Hmotnosť počas tehotenstva rôzne mesiace

Tehotenstvo je nádherný jav, ktorý vytvoril pán na poschodí. Prostredníctvom ktorých má jednotlivec silu priniesť život ďalšiemu jednotlivcovi. Prostredníctvom nádherných Božích ciest. Tehotenstvo je obdobie, keď sa žena konečne stane matkou, prejde na vyššiu pozíciu v živote. Kde vie, že sa na ňu bude pozerať. Vie, že bude vzorom pre jej nadchádzajúce potomstvo, niekoho, koho môže nazývať svojim. A ako sa kotúč života valí, po ťažko prežitých deviatich mesiacoch prichádza jej najočakávanejšie volanie. Aj potom sa žena po namáhavej bolesti a práci cez bolesť skutočne stane matkou nového života, ktorý porodila. Taký je nádherný tehotenský zázrak. Tento článok hovorí o vplyve hmotnosti počas tehotenstva na rôzne mesiace.

Hmotnosť počas tehotenstva

Ale aj keď to môže znieť magicky a nádherne, tehotenstvo je pre každého ťažké obdobie. Keď sa ich hormonálna rovnováha stretáva s emocionálnymi potrebami, tehotenstvo sa môže zdať na celý život. Je potrebná náležitá starostlivosť a starostlivosť, pretože dar života je veľmi chúlostivá alebo krehká záležitosť, ktorá vyžaduje veľa času jednotlivca. Pri správnom meraní je potrebné dostatočné množstvo všetkého. To platí pre lieky a živiny v tele. Bežným príznakom tehotenstva je zvýšená chuť do jedla v dôsledku rastúceho plodu vo vnútri. Dieťa rastúce vo vnútri zdieľa jedlo od matky a každý často cíti potrebu zjesť viac, pretože jedlo vo vnútri je už metabolizované v priebehu niekoľkých minút..

Hmotnosť počas tehotenstva v rôznych mesiacoch:

Keď sa to začne malým pupienkom, okamžite sa tým začne zaoberať matka a ľudia okolo nej. Od prvého dňa je potrebná starostlivosť, a preto sú potrebné časté návštevy lekára. Lekári skontrolujú matku a načrtnú jej diétny plán a plány hmotnosti, ktoré je potom potrebné zachovať. Matky sa potom riadia týmito načrtnutými tabuľkami, aby sa ubezpečili, že sú na úrovni normálnosti. Návštevy lekára ich uistia, že sú na správnej ceste.

Žiadna tehotná žena však nie je rovnaká. Kým pre niekoho môže byť túžba bežným scenárom, pre iného môže byť depresia priateľom. Zatiaľ čo niektoré matky majú zlatistú žiaru tehotenstva, iné trpia podráždením pokožky a vyrážkami. V tehotenstve sa preto žiadna tehotná žena nevyrovná hmotnosťou. To isté platí pre deti a ich hmotnosti, ktoré sú len málokedy rovnaké.

Každý mesiac sa hmotnosť dieťaťa mení s vývojom.

Prvý mesiac:

Prvý mesiac tehotenstva je najľahší a najľahší, pretože dieťa je stále vo fetálnej forme a ešte nie je úplne formované, aby sa dalo rozlíšiť. V tomto momente sa to nazýva iba telesná guľa a bijúce srdce, vtedy sa tomu hovorí blastocysta. Dieťa sa implantuje na pošvovú stenu a potom sa začne vyživovať od matky. V tomto okamihu má dieťa 0,1 až 0,2 mm. Tehotenstvo sa však meria v týždňoch, nie v mesiacoch, a preto sa deväť týždňov počíta ako 40 týždňov. Priemerné ženy vážia prvé štyri týždne približne 120,68 dieťaťa, pričom 120,57 má podváhu a 120,79 má nadváhu..

Druhý mesiac:

V druhom mesiaci sa dieťa transformuje z blastocysty na embryo a pomaly, krok za krokom, preberá ľudskú podobu. Vtedy jeho srdce začne občas biť pomaly a pri iných rýchlo. Vytvoria sa končatiny a mäso, svaly a vnútorné orgány a dieťa nadobudne určitý tvar. Toto je mesiac, v ktorom sa začnú prejavovať skutočné tehotenské príznaky a cítite sa stále viac hladní a stále viac unavení. Práve teraz má vaše dieťa 8-11 mm v meraní s hmotnosťou priemernej matky od 1,16 do 1,54.

Tretí mesiac:

To je prípad, keď sa detská hrčka začne prejavovať a dieťa sa presunie zo svojho embryonálneho štádia a vytvorí plod. Očné viečka a ďalšie špecifikácie sa vytvoria. Telo začne preberať svoje normálne ja s rôznymi detailmi, ako napríklad prstami na rukách a nohách, ktoré sa stanú výraznými a kosti osifikujú alebo stuhnú. V tomto okamihu dieťa váži asi 14 gramov, pričom celková dĺžka tela je 3,54 palca alebo približne.

Štvrtý mesiac:

Tu vo štvrtom mesiaci začnú fungovať vnútorné orgány dieťaťa, pretože začne vytvárať inzulín a žlč. Srdce začne čerpať krv a dieťa zdieľa živiny od matky. Vytvoria sa zuby a na temene hlavy začnú rásť vlasové folikuly. Dieťa má teraz 6,3 palca a telesnú hmotnosť 85 gramov alebo 3 unce.

Piaty mesiac:

v piatom mesiaci sa formujú sexuálne orgány dieťaťa. Vlasy na temene mu rastú a koža je správne tvarovaná spolu s určitými črtami. Hmotnosť počas tehotenstva sa teraz považuje za približne 10 uncí alebo 283 gramov a dieťa meria približne 9,8 palca.

Šiesty mesiac:

Dieťa je teraz úplne tvarované s určitými telesnými funkciami a detailmi, ako je obočie a správne tvarovanie tváre. Dieťa začne dýchať, keď sa rozhodne ísť von. V tele sa začína ukladať hnedý tuk, ktorý mu pomôže regulovať teploty vonkajšieho tela. Približne v tomto čase dieťa váži asi 595 gramov, čo sa dá povedať aj o 5 unciach alebo 1 libre. Celkové telesné rozmery zostávajú niekde blízko 11,8 palca.

Siedmy mesiac:

Ako čas postupuje ku konečnému koncu, dieťa už môže počuť tlkot srdca svojej matky a dokonca aj jej hlas. Jeho okolie môže hodnotiť a vnímať podľa neho, keď vyvinie citlivosť na svetlo. Miestnosť v maternici teraz korunoval, čo mu dáva menej voľného priestoru na voľný pohyb. Hmotnosť v tomto čase bude asi 2 libry 4 unce.

Ôsmy mesiac:

Posledné dni sa pomaly počítajú, keď kostným dreňou dieťaťa začne prúdiť krvné bunky v jej tele. Jej alebo jeho dúhovka je teraz rozšírená a správna. Nechty a vlasy úplne narástli a teraz je kedysi malá hrčka obrovská. Hmotnosť, ktorá bola potom nameraná, je približne 3 libry 11 uncí.

Deviaty mesiac:

posledný mesiac je tu. Nakoniec je dieťa pripravené opustiť maternicu matky a vydať sa na cestu von. Priemerná pôrodná hmotnosť v tomto čase je sedem a pol libry, pričom celé telo meria 18 až 22 palcov. Deti však môžu vážiť aj o niečo viac, čo nie je v skutočnosti problémom.