Kešu (Kaju) počas tehotenstva: výhody a vedľajšie účinky

Kaju je všetkým obľúbený. Chrumkavé oriešky sú tiež dobrým popoludňajším občerstvením. Vzhľadom na mnohé obmedzenia v jedení niektorých potravín počas tehotenstva existujú aj iné spôsoby, ako to nahradiť. Kešu orechy vám tak poskytnú vysoké dávky energie a udržia vás v aktívnom stave, najmä keď ste tehotná a náchylná na veľkú únavu. Tu je niekoľko dôvodov, prečo hovoríme, že by ste mali zvážiť a pochopiť výhody Kaju počas tehotenstva. Povieme vám tiež, prečo trváme na tom, aby boli vašim popoludňajším občerstvením.

kešu počas tehotenstva

Nutričné ​​hodnoty kaju v tehotenstve:

Tu sú nutričné ​​hodnoty kešu, na porciu 100 gramov.

Hlavnými zložkami kešu sú horčík, ktorý obsahuje asi 290 mg, draslík 660 mg a fosfor 590 mg. Obsahuje asi 37 mg vápnika, 6,6 mg železa a 25 mikrogramov folátu. Všetky tieto živiny sú mimoriadne dôležité pre rast dieťaťa a pre posilnenie krvného obehu v tele. Obsahuje tiež vitamín K, meď, bielkoviny, vlákninu a uhľohydráty (30,1 g). Nasýtený tuk je asi 7,78 g a tuk 43,85 g.

Veľa z toho, ako z nich získate výhody, závisí od toho, ako ich prijímate.

Je bezpečné jesť kešu orechy počas tehotenstva?

Kešu oriešky na začiatku tehotenstva môžu telu priniesť množstvo výhod. Jeho nepretržitá konzumácia počas tehotenstva sa považuje za bezpečnú. Keďže kešu oriešky majú vysoký obsah vitamínov a minerálov, ktoré sú potrebné na podporu rastu dieťaťa, sú v tehotenskej diéte nevyhnutnosťou. Musíte si však byť istí dvoma vecami; nie ste na ne alergický, poznajte správne množstvo kešu na konzumáciu.

Zdravotné prínosy kešu orieškov počas tehotenstva:

Pozrite sa, ako môže táto superpotravina prospieť vášmu telu.

 1. Kešu oriešky obsahujú folát. Kyselina listová je počas tehotenstva absolútnou hmlou, ktorá má zabrániť vrodeným chybám novorodenca. Spina bifida je najčastejším problémom pri narodení, keď je nedostatok folátu.
 2. Je bohatá na zinok. Zinok je zodpovedný za rýchly rast buniek u dieťaťa.
 3. Kešu oriešky obsahujú značné množstvo vápnika. V skutočnosti vám nemusíme hovoriť, ako môže byť vápnik pre dieťa prospešný!
 4. Kešu oriešky obsahujú železo. Železo podporuje rast červených krviniek a bude tiež bojovať proti všetkým príznakom anémie. Železo môže bojovať aj s únavou, ktorú začne vaše telo prejavovať.
 5. Pretože obsahuje dobré množstvo vlákniny, môže predchádzať zápche u tehotnej ženy.
 6. Obsahuje horčík, ktorý je užitočný pri prevencii migrén a bolestí hlavy u tehotných žien. Oba tieto prípady sú bežné u tehotných žien.
 7. Vlastnosť vitamínu K v kešu môže podporovať zrážanie krvi. Vitamín K je užitočný vtedy, keď je potrebné predchádzať poruche vitamínu K u plodu, hemoragickej chorobe novorodenca..
 8. Obsah draslíka v orechoch dokáže udržať krvný tlak matky.

Vedľajšie účinky kešu v tehotenstve:

Kešu oriešky môžu ponúkať široké spektrum výhod, ale sú s nimi spojené aj určité riziká. Tu sú možné vedľajšie účinky nadmernej konzumácie.

 1. Väčšina žien je alergická na orechy. Kešu oriešky obsahujú urushiol, ktorý má alergické vlastnosti. To môže spôsobiť svrbenie a vyrážky.
 2. Zvýšenie telesnej hmotnosti je ďalším vedľajším účinkom. Keďže kešu má vysoký obsah tuku a uhľohydrátov, môže váhu vystreliť.
 3. Značné množstvo oxalátov v nich sa nakoniec absorbuje do telesných tekutín. To môže u tehotných matiek vyvolať tvorbu obličkových kameňov.
 4. Nadmerné jedenie môže zvýšiť obsah sodíka, ktorý môže vyvolať nerovnováhu krvného tlaku.
 5. Orech má tiež schopnosť vyvolať kardiovaskulárne problémy kvôli vysokému obsahu nasýtených tukov v nich. S týmto môže ísť aj hladina cholesterolu.

Ako zaradiť kešu počas tehotenstva do diéty?

Kešu oriešky je možné konzumovať mnohými spôsobmi a veľa z toho, aké výhody z nich budete mať, bude závisieť od toho, ako ich budete jesť..

1. Maslo z kešu orieškov:

Rozložte ich do pšeničného chleba. Tento je bez soli a prispieva k asi 90 kalóriám. Sledujte, koľko ich vezmete!

2. Surový kešu:

K dispozícii je soľ alebo jej nesolená verzia. Veľa na nich medzi raňajkami a obedom pre ďalšiu dávku energie. Päť z nich by to malo urobiť.

3. Pečený kešu:

Môžete tiež vziať mierne praženú kešu v oleji. Predstavujú asi 160 kalórií, a preto by ste si mali dať pozor, aby ste ich nejedli viac ako 5.

4. Energetická tyčinka:

Zahrňte kešu s inými orechmi a vytvorte energetickú tyčinku.

5. Poleva:

Pridajte ich do svojej dennej misky šalátu a pridajte ďalšie chrumky.

6. Jeho kúsky môžete zaradiť do koláča alebo na prípravu chleba.

Opatrenia, ktoré je potrebné urobiť pred konzumáciou kešu v tehotenstve:

Tu sú niektoré veci, pri ktorých by ste si mali dávať pozor.

 • Obyčajné kešu orechy sú najbezpečnejšou stávkou. Slané alebo sezónne môžu obmedziť príjem sodíka vašim telom.
 • Predtým, ako ich budete jesť, nezabudnite sa poradiť so svojim lekárom.
 •  Jedna unca kešu denne je dobrá porcia.

Tí z vás, ktorí majú alergiu na orechy, sa vyhýbajte kešu.

Aj keď stále zdôrazňujeme, že kešu oriešky počas prvého trimestra alebo kedykoľvek počas tehotenstva môžu byť pre telo prospešné, stále vás upozorňujeme, aby ste navštívili svojho lekára a vypočuli si jeho názor. Tehotenstvo môže spôsobiť alergiu na niektoré potraviny. Dávajte si preto pozor, čo jete!

často kladené otázky & Odpovede:

1. Koľko kešu orieškov denne počas tehotenstva mám konzumovať?

Pretože sú bohaté na tuky a môžu pridať do kalórií, odporúčame vám ich 30 gramov alebo zhruba 12 z nich každý deň. Odporúčame vám tiež urobiť si test na alergiu, aby ste sa presvedčili, že je pre vás bezpečné ich konzumovať.

2. Aké sú príznaky alergických reakcií pri konzumácii kešu orechov počas tehotenstva?

Môžete mať problémy s prehĺtaním, nevoľnosť, silné bolesti brucha, hnačku, kŕče v bruchu, dýchavičnosť, svrbenie v krku a ústach a upchatý nos alebo nádchu. Dávajte si pozor na čokoľvek z tohto.

3. Môžem jesť kešu oriešky počas dojčenia?

Áno, môžete ich jesť. Je to bezpečné a stačí si dávať pozor na to, koľko ich denne zjete.