Výhody a nevýhody konzumácie bazalky (Tulsi) počas tehotenstva

Bazalka je považovaná za jednu z najbežnejších, a preto za jednu z najužitočnejších byliniek. Ktoré sú známe ľudstvu? Je to základné jedlo pre ľudí žijúcich v talianskej a juhovýchodnej ázijskej kuchyni. Používa sa tiež ako dochucovadlo alebo dochucovadlo v niektorých jedlách, od rôznych chlebových predmetov po jedlá ako ryža a cestoviny. Bazalka obsahuje mnoho liečivých vlastností, vďaka ktorým je ideálnym doplnkom do skupiny jedál a nápojov. Je známy tým, že je prospešný pri kašli a nachladnutí. A tiež sa zistilo, že konzumácia bazalky počas tehotenstva má veľa výhod.

V tomto článku budeme diskutovať o tom, či je bazalka počas tehotenstva v poriadku alebo nie.

Výhody a nevýhody konzumácie bazalky (tulsi) počas tehotenstva

Čo je Tulsi (Svätá bazalka)?

Tulsi alebo svätá bazalka je bylina, ktorá je súčasťou vynikajúcej skupiny mäty. Skladá sa zo zelených listov, ktoré majú zvyčajne výraznú arómu, ktorá je kombináciou sladkej i korenistej. Tulsi sa používa aj do rôznych polievok a šalátov ako poleva kvôli chuti, ktorú dodáva pokrmom. Nájdete ho v Ázii, Austrálii a ďalších rôznych častiach sveta. Bazalku možno tiež použiť ako domáci liek na rôzne choroby v indických domácnostiach, ako je konzumácia bazalky v tehotenstve, kašeľ a nachladnutie a ďalšie podobné stavy po mnoho rokov..

Je bazalka v tehotenstve bezpečná?

Existuje mnoho protichodných názorov na príjem bazalky posvätnej počas tehotenstva. Často vidím, ako sa tento dotaz uverejňuje na rôznych tehotenských fórach- „Môžem jesť bazalku, keď som tehotná? “. Teraz, aby ste odpovedali na túto otázku, musíte trochu preskúmať. Aby sme to urobili, pozrime sa na rôzne aspekty výhod konzumácie tulsi počas tehotenstva.

Výhody bazalky v tehotenstve:

Konzumácia bazalky počas tehotenstva má niekoľko výhod. Aj keď sú mnohé známe, pozrime sa na niekoľko bežných a najlepších výhod, ktoré môžete konzumáciou bazalky získať.

 • Bazalka má bohatý a viacnásobný obsah vitamínu K. Tento vitamín výrazne pomáha predchádzať zrážaniu krvi, a tým tiež znižuje riziko nadmernej straty krvi počas pôrodu..
 • Bazalka má tiež mangán. To veľmi pomáha pri vývoji kostí a chrupaviek u plodu v maternici. Mangán má antioxidačné vlastnosti, čo tiež ďalej pomáha minimalizovať poškodenie buniek, ktoré môže nastať u budúcich matiek. Preto nič ako bazalka, jeden môže pokračovať a konzumovať počas tehotenstva.
 • Bazalka má tiež v sebe zabudovaných niekoľko minerálov a živín, ako je vitamín C, vitamín E, fosfor, draslík a tak ďalej. Pomáhajú pri budovaní veľkého imunitného systému, ktorý môže pomôcť matke aj vývoju plodu v maternici.
 • Aj keď tehotné ženy väčšinou trpia anémiou, bazalka veľmi pomáha zlepšovať počet červených krviniek a udržiavať potrebné hladiny hemoglobínu. Preto sa dajú ľahko obmedziť konzumáciou bazalky počas tehotenstva.
 • Bazalka má tiež vitamín A, ktorý pomáha vývoju a rastu orgánov plodu v očakávanej matke. Preto zaisťuje zdravé novorodenca po narodení.
 • Čo nie, Bazalka obsahuje aj folát. To pomáha pri zásobovaní krvou a tiež zabraňuje rizikám prenatálnych defektov u plodu. Vzhľadom na výhody uvedené vyššie môžete počas tehotenstva ľahko pokračovať a mať bazalku.

Riziká bazalky v tehotenstve:

 1. Nekonzumujte bazalkové semená počas tehotenstva. Mnoho gynekológov a lekárov to neodporúča, pretože môžu mať kontrakcie maternice, čo môže ďalej viesť k potratu. Ďalej môžu semená tiež zvýšiť prietok krvi, a tým stimulovať menštruáciu.
 2. V prípade, že užívate antikoagulanciá, bazalke by ste sa mali vyhnúť, pretože majú lieky na riedenie krvi.
 3. Eugenol je prítomný v bazalke, čo môže vyvolať srdcový tep, popáleniny v ústach a závraty a tiež to môže viesť ku kóme. Preto dbajte vždy na rady lekárov, než to budete mať pravidelne.
 4. Nemajte listy bazalky, najmenej dva týždne pred cisárskym pôrodom alebo operáciou.
 5. Nadmerný príjem môže spôsobiť zníženie hladiny cukru v krvi, čo nie je dobré. Nízke hladiny cukru v krvi, ak sú zistené u tehotných žien, by sa mali vyhýbať konzumácii tejto bazalky pre zdravie matky i plodu.

Bazalku je vo všeobecnosti bezpečné užívať počas tehotenstva v miernom množstve. Môžete ho použiť ako jemné korenie na dochutenie jedla. Zabezpečuje však riadne umytie bazalky pred konzumáciou.

Opatrenia, ktoré je potrebné urobiť počas konzumácie Tulsi počas tehotenstva:

Ak by ste chceli využiť rôzne prospešné vlastnosti bazalky počas tehotenstva a zaradiť ju do svojho jedálnička, budete musieť urobiť nasledujúce opatrenia, aby ste zaistili bezpečnosť pre vás aj vaše dieťa.

 • Nekonzumujte ho v nadmernom množstve. Bylinkári navrhujú konzumáciu iba 115 ml odvaru z bylinky trikrát denne.
 • Bylinky pred použitím dôkladne umyte, aby sa odstránili baktérie, parazity, ktoré môžu viesť k infekciám prenášaným potravinami, ako je toxoplazmóza a listerióza.
 • Pred tehotenskou diétou sa vždy poraďte s lekárom.

Výhody čaju Tulsi počas tehotenstva:

Názov svätej bazalky pozná aj Tulsi, je súčasťou rodiny mäty. Je známa svojou sladkou a korenistou vôňou, ktorá je veľmi podobná klinčeku. Bylina nám ponúka rôzne zdravotné výhody a môže tiež pomôcť pri konzumácii v čase tehotenstva. Nemôžeme ho však použiť ako náhradu za konvenčnú medicínu. Každá tehotná žena musí dbať na svoje zdravie, aby sa jej dieťa narodilo bez akýchkoľvek komplikácií, a zdravie jej aj jej dieťaťa je vynikajúce. Väčšina odborníkov odporúča ženám, ktoré sa venujú aktivitám ako zdravé stravovanie a pitie. Čo najviac sa vyhýbajte niektorým jedlám a nápojom, ktoré môžu mať nepriaznivý vplyv na jej zdravie. Preto je jedným z najčastejšie odporúčaných nápojov pre tehotné ženy bylinkový čaj a najlepším čajom tulsi počas tehotenstva..

Ako pripraviť čaj Tulsi?

Príprava šálky čaju tulsi je pomerne jednoduchá. Aj keď väčšina indických rodín má doma doma rastlinu tulsi na rôzne náboženské účely, títo ľudia si z trhu nevedia vybrať vopred zabalenú alebo sušenú formu tulsi čaju. Na prípravu tohto čaju potrebujete hrniec vody k varu a teraz doň nalejte jedno čajové vrecúško čaju tulsi a nechajte ho asi päť minút. Čaj môžete doplniť sladkosťou medom alebo podľa chuti môžete pridať niekoľko kvapiek citrónovej šťavy. V prípade, že nepoužívate balený čaj; potom musíte rozdrviť listy a potom nakrájať čerstvé listy tulsi počas tehotenstva. Teraz ich zalejte pohárom vody. Listy nechajte dve minúty odstáť.

Dôvody, prečo by sme mali piť čaj Tulsi počas tehotenstva:

1. Detoxikácia:

Tulsi má úžasné detoxikačné vlastnosti, ktoré pomáhajú udržiavať ich srdcové a pľúcne tkanivá čisté a v bezpečí pred smrteľnými infekciami a inými zdravotnými problémami.

2. Nulový kofeín:

Môžu tehotné ženy jesť bazalku? Áno, tehotné ženy predpisujú kofeín výlučne zo svojej stravy. Presný dôvod, prečo je čaj tulsi zakázaný v strave každej tehotnej ženy, je ten, že neobsahuje kofeín..

3. Neutralizuje voľné radikály:

Čaj Tulsi je hustý s rôznymi antioxidantmi, ktoré chránia pred chorobami spôsobenými pretečením rôznych voľných radikálov v tele. Snaží sa neutralizovať voľné radikály, a tým pomáha posilniť imunitný systém v boji proti chorobám.

4. Pomáha zmierniť bolesť kĺbov:

Tehotenstvo prichádza sem -tam s mnohými menšími bolesťami, ako sú bolesti kĺbov a svalov. Nemusíte sa ich však obávať, pretože pravidelná konzumácia čaju tulsi vám môže pomôcť zmierniť zápaly a slabé kosti.

5. De-stress:

Tehotenstvo je v živote ženy veľmi stresujúcim obdobím a každá tehotná žena musí nájsť konkrétne príležitosti na čo najväčší relax. Jedným z najlepších spôsobov, ako to dosiahnuť, je konzumácia čaju tulsi. Pri konzumácii čaj z tulsi uvoľňuje do celého tela hormón šťastia nazývaný serotonín, a tým riadi úroveň stresu. Okrem toho je čaj tulsi známy svojim upokojujúcim účinkom.

Ako sa mnohí pýtajú, sú tulsi bezpečné počas tehotenstva? Konzumácia tulsi v tehotenstve je veľmi prospešná a môžete si ju pokojne užívať. Musíte sa však poradiť so svojím lekárom a zabezpečiť, aby ste jeho predávkovanie neužívali ako príliš nebezpečné. Tulsi má niekoľko výživových výhod, vďaka ktorým je najlepším bylinným doplnkom, ktorý je možné konzumovať počas tehotenstva. Bohatý na vitamíny, minerály, bielkoviny, vlákninu a ďalšie základné živiny; bazalka je považovaná za superpotravinu v období tehotenstva.

Často kladené otázky a odpovede:

Q1. Môžu tehotné ženy jesť bazalku priamo??

Odpoveď: Tehotenstvo s bazalkou má mnoho výhod, vďaka ktorým je výborným bylinkovým doplnkom pre tehotné ženy. Napriek tomu, že jeho predávkovanie môže spôsobiť podráždenie maternice, odporúča sa tehotnej žene, aby nemala viac ako dva listy bazalky za deň. Bazalka bohatá na vitamín K zohráva zásadnú úlohu pri zaisťovaní dobrého zdravia a bezpečia dieťaťa v maternici počas tehotenstva. Listy bazalky počas tehotenstva určite môžete jesť priamo; Pred konzumáciou ich však dôkladne umyte. Prítomné zárodky môžu mať na vaše telo nepriaznivé účinky.

Q2. Aké sú typy Tulsi a ktoré je najlepšie pre tehotenstvo?

Odpoveď: Existujú tri rôzne typy Tulsi:

Zelený list alebo „Rama“ Tulsi

Fialový list alebo „Krishna“ Tulsi

Divoká alebo „Vana“ Tulsi alebo „lesná“ Tulsi

Zelený list (Rama Tulsi) je považovaný za najlepší na konzumáciu počas tehotenstva.

Q3. Je bezpečné používať bazalkový olej počas tehotenstva?

Odpoveď: Používanie bazalkového oleja počas tehotenstva nie je bezpečné. Je to tak, pretože sa predpokladá, že bazalkový olej prispieva k abnormálnemu vývoju buniek, čo ho robí nebezpečným pre plod. Eugenol, čo je olej prítomný v listoch bazalky, má tendenciu mať nebezpečné účinky na zdravie vyvíjajúceho sa plodu. Olej v bylinke môže viesť k zvýšeniu srdcového tepu a spôsobuje popáleniny hrdla a úst, plytké dýchanie, záchvaty, závraty, krv v moči a v niektorých extrémnych prípadoch. Preto by ste sa mali počas tehotenstva vyhýbať konzumácii bazalkového oleja.