Tu je dôvod, prečo je ricínový olej počas tehotenstva potrebný

Ricínový olej počas tehotenstva je diskutabilná téma. Nevieme však presne, ako ricínový olej používať v tehotenstve, ale záznamy uvádzajú, že vôbec prvé použitie bolo z čias Egypta. Ricinus communis je semeno rastlín, z ktorého ricínový olej pochádza. Nachádza sa v Indii! Chemická štruktúra ricínového oleja je tvorená hlavne ricinoleovou, mastnou kyselinou. Vzhľadom na toto chemické zloženie a koncentráciu sa verí, že ricínový olej je prospešný pre zdravie.

Aj keď mnoho z vás možno počulo fámy o používaní ricínového oleja počas tehotenstva prostredníctvom aktivácie pôrodných pohybov, nevedeli ste, ako presne funguje, a dokonca ani vtedy, ak sú tieto správy pravdivé alebo nepravdivé! Niektorí z vás môžu opäť chcieť pomoc, pretože dieťa odmieta vyjsť, aj keď už bolo viac ako štandardný čas! No neboj sa. Tento článok bude schopný vyriešiť všetky vaše pochybnosti a otázky týkajúce sa tehotenstva s ricínovým olejom!

Prečo je ricínový olej potrebný počas tehotenstva

Čo je ricínový olej?

Aj keď sa diskutuje o použití ricínového oleja v tehotenstve, najskôr nám dajte vedieť, čo to vlastne ricínový olej je. Ricínový olej je rastlinný olej, ktorý je výsledkom lisovania ricínových bôbov. Používajú sa ako náhrada za kastoreum. Tento olej je bezfarebný a má inú chuť a zápach. Môže to tiež vyzerať ako svetlo žltá tekutina. Ricínový olej sa široko používa na výrobu mydiel, mazív, hydraulických kvapalín, náterov, farbív, voskov, leštidiel a parfumov.

Je bezpečné používať ricínový olej počas tehotenstva?

Aj keď mnohí hovoria iba o rizikách tehotenstva ricínového oleja, pozrime sa, či je bezpečné používať ricínový olej počas tehotenstva. V rámci tohto výskumu došlo k rôznym diskusiám a záverom, mnohí tvrdia, že používanie ricínového oleja na vyvolanie pôrodu nerobí veľký rozdiel a počas pracovnej doby sa nemení. Aj keď neboli nikde zaznamenané obrovské komplikácie, väčšina obáv sa točila okolo úrovní tolerancie a nepohodlia, ktoré môže ricínový olej spôsobiť počas pôrodu a pôrodu. Počas tohto používania oleja je hlásených aj niekoľko prípadov nevoľnosti. Lekári však v dnešnej dobe majú adekvátne metódy a spôsoby, ktoré môžu pri indukcii pôrodu pomôcť iným spôsobom ako ricínovým olejom, o ktorom sa často diskutuje. Odporúča sa však byť preč a zdržať sa používania tohto ricínového oleja v prípade, že máte počas tehotenstva niekoľko ťažkostí, a namiesto toho vyhľadať lekársku pomoc.

Výhody ricínového oleja počas tehotenstva:

Pred zvážením ricínového oleja a vedľajších účinkov na tehotenstvo si všimnime niekoľko výhod ricínového oleja pre tehotenstvo.

 • Je to dobre známa zložka na vyvolanie pôrodu.
 • Laxatívne vlastnosti pomáhajú sťahovať maternicu a stimulujú pohyby čriev.
 • Kyselina ricinolová je navyše prítomná v ricínovom oleji, ktorý pomáha útočiť na prostaglandín v maternici a črevách. Pomáha im to vo veľkom uzatvárať zmluvy.
 • Ricínový olej tiež ovplyvňuje tekutiny a elektrolyty, čo výrazne pomáha počas tehotenstva a pôrodu.

Vedľajšie účinky ricínového oleja počas tehotenstva:

Žiadna konkrétna štúdia neuvádza, že by ricínový olej pre tehotné ženy vyvolával pôrod, ale môže pri tom hrať úlohu množstvo vedľajších účinkov.

 1. Niektoré z nich môžu zahŕňať hnačku, vracanie, sťahy maternice, môžu, ale nemusia byť pôrodom, nevoľnosťou atď.
 2. Niektorí ľudia sa domnievajú, že používanie ricínového oleja a tehotenstva je jednorazové riešenie na vyvolanie pôrodu, ale nemá rovnaký účinok na všetky ženy a napriek tomu, že majú vedľajšie účinky, môžu zostať tehotné..
 3. Mnohí neodporúčajú výhody ricínového oleja v tehotenstve vôbec kvôli výraznejším vedľajším účinkom, ktoré sa spájajú s balíkom, ako je dehydratácia, strach z plodu a mekónium u dieťaťa.
 4. Dôrazne sa odporúča používať ricínový olej počas rizika tehotenstva iba so súhlasom lekára. Ak stále používate ricínový olej, porozprávajte sa o tom so svojím lekárom alebo pôrodnou asistentkou a zistite, aké množstvo použiť a ako ho používať..

Vyvoláva ricínový olej prácu:

Ricínový olej na vyvolanie pôrodu je dobre známy po celom svete. Aj keď sa mnohí pýtajú, či je ricínový olej bezpečný na vyvolanie pôrodu, a ako sme videli vyššie, dajte nám vedieť mechanizmus, prostredníctvom ktorého sa to deje..

Tradične mnohí používali na vyvolanie pôrodu ricínový olej. Pôrodné asistentky a lekári žiadali konzumovať to na stimuláciu čriev a podráždenie maternice. To sa ďalej mení na kontrakciu a vyvoláva pôrod. Kým tento proces prebieha, mnohí tiež v dnešnej dobe odporúčali nekonzumovať len na vyvolanie pôrodu, pretože neexistujú dôkazy o tom, či je tento spôsob dostatočne zdravý..

Koľko ricínového oleja na vyvolanie pôrodu:

Aj keď majú mnohí na to rôzne predstavy, spravidla polovica šálky ricínového oleja pomáha vyvolať pôrod. Iní však odporúčajú, aby ste neprijali viac ako jednu alebo dve polievkové lyžice naraz. Preto je zrejmé, že je múdre začať užívať menej a podľa potreby zvýšiť dávku. Dôvodom je, že predávkovanie ricínovým olejom na vyvolanie pôrodu môže viesť k hnačke a dehydratácii.

Ako používať ricínový olej na vyvolanie pôrodu:

Ricínový olej môžete použiť na vyvolanie pôrodu niekoľkými spôsobmi. Niektoré z nich zahŕňajú,

 • Zmiešajte ju s pomarančovým džúsom alebo podobnou šťavou a konzumujte ho, aby sa dala skryť nepríjemná chuť
 • Môžete sa tiež rozhodnúť piť ho naraz a dať si džús alebo chladený nápoj, aby ste vyrovnali jeho zlú chuť
 • Uistite sa, že máte veľa vody; pretože to môže spôsobiť dehydratáciu.

Ako funguje ricínový olej na vyvolanie pôrodu??

Častou otázkou je, ako dlho trvá ricínový olej na vyvolanie pôrodu. Ricínový olej pomáha sťahovať maternicu a zvyšovať črevné momenty. Týmto spôsobom môžu prebiehať kontrakcie, ktoré pomáhajú pri pôrode. Aj keď časový rámec spravidla nie je pre každého rovnaký, o niektorých nastávajúcich matkách je známe, že sa do pôrodu dostanú len za niekoľko hodín. Existuje však niekoľko prípadov, keď takéto incidenty neboli vôbec hlásené. Niekedy to môže trvať aj niekoľko dní. Preto nie je možné v tomto scenári zovšeobecniť časový rámec.

Opatrenia, ktoré je potrebné urobiť pred použitím ricínového oleja na vyvolanie pôrodu:

Vzhľadom na niekoľko preventívnych opatrení, ktoré je potrebné urobiť pri konzumácii ricínového oleja na vyvolanie pôrodu.

 1. Hydratujte sa veľkým množstvom vody, pretože ricínový olej môže viesť k dehydratácii.
 2. Uistite sa, že toaletu používate mnohokrát, pretože môžete trpieť hnačkou.
 3. Najprv sa uistite, že máte menej oleja. Menej je vždy bezpečné.
 4. Dbajte na to, aby ste pôrod nevyvolali včas. V prípade, že telo ešte nie je pripravené na prácu, počkajte najskôr najmenej štyridsať týždňov.
 5. Nepoužívajte to ako recept na urýchlenie pôrodu, pretože to môže zvýšiť bolesť a mieru nepohodlia
 6. Vyhľadajte lekársku pomoc a uistite sa, že ju nemáte ani vy.

Riziká spojené s používaním ricínového oleja počas tehotenstva:

Aj keď existujú rôzne pohľady na riziká, ktorým čelia, v niektorých prípadoch mali ženy vedľajšie účinky a riziká, zatiaľ čo iné nie. Niekoľko z nich zahŕňa,

 • Laxatívny účinok môže byť spôsobený ricínovým olejom aj na dieťa. To môže spôsobiť, že dieťa vylučuje mekoniovú stolicu počas samotného pôrodu.
 • Môže výrazne spôsobiť dehydratáciu a hnačku a nemusí byť vhodný pre budúcu matku
 • Ricínový olej môže tiež spôsobiť nevoľnosť a môže tiež spôsobiť zvracanie
 • Silné kŕče môže zažiť niekoľko žien
 • Vzhľadom na tieto prípady sa skôr, ako sa rozhodnete, nezabudnite opýtať lekára na jeho príjem.

Alternatívy k ricínovému oleju na vyvolanie pôrodu:

Aj keď existujú alternatívy, ktoré môžu pomôcť a vykonávať rovnakú prácu ako ricínový olej, pozrime sa, čo všetko je možné na tento účel považovať za možnosti..

 1. Použitie Pitocinu cez IV možno zvážiť podľa rady lekára
 2. Umelo sa lámajúci vodný vak matky
 3. Používajte odsávačky a stimulujte bradavky
 4. Niekoľko lekárov môže odporučiť prostaglandíny
 5. Foleyho balón možno použiť aj na vyvolanie pôrodných pohybov

Kým lekára by ste mali požiadať o krok, jednu alebo dve z možností je možné použiť na prirodzené vyvolanie pôrodu.

Teraz, keď máte jasnú predstavu o tom, ako používať ricínový olej na začiatku tehotenstva, dbajte na to, aby ste jeho konzumácii venovali dostatočnú pozornosť. Pretože existuje riziko použitia ricínového oleja na vyvolanie pôrodu, nie je to úplne odporúčané profesionálmi, napriek tomu ho môžete používať pod dohľadom lekára. Dúfam, že tento článok vyriešil všetky vaše otázky! Dajte nám vedieť svoje pripomienky.

Často kladené otázky a odpovede:

Q1. Môže ricínový olej ublížiť dieťaťu? Je pre tehotné ženy bezpečné používať ricínový olej počas tehotenstva?

Odpoveď: Výsledky používania ricínového oleja počas tehotenstva sú rôzne. Pravdepodobne to môže byť stresujúce pre matku aj pre dieťa, čo môže viesť k vyčerpaniu. Tiež môže spôsobiť, že vaše dieťa prejde pred pôrodom na mekónium alebo na prvú stoličku, ale v niektorých prípadoch to nie je škodlivé..

Q2. Je nebezpečné užívať ricínový olej na vyvolanie pôrodu? Môžem piť ricínový olej v tehotenstve??

Odpoveď: Verí sa, že ricínový olej je prospešný pre tehotné ženy. Ľudia si roky mysleli, že je to spôsob, ako začať pôrod, ale funguje aj ako preháňadlo. Pretože ricínový olej vyvoláva črevné kŕče, môže byť človek nepríjemný a môže mať hnačku; nemalo by mať žiadne škodlivé účinky na zdravé ženy.

Q3. Kedy mám užívať ricínový olej na vyvolanie pôrodu? Koľko ricínového oleja by som si mal vybrať na vyvolanie pôrodu?

Odpoveď: Je v poriadku užívať 1 alebo 2 polievkové lyžice ricínového oleja každých 24 hodín. Vyhnite sa včasnému navádzaniu. Odporúča sa počkať do 40 týždňov, pretože ak vaše telo nie je pripravené na pôrod, ricínový olej počas tehotenstva nemusí mať požadovaný účinok..

Q4. Môže ricínový olej spôsobiť potrat? Nebezpečenstvo ricínového oleja na vyvolanie pôrodu?

Odpoveď: Dôvodom nie je ricínový olej ako potratová zložka, ale skutočnosť, že môže spôsobiť zdravotné problémy, ako je dehydratácia matky alebo plodu, ktorá môže viesť k strate tehotenstva..

Zdroj obrázku: 1