Chikoo (Sapota) počas tehotenstva: dobrota a vedľajšie účinky

Sledovanie toho, čo jete, sa môže stať dôležitou súčasťou vášho života, keď ste tehotná. V tejto fáze je preto zmätok normálny. Môžeme teda jesť sapotu (Chikoo) počas tehotenstva? Ak sa čudujete, vieme prečo. V tehotenstve niektoré plody úplne odmietajú, zatiaľ čo iné sú mimoriadne prospešné pre dieťa a telo. Tu je článok, ktorý vám pomôže pochopiť, čo chiku robí s vašim telom a ako môže byť nápomocné počas tehotenstva.

ovocie chikoo počas tehotenstva

Nutričné ​​hodnoty ovocia Chikoo v tehotenstve:

Na porciu 100 gramov je tu rozdelenie nutričných hodnôt chikoo. Potom, čo to uvidíte, budete môcť odpovedať, či je bezpečné jesť sapotu počas tehotenstva.

Poskytuje vysokú dávku energie, približne 83 kalórií, pričom uhľohydráty predstavujú 19 gramov a 14 gramov folátu. Vitamín A je asi 18 mcg, vitamín C je asi 14,7 mcg, sodík 12 mg, horčík a fosfor 12 mg. Tiež obsahujú vlákninu 5,3 g, 0, mg zinku, 193 mg draslíka a 0,44 mcg bielkovín.

Je bezpečné jesť Sapotu počas tehotenstva?

Áno! Spaota je pre vás a vaše rastúce dieťa dobrá. Je hustá na živiny a funguje ako superpotravina pre tehotné matky. Je bohatý na antioxidanty a je nabitý vitamínmi, minerálmi a kalóriami, ktoré vám dodajú energiu.

Výhody ovocia Chikoo počas tehotenstva:

Tu je niekoľko báječných výhod chikoo počas tehotenstva.

1. Zlepšuje zdravie tráviaceho traktu:

Chikoo dokáže bojovať proti akémukoľvek zápalu, ktorý môže byť vo vašom čreve. S tehotenstvom prichádza aj veľa problémov s trávením. Preto môže jesť spaota pomôcť.

2. Zdroj energie:

Sapota je elektráreň energie. Má vysoký obsah fruktózy a sacharózy, a preto vám môže rýchlo dodať energiu. Zakaždým, keď zistíte, že vám dochádza energia, sapota vám môže dodať energiu a zdvihnúť vás, čím vás nabije energiou.

3. Posilňuje kosti:

Sapota je bohatá na železo, fosfor, sodík a vápnik. Na posilnenie a udržanie kosti sú to niektoré zo základných živín.

4. Zabraňuje bakteriálnym infekciám:

Infekcia počas tehotenstva môže byť normálna a bežná. Konzumácia sapoty môže pomôcť v boji proti infekciám a udržať ich na uzde.

5. Kontroluje krvný tlak:

Kolísanie krvného tlaku je veľmi bežnou vecou, ​​s ktorou sa tehotná žena stretáva. Pretože sapota je bohatá na horčík a draslík a sú zodpovedné za reguláciu krvného tlaku, konzumácia sapoty vám môže kontrolovať krvný tlak..

6. Znižuje stres:

Sapota je prírodné sedatívum, preto vás môže zbaviť stresu a upokojí nervy.

7. Bojuje s únavou:

Sapota môže bojovať aj so slabosťou, ktorú musíte počas tehotenstva denne prežívať. Pretože je nabitý živinami, môže dodať vašej energii energiu, a tým bojovať proti únave.

Ovocie chiku je teda dobré pre tehotenstvo a je to stávka na istotu.

Vedľajšie účinky Sapoty počas tehotenstva:

Tu sú niektoré vedľajšie účinky ovocia.

  1. Pretože sapota obsahuje veľa kalórií, je veľmi možné, že nadmerná konzumácia môže spôsobiť, že priberiete veľa nechcenej hmotnosti.
  2. Bolesť brucha a nepohodlie sú ďalšími dvoma vedľajšími účinkami ovocia pri nadmernej konzumácii.
  3. Nezrelé a surové sapoty môžu spôsobiť podráždenie v ústach a svrbenie v krku.

Chiku vo vašej strave: Sprievodca tehotenskou diétou:

Teraz, keď viete, čo chikoo dokáže, ďalšou vecou je zaradiť ho do svojho jedálnička a urobiť rozdiel. Ovocie s vysokým obsahom živín je v zozname určite áno. Okrem toho, že ho zahrniete do misky s jedlom, môžete si vyrobiť aj šťavu z chikoo.

  • Po odstránení pokožky chikoo dobre umyte. Nakrájajte ich na malé kúsky.
  • Pridajte pol šálky mlieka do mixéra. K tomu pridajte nakrájané chikoo.
  • Dobre premiešajte. Postupne môžete pridať aj mlieko.
  • Podľa potreby pridajte med. Najprv ochutnajte, aby ste pochopili sladkosť. Chiku je prirodzene sladký a je najlepšie ho ochutnať pred pridaním medu.
  • Miešajte, kým nezískate hladkú konzistenciu.

Chiku džús je bezpečné piť počas tehotenstva. Musíte len kontrolovať množstvo ovocia, ktoré konzumujete.

Sapota na začiatku tehotenstva je rovnako dobrá. Odporúčame však, aby ste sa poradili so svojím lekárom, aby ste vedeli, aké množstvo lieku môžete užiť. Najčastejšie to závisí od vašej hmotnosti, veku a zdravotného stavu. Je však ťažké skutočne opustiť toto nádherne a prirodzene chutné ovocie.

často kladené otázky & Odpovede:

Q1. Môžem jesť Chiku počas dojčenia?

Odpoveď: Áno, absolútne môžete jesť. Ako sme spomenuli v článku, ovocie má vysoký obsah živín, a preto je pre telo nevyhnutné. Musíte len sledovať, koľko jete.

Q2. Ako zaradiť Chikoo do tehotenskej diéty?

Odpoveď: Najlepším spôsobom, ako ho zahrnúť do tehotenskej diéty, je pridať ich do misky s čerstvo nakrájaným ovocím. Dodávajú pocit chuti, ktorý je odlišný. Vďaka tomu bude vaša miska zaujímavá. Druhým spôsobom je piť ich ako džús, oba sú zdravé.

Q3. Kedy sa vyhnúť ovociu Chikoo počas tehotenstva?

Odpoveď: Možno sa budete chcieť vyhnúť, ak sledujete svoju váhu. Má veľa kalórií, a preto môže prispieť k vašej hmotnosti. Napriek tomu sa poraďte so svojím lekárom skôr, ako sa ich rozhodnete zaradiť do svojej tehotenskej diéty.