10 správnych spôsobov, ako liečiť hromady (hemoroidy) počas tehotenstva

Čo sú hemoroidy?

Hemoroidy sú opuchnuté cievy v oblasti konečníka. Ich veľkosť sa bude líšiť a môže byť malá ako hrášok až po hrozno. Je známe, že sa vyvíjajú vo vnútri konečníka alebo niekedy dokonca vyčnievajú von cez konečník. Sú mierne nepríjemné a môžu tiež svrbieť. Niektoré z nich sú aj veľmi bolestivé. Je známe, že spôsobujú krvácanie z konečníka, najčastejšie sa to vyskytuje počas pohybu čriev. Dajte nám vedieť o hromadách počas tehotenstva.

Správne spôsoby liečby hromád (hemoroidov) počas tehotenstva

Čo spôsobuje hromady počas tehotenstva?

Budete však prekvapení, keď zistíte, že sú v skutočnosti počas tehotenstva bežné. Počas tehotenstva vám maternica rastie spolu s nárastom hormónu progesterónu, čo vám umožňuje rozvoj hemoroidov. Keď rastúca maternica vyvíja tlak na panvové žily a dolnú dutú žilu, čo je veľká žila, z ktorej sa do dolných končatín dostáva krv, urobí to, čo spomalí návrat krvi z dolnej polovice tela. To vytvára tlak na žily, ktoré sa nachádzajú pod maternicou, a tým ich napučia.

Známky hromádok v tehotenstve:

Tu je niekoľko znakov a symptómov, ktoré vaše telo vysiela, aby ste vedeli, či máte hromady alebo nie.

 • Bolesť, bolesť a svrbenie sú bežné okolo vášho konečníka. Môžete tiež pocítiť opuch v konečníku.
 • Počas pohybu čriev budete pociťovať bolesť a neskôr aj výtok hlienu.
 • Môžete mať tiež tendenciu krvácať po stolici a táto krv je zvyčajne jasne červená.
 • Tiež si všimnete hrudku, ktorá visí mimo konečníka, ktorú musíte po stolici zatlačiť.

Na tieto znaky by ste si mali dať pozor, aby ste analyzovali, čo možno budete musieť urobiť ďalej.

Ako sa zbaviť hemoroidov (hromád) počas tehotenstva?

Tehotenstvo samo o sebe môže byť niekedy príliš skľučujúce. K tomu sa pridávajú starosti s bolestivými hemoroidmi. Ale pre vašu dobrú správu existuje niekoľko jednoduchých domácich liekov a lekársky osvedčených krémov na záchranu. Pozrite sa nižšie.

1. Brokolica:

Zelenina ako brokolica má množstvo vitamínov a minerálov ako C, železo, kyselinu listovú, vápnik a beta-karotén. Je tiež bohatým zdrojom vlákniny a antioxidantov. Jesť brokolicu teda znamená udržať tráviaci systém na svojom mieste a eliminuje akúkoľvek možnosť vytvárania kôpok a tiež pomáha liečiť ich.

Ako použiť:

Brokolicu používajte vo svojej každodennej polievke alebo ju môžete tiež opražiť medzi ostatnými druhmi zeleniny na každú spotrebu. Varenie v pare je tiež možnosťou. Nezabudnite ich zahrnúť do tehotenskej diéty.

2. Jablká:

ďalšia vec, ktorú musíte zahrnúť do stravy, sú jablká. Sú bohatým zdrojom vlákniny a rozpustné vlákna, ktoré sú v jablkách prítomné, budú prospešné pri regulácii cholesterolu. Uistite sa, že vezmete svoje jablká so šupkou, aby boli veľkým prínosom pri vytvrdzovaní hromád. Kôra obsahuje nerozpustné vlákna a flavonoidy, ktoré môžu liečiť krvácanie z hemoroidov.

Ako použiť:

Urobte si misku šalátu zo všetkého svojho obľúbeného a odporúčaného ovocia. Zahrňte do nej jedno celé jablko nakrájané na kúsky. Tak získate úžitok zo všetkého ovocia a pomôžete tiež pri hojení kôpok.

3. Banány:

Pravidelná konzumácia banánov je ďalším skvelým spôsobom, ako vyliečiť kôpky. Vnútro banánov obsahuje cukor, ktorý je známy tým, že lieči a upokojuje opuchnutú hrudku v konečníku. Tento cukor má tiež antibiotické vlastnosti, ktoré môžu liečiť postihnutú oblasť baktérií. Banány čerpajú z buniek vodu a to umožňuje vyskočiť napučanú hmotu dovnútra.

Ako použiť:

Jedzte banán na prázdny žalúdok každý deň. Ak máte krvácajúce hemoroidy, môžete zjesť až tri banány denne.

4. Kokosový olej:

Kokosový olej, ako vieme, obsahuje dobré antimikrobiálne a protizápalové vlastnosti. Silná protizápalová vlastnosť, ktorá je súčasťou balenia, lieči opuch a ponúka tak úľavu. Táto prospešná vlastnosť kokosového oleja je veľmi účinná pri ošetrovaní kôp, a preto ponúka obrovský upokojujúci účinok. Tu je návod, ako liečiť hromady počas tehotenstva.

Ako použiť:

Naneste malé množstvo kokosového oleja na vatový tampón a naneste na postihnuté miesto. Najlepšie je však použiť ho hneď, ako sa vyprázdni.

5. Tekvice:

Ďalším liekom na hemoroidy počas tehotenstva je zaradenie tekvice do vašej stravy. Obsahujú beta karotén, horčík, železo, folát a vitamín B36. Je tiež považovaná za zeleninu na podporu energie, ktorá môže zmierniť stres. Aj keď dôvod nie je nikdy jasný, štúdie ukázali, ako môžu tekvice účinne liečiť hromady.

Ako použiť:

Na dosiahnutie najlepších výsledkov zahrňte tekvicu do svojho jedálnička každý deň. Môžete ich vyprážať alebo variť na pare spolu s ďalšou zeleninou.

6. Ľadové balíčky:

ďalším najznámejším domácim liekom na ošetrenie hromád je použitie ľadových obkladov. Ľadové obklady Používanie ľadových obkladov je dobrý studený obklad, ktorý môže účinne zmierniť opuch a je len okamžitou domácou liečbou na ich vyliečenie. Z dlhodobého hľadiska nie sú skutočne účinné.

Ako použiť:

Pomocou čistého uteráka položte tri alebo štyri kocky ľadu a dobre ho zabaľte. Jemne ho zatlačte na postihnuté miesto a uvidíte, ako sa vám uľaví od svrbenia a bolesti.

7. Aloe Vera:

Aloe Vera je tiež dobrý spôsob, ako získať úľavu od hromád. Je to dobrý rastlinný zdroj na liečbu mnohých problémov spojených s pokožkou. Má protizápalové vlastnosti, a tak hojí opuch a chladiaca vlastnosť prispeje k veľmi potrebnej úľave. Tu je návod, ako ho dobre využiť.

Ako použiť:

Jednoducho odlupujte pokožku aloe Vera a naneste gél na postihnuté miesto. Robte to denne, dvakrát denne a čoskoro uvidíte výsledky.

3 najlepšie krémy na hemoroidy (hromady) počas tehotenstva:

Na trhu s hromadami je na trhu k dispozícii viacero krémov a ošetrení. Pozrite sa na najlepšie tri najlepšie, ktoré by mohli fungovať vo váš prospech.

A. Prípravok H masť:

Toto je dobrý voľne predajný liek na hemoroidy počas tehotenstva, ktorý môžete použiť. Zmierňuje zápal a ponúka úľavu od pocitu pálenia. Masť maže análnu oblasť. Dôvodom je, že suchá análna oblasť je často náchylnejšia na podráždenie a svrbenie. Dokonca aj váš pohyb čriev sa stane hladkým a bezbolestným.

B. Nitroglycerín:

keď sa nitroglycerín aplikuje na postihnuté miesto, telo uvoľní oxid dusnatý, čo pôsobí ako obrovská úľava od bolesti, ktorú môžete zažiť. Je vyrobený zo zlúčeniny nazývanej nitrovasodilatátory. Uvoľnenie funguje ako vazodilatácia. Nitroglyceríny sú dôveryhodnou voľbou medzi mnohými používateľmi a majú aj najlepšie výsledky.

C. Pižmová masť:

Pižmová masť pochádza z Číny a používa odvar zo siedmich vysoko účinných liekov ako pižmo, umelé bezoary, jantár, kalamín, borax, borneol a perla. Zmes účinných zložiek zaistí bezbolestný pohyb čriev a tiež pomôže vybudovať nové tkanivá tým, že rozloží staré. Napučané tkanivá sa zmenšia, takže vo vás nezostane žiadny pocit podráždenia alebo svrbenia.

Dos a nerobiť:

Tu je pár vecí, ktoré by ste mohli urobiť a zdržať sa ich, aby ste svojim hromadám zabránili a správne sa o ne starali.

Robiť:

 • Zahrňte do stravy veľa zeleniny a ovocia, ktoré sú bohaté na vlákninu.
 • Plánujte schudnúť, ak máte pocit, že máte malú nadváhu.
 • Cvičte pravidelne.

Tu je sada vecí, ktoré musíte dodržiavať:

 • Nenúťte a nezaťažujte sa tým, že musíte vylučovať stolicu.
 • Vyhnite sa príjmu pikantných pálivých karí a hlavne sa vyhnite používaniu bežných preháňadiel.
 • Vyhnite sa príliš veľkému množstvu alkoholu a kávy.
 • Okamžite reagujte na pohyb čriev. Neodkladajte ani nekontrolujte.

Naozaj si s nimi nerob starosti. Kým ste už tehotná, uvoľnite sa a vyhľadajte lekársku pomoc, ak si myslíte, že vás príliš bolí. Hromady sú doslova bolesťou v zadku a dokonca aj obrazne! Poraďte sa so svojím lekárom, ak je manipulácia s ním príliš ťažká. Samoliečenie je dobré len do určitej miery.