20 najlepších domácich kozmetických tipov pre suché pery

Dámy zvyčajne venujú viac pozornosti líčeniu pier, než by sa o ne náležite starali. Starostlivosť o pery je veľmi dôležitá, pretože sú citlivé. Majú veľmi tenkú ochrannú vrstvu, ktorá neobsahuje potné žľazy ani veľa mazových žliaz, a preto vysychá..

Pokožka na vašich perách je oveľa tenšia a citlivejšia ako na tvári a je úplne prirodzeným javom, že môže pravidelne vysychať. Suché pery a odieranie vlasov je však dosť nepríjemné, a preto je ich zjemnenie vo vašom zozname nevyhnutné.

Tipy na domácu krásu pre suché pery

Kozmetické tipy pre suché pery doma:

Zimné časy sú pre pery najhoršie, pretože ľahko schnú a praskliny sú bolestivé a poškodzujú aj krásu tváre. Tu je 20 najlepších domácich kozmetických tipov na suché pery.

1. Pravidelné používanie balzamov na pery:

Balzamy na pery pôsobia ako ochranná vrstva na suché pery. Balzamy na pery chránia pred prudkými slnečnými lúčmi počas leta a pred chladným sušením v zime. Tenká vrstva pery zamastí a dodá im lesklý vzhľad. Niekedy pomôže aj jedinečná kombinácia opaľovacích krémov, zvlhčovačov a balzamov na pery.

Pravidelné používanie balzamov na pery

2. Poznať pravý balzam na pery:

Je veľmi dôležité vybrať si svoje značky pre balzamy na pery a tiež to, čo obsahuje. Balzamy na pery, ktoré sú obohatené o mätu piepornú, popraskané pery upokojujú. Balzamy na pery, ktoré majú zložky prírodného oleja, najmä olivového, by mohli pôsobiť ako veľmi príjemný liek na liečbu suchosti. Majú tendenciu vydržať dlho a udržať pery zdravé. Farebné balzamy na pery sú celkom súťažou o rúže. Farby ako červená a ružová sú bežné a vaše pery tak pri ich hojení pekne vyzerajú.

3. Vyhnite sa dýchaniu z úst:

Vyhnite sa dýchaniu z úst

Dýchanie z úst spôsobuje, že sa pery cítia suché kvôli vstupu vzduchu. Vlhkosť vzduchu je jedným z hlavných dôvodov, prečo pery vysychajú. Navyše dýchate nečistoty, keď dýchate z úst, takže vyhnúť sa tomu je prospešné.

4. Vyhnite sa olizovaniu pier:

Vyhnite sa olizovaniu pier

Mnoho ľudí si myslí, že olizovanie pier poskytuje dočasné uspokojenie, ale to je nesprávne a nemalo by sa to praktizovať. Olíznutím pier sa za chvíľu dostanete opäť k suchým perám a zakaždým, keď sa bude cítiť suchšie ako predtým. Vyhnite sa tiež kousaniu, to nepomáha, skôr spôsobuje krvácanie pier. Balzam majte vždy poruke.

5. Nerobte si starosti s peelingom:

Nerobte si starosti s peelingom

Exfoliácia pier je bežná a nesmie spôsobovať starosti. Keď sa pery odlupujú, znamená to, že odumretá koža vychádza a novšia pokožka nahrádza vrstvu vašich pier. Stačí odstrániť vrstvu, ktorá vychádza, a bude to v poriadku do niekoľkých dní.

6. Spotreba vody:

Žena s pitnou vodou

Pitie dostatočného množstva vody je prospešné pre celý systém tela. Dokonca aj pery sú s vami spokojné, keď pijete vodu, pretože týmto spôsobom sa opäť získa jej vlhkosť. Naopak lízať pery, ktoré tiež zvlhčujú, ale to by sa nemalo praktizovať, pretože ešte viac vysychá a sú na ňom trhliny výrazné. Toto je jeden z najlepších a najjednoduchších tipov pre krásu suchých pier.

7. Vyhýbajte sa škodlivým materiálom:

Vyhnite sa škodlivým materiálom

Keď pery vyschnú a vytvoria sa praskliny, je veľmi dôležité držať ich mimo rôznych potravín a vecí. Vyhnite sa rúžom, kvôli ktorým bude prasklina bolestivá. Pri čistení sa vyhýbajte zubnej paste, aby sa dotýkala pier, pretože to tiež vedie k suchu. Ak máte teplé alebo korenené jedlo, použite lyžicu, aby sa nedotýkala pier a nespálila.

8. Odmietnuť fajčenie:

Odmietnuť fajčenie

Aby ste si zachovali krásu pier, určite sa musíte zbaviť zlozvyku fajčenia, pretože pery nielen vysušuje, ale aj robí ich čiernymi a škaredými..

9. Olivový olej:

Olivový olej

Pred spaním si každú noc masírujte pery olivovým olejom. Toto je najlepší prírodný liek, ktorý by vyliečil vaše pery do niekoľkých dní a urobil by ich bozkávateľnými ako predtým. To môže poskytnúť prirodzené a krásne pery.

10. Multivitamíny:

Jedzte dobré vitamínové jedlá

Vitamíny sa úplne starajú o vaše zdravie. Správna zelenina, ovocie alebo dokonca doplnky vitamínov by udržali vaše telo zdravé a pery zvlhčené.

11. Zlatko:

Medovo suché pery

Med je považovaný za prírodného liečiteľa prírody. Tento zlatý nektár sa často široko používa v sladidlách na umývanie riadu a domácich prostriedkoch na liečenie pokožky, pretože protiplesňové a antibakteriálne vlastnosti zvrátia a opravia poškodené bunky, dodajú vašej tvári vlhkosť a teplú žiaru. To isté platí pre vaše pery, keď pripravíte domáce tipy na suché pery pomocou doma vyrobeného medového meduálneho balzamu na pery.

12. Vazelína:

Domáca kozmetika Tipy na vazelínu so suchými perami

Petroleum Jelly je najlepším riešením na opakované sušenie pier, najmä v zimných dňoch, keď je príliš dlhé udržiavanie vlhkosti vo vzduchu dosť náročnou úlohou. Toto je pre všetky zaneprázdnené včely, ktoré nikdy v skutočnosti nemôžu stráviť viac času tým, že sa o seba budú náležite starať. Šikovná nádoba s vazelínou vám môže pomôcť udržať vaše pery pružné a plné aj v tých najhorších situáciách.

13. SPF pre pery:

Vaše pery sú takmer vždy vystavené slnku a vetru, čo je dôvod, prečo vaše pery potrebujú ochranný rúško vždy, keď odchádzate. Pretože sú vaše pery tenšie ako druhá koža, priťahujú a hromadia veľa toxínov, a preto vám opäť odporúčame chrániť pekné pukance použitím vysokého chrániča SPF a nie akéhokoľvek iného balzamu, keď vystúpite..

14. Glycerín:

Tipy na suché pery doma už nie sú jednoduchšie. Všetko, čo potrebujete, je fľaša glycerínu, ktorú môžete použiť v ktoromkoľvek blízkom obchode s kozmetikou alebo drogériou, a pravidelná aplikácia glycerínu na pery minimálne dvakrát denne..

15. Starostlivo si vyberte svoje produkty:

Nie všetky kozmetické výrobky s vami gélujú dobre a na to si musíte dávať pozor. Dokonca aj tie najlepšie značky nemusia byť kompatibilné s vašou pokožkou, a preto pri výbere produktov na pery potrebujete vedieť, ktoré z nich môžu ľahko vysušiť vaše puky..

16. Okvetné lístky ruží:

Tu sú ďalšie tipy na krásu pre suché pery. Okvetné lístky ruží nielen zmäkčujú pery, ale tiež im dodávajú farbu. okvetné lístky namočte do misky s mliekom a potom z nich vytvorte pastu a naneste ako balzam na pery.

17. Cmar:

Je známe, že maslové mlieko alebo mliečny krém zmäkčuje aj najtvrdšiu pokožku okolo lakťov, takže prečo si myslíte, že vašim perám nepomôžu, keď sú popraskané a suché? Jednoducho ich použite ako balzam na pery a udržte svoje pery kašmírovo hebké.

18. Aloe Vera Gel:

Aloe Vera gél

Aloe gél obohatený o kokteil vitamínov a základných živín je ďalším zázračným liečiteľom pokožky a vlasov. Tu si môžete kúpiť aloe gél v hotovej forme a použiť ho ako balzam na zvrátenie škôd a zachovanie pružnosti. Aloe vera gél je bezpochyby jedným z najlepších a dokonalých domácich kozmetických tipov na suché pery.

19. Sledujte svoju diétu:

Sledujte svoju diétu

Tu je ešte jeden tip na suché pery, kde vaša strava zohráva hlavnú úlohu v tom, ako dobre sú vaše pery hydratované. Jesť príliš pikantnú alebo horúcu diétu zakaždým vysušuje ústa a samozrejme s tým spojené aj pery. preto, ak trpíte problémami so suchými perami, je najlepšie, ak sa zakaždým vyhnete pikantnej a dokonca príliš slanej pochúťke.

20. Rituál predpierania:

Teraz, zakaždým, keď si umývate tvár, vrstva najvrchnejšej pokožky sa odlupuje ako odumretá koža, čo umožňuje, aby sa teraz ukázala vrstva nižšie. Pretože pokožka pier je mimoriadne citlivá, nadmerné umývanie tváre v lete môže mať za následok nadmerné vysušovanie pier. Preto sa odporúča používať na popraskané pery balzam na pery, aby ste predišli strate vlhkosti z pier.

Tu v tomto článku vyššie uvedený zoznam popisuje všetky tipy a domáce triky, ako urobiť pery krásne vláčne a bacuľaté bez toho, aby ste do tejto úpravy príliš investovali.