9 esenciálnych olejov, ktorým sa musíte počas tehotenstva vyhnúť

Týchto deväť mesiacov je jedným z takých období vášho života, na ktoré v zhone nezabudnete. Nielenže prináša množstvo nových skúseností a pocitov. Ale tiež vás robí veľmi opatrným ako jednotlivcom. Všetko, čo jete, nosíte, robíte alebo dokonca niečo, čo aplikujete, prechádza skenerom. Preto vám prinášame zoznam niektorých esenciálnych olejov, ktorým by ste sa v tehotenstve mali vyhýbať.

Esenciálnym olejom, ktorým sa treba počas tehotenstva vyhnúť

Najlepším esenciálnym olejom, ktorým sa treba počas tehotenstva vyhnúť:

1. Bazalka (éterický olej):

Je potrebné sa vyhnúť počas tehotenstva a dojčenia. Pretože je známe, že nadmerný príjem zvyšuje srdcovú frekvenciu a spôsobuje pálenie hrdla a úst. Vedie tiež k vylučovaniu krvi v moči, plytkému dýchaniu, v extrémnych prípadoch k záchvatom a čiarkam. Preto je najlepšie, aby sa ženy týmto éterickým olejom v tehotenstve vyhýbali.

2. Cédrové drevo (esenciálny olej):

Esenciálne oleje, ktorým sa treba počas tehotenstva vyhnúť, cédrové drevo

Je potrebné sa vyhnúť počas tehotenstva a dojčenia. Počas tehotenstva dochádza k uvoľňovaniu mnohých nových hormónov. V tele a pokožka očakávanej matky sa stáva tiež v porovnaní s inými časmi trochu citlivá. Použitie oleja z cédrového dreva v takejto situácii teda môže viesť k senzibilizácii pokožky. Pred aplikáciou priamo na pokožku je vždy bezpečné podstúpiť kožný test na nohách.

3. Fenikel (éterický olej):

Esenciálne oleje, ktorým sa treba počas tehotenstva vyhýbať Fenikel

Tehotné ženy môžu pri očakávaní vyvinúť alergiu na určité veci a fenikel je na prvom mieste v zozname látok. Na ktoré sú ženy alergické. Štúdia tiež ukázala, ako sa u dvoch detí vyvinuli nervové poruchy. Pretože ich mama pila čaj s feniklovým olejom. Preto je najlepšie sa mu vyhnúť počas tehotenstva.

4. Geranium (éterický olej):

Najlepšie je sa tomu vyhnúť počas tehotenstva, pretože je známe, že ženy sú naň alergické. Ak ho však prijímate, obmedzte ho na nízke množstvá, pretože vedľajšie účinky nie sú jasne známe.

5. Zázvor:

Esenciálnym olejom, ktorým sa v tehotenstve vyhnite Zázvorový olej

Aj keď je zázvorová šťava považovaná za prospešnú pre tehotné ženy. Zázvor je esenciálny olej, ktorému sa treba počas tehotenstva vyhnúť. Medzi výskumníkmi stále existuje veľa diskusií o účinkoch zázvoru ako esenciálneho oleja počas tehotenstva. Odporúča sa však tomu najlepšie vyhnúť. Riziko počas tehotenstva môže byť pre vášho malého anjelika škodlivé.

6. Jazmín (esenciálny olej):

Esenciálne oleje, ktorým sa treba počas tehotenstva vyhýbať Jasmín

Najlepšie sa mu vyhnúť počas tehotenstva a dojčenia. Pretože je známe, že indukuje u vášho dieťaťa toxicitu.

7. Citrónová tráva (éterický olej):

Esenciálnym olejom, ktorým sa počas tehotenstva vyhnite Citrónová tráva

Aj keď sa používanie citrónovej trávy bežne odporúča, pretože je zdravé a pomáha pri liečení niekoľkých zdravotných ťažkostí, počas tehotenstva a dojčenia by ste sa mu mali vyhnúť..

8. Ruža (éterický olej):

Esenciálnym olejom, ktorým sa treba počas tehotenstva vyhýbať Ruža

Ružový olej má príťažlivú vôňu a je bezpečné ho používať aj v inom ročnom období, keď to nečakáte. Je najlepšie držať sa na poličke, keď sa vo vašom vnútri vyvíja dieťa. Je to jeden z esenciálnych olejov, ktorému sa treba počas tehotenstva vyhýbať.

9. Tymián (éterický olej):

Esenciálnym olejom, ktorým sa treba v tehotenstve vyhnúť Tymián

Nepoužívajte počas dojčenia, pretože to nepriaznivo ovplyvňuje dieťa.

Aj keď sú tieto oleje v iných obdobiach považované za veľmi dobré pre vašu pokožku a zdravie, počas tehotenstva je najlepšie sa im vyhnúť, pretože vždy existuje riziko, že olej prejde do placenty a bude mať nepriaznivý vplyv na vaše dieťa. To spôsobuje riziko toxicity pre vaše dieťa. Aj keď sa všeobecne predpokladá, že príjem týchto olejov spôsobí u vášho dieťaťa potrat a vrodené chyby, existuje niekoľko dôkazov, ktoré potvrdzujú toto tvrdenie. Tento zoznam obsahuje niektoré z éterických olejov, ktorým sa v tehotenstve vyhnite, je však najlepšie poradiť sa so svojím lekárom skôr, ako sa pre čokoľvek rozhodnete, pretože vie, čo je pre vás a vaše dieťa najlepšie.