Dátumy počas tehotenstva: Ako je to bezpečné

Netreba dodávať, že výživa je najdôležitejšia vec počas celého obdobia tehotenstva. Napriek tomu, že mnohé potraviny, ktoré jete, majú rôzne zdroje výživy, datle majú obzvlášť potenciál dozrieť krčok maternice. To znamená, že výhody dátumov počas tehotenstva zahŕňajú zníženie pôrodnej bolesti. Uvoľňuje vaše svaly, a tým vytvára cestu pre bezpečnejšie a bezbolestné doručenie.

Ďalším variantom datlí je jeho sušená verzia. Suché datle počas tehotenstva vás môžu zbaviť zápchy súvisiacej s tehotenstvom. Sušené datle sú známe aj ako khajoor. Pomáha znižovať hladinu cholesterolu a chráni vás pred všetkými druhmi infekcií.

Termíny počas tehotenstva:

Termíny počas tehotenstva

Je bezpečné jesť dátumy (Khajoor) v tehotenstve?

Termíny alebo khajoor boli testované s niektorými tehotnými ženami. Skupina bola zaradená do dvoch; ten, kto pravidelne jedol datle, a druhá skupina, ktorá to nejedla. Na konci výskumu bolo zistené, že skupine, ktorá jedla ďatle, pravidelne dozrieva krčok maternice a teda relatívne bezbolestný pôrod. Na druhej strane to druhá skupina nezažila. Sú rande vhodné na tehotenstvo? Urcite je!

Zostavený zoznam živín:

Dostupné percento živín v dátumoch je popísané jeden po druhom. Na sto gramov datlí je prítomná energia 200 kíl kalórií. Podľa toho sú ďalšími látkami bielkoviny, vláknina, tuk, folát, železo, vitamín k, horčík a draslík, ktorých je v tomto poradí 2,5 gramov, 8 gramov, 0,4 gramov, 19 µg, 1,09 mg, 2,7 µm g, 43 mg a 656 mg.

Výhody dátumov počas tehotenstva:

1. Dátumy kalóriám nepridávajú. Jednoducho vám dodajú potrebnú energiu a železo, a tak vás udržia pod napätím po celý deň.

2. Dátumy alebo výhody khajoor v tehotenstve. Pomáhajú predchádzať zápche. Sú bohaté na vlákninu, a preto vám poskytnú zdravý tráviaci systém, čo umožní dobré pohyby čriev.

3. Datle obsahujú vitamín K, základnú zložku vývoja kostí.

4. Jednou z bežných vecí, ktoré je možné v tehotenstve zažiť, je anémia. Dátumy pomáhajú udržiavať anémiu mimo udržaním hladiny hemoglobínu pod kontrolou. Podporuje tiež vývoj vášho dieťaťa.

Kedy by ste mali začať jesť rande? Etapy jedenia počas tehotenstva:

Dátumy na začiatku tehotenstva zabránia zápche. Toto však musí byť obmedzené. Suché datle počas tehotenstva, najmä v treťom trimestri, pomôžu pri úľave od pôrodných bolestí. Užitočné budú aj čierne dátumy počas tehotenstva a červené dátumy počas tehotenstva.

Kedy by ste sa mali vyhnúť dátumom?

Úplne sa vyhnite datlám v druhom trimestri, pretože to môže zvýšiť hladinu cukru a druhý trimester je náchylný na gestačný diabetes.

Nutričné ​​hodnoty dátumov počas tehotenstva:

Tu je niekoľko spôsobov, ktorými dátumy vyživia vaše telo.

1. Zdroj cukru:

Cukor dodáva matke a jej detskému plodu potrebnú energiu. Je to základná zložka, ktorú je potrebné konzumovať denne s náležitým odporúčaním lekára. Dodáva energiu ihneď po konzumácii.

2. Zdroj bielkovín:

V čase tehotenstva telo potrebuje veľké množstvo bielkovín. Poskytuje maternici základnú energiu a silu na stavbu tela malého dieťaťa. Bielkoviny sú zložením rôznych aminokyselín, ktoré iniciujú tvorbu buniek dieťaťa. Zber datlí v tehotenstve obsahuje priemerné percento bielkovín. Môžete ho konzumovať denne.

3. Vláknový zdroj:

Vláknina dostupná v datliach pomáha udržiavať rôzne požiadavky na telo matky. Pomáha znižovať hladinu cholesterolu, čo vám pomáha odolávať rôznym infekciám. Khajur vám tiež pomáha kontrolovať krvný tlak a riziká cukrovky. Kontroluje vašu váhu počas tehotenstva tým, že upraví váš hlad na dlhú prestávku. Hlavný účinok datľovej vlákniny je, že pomáha znižovať zápchu počas tehotenstva.

4. Folát Zdroj:

Kyselina listová alebo folát sú dôležité pre vývoj mozgu dieťaťa v maternici. Pomáha budovať nervový systém. Je to tiež životne dôležitá zložka, ktorá chráni dieťa a matku pred nedostatkom hemoglobínu. Pri nedostatku folátu sa môžu objaviť rôzne vrodené chyby. Môže spôsobiť niekoľko defektov v štruktúre miechy a môže poškodiť funkciu mozgu.

5. Komplexný zdroj vitamínu B:

Datle sú úžasným zdrojom komplexných vitamínov B. Je cenný pre rast svalov a nervovú stavbu v detskom tele. Konzumáciu tejto zložky je možné vykonať na základe odporučenia akéhokoľvek odborného lekára.

6. Vitamín K Zdroj:

Vitamín K je jednou z kľúčových živín, ktoré musí matka externe konzumovať, aby mala dostatočnú zásobu v detskom tele. Do narodenia majú nedostatok vitamínu K, ktorý je veľmi dôležitý pre zrážanie krvi a stavbu kostí. Matky, ktoré chcú zaistiť dieťa pred každou komplikovanou situáciou, ho musia konzumovať prostredníctvom datlí.

7. Zdroj železa:

Železo má primeranú úlohu v tele matky i v maternici dieťaťa. Urýchľuje metabolický proces a funguje ako zbraň na zníženie symptómov anémie. Khajur je lepšou zložkou ako ktorákoľvek iná zložka, ktorá dodáva bunkám imunitu a dostatok kyslíka. Je to chemické zloženie globínu, hemoglobínu, enzýmov a kolagénu, ktoré je možné využiť konzumáciou datlí..

8. Zdroj draslíka:

Tento elektrolyt má významnú úlohu pri kontrole krvného tlaku v tele dieťaťa spolu s tehotnou matkou. Vyrovnáva obsah vody, zdravie srdca, funkciu svalov a tráviace procesy. V prípade menšej absorpcie draslíka sa u dieťaťa môže objaviť porucha obličiek. Draslík dostupný v datliach je tiež veľmi dôležitý pre vývoj nervového systému.

9. Zdroj horčíka:

Horčík pomáha stavať stavbu kostí, zuby a kontroluje hladinu cukrov v krvi. Je tiež veľmi dôležitý z hľadiska prenosu vápnika a železa do buniek tela. Horčík v datliach znižuje pravdepodobnosť ochorenia pečene a obličiek.

Termíny kratšej práce:

Konzumácia dátumov má zásadný vplyv na doručenie. Rôzne štúdie týkajúce sa tohto jedla stanovili teóriu, že dámy, ktoré chodili na rande cez deň, čelia počas tehotenstva kratšiemu pôrodu ako ostatné. Majú viac percent v udržiavaní membrán neporušených ako ostatní, ktorí nikdy neberú dátumy. Tí, ktorí konzumujú datle, sú vhodné na tehotenstvo, budú čakať 510 minút priemerného dlhého pôrodu v prvej fáze, zatiaľ čo ostatné budú mať v prvom štádiu pôrodu priemer 906 minút..

výhody dátumov počas tehotenstva

Spôsoby, ako jesť dátumy počas tehotenstva:

Datle môžete jesť počas tehotenstva rôznymi spôsobmi.

1. Smoothie: Najlepším spôsobom je pravdepodobne to prehltnúť vo forme smoothie. Vezmite asi šesť datlí a rozdrvte ich s jogurtom v mixéri. Okamžite ho vypite.

2. Koláčová kôra: Ako odroda môžete vyskúšať koláčovú kôru. Datle a orechy spolu rozmixujte v mixéri. Získate jemné pyré. Toto pyré zmiešajte s koláčovým cestom. Na to môžete použiť aj khajoor. Jesť khajoor počas tehotenstva vám poskytne rovnaké výhody ako dátumy.

3. Šalátový dresing: Ďalším najlepším spôsobom, ako jesť datle počas tehotenstva, je pridať ich zbavenú verziu do šalátovej misy. Nasekajte asi šesť datlí a pridajte ich do šalátu.

Mix datlí a mandlí:

V tehotenstve funguje mix datlí s mandľami ako najlepšia zložka na konzumáciu, ktorá tehotnú matku ochráni pred stresom. Pomáha zlepšovať imunitu, duševné zdravie a pamäť dieťaťa.

Vedľajšie účinky dátumov počas tehotenstva:

Každá potravina má svoje vlastné vedľajšie účinky. Okrem niekoľkých výhod rande počas tehotenstva môže prejedanie spôsobiť panickú poruchu a abnormality počas tehotenstva. To môže byť zásadný dôvod nadváhy. Hladina glukózy sa môže zvýšiť v dôsledku nej, ako aj s nárastom gestačného diabetu.

Šesť datlí denne je považované za zdravé jedlo. Zaraďte dátumy do svojej každodennej stravy. Budete prekvapení, keď uvidíte mnohé výhody, ktoré ponúka pre vaše telo, najmä keď ste tehotná. Jesť dátumy počas tehotenstva je určite dôležité! Teraz, keď poznáte jeho výhody, je načase prepracovať svoj jedálniček!