2. mesiac tehotenstva – čo jesť a čo nejesť

Druhý mesiac tehotenstva je rovnako dôležitý ako ten prvý. Toto je predbežná fáza tehotenstva, keď sú očakávané matky potrebné špeciálne sa o ne starať. Ženy môžu tentokrát tiež trpieť chorobou a slabosťou. Preto, aby ste zostali zdravé, je počas 2. mesiaca tehotenstva potrebná správna strava. 2. mesiac nie sú povolené všetky potraviny, tehotné ženy. Preto by mal človek vedieť, čo má a čo nemá robiť. V tomto článku sa dozviete všetko o opatreniach, ktoré by mala budúca matka urobiť, aby zabezpečila bezproblémové tehotenstvo.

2. mesiac gravidity Diéta Čo jesť a nejesť

Význam diéty a potravín pre druhý mesiac tehotenstva:

Je nevyhnutné, aby ste vedeli, aké všetky potraviny by ste mali jesť a čo nejesť počas 2. mesiaca tehotenstva. Preto by ste mali vedieť diétnu schému na 2 mesiace, tehotná pani. Mali by ste si pripraviť mesačnú diétnu schému a všimnúť si, aké jedlo je vhodné jesť a čo nie. Mali by ste mať na pamäti, že trimester nečistôt, ktoré sú prvé tri mesiace tehotenstva, je veľmi dôležitý a vyžadujú si maximálnu starostlivosť a pozornosť..

Diéta pre druhý mesiac tehotenstva:

Každá tehotná žena by mala byť v čase tehotenstva veľmi opatrná. Diéta v 2. mesiaci tehotenstva obsahuje aj konzumáciu potravín a čomu by ste sa v tom čase mali vyhýbať. V 2. mesiaci je pre tehotné ženy nevyhnutné jesť zdravé jedlo a vitamíny. Ale zároveň musíte vedieť, aký druh jedla nejesť, aby ste mohli donosiť dieťa. V tomto článku sme prišli s kompletným popisom jedla o tom, čo jesť a čo nejesť počas 2. mesiaca tehotenstva.

Aký druh stravy pre diétu počas 2. mesiaca tehotenstva?

Toto je 2 -mesačné tehotenské jedlo, ktoré potrebujete.

1. Kyselina listová obsahuje potraviny:

Kyselina listová slúži ako vitamín B. Je potrebný pre vývoj nervovej trubice. Potraviny ako špenát, obilniny obsahujú vysokú kyselinu listovú. V druhom mesiaci tehotenstva sú tieto potraviny nevyhnutné. V tomto aspekte možno spomenúť zelenú zeleninu a vajíčka. V porovnaní s narkotickými tabletkami a doplnkami sú na tento účel veľmi užitočné.

2. Potraviny obsahujúce železo:

Železo je nevyhnutné pre správny prietok krvi. V tomto tehotenstve je 2. mesiac veľmi dôležité zásobovanie krvou. Ak teda neprijmete adekvátne množstvo železa, môžu nastať komplikácie. Navyše sa môžete celý deň cítiť unavení a slabí. Potraviny, ktoré obsahujú dostatočné množstvo kovu, sú kura, ryby, suché ovocie a podobne.

3. Význam vápnika v tehotenstve 2. mesiaca:

Druhý mesiac tehotenstva je veľmi dôležitý pre vývoj kostí dieťaťa. Preto je nevyhnutné, aby sa do tela dostalo dostatočné množstvo vápnika. Tehotenstvo by malo obsahovať 1 000 mg vápnika denne. Preto môžu byť kosti posilnené vápnikom. Zelená zelenina je dobrým zdrojom vápnika.

4. Bielkoviny nevyhnutné pre tehotenstvo v 2. mesiaci:

Je to jedna z najdôležitejších zložiek zo všetkých. Bielkoviny sú nevyhnutné už od začiatku tehotenstva. Extra bielkoviny zaisťujú správny vývoj vášho dieťaťa. Bielkoviny sú tiež nevyhnutné pre rast svalov. Potraviny s vysokým obsahom bielkovín sú vajíčka, mlieko, ryby a zelenina atď. Podľa rady lekára, že ste tehotná, by ste mali denne skonzumovať 75 g bielkovín.

5. Kuracie mäso ako potravina pre tehotné ženy:

Kuracie mäso je dobrým zdrojom bielkovín nevyhnutných pre toto obdobie. Podľa lekára je veľmi dôležitá diéta v 2. mesiaci tehotenstva. Mnohí si myslia, že kura nie je v tejto dobe len plodné. Ale podľa lekára takmer všetko mäso je pre tehotnú ženu bezpečné. Jediná vec, ktorú je potrebné udržiavať, je hygiena počas varenia.

6. Strava zelenej zeleniny potrebná počas 2. mesiaca tehotenstva:

Zelená zelenina je vždy užitočná ako proteín a vitamín. Toto sú dva najdôležitejšie aspekty výživy počas tehotenstva. Okrem niektorých sú všetky rastliny bohaté na bielkoviny; niektoré sú v železe, atď. Preto je to pre tehotnú ženu vždy prospešné. Je to skutočne dobrý zdroj energie.

7. Ovocie pre 2. mesiac tehotenskej diéty:

Ovocie je považované za jednu z najdôležitejších. Okrem niekoľkých sú všetky orechy nevyhnutné na dodanie energie do tela. Zvlášť šťavnaté ovocie je v tejto chvíli nevyhnutné. Čerstvé ovocie je vždy výhodné, pretože dodáva telu dostatočné množstvo vitamínu. Namiesto pitia ovocnej šťavy jedzte ovocie denne. Nepochybne posilní vaše telo.

8. Zinok:

Tabuľka stravy pre 2 -mesačné tehotenstvo tiež vyžaduje jedlo so zinkom. Je zodpovedný za zdravý vývoj dieťaťa. Je to životne dôležitý prvok potrebný pre metabolizmus kyselín, stabilné biologické funkcie atď. Kura, ryby, mliečne výrobky, vajíčka, fazuľa atď. Sa považujú za potravinu obsahujúcu zinok. Ak si nie ste istí, poraďte sa so svojim lekárom v núdzi.

9. Tuky:

Tuky sú základnou súčasťou vašej každodennej stravy a mali by ste konzumovať tuky, ktoré sú z dlhodobého hľadiska prospešné pre vaše dieťa. Príjem tukov umožňuje vývoj oka a mozgu dieťaťa. Pomáha tiež pri raste placenty a tkanív. Tuky tiež pomáhajú predchádzať akýmkoľvek abnormalitám počas pôrodu.

10. Vláknina:

Toto je základná súčasť každodennej stravy pre tehotné ženy. Konzumácia vlákniny pre vyvážené jedlo je potrebná. Denne by ste mali prijať asi 14 gramov vlákniny. Konzumácia vlákniny znižuje pravdepodobnosť zápchy a udržuje váš krvný tlak. Pomáha tiež znižovať riziká spojené s tehotenstvom.

Aké jedlo by ste nemali jesť počas druhého mesiaca tehotenstva:

Pozrime sa, akým potravinám sa v dvojmesačnej tehotenskej diéte vyhnúť.

1. Príliš sa vyhýbame nátierkam z mäsa:

V 2. tehotenstve nie sú mäsové nátierky povolené ako potrava. Tomuto jedlu sa v tejto chvíli musíte vyhnúť. Listeriu rozšírila po celom tele. Táto vec môže vážne ovplyvniť rast vášho dieťaťa. V tehotenstve je veľmi škodlivý. Pri nosení dieťaťa sa preto vyhýbajte mäsu.

2. Mäkký syr:

Malo by sa vyhnúť mäkkým syrom ako brie, camembert. V tejto najvyššej dobe by ste nemali konzumovať také mäkké syry. Ako potravina pre tehotenstvo v 2. mesiaci je prísne zakázaná. Je to tak preto, že obsahuje baktérie E Coli, ktoré spôsobujú komplikácie v tehotenstve. Syry sú mnohými obľúbené, ale neexistuje spôsob, ako byť tehotná.

3. Surové vajcia:

Počas tehotenstva je lepšie vyhnúť sa čerstvým vajíčkam. Môže to byť vynikajúci dôvod na šírenie infekcie salmonelou vo vašom tele. Vy, spolu s vašim dieťaťom, to môžete hlboko ovplyvniť. Vďaka tejto infekcii je možné zastaviť priemerný rast dieťaťa. Polovarené alebo ľahko varené vajcia sa na tento účel ukázali ako veľmi nebezpečné.

4. Spracované mäso by sa malo vyhnúť v druhom mesiaci tehotenstva:

Akýkoľvek druh spracovaných potravín alebo mäsa nie je pre tehotenstvo vôbec zdravý. Ako druhý mesiac tehotenstva diéta, možnosť je prísna č. Tieto druhy kačíc sú konzervované dlhší čas, a preto nesú baktérie, ktoré sú veľmi škodlivé pre dieťa, ktoré beriete. Nepochybne to zhorší vaše zdravie.

5. Surové ryby:

Skúste sa vyhnúť konzumácii morských plodov, ako sú kraby, krevety, krevety atď. Tieto druhy rýb nesú prvok ako ortuť. Často to vedie k potratu. Táto chemikália je pre tehotnú ženu veľmi škodlivá. Napriek tomu, že sú chutné, neprijímajú žiadne bielkoviny, a preto je lepšie sa im počas tehotenstva vyhýbať.

Počas celého obdobia tehotenstva by ste mali jesť čerstvé potraviny. Ide predovšetkým o tie, ktoré obsahujú veľa bielkovín a vitamínov. Zelenina a ovocie sú v tejto dobe vždy kľúčové. Poskytujú dostatočné množstvo potrebných vecí. Musíte sledovať, ktoré základné potraviny sú vhodné pre tento čas. Ak slúžia vášmu účelu, kúpte si ich, aby ste získali energiu počas tehotenstva.

Fakty o tehotenskej diéte pre nenarodené dieťa & Tehotná pani:

Pozrime sa podrobnejšie na diétu počas 2 mesiacov, tehotné ženy. Vyžaduje sa zdravé jedlo pre 2 mesiace tehotné a tehotným ženám sa odporúča príjem 600 mikrogramov kyseliny listovej denne. V tehotenstve je veľmi dôležitá zdravá a výživná strava. Strava bez určitých živín môže byť škodlivá pre zdravie dieťaťa. Zlé stravovacie návyky a priberanie na váhe tiež škodia zdraviu dieťaťa. Dobré stravovacie návyky vám pomôžu, pretože vám pomôžu schudnúť po pôrode.

Diéta pre druhý mesiac tehotenstva:

Viete o tom, že existuje konkrétna diétna schéma pre druhý mesiac tehotenstva? Zdravie matky a plodu vyžaduje dostatočný a vyvážený príjem a diétu. Je teda zrejmé, že počas druhého mesiaca tehotenstva zapracujete na dobrej diétnej schéme. Najlepšie jedlo pre 2 mesiace tehotenstva zahŕňa,

 • Vláknina.
 • Vápnik.
 • Žehlička.
 • Zinok.

Aké jedlo je teda dobré pre 2 mesiace tehotenstva? Ráno začnite so správnou a vyváženou stravou. Jedzte ovocie, zeleninu, mlieko, mliečne výrobky a obilniny. Môžete sa rozhodnúť jesť bohaté jedlo ráno, pretože sa bude tráviť v priebehu dňa.

Na popoludnie je dobrou voľbou šaláty ako jedlo, pretože vám dodajú energiu. Teraz môžete zahrnúť jedlá ako vajíčka, ryžu, dal, rotis, zeleninu a výživné jedlá.

Nechajte večere ľahké. Vždy je to mantra. Dajte si varenú zeleninu alebo varenú a šaláty. Vyhýbajte sa vyprážanému jedlu a za žiadnu cenu nejedzte nárazovo, najmä počas večerí. Výživa, ktorá vstupuje do vášho tela a pomáha plodu, je založená na jedle a diéte. Preto nezabúdajte, že budete mať vždy len zdravé jedlá.

Potraviny, ktoré by ste mali jesť počas druhého mesiaca tehotenstva:

Čo jesť v 2. mesiaci tehotenstva? Pomôžeme vám. Zdravé jedlo je teraz všetko, čo potrebujete. Medzi zdravé potraviny pre 2 -mesačné tehotné ženy patria:

 1. Strukoviny
 2. Losos.
 3. Mliečne výrobky.
 4. Brokolica.
 5. Vajcia.
 6. Sladký zemiak.
 7. Bobule.
 8. Chudé mäso.
 9. Celé zrniečka.
 10. Sušené ovocie.

Jedná sa o 2. mesiac tehotenstva, čo jesť. Teraz sa pozrime, čomu sa vyhnúť.

Jedlo, ktorému sa musíte vyhnúť počas druhého mesiaca tehotenstva:

Chcete vedieť, čo by ste nemali jesť v 2. mesiaci tehotenstva? Tu uvádzame zoznam potravín, ktorým sa treba vyhýbať počas 2. mesiaca tehotenstva.

 • Ryby s vysokým obsahom ortuti.
 • Surové mäso a mäkkýše.
 • Čerstvé vajcia.
 • Údené morské plody.
 • Dillí mäso.
 • Nepasterizované mliečne výrobky.

Doplnky & Živiny prijaté dvojmesačnou tehotenskou diétou & Neber

Doplnky, ktoré je potrebné užívať, sú železo, zinok, kyselina listová a vitamín D. Sú nevyhnutné pre vaše telo práve teraz a pomáhajú vám udržať neporušené a v dobrej pozícii. Ďalej sa uistite, že doplnkom, ktorým sa treba vyhnúť, je vitamín A..

Prírastok hmotnosti počas 2. mesiaca tehotenskej diéty:

Podľa údajov Ústavu liekov v USA by žena s indexom telesnej hmotnosti medzi 18,5-24,9 mala pribrať 11,4-15,9 kilogramu. Žena, ktorá mala pred tehotenstvom nadváhu, by mala pribrať 6,8 až 11,4 kilogramu..

Ďalšie tipy pre diétu pre tehotné v 2. mesiaci:

Tu je pár tipov, ako s ľahkosťou prekonať druhý mesiac tehotenstva.

 • Nenoste bodce.
 • Nepite nadmernú dávku kofeínu.
 • Nepite alkohol.
 • Nefajčite z druhej ruky.
 • Neseďte a nestojte príliš dlho.

Teraz ste v druhom mesiaci tehotenstva. Toto je prvý trimester a je to zásadná fáza pre vás a vaše dieťa. Musíte užívať najlepšie jedlo pre tehotné dva mesiace a isté doplnky, ktoré sme uviedli vyššie. Tehotná by sa mala vyhýbať konkrétnym potravinám a určitým návykom, ktoré boli uvedené vyššie. Mali by ste mať na pamäti, že príjem, ak je zdravá strava pre vaše dieťa zásadná.

Často kladené otázky a odpovede:

Q1. Čo sa zvyčajne deje počas druhého mesiaca tehotenstva?

Odpoveď: Spravidla sa stretávate s podobnými príznakmi, ako je nevoľnosť, únava, únava, závraty a túžba. Môžete tiež pociťovať časté nutkanie na močenie. Zaistite preto zdravú a dobrú výživu, ktorá vám môže pomôcť s vašim zdravím a tiež s vývojom plodu.

Q2. Môžem dostať menštruáciu a byť v druhom mesiaci stále tehotná??

Odpoveď: Áno, ale sú to svetlé škvrny, ktoré si môžete všimnúť. Nemôžete to považovať za normálne obdobie. Je bežné, že mnoho žien je zmätených, pretože to môže prísť súčasne s obdobím. Podrobnejšie informácie získate v prípade, že uvidíte správnu menštruáciu.

Q3. Aké opatrenia musím urobiť počas druhého mesiaca tehotenstva?

Odpoveď: Zostaňte vždy hydratovaní a dajte si dostatočné množstvo vody. Prestaňte fajčiť a piť alkohol a obmedzte konzumáciu kofeínu. Cvičte a jedzte poriadne. Kvôli nevoľnosti sa držte ďalej od silných vôní. S náležitou starostlivosťou a správnou diétou ľahko prejdete touto fázou s pohodou.