15 najlepších ošetrení suchých vlasov doma

Ako by ste si priali, aby ste v časoch sena počúvali mamu a babičku, keď vás požiadali, aby ste sa starali o svoje vlasy. Teraz, keď ste vyrástli, sa vás svet pýta na tie dlhé vlasy, ktoré ste kedysi mali. To je tiež dôvod, prečo vaše sebavedomie a úcta zabili. Všetka nádej však nie je stratená. Namiesto toho, aby sme sa pozastavovali nad tým, čo bolo, pozrime sa teraz na niektoré tajomstvá starých babičiek a naučme sa, ako udržať svoje vlasy zdravé a lesklé, a to pomocou prírodných metód, ktoré sa dajú ľahko nájsť doma a ktoré sa osvedčili ako dobrý prírodný produkt. ošetrenie vlasov pre suché vlasy.

Najlepšie ošetrenia suchých vlasov doma

Najlepšie prírodné ošetrenia pre suché vlasy:

Tu je zoznam najlepších a prírodných ošetrení suchých vlasov, ktoré sú k dispozícii vo vašej kuchyni a vďaka ktorým sú vaše vlasy suché a hebké. Dodržiavali ste niekoľko diétnych odporúčaní a nižšie uvedenú liečbu, ako je zdravé stravovanie, pitie veľa vody a každodenné cvičenie. Keď ste vo vnútri zdraví, odráža sa to zvonku.

1. Med, tvaroh a vajíčka pre suché vlasy:

Med, tvaroh a vajcia sú len na raňajky, nesprávne; to sú tri najdôležitejšie zložky, ktoré môžu pomôcť pri úprave suchých vlasov. Ich kúpa nie je nákladná a používanie je jednoduché, pričom vlasy majú množstvo výhod.

 • Tri z nich (med. Tvaroh a vajíčka) dobre premiešajte.
 • Naneste pastu na hlavu tridsať minút. To upravuje korienky vlasov, čistí pokožku hlavy a umožňuje dobré kŕmenie vašich vlasov.
 • Umyte ho iba studenou vodou a osušte uterákom.

Potom budete bez suchých vlasov.

2. Avokádo a med:

Pasta z avokáda s medom a vaječným bielkom by sa dala skvele použiť ako kondicionér na suché vlasy. Oleje nachádzajúce sa v ovocí pomáhajú vrátiť stratené éterické oleje, ktoré sa prirodzene nachádzajú v našej vlasovej pokožke a pokožke.

 • Vytvorte pastu kombináciou avokáda, medu a vajíčka.
 • Pridajte do nej kvapku citrónovej šťavy, ktorá by očistila pokožku hlavy od lupín, špiny a špiny a nechala zámky dýchať.
 • Tento kuchynský fix používajte tridsať minút a umyte ho studenou vodou.

Sledujte, ako sa lesk vracia, keď to robíte trikrát týždenne mesiac.

3. Medová a vaječná maska:

Na úpravu suchých vlasov je možné použiť aj celé vajíčko zmiešané s medom. Babička vždy hovorí: „Pastu z vajíčka a medu používajte dvadsať minút na vlasy a pokožku hlavy. To umožňuje vašej pokožke hlavy, aby sa sama vyčistila, vyživila a vrátila esenciálne oleje stratené v dôsledku používania drsných chemikálií z vlasových prípravkov. Keď sa toto ošetrenie vykonáva raz týždenne, prinesie späť lesk a lesk. Je to jedna z najlepších a perfektných kúr na suché vlasy.

 • Zmiešajte jedno vajce a jednu lyžicu medu a vytvorte pastu.
 • Túto pastu naneste na vlasy a nechajte pôsobiť 20 minút.
 • Opláchnite ako obvykle.

4. Ošetrenie tvarohu a mlieka pre suché vlasy:

Väčšina stylingovej kozmetiky na vlasy môže vlasy zmatniť a vysušiť. Hovoria odborníci, že dokonca aj znečistenie a špina alebo lupiny a špina môžu vlasy ochabnúť a vysušiť. Vlasy sú zbavené vlhkosti a stráca sa lesk, a preto mliečne výrobky pri konzumácii alebo lokálnom použití robia zázraky. Tvaroh a mlieko po zmiešaní na prípravu zmesi na umývanie vlasov prinavrátia lesk a zvrátia škody akéhokoľvek druhu. Nečistoty a špina budú odstránené kyselinou mliečnou prítomnou v mliečnych výrobkoch. Pridajte k tomu citrón a med a o úpravu suchých vlasov je postarané.

 • Zmiešajte rovnaké množstvo (2 polievkové lyžice) tvarohu a mlieka, aby ste vytvorili prípravok na umývanie vlasov.
 • Pridajte ½ citrónu a lyžicu medu.
 • Odvar uchovávajte tridsať minút a potom ho nechajte zmyť studenou vodou.

Vykonajte to trikrát týždenne a sledujte, ako sú vlasy obnovené v najlepšom stave a sláve.

5. Citrón a med:

Suché vlasy spôsobujú nielen padanie vlasov, ale aj svrbivú a zapáchajúcu pokožku hlavy. Tento stav je podporovaný zlou stravou životného prostredia alebo úrovňou stresu, ktorú každý deň znášame. Citrónová šťava s medom, keď je zmiešaná, robí zázraky, keď drží tieto problémy na uzde, vďaka čomu sa vlasy lesknú a lesknú. Môžete dokonca pridať aj kúsok esenciálnych olejov, ktoré vyživia pokožku hlavy a udržia ju zdravú a zvlhčenú.

6. Ošetrenie piva pre suché vlasy:

Keď vlasy vyschnú a ochabnú, potrebujete pivo. Nepoužívať, ale používať lokálne. Pivo má veľa kvasiniek, ktoré pomáha napučiavať suché vlasy a vyzerať sviežo. Je známe, že nápoj prináša okamžité výsledky.

 • Šampón a upravte vlasy ako obvykle.
 • Na konečné opláchnutie použite polovicu fľaše piva a potom osušte uterákom, aby ste dosiahli najlepšie účinky.

7. Med a mlieko:

Ak máte vlasy, ktoré sú dlhší čas vystavené slnku, alebo vám tvrdé minerály vo vode časom spôsobili chaos, potrebujete veľkú pomoc. Med s mliekom používajte na zvlhčenie, čistenie a starostlivosť o suché a poškodené vlasy. Prináša späť vlhkosť a udržuje lesk a žiaru. Tento liek používajte tak často, ako chcete. Možno bude prospešné trikrát týždenne s jemným šampónom.

8. Liečba medom a tvarohom pre suché vlasy:

Niektorí dokonca používajú kukuričný škrob, aby zaistili odstránenie nečistôt a špiny z vlasov, čo spôsobuje, že keď vlasy necháte bez dozoru, budú vyzerať suché a odumreté. Pasta z kukuričného škrobu vyrobená z tvarohu a medu vyrovnáva hladinu oleja a vlasy sa lesknú a lesknú. Používajte túto zmes trikrát týždenne a vaše vlasy budú šťastné a zdravé.

 • Vezmite ½ šálky čistého jogurtu.
 • Pridajte 2-3 lyžice medu a vytvorte pastu.
 • Túto zmes naneste na pokožku hlavy a vlasy.
 • Nechajte pôsobiť 30 minút a opláchnite ako obvykle.

Ošetrenie suchých vlasov

9. Avokádo:

Suché kučeravé vlasy vyzerajú roztomilo na pudlovi doma, nie na hlave. Avokádo na záchranu, jeho pasta obsahuje esenciálne oleje, ktoré dodávajú vašim vlasom lesk. Bielkoviny pomáhajú vlasy uhladiť a prirodzene narovnať, takže už nie sú potrebné žiadne chemické žehličky a úpravy vlasov.

 • Roztlačte jedno avokádo.
 • Navlhčite vlasy a pridajte túto pastu do vlasov.
 • Nechajte pôsobiť 30 minút a opláchnite ako obvykle.

10. Banán a med:

 • Vytvorte zmes s kyslou smotanou zmiešanou s medom a banánovou pastou (to vyživuje pokožku hlavy a vracia život suchým a poškodeným vlasom.)
 • Nechajte pôsobiť 20 minút a opláchnite ako obvykle.

Túto zmes používajte trikrát týždenne po dobu dvadsiatich minút; balíček na vlasy prináša jedinečné výsledky. Táto maska ​​na vlasy je jednou z najúčinnejších ošetrení suchých vlasov pre mužov i ženy.

11. Ošetrenie aloe vera pre suché vlasy:

Ďalšou kúrou na suché vlasy je používanie Aloe Vera. Táto prírodná zložka s vynikajúcou hydratačnou vlastnosťou robí vaše vlasy lesklé a zdravé zvonku aj zvnútra.

Ideálny balíček aloe vera na úpravu vlasov musí obsahovať:

 • Zmiešajte niekoľko čajových lyžičiek šťavy a gélu z aloe vera s 1 ½ lyžice kokosového oleja.
 • Pridajte k nej 3 polievkové lyžice jogurtu.
 • Zmes naneste na vlasy, nechajte ich usadiť sa a vyživujte korienky.
 • Nechajte pôsobiť asi 20-30 minút a potom pastu/zmes zmyte normálnou studenou vodou.

Opakovanie tohto postupu raz za čas pomôže vašim vlasom stať sa zdravými a opäť lesklými

12. Majonéza:

Ošetrenie vlasov doma pre suché vlasy je teraz super jednoduché a všetky ingrediencie máte k dispozícii doma. Majonéza je osvedčený a dôveryhodný prostriedok na ošetrenie hustých objemov suchých vlasov. Jeho použitím predídete vysušeniu a tvorbe lupín a ďalším problémom s pokožkou hlavy.

 • Vezmite si trochu majonézy, pomaly ju naneste na vlasy, vyhýbajte sa pokožke hlavy.
 • Prikryte vlasy sprchovacou čiapkou alebo plastovou čiapočkou, nechajte pôsobiť asi 10 minút a potom vrstvu zmyte studenou vodou.

Pravidelné dodržiavanie vyššie uvedeného postupu zaistí, že v krátkom čase skončíte s lámavými vlasmi.

13. Ocotová kúra pre suché vlasy:

Domáca liečba suchých vlasov neznie únavne, keď sa používa ocot. Jeho zvlhčujúce vlastnosti obnovujú rovnováhu pH vašich vlasov a pomáhajú vlasom udržať si vlhkosť.

 1. Môžete si vziať 2-3 polievkové lyžice octu a vlasy poriadne vmasírovať od korienkov po končeky a umyť ich studenou vodou.
 2. Ďalšou metódou použitia octu je vytvorenie vlastného octového spreja na vlasy. Za týmto účelom nalejte vodu a octový roztok do prázdnej fľaše s rozprašovačom a občas ho postriekajte, čo tiež povedie k trvalej fixácii suchých vlasov..

14. Kokosový olej a kari listy:

Neverte v kúzlo kombinovanej práce kokosového oleja a oleja z kari listov na ošetrenie suchej pokožky hlavy.

 • Odoberte niekoľko lyžíc kokosového oleja a pridajte k nemu 5 až 6 kari listov. Olej zohrievajte 2 až 3 minúty a nechajte vychladnúť.
 • Vychladnutý olej naneste na pokožku hlavy.
 • Teraz položte čiapku pod teplú vodu. A jemne masírujte hlavu olejom, ktorý je stále vo vašej pokožke hlavy, a potom nechajte mokrú čiapočku pôsobiť, aby sa olej asi tridsať minút usadil vo vlasovom folikule a potom vlasy opláchnite, aby ste mali lesklejšie vlasy ako predtým.
 • Tento postup opakujte, aby ste sa nakoniec zbavili všetkých svojich suchých vlasov.

15. Želatína:

Ošetrenie suchých vlasov doma je možné vykonať aj pomocou želatíny, ktorá obnovuje bielkoviny a tým opravuje suché a poškodené vlasy..

 • Vezmite lyžicu želatíny, pridajte ju do pohára teplej vody a potom pridajte niekoľko kvapiek octu a niekoľko lyžíc levandule, rozmarínu alebo kokosového oleja.
 • Zmes naneste na vlasy a pokožku hlavy a zakryte si hlavu.
 • Zmes nechajte pôsobiť pätnásť minút a potom vlasy opláchnite vlažnou vodou.

Opakovaním tohto postupu získate každý deň hladšie a menej suché vlasy.

Dodržujte všetky tu uvedené postupy a každú noc olejujte mandľovým olejom. To zaisťuje lepšiu výživu. Nemusíte byť tou „dievčinou so suchými vlasmi“ pre všetkých, ktorí už nevedia, ako sa voláte. Len sa posaďte a nechajte tieto dobré ropné hacky urobiť trik.

Dúfame, že týchto 15 domácich ošetrení, ako sa zbaviť suchých vlasov a zdravých vlasov, príde vhod. Babička a mama sa vo svojich metódach nemýlili; Pozrite sa na ich krásne vlasy, ktoré obstáli v skúške časom. Tiež by ste mali povedať áno bylinkovým a holistickým ošetreniam a používať menej chemických produktov na zvládnutie suchých alebo poškodených vlasov.

Ako ošetrujete suché poškodené vlasy??

1. Majonéza: Ošetrenie suchých vlasov doma je teraz veľmi jednoduché a všetky ingrediencie sú teraz k dispozícii doma. Majonéza je osvedčený a dôveryhodný prostriedok na ošetrenie hustých objemov suchých vlasov.

2. Maslo: Skúste inú metódu tak, že maslom ošetríte suché, lámavé vlasy a získate lesklý lesk. Zakryte vlasy sprchovacou čiapkou asi pol hodiny. Umyte si vlasy ako obvykle a opláchnite maslo. Voilá, vaše vlasy sú jemnejšie a pomáha liečiť poškodené vlasy spálené na letnom slnku.

3. Kondicionovanie olivovým olejom: Upravte si vlasy olivovým olejom. Vyživte vlasy 2 ½ šálkami teplého olivového oleja, zabaľte ich do uteráka a nechajte tento elixír pôsobiť 45 minút. Potom šampón a opláchnite ako obvykle. Tým sa zabráni poškodeniu vlasov a tiež sa o ne postará.

4. Opláchnutie čaju: Opláchnite čajom. Na záverečné opláchnutie po umytí šampónom použite nesladený čaj. Čaj môže tiež zvýrazniť farbu. Blondínky musia používať harmančekový čaj a brunetky by mali používať čierny čaj. To vašim vlasom dodá prirodzený lesk.

5. Šampónová omeleta: Vytvorte „šampónovú omeletu“: Zmiešajte jedno vajíčko so šampónom a naneste ho na poškodené vlasy na päť minút. Opláchnite si vlasy a uvidíte, ako sa do vašich vlasov obnovuje proteín.

Liečba suchých krepatých vlasov:

Mandľový olej a vajíčko – Zmiešajte ¼ šálky mandľového oleja a jedno vajce. Odrežte vlasy a začnite nanášať zmes. Nechajte pôsobiť 40 minút a opláchnite ako obvykle. Túto zmes naneste raz týždenne a vaše vlasy budú behom chvíľky bez krepovitosti.

Kokosový olej a vitamín E -Zmiešajte 1-dielny olej z vitamínu E a 3 diely kokosového oleja. Naneste na celú pokožku hlavy a po celej dĺžke vlasov. Po 40 minútach si umyte vlasy. Ich používanie raz za týždeň vyživí vaše vlasy a zvládne ich krepatenie.

Banán – Rozmixujte banán na 2 lyžičkách medu a 1,3 hrnčeku mandľového alebo kokosového oleja. Túto zmes naneste na vlasy a nechajte pôsobiť 20-25 minút. Dôkladne opláchnite šampónom a kondicionérom. Pomáha to pri liečbe extrémne kučeravých vlasov.

Citrón a med – Zmiešajte 2 polievkové lyžice medu s 2 polievkovými lyžicami citrónovej šťavy s pohárom vody. Nalejte túto zmes na čerstvo umyté vlasy a masírujte vlasy niekoľko minút. Opláchnite vlažnou vodou a šampónom. Vďaka bieliacemu činidlu to zlepšuje zdravie vašich vlasov, podporuje ich rast a dodáva jemné odlesky.

Kokosové mlieko -Zahrejte 2-3 polievkové lyžice kokosového mlieka, kým nie je teplé. Naneste na vlasy a nechajte pôsobiť 30 minút. Opláchnite a šampónujte ako obvykle. Dvakrát týždenne opravuje poškodené a lámavé vlasy.

Ošetrenie suchých krehkých vlasov:

 1. Domáca úprava horúcim olejom – zmiešajte rovnaké množstvo mandľového oleja, jojobového oleja, olivového oleja a kokosového oleja a zohrejte ho. Tento olej vmasírujte a zabaľte do uteráka. Umyte jemným šampónom. Po siedmich dňoch budú vaše vlasy jemnejšie, lesklejšie a zdravšie.
 2. Mix vody a žĺtka – 2 žĺtky a tri polievkové lyžice vody zmiešajte, kým nebude zmes nadýchaná. Naneste na vlasy po dobu 30 minút a opláchnite studenou vodou. Vďaka tomu budú vaše vlasy okamžite lesklé.
 3. Rastlinný olej a medová maska ​​- zmiešajte 2 polievkové lyžice medu a 2 polievkové lyžice rastlinného oleja a naneste na vlasy ako masku. Po 15 minútach opláchnite a umyte šampónom ako obvykle.
 4. Medová maska ​​na vlasy – zmiešajte 1 lyžicu medu a 2 lyžice oleja (kokosový alebo olivový alebo jojobový). Naneste na najsuchšie časti vlasov, nechajte pôsobiť 20 minút a opláchnite ako obvykle.
 5. Balenie gram múky – zmiešajte 1 šálku kokosového mlieka s 3 lyžicami gramovej múky. Túto zmes naneste od korienkov po končeky a nechajte pôsobiť 15-20 minút. Umyte ju vlažnou vodou. Táto zmes vlasy upraví a zjemní.

Tu je niekoľko tipov na liečbu končekov suchých vlasov:

1. Hlboká kondícia – Vráťte svojim poškodeným vlasom život a dodajte im lesk a textúru. Použite kondicionér alebo oleje ako kokosový olej, mandľový olej alebo jojobový olej.

 • Navlhčite vlasy a každý prameň vlasov pokryte kondicionérom / olejom. Oddeľte každý prameň pomocou prstov alebo hrebeňa so širokými zubami,
 • Prikryte si vlasy uterákom alebo sprchovacou čiapkou.
 • Nechajte pôsobiť hodinu, aby ste dosiahli najlepšie výsledky, nechajte pôsobiť cez noc,
 • Šampón a vlasy opláchnite ako obvykle.

2. Domáca maska ​​na vlasy – Túto masku použite tesne pred šampónom na vlasy a zistite, ako kúzlo funguje na suché konce.

 • Zmiešajte 2 polievkové lyžice medu alebo jeden banán alebo avokádové pyré alebo 2 lyžice jogurtu alebo 1 rozšľahaného vajíčka alebo kombinujte dve alebo viac.
 • Naneste túto masku a nechajte pôsobiť 10-15 minút.
 • Šampón a vlasy opláchnite ako obvykle.

3. Balíček kokosu a avokáda – avokádo obsahuje dobré tuky, bielkoviny, minerály a vitamíny A, D, E, K a B a vyživuje a ošetruje suché vlasy.

 • Roztlačte jedno avokádo a pridajte ½ šálky kokosového mlieka a vytvorte pastu.
 • Túto pastu naneste na vlasy, od korienkov až po končeky.
 • Nechajte pôsobiť 45 minút a vlasy si opláchnite ako obvykle.

Postupujte podľa týchto jednoduchých domácich liekov na suché vlasy a pravidelné používanie týchto ošetrení obnoví vaše nádherné vlasy v krátkom čase.