Všetko, čo potrebujete vedieť o kapuste v tehotenstve

Niekoľko ľudí miluje kapustu kvôli jej nepríjemnému zápachu. Táto zelenina má však pôsobivý zoznam živín. Preto je nevyhnutné, aby ste boli zaradení do stravy. Zvlášť keď ste tehotná. V tomto článku si povieme, ako kapusta (patta ghobi) prospieva v tehotenstve. A preventívne opatrenia, ktoré je potrebné urobiť pri ich konzumácii. Prečítajte si sem, aby ste objasnili všetky svoje pochybnosti a mylné predstavy o konzumácii kapusty počas tehotenstva.

Výhody kapusty v tehotenstve

Nutričné ​​hodnoty kapusty v tehotenstve:

Podľa USDA sú nasledujúce živiny a ich kvantá prítomné v 100 g surovej kapusty.

Živina                                       Množstvo

Kalórie 25Kcal

Sacharidy 5,8 g

Bielkoviny 1,28 g

Vláknina 2,5 g

Tuky 0,1 g

Vitamín A 0,061 mg

Vitamín C 36,6 mg

K vitamín 76 mcg

Kyselina listová 43 mcg

Pyridoxín 0,124 mcg

Niacín 0,234 mg

Riboflavín 0,04 mg

Tiamín 0,037 mg

Draslík 170 mg

Sodík 18 mg

Vápnik 40 mg

Železo 0,47 mg

Horčík 12 mg

Zinok 0,18 mg

Fosfor 26 mg

* Kde g = gramy, mg = miligramy a μg = mikrogramy

Konzumácia červenej kapusty počas tehotenstva. Je to skvelá alternatíva k bielej kapuste. O to je výživnejší a chutnejší.

červená kapusta počas tehotenstva

Je bezpečné jesť kapustu počas tehotenstva?

Kapusta je bohatým zdrojom rôznych živín. Kapusta sama o sebe nespôsobuje žiadnu škodu. Aj keď ho budete konzumovať počas tehotenstva. Avšak nevarená alebo surová kapusta nemusí byť bezpečným spôsobom konzumácie počas tehotenstva. Pretože sa môže ľahko kontaminovať rôznymi baktériami a hubami. A tiež spôsobujú choroby prenášané jedlom. Napríklad listéria, ktorá sa môže ukázať ako nebezpečná pre tehotenstvo. Nasledujú bezpečné spôsoby konzumácie patta ghobi počas tehotenstva.

 • Kapustu poriadne umyte a pred konzumáciou sparte, uvarte alebo opečte.
 • Choďte na organickú kapustu, pretože je menej náchylná na listériu.
 • Konzumujte ihneď po uvarení. Dlhodobé varenie môže zmeniť jeho nutričné ​​hodnoty.

Opatrenia, ktoré musíte urobiť pri konzumácii kapusty počas tehotenstva:

Potravinová choroba nazývaná Listeria, ktorá inak nemá na človeka žiadny vplyv, môže počas tehotenstva spôsobiť niekoľko problémov. Ako napríklad potrat, mŕtve narodenie a predčasný pôrod. Pri konzumácii kapusty počas tehotenstva je preto nevyhnutné urobiť určité opatrenia:

 • Nikdy nekupujte nakrájanú alebo nastrúhanú kapustu. Pretože obsah vitamínu C sa po narezaní do značnej miery zníži.
 • Kapustu neprevarujte, pretože by sa mohla zmeniť alebo zmenšiť. Jeho výživová hodnota do značnej miery.
 • Kapustu pre istotu poriadne umyte. Neobsahuje žiadne mikróby ani toxíny.

Je kapusta vhodná pre tehotenstvo?

Zdravá budúca matka by nikdy nemala robiť kompromisy vo svojom diétnom pláne. Môže tehotná žena jesť kapustu? Mať perfektné riešenie tejto opakujúcej sa otázky a porozumieť mu. Ako táto zelená zelenina poskytuje požadované výživné zložky. Pozrime sa na jeho rôzne výhody:

Výhody kapusty pre tehotenstvo:

Kapusta je bohatá na rôzne životne dôležité živiny. Konzumácia kapusty v tehotenstve zaistí, že zožnete všetky živiny, ktoré sú jej súčasťou. Nasledujúce body ukážu, že kapustnica v tehotenstve prospieva.

1. Zlepšuje trávenie:

Kapusta je bohatá na vlákninu. Pomáha regulovať pohyb čriev a tým zlepšuje trávenie. Zápcha, jedna z najčastejších sťažností počas tehotenstva. Dá sa rýchlo vyriešiť pravidelným zaradením kapusty do dennej stravy.

2. Zlepšenie zdravia DNA:

Kapusta je bohatá na kyselinu listovú. Je známe, že je životne dôležitý pre budovanie fetálnej DNA. Pomáha teda chrániť vášho drobca pred vrodenými deformáciami neurálnej trubice.

3. Nízkokalorické jedlo:

Kapusta je nízkokalorická potravina. Konzumácia kapusty tiež pomáha zvládať hmotnosť. Čo je počas tehotenstva obrovská starosť.

4. Predchádza tehotenskej cukrovke:

Kapusta má vysoký obsah vlákniny. Pomáha regulovať hladinu cukru v krvi a znižuje riziko gestačného diabetu.

5. Bojuje s rakovinou:

Fialová kapusta má protirakovinové činidlo, a to antokyány. Pravidelná konzumácia purpurovej kapusty tak pomáha predchádzať rakovine.

6. Zlepšuje imunitu a zdravie kostí:

Kapusta obsahuje pozoruhodné množstvo vitamínu C a vitamínu K. Kým vitamín C zlepšuje zdravie kostí, vitamín K výrazne zvyšuje imunitu.

7. Reguluje krvný tlak:

Kapusta je bohatá na rôzne minerály a tiež elektrolyty. Ako železo, vápnik, draslík, horčík a fosfor. Zohrávajú dôležitú úlohu pri regulácii krvného tlaku a srdcovej frekvencie.

8. Znižuje riziko tehotenskej anémie:

Nedostatok železa spôsobuje, že je človek anemický. Kapusta je bohatá na železo, a tým znižuje riziko tehotenskej anémie.

9. Zníženie tehotenského edému:

Kapustové listy sú schopné čerpať prebytočnú tekutinu z tela. Pomáha teda zmierniť opuchy, ktoré sa najčastejšie vyskytujú počas tehotenstva. Jednoducho zabaľte listy na opuchnuté miesto a zmierni bolesť a nepohodlie a zníži opuch. Listy vymeňte, keď zvlhnú. Ak ho budete opakovať dvakrát denne, edém sa výrazne zníži.

Takže teraz je zrejmé, že kapusta je povinnou súčasťou diétneho plánu tehotnej ženy. Ale ako budúca matka musíte byť pri konzumácii akéhokoľvek jedla obzvlášť opatrní.

Vedľajšie účinky konzumácie kapusty počas tehotenstva:

Nasledujú možné vedľajšie účinky kapusty počas tehotenstva:

 • Otrava jedlom môže byť spôsobená konzumáciou surovej kapusty.
 • Pri alergii na kapustu. Môže spôsobiť viac škody ako úžitku.
 • Ak máte iba problém so štítnou žľazou. Konzumácia kapusty to môže zhoršiť, pretože absorpcia jódu sa ďalej zníži.

Ako zaradiť kapustu do stravy:

Nasledujú rôzne spôsoby, akými môže byť kapusta zaradená do vašej stravy:

 1. Kapustu uvaríme za stáleho miešania.
 2. Urobte kapustu paratha. Suchým pražením kapusty a pridaním korenia podľa chuti.
 3. Kapustu môžete dokonca pridať do gratinovanej zeleniny, aby ste zvýraznili jej chuť.

Základom je konzumácia kapusty počas tehotenstva. Je nielen bezpečný, ale aj známy vďaka svojim liečivým vlastnostiam. Počas tehotenstva je veľmi zdravý. A existujú rôzne spôsoby, ktorými sa dá infúzia podať do vašej stravy. Konzumácia surovej kapusty počas tehotenstva však môže byť nebezpečná. Pretože to môže spôsobiť otravu jedlom. Vyhnite sa mu preto jesť ako šalát.

Často kladené otázky:

Q1. Aké sú odrody kapusty a ktorý druh je najlepší na konzumáciu počas tehotenstva?

Odpoveď: Na celom svete je k dispozícii viac ako 400 odrôd kapusty. Biela a červená kapusta sa však považujú za najlepšie na konzumáciu. Pretože sú bohaté na rôzne minerály a živiny.

Q2. Môžete jesť kapustu počas dojčenia?

Odpoveď: Kapusta sa veľmi používa na zníženie prekrvenia prsníkov. U dieťaťa nebol zaznamenaný žiadny vedľajší účinok. Kto sa živil kapustou, aplikoval prsia. Okrem toho najväčšie starosti vyvolávania koliky u dojčiat. Konzumácia kapusty počas dojčenia sa tiež ukázala ako nepodložená, pretože neexistuje žiadna korelácia. Dalo by sa zistiť medzi týmito dvoma. Preto je bezpečné konzumovať kapustu počas dojčenia.

Q3. Je kapustová šťava bezpečná počas tehotenstva?

Odpoveď: Kapustová šťava sa pripravuje zo surovej kapusty. A konzumácia surovej kapusty nie je počas tehotenstva vôbec vhodná. Surová kapusta je totiž náchylná na mikróby a baktérie. A môže tiež viesť k otrave jedlom. Čo môže byť pre tehotenstvo smrteľné. Spôsobením vážnych komplikácií, ako je potrat, narodenie mŕtveho dieťaťa a ďalšie.