožka, ostré rysy a neuveriteľné oči s lesklými vlasmi lemujúcimi tvár. Toľko povinností, ktoré denne robíme, má neskutočný vplyv na naše telo a pohodu. Naše jedlo je pripravené s potrebnými potrebami, aby nielen udržali fit ženy, ale každého, kto ich pravidelne berie. Na to, aby bola zachovaná jej prirodzená krása, stačí jednoduché jedenie a fyzická aktivita.

Pôsobenie proti negatívnym silám je jednoduché a začína sa jednoduchým pohybom. Najväčším tajomstvom sú však jednoduché prísady, ktoré vaša kuchyňa má, a aké úžasné výhody môže mať pre vašu pokožku. Pozrite sa na prekvapivé výhody, ktoré tieto zložky majú pre vašu pokožku.

Tipy a tajomstvá krásy indických žien

Aj keď sa s funkciami musíte narodiť, všetky ostatné sú vlastnosti, ktoré je možné ľahko získať. Tu odhalíme niekoľko indických tajomstiev krásy o kráse, kondícii a diétnych tipoch, ktoré vám pomôžu dosiahnuť krásu podobnú tej z indických žien..

1. Beauty tipy pre tvaroh:

Indické ženy - tipy a tajomstvá krásy - tvaroh

Tvaroh sa v Indii bežne konzumuje na obed a večeru. Je to mliečny výrobok a pridáva sa do karí a často sa z neho robia nápoje ako lassi. Je to zdravé a chutné. Denná konzumácia tvarohu pomôže udržať vaše telo čisté a rozžiariť vašu tvár zvnútra. Tvaroh používajú aj indické ženy v mnohých baleniach na tvár.

2. Tipy pre krásu oleja Amla:

Indické ženy - tipy a tajomstvá krásy - olej Amla

Indické ženy sú známe svojimi hustými čiernymi vlasmi, ktoré sú hlavným dôvodom ich exotického vzhľadu. Tajomstvo zachovania tejto kvality – olej Amla. Amla je indický názov pre egreš. Olej extrahovaný z tohto ovocia je vynikajúci na vlasy. Tento olej je bohatý na vitamín C a je skvelou pomocou pri všetkých problémoch s vlasmi a pokožkou hlavy. Čím je Indka krásna? Jej podarené vlasy.

3. Kesar:

Indické ženy - tipy a tajomstvá krásy - chandan (2)

Kesar alebo šafran je indické korenie, ktoré sa často pridáva do horúceho mlieka na zlepšenie jeho zdravotných výhod. Má červenú a oranžovú farbu a hojne sa pestuje v Kašmíre. Konzumuje sa väčšinou v zime, pretože zvyšuje telesnú teplotu. Táto zložka pomáha liečiť suchú pokožku a iné kožné problémy.

4. Besan:

Indické ženy - tipy a tajomstvá krásy - besan

Múka z Besanu alebo cíceru je ďalšou bežne používanou domácou prísadou, ktorú indické ženy používajú na zlepšenie pleti a kvality pokožky. Besan je bežnou prísadou v mnohých formách indického rotisu. Často sa mieša s inými prísadami, ako je med, mlieko, vápenná voda a podobne, a robí sa z nich pasta. Táto pasta sa potom používa na umývanie pokožky najmenej raz týždenne.

5. Gulab Jal:

Indické ženy - tipy a tajomstvá krásy - ružová voda

Gulabjal alebo ružovú vodu používajú indické ženy na odstránenie tmavých kruhov a škvŕn na koži. Je vyrobený z čerstvých okvetných lístkov ruže. Je to vynikajúci liek na všetky druhy kožných problémov. Najčastejšie sa používa v obaloch na tvár s Chandanom.

6. Bindi:

Tipy a tajomstvá krásy indických žien - bindi

Indický make -up je bez bindis neúplný. Tieto väzby sa líšia od jednoduchých kruhových gaštanových bodiek po komplikované prevedenie. Dodáva sa s palicou a jednoducho sa položí na čelo medzi obočie.

7. Haldi:

Haldi

Haldi alebo kurkuma je ďalšie zo známych indických korení. Indické svadby majú osobitný rituál, v ktorom sú nevesta a ženích v deň svadby vtieraní do haldi, aby ich pokožka vyzerala lepšie. Kurkuma je prospešná pre kožu aj pre všetky druhy alergií, ktoré môžete mať. Kurkuma má mnoho antiseptických vlastností, ktoré zmierňujú zápal. V ajurvédskej medicíne má veľmi vážené postavenie.

8. Chandan:

Indické ženy - tipy a tajomstvá krásy - chandan (1)

Chandan alebo santalové drevo je najznámejšie pre svoju vynikajúcu arómu. Používa sa v niekoľkých aromatických esenciálnych olejoch a balzamoch na tvár a v iných formách kozmetiky. Chandan pomáha znižovať zápaly, pupienky, vyrážky, čierne bodky a podobne.

9. Shikakai:

Indické ženy - tipy a tajomstvá krásy - Shikakai

Shikakai je ďalšou z indických byliniek bežne používaných v ajurvéde. Hovorí sa mu aj „ovocie na vlasy“. Používa sa spolu s amlou na zlepšenie sily, hrúbky a kvality vlasov. Je to vynikajúci liek na suchú pokožku hlavy.

10. Rúž:

Tipy a tajomstvá krásy indických žien - rúž

Indické ženy spravidla používajú gaštanové alebo tmavočervené odtiene rúžu. V strede dodajú mierny záblesk, aby vytvorili ilúziu plnších pier.

11. Joga:

Odveká filozofia a prax sa dnes stali spôsobom života. Jóga dodržiava starodávne postupy pre dobré zdravie a jej holistický prístup k zdraviu a zdraviu z nej robí ideálnu rutinu dnes.

Okrem toho, že jóga prináša zdravotné výhody, je známa aj tým, že dodáva žiarivú pokožku a podporuje rast vlasov. Indické ženy cvičia jogu, aby zhodili prebytočné kilá a udržali si ideálnu telesnú hmotnosť.

Swami Sivananda tvrdí, že pravidelné cvičenie ásan nám pomáha získať postavu a pružnú pokožku, ktorá vám dodá potrebné kúzlo a vylepšenú krásu. Je tiež určený na odstránenie akné, škvŕn a jaziev.

12. Oleje:

Ajurvédske oleje a používajú sa na masáž tváre s použitím čistých extraktov. Tieto oleje sa používajú vo dne v noci. Tieto oleje je možné použiť na masáže a ako zvlhčovače. Pravidelné používanie ich olejov rozžiari vašu pokožku a pomôže jej rozjasniť a starnúť.

Kumkumadi Tailam, oleje s Neroli, Ashwagandha a Vetiver, kaircin atď., Sú niektoré z olejov pochádzajúcich z Indie, ktoré majú vlastnosti ako vitamín E, esenciálne mastné kyseliny a proteíny, ktoré opravujú poškodenie pokožky a robia ju bezchybnou. Tieto oleje tiež pomáhajú v boji proti starnutiu, matnosti, nerovnomernému odtieňu pokožky, zafarbeniu atď.

Pravidelné používanie týchto olejov vám poskytne nádhernú a mladšie vyzerajúcu pokožku.

13. Kajal:

Kajal je veľmi dôležitou súčasťou make -upu každej indickej ženy. Skrášľuje oči a robí vzhľad áno jasnejším. Táto kozmetická prísada sa používa tisíce rokov. Je známe, že zvyšuje krásu ženy a robí ich oči atraktívnymi. Kajal je známy aj svojimi chladiacimi vlastnosťami a funguje aj ako chladivo.

Kajal / Kohl sa stala neoddeliteľnou súčasťou rutiny ženského líčenia a teraz je rozšírená.

14. Sarees:

Saree je považovaná za životný štýl a Indiu zobrazuje v celej svojej kráse. Existujú sarey na rôzne príležitosti – svadby, špeciálne príležitosti, práca atď. Sarees sú vyrobené z rôznych materiálov, ako je bavlna, hodváb, a rôzne nite tkané do krásneho dizajnu..

Zakrytie sárí je úplne elegantné a je odvážnym vyhlásením viery a kultúrnych tradícií.

Tento článok sa zaoberá širokou škálou tajomstiev krásy a tipov indických žien. Diskutovali sme o tipoch na jedlo, oleje, režim krásy, líčenie, obliekanie, atď. Dorn pohľadom na tieto tipy vám poskytne prehľad a prirodzene dosiahnete krásu podobnú tej z indických žien. Indické ženy sú známe svojou hrivou a pleťou a vyskúšajú starodávny, osvedčený a vyskúšaný režim krásy a pochvália vašu prirodzene žiariacu pokožku a vlasy. Je načase zažiariť a získať perfektný vzhľad!