Ako spať počas tehotenstva

Ste tehotná? Potom v prvom rade blahoželáme! Väčšina, väčšina žien sa veľmi obáva o svoje tehotenstvo a v tejto chvíli vám každý dáva tie najlepšie rady, ako je správne stravovanie, počúvať dobrú hudbu, cvičiť, pravidelne sa usmievať, cvičiť sa ohľadom pôrodu a pôrodu. Počas tehotenstva vám však prehliadajú dôležitosť pozícií spánku. Dnes vám teda v tomto článku povieme, ako spať počas tehotenstva a v rôznych polohách.

Spánok počas tehotenstva 2

Spánok hrá v tehotenstve účinnú úlohu pre pohodlie plodu aj matky. Spánok vám nielenže pomôže vysporiadať sa s tehotenstvom, ale tiež vám poskytne silné stránky na zvládnutie celých deviatich mesiacov, revitalizáciu, prospech z rastu plodu, ako aj z vývoja a znižovania. V niektorých štúdiách sa uvádza, že nedostatok spánku spojený s depresiou počas tehotenstva zvyšuje hladiny stresových hormónov v matke, ktoré môžu byť prijaté na plod zo strany na stranu placenty, spôsobujú bolesť plodu a tiež zvyšujú vrodené chyby novorodenca..

Keď ste tehotná, vaše telo prechádza rôznymi zmenami. Tieto zmeny môžu narúšať váš obvyklý pokojný spánok. Príčiny môžu zahŕňať:

  • Lapanie po dychu
  • Pálenie záhy
  • Bolesť chrbta
  • Zvýšená veľkosť brucha
  • Nespavosť

Rôzne polohy spánku pomáhajú zbaviť sa týchto problémov. Nie je uvoľnené dobre spať s tým, že vám bruško prekáža. Ak skôr spíte žalúdok, teraz budete musieť zmeniť polohy spánku, aby poskytovali medzery vašej stúpajúcej šírke.

Najlepšie polohy spánku v tehotenstve:

Počas tehotenstva sa môžete ocitnúť v namáhavej posteli, ktorá sa pred zaspaním uvoľní. Vaše ustálené polohy v spánku vám, bohužiaľ, počas tehotenstva nemusia fungovať. Existuje množstvo dôvodov, ktoré spôsobujú toto nové utrpenie, ale existujú určité polohy spánku, o ktoré sa môžete pokúsiť a ktoré vám môžu pomôcť získať požadovaný odpočinok..

Teraz vám prinášame zoznam najlepších polôh spánku počas tehotenstva. Pozície sú nasledujúce;

1. Vľavo je najlepšie:

Počas tehotenstva je bočný spánok pre vaše dieťa najbezpečnejší. Navyše, pre vás je uvoľnenejšie, ako sa vyvíja váš žalúdok. Väčšina odborníkov odporúča v tehotenstve spať na ľavej strane, pretože obnovuje krvný obeh; poskytnite krvi nabitej živinami uvoľnenú cestu zo srdca do placenty, aby ste podporili svoje dieťa. Ležanie na ľavej strane tiež udrží vašu rastúcu telesnú hmotnosť v nadmernom tlaku na pečeň. Každá strana je však uspokojivá, ale najlepšia je ľavá. Podporuje tiež vaše obličky, aby účinne odstraňovali odpadové produkty a tekutiny z vášho tela, čo zase znižuje opuch členkov, rúk a nôh.

Je dobré začať najskôr v tehotenstve trénovať, aby ste spali na ľavom boku, keď môžete. Zostať celú noc v jednej polohe samozrejme nemôže byť uvoľnené, takže otáčať sa zo strany na stranu, pričom zvoliť ľavú stranu je možno najlepší prístup.

2. Vyhnite sa spánku na chrbte:

Spánok späť môže spôsobiť zníženie krvného tlaku a niektoré nádejné mamičky môžu pociťovať mdloby. Ak spíte na chrbte, väčšina vašej maternice klame na chrbtici, črevách, chrbtových svaloch a hlavných cievach. To môže viesť k bolestiam svalov, hemoroidom a zníženému obehu, ktorý je pre vás bolestivý a môže znížiť obeh vášho dieťaťa. Nakoniec, spánok späť môže spôsobiť chrápanie a so zlepšenou hmotnosťou môže viesť aj k spánkovému apnoe.

3. Vyhnite sa spánku zo žalúdka:

Nie je to dobrý nápad, pretože keď ležíte tvárou nadol, váš žalúdok tlačí na rozširujúcu sa maternicu – nie na vaše opuchnuté prsia. Pokiaľ ide o spánok na bruchu, vyhýbajte sa tejto polohe počas celého tehotenstva.

4. Jednoduchý alebo dvojitý tehotenský klin:

Jedná sa o klinový vankúš, ktorý sa stará o vaše brucho, keď ležíte na boku. Môžete ho použiť aj na podoprenie sa, keď ležíte na chrbte. Dvojitý tehotenský klin je dva vankúše (spojené s nastaviteľnými pútkami na suchý zips ™), ktoré ponúkajú okamžitú starostlivosť o vaše brucho a chrbát.

5. pre väčšiu údržbu brucha a chrbta:

Podložte vankúš pod brucho alebo do stredu kolien. Kúpte si iný extra dlhý tehotenský vankúš alebo férový zvyk, ktorý potrebujete v súkromí doma. Uloženie vankúša pod telo vám môže prospieť, ak sa udržíte na boku, ale tiež vám zabráni prevrátiť sa na brucho alebo chrbát.

6. Poloha spánku pomáha znižovať bolesti chrbta:

Spite na boku a dajte si pod brucho vankúš. Pomôže to udržať váhu vášho previsnutého žalúdka a uvoľniť napätie vo vašich chrbtových svaloch.

7. Póza v spánku pomáha pri dýchavičnosti:

Dbajte na to, aby ste spali na bokoch a ľavá strana je lepšia, a nie na chrbte. Bočné miesto zaistí, že nebudete brániť krvi, ktorá sa vracia do vášho srdca, a pocitu nedostatku vzduchu. Preto, ak chcete zmierniť dýchavičnosť, položte si pod bok vankúš, aby sa zväčšil hrudník.

8. Zdvihnite hlavu postele:  

Podložte hlavu postele o niekoľko centimetrov knihami alebo klinmi. Tieto výhody udržia kyselinu v žalúdku a potom tiež pomôžu pri pálení srdca. Niektoré tehotné ženy pociťujú uvoľnenie pri pálení záhy tým, že si dajú vankúš alebo dva pod hlavu postele alebo kladku pod nohy postele..

9. Póza v spánku pomáha pri znižovaní kŕčov v nohách:

Ak sa v noci zobudíte s kŕčmi v nohách, okamžite si sploštite nohu a špičkami prstov smerujte k hlave. Zníži to kŕče a umožní vám vrátiť sa spať.

10. Niekedy spite na sklápacích stoličkách:

Ležadlá majú sklon byť dobre čalúnené a uvoľnené. Pomôžu vám udržať sa šikmo pod uhlom, ktorý zabráni páleniu záhy.

11. Používajte pevný a pevný vankúš:

Tieto vankúše sú minimálne 1,5 m dlhé a plánujú sa starať o chrbát a podporovať žalúdok. Vložte si medzi kolená vankúš. Umiestnite ďalšie vankúše pod brucho a za chrbát, aby ste získali väčšie pohodlie a údržbu. Použite kompletný, bezpečný vankúš pod hlavu, aby bol krk zarovnaný s chrbticou a poskytoval oporu vašim ramenám.

Toto sú teda niektoré najlepšie polohy na spanie počas tehotenstva, dúfam, že vás tento článok bude zaujímať a prinášať úžitok. Opatruj sa!