Ako odstrániť opálenie z pier?

ako odstrániť opálenie z pier

Pery sú najdôležitejšou a najcitlivejšou časťou našej tváre. Je veľmi dôležité, aby boli naše pery zvlhčené a ľahké. Ale pery sú veľmi ľahko opálené a odstránenie tohto opálenia nie je ľahká úloha.

Ako odstrániť opálenie z pier:

Tu je našich 9 najlepších domácich liekov na prirodzené odstránenie opálenia z pier.

1. Sérum na pery z citrónu a medu:

Sérum na pery z citrónu a medu

Citrón je citrusové ovocie, ktoré pracuje na odlupovaní opálenia a med je zvlhčujúcim činidlom. Mix medu a citrónu je skvelé sérum na odstránenie opálenia z pier. Zmiešajte rovnaké diely medu a citrónu a naneste ho na pery. Pred vybratím vlhkou handričkou ho nechajte jednu hodinu. Tento postup opakujte 3-4 krát denne. Použitím tohto séra môžete ľahko odstrániť opálenie z horných pier.

2. Glycerín:

Glycerín na opálenie

Opaľovanie na perách je často spôsobené pigmentáciou. Najlepším spôsobom, ako redukovať pigmentáciu, je nechať pery zvlhčené. Každý večer naneste na pery glycerín. Vďaka tomu budú vaše pery zvlhčené a zabráni sa pigmentácii. Môže ľahko odstrániť opálenie pier.

3. Hydratácia:

piť vodu

Okrem slnečného žiarenia môžu pery stmavnúť, ak vaše telo nie je hydratované. Vypite osem až desať pohárov vody, aby ste sa udržali hydratovaní. Pite tiež veľa štiav spolu s citrusovými plodmi, pretože je to prírodný čistiaci prostriedok.

4. Mandľový olej:

Mandľový olej

Mandľový olej I ďalší produkt, ktorý pomáha pri liečbe opálenia na vašich perách. Mandľový olej naneste na pery každý večer pred spaním. Do niekoľkých týždňov uvidíte zosvetlenie pier. Mandľový olej odstráni odumreté bunky z pier.

5. Cukorový peeling:

cukrový peeling

Cukor je veľmi dobrý peelingový prostriedok. Cukor môžete použiť aj ako peeling na pery. Cukor odstráni stmavnutú pokožku a zvýrazní ružovú farbu. Na dosiahnutie lepších účinkov používajte peeling denne. Tento peeling prirodzene odstráni opálenie z pier.

6. Olivový olej:

Olivový olej na opálenie

Olivový olej je ďalším prostriedkom na čistenie pier. Pravidelné používanie olivového oleja obmedzuje opaľovanie vašich pier a tiež ich hydratuje. Vezmite požadované množstvo olivového oleja a vtierajte si ho na pery raz alebo dvakrát denne, čím sa zníži opálenie a zvlhčia pery. Dokáže odstrániť opaľovanie z pier.

7. Vyčistite si pery:

Oprášte si pery

Opaľovanie môžete obmedziť aj kefovaním pier. Po tom, ako si každé ráno čistíte zuby, vyčistite si pery kefkou. Bude pôsobiť ako pračka a pomôže obmedziť opaľovanie na vašich perách. Pre lepšie výsledky to robte každý deň.

8. Kurkuma a med:

Kurkuma a med

Všetci vieme, že kurkuma je najsilnejší liečebný prostriedok. Aplikácia kurkumy na pery preto uzdraví zatemnené pery a dodá vašim perám prirodzenú farbu. V miske zmiešajte rovnaké množstvo medu a kurkumy a vytvorte pastu. Naneste ho na pery a trocha rozotrite. Nechajte pôsobiť jednu alebo dve hodiny a potom odstráňte pomocou žinky. Dokáže odstrániť opálenie okolo pier.

9. Bobule:

Malina a jahoda

Ovocie, ako sú jahody a maliny, obsahuje veľké množstvo minerálov a vitamínov, ktoré pomáhajú udržiavať vaše pery živé a zdravé. Tiež môžu zmeniť opálené pery na jemné a ružové. Na to potrebujete:

1. malina: Vezmite gél z aloe vera, med a pol polievkovej lyžice malinovej šťavy a premiešajte a potom vytvorte peeling. Tento peeling použite na pery. Nechajte pôsobiť 10 minút a potom zmyte. Opakujte postup 2-4 krát týždenne.

2. Jahoda: Vezmite vazelínu a vmiešajte do nej polovicu polievkovej lyžice jahodovej šťavy. Použite to ako balzam na pery a naneste si ho na pery denne.

Toto je deväť takýchto domácich liekov, ktoré vám pomôžu dosiahnuť pery, po ktorých ste vždy túžili. Tieto prostriedky používajte pravidelne, aby ste dosiahli rýchle a lepšie výsledky.