Zoznam 11 plodov, ktorým sa treba počas tehotenstva vyhnúť

Nesúhlasíme všetci s tým, že si musíme dávať pozor na to, čo v tomto období jeme? To znamená, že vrátane všetkého ovocia nie je vždy prospešné a nie vždy bude fungovať vo váš prospech. Prečo to hovoríme? Pretože nižšie je uvedený zoznam ovocia, ktorému je potrebné sa počas tehotenstva vyhnúť. Rastu dieťaťa a vášho tela spôsobujú viac škody ako úžitku. Pokračujte v čítaní, aby ste zistili, aké ovocie nie je dobré pre tehotné ženy. Tento článok nám pomáha uvedomiť si, na aké ovocie by sme si počas tehotenstva mali dávať pozor.

ovocie, ktorému sa treba počas tehotenstva vyhnúť

Je načase aktualizovať zoznam ovocia, ktoré musíte a nesmiete zaradiť do štádia tehotenstva. Pozrite sa nižšie.

Ovocie, ktorému sa treba počas tehotenstva vyhnúť:

Pozrime sa na zoznam ovocia, ktoré nie je povolené pre tehotné ženy.

1. Papáji sa vyhnite počas tehotenstva:

Papaya sa vyhnite počas tehotenstva

Papáje, najmä nezrelá a polozrelá rozmanitosť, sú bohaté na latex, ktorý sa musí počas tehotenstva vyhýbať. Môže to spôsobiť predčasný pôrod, pretože papáje aktivujú kontrakcie maternice. Môžu spôsobiť spazmus maternice; navyše v dôsledku toho začne potrat. Zelená papája navyše obsahuje prostaglandín a oxytocín, ktoré môžu hrať úlohu pri vyvolávaní kontrakcií pôrodu..

2. Vyhnite sa Litchi počas tehotenstva:

Ovocie, ktorému sa treba vyhnúť počas tehotenstva 2

Litchi je jedným z takých plodov, ktoré nie sú dobré počas tehotenstva. Napriek tomu, že litchis majú vynikajúcu chuť a priťahujú nás svojim tvarom a farbou, nie sú považované za bezpečné pre tehotné ženy. Je zodpovedný za telesné teplo. Nadmerná konzumácia liči môže viesť k poruchám plodu, krvácaniu, páleniu záhy v bruchu alebo k poškodeniu plodu, navyše môže dokonca dôjsť k potratu.

3. Vyhnite sa broskyni počas tehotenstva:

Ovociam, ktorým sa treba vyhnúť počas tehotenstva 3

Broskyne môžu viesť k vnútornému krvácaniu, ak ich tehotné ženy nadmerne konzumujú, pretože generujú viac tepla. Krycie vlasy broskyne môžu navyše spôsobiť alergiu, ktorá vedie k svrbeniu a páleniu v krku. Zvýšená konzumácia vedie k zvýšeniu kyseliny listovej a spôsobuje vyrážky, kŕče a nevoľnosť. Broskyne preto majú zlé meno, keď sú počas tehotenstva považované za nebezpečné ovocie.

4. Divokému jablku sa počas tehotenstva vyhnite:

Ovociam, ktorým sa treba vyhnúť počas tehotenstva 4

Je kyslá, kyslá a sladká a väčšinou sa považuje za ideálnu desiatu pre tehotné ženy s rannou nevoľnosťou, ale toto ovocie v skutočnosti v žiadnom prípade nie je vhodné pre tehotné ženy. Divoké jablko môže v tele vyvolať teplo a viesť k potratu. Majú kyslú povahu, a preto môžu spôsobiť kontrakciu maternice.

5. Vyhnite sa ananásom počas tehotenstva:

Ananás obsahuje bromelaín, ktorý sa nachádza v jadre ananásu. O bromelaíne je známe, že štiepi bielkoviny a spôsobuje abnormálne krvácanie. Ananás je považovaný za ovocie, ktorému sa treba na začiatku tehotenstva vyhnúť. Preto sa v prvých 3 mesiacoch tehotenstva musia tehotné ženy úplne vyhýbať konzumácii ananásu. Má potenciál zmäkčiť krčok maternice, čo má za následok predčasný pôrod..

6. Longan:

Toto ovocie je obdivované pre svoju sladkú vôňu a chuť. Tehotné ženy majú často návaly tepla a zápchu. O tomto ovocí je známe, že zvyšuje telesnú teplotu a môže spôsobiť sucho v ústach a zápchu. Tiež zvyšuje poruchy plodu, bolesti brucha, krvácanie a poškodzuje plod, čo vedie k potratu. Langan je škodlivé ovocie počas tehotenstva.

7. Čierne hrozno:

Ovociam, ktorým sa treba vyhnúť počas tehotenstva 7

Odporúčame vyhnúť sa hroznu počas celého tehotenstva. Zelené aj čierne hrozno sú počas tehotenstva nebezpečné ovocie, a preto sa nikdy neodporúča. Zlúčenina resveratrol v hrozne môže byť pre tehotné matky veľmi toxická. Tráviaci systém je počas tehotenstva zvyčajne slabý, a preto bude mať systém vážne problémy s trávením pokožky čierneho hrozna.

8. Kamélia:

Kamélia má sladkú, horkastú, kyslú chuť, a preto si ju veľmi obľúbili tehotné ženy s rannou nevoľnosťou. Napriek tomu toto ovocie nie je skutočne ideálne pre tehotné ženy. Kamélia je známa tým, že spôsobuje predčasný pôrod a občas môže viesť k potratu. Najlepšie je vyhnúť sa tomuto ovociu počas tehotenstva.

9. Termíny:

Ovociam, ktorým sa treba vyhnúť počas tehotenstva 9

Nadmernej konzumácii datlí je najlepšie sa vyhnúť, pretože môžu zvýšiť telesné teplo a dokonca môžu viesť k predčasným sťahom maternice. Datle je najlepšie jesť s mierou počas tehotenstva, aj keď obsahuje základné živiny. Niekedy môže spôsobiť rozšírenie krčka maternice, čo môže viesť k potratu, najmä v prvom trimestri, keď je matke vysoké riziko potratu..

10. Mrazené bobule:

Mrazené bobule nie sú bezpečné pre tehotenstvo. Vyhnite sa akémukoľvek ovociu zmrazenému po dlhšiu dobu. Čerstvé bobule sú však považované za dobré, pretože obsahujú čerstvé živiny. Mrazené bobule budú uchovávané dlhší čas, čo bude pre vás a dieťa toxické.

11. Melón:

Ovociam, ktorým sa treba vyhnúť počas tehotenstva 11

Prekvapený? Melón je ovocie, ktorému sa treba počas tehotenstva vyhýbať. Spravidla vám pomáhajú vyplaviť toxíny z tela. Keď konzumujete melón počas tehotenstva, v ideálnom prípade vystavujete dieťa mnohým toxínom, ktoré vám telo vyplaví. Obsah cukru v ovocí môže tiež zvýšiť vašu hladinu glukózy v krvi. Vlastnosťou melónu je vyplavovanie a to tiež povedie k vyplaveniu základných živín, ktoré môže vaše telo potrebovať..

Ovocie určite zohráva zásadnú úlohu v diétnom rebríčku tehotných žien. Čo sa však stane, keď začnete veriť, že všetko ovocie je pre vás a vaše dieťa dobré? Nechcene pozývate na mnohé nebezpečenstvá nielen pre seba, ale aj pre nenarodené dieťa. Náš článok sa zaoberal tým, ktoré ovocie nie je vhodné na tehotenstvo a že ovocie by ste mali jesť s mierou, a to bude určite pokračovať v dlhodobej pomoci vám a dieťaťu..

často kladené otázky & Odpovede:

Q1. Mám sa počas tehotenstva vyhnúť akýmkoľvek ovocným šťavám?

Odpoveď: Šťavy určite môžu byť súčasťou vašej stravy, ale nemala by to byť vaša jediná diéta. Môžete ich piť príležitostne, ale vždy sa držte čerstvého ovocia. Čerstvé šťavy môžu niekedy viesť k neoprávneným bakteriálnym infekciám. Uchovávajte mimo dosahu šťavy z ananásu a papáje. Šťava z Litchi je v tehotenstve dobrá, ale treba ju brať s mierou, aby ste predišli zbytočným komplikáciám. Čerstvo vylisovaná šťava je vždy zdravšou možnosťou počas tehotenstva.

Q2. Akému ovociu by som sa mal vyhnúť, aby som predišiel potratu?

Odpoveď: O ananase je všeobecne známe, že je škodlivým ovocím počas tehotenstva. Papáji, broskyni a divokému jablku sa tiež najlepšie vyhnite, pretože je známe, že vyvolávajú predčasný pôrod a tiež vedú k potratu. Konzumácia týchto plodov povedie k rozšíreniu krčka maternice a k skorému pôrodu, ktorý povedie k komplikáciám. Vyhnite sa konzumácii predrezaného ovocia, aby ste ochránili seba a nenarodené dieťa pred infekciami.

Q3. Malo by sa vyhnúť suchému ovociu počas tehotenstva?

Odpoveď: Marhule sú vo všeobecnosti považované za nebezpečné suché ovocie počas tehotenstva. Je známe, že spôsobujú kontrakcie a tiež vyvolávajú teplo v tele, obe nie sú žiaduce. Všeobecne platí, že čokoľvek prijaté v nadbytku môže nakoniec spôsobiť viac škody ako úžitku. Sušené ovocie, ak je prijímané v prebytku, môže spôsobiť gastrointestinálne problémy, ako je nadúvanie a hnačka. Môžu spôsobiť priberanie na váhe, pretože sú bohaté na fruktózu, ktorá je prírodným cukrom. Hrozienka môžu spôsobiť nárast energie, ale môžu spôsobiť únavu a zrútenie cukru.