25 najnovších a najlepších návrhov stropov POP s obrázkami v roku 2021

Ak plánujete trendový falošný strop, ste na správnom mieste! V závislosti od očakávaného výsledku a rozpočtu je na stropy k dispozícii veľa materiálov. Medzi obľúbené patria prevedenie Plaster of Paris alebo Pop Ceiling, známe pre štýlový a elegantný vzhľad, ekonomické ceny a jednoduchý proces inštalácie.!

najnovšie návrhy popových stropov

Tento článok slúži ako minipríručka na pochopenie hlavných výhod falošných stropov Pop, spolu s trendovými nápadmi a zoznamom častých otázok na vymazanie všetkých vašich otázok..

Čo je to popový strop?

Termín „pop“ znamená Plaster of Paris, čo je dehydratovaná forma sadry. Je dostupný vo forme suchého prášku, ktorý je potrebné zmiešať s vodou a vytvoriť pastu. Pasta sa potom tvaruje tak, aby vytvárala rôzne typy falošných stropov, ako sú zapustené, tyče T, zavesené atď., V závislosti od individuálnych požiadaviek.

Aké sú výhody popových stropov?

Prečo sú teda stropy Pop populárnejšie ako iné materiály? Vzhľadom na množstvo výhod, ktoré ponúka Pop, majú tieto strechy prevahu v odvetví falošných stropov. Medzi ich hlavné výhody patrí:

  • Ľahký materiál, ktorý sa ľahko inštaluje.
  • Všestranný na tvarovanie a vytváranie jedinečných štruktúr.
  • Poskytuje hladký povrch pre ďalšie nápady na farbenie alebo maľovanie.
  • Poskytuje akustickú ochranu a zvyšuje úsporu energie.
  • Zlepšuje estetiku vašich interiérov a dodáva nehnuteľnosti väčšiu hodnotu.

Najlepšie návrhy stropných popov v Indii:

Prejdite nadol a preskúmajte 25 jednoduchých a moderných návrhov falošných stropov Pop s obrázkami. Pozrime sa na ne.

1. Popové stropy do spálne:

Popové stropy do spálne

Tento luxusný strop Pop vám zaručene poskytne najlepší spánok vo vašej spálni. Štýlový zavesený strop s T-tyčou zvýrazňuje posteľ a chráni ju pred priamym osvetlením. Pridanie LED žiaroviek je najlepší spôsob, ako si užiť rýchle čítanie pred spaním. Môžete buď ísť po farebnom prvku, alebo ho ponechať v bielej farbe, aby ste dosiahli viditeľný jas.

2. Pop vzory pre Hall:

Pop vzory pre Hall

Privítajte svojich hostí štýlovo s týmto nádherným dizajnom stropu. Pop strecha v štýle zaveseného T-baru odráža vašu jedinečnú osobnosť a vkus. Namiesto toho, aby bol stredový prvok obyčajný a jednoduchý, sú pridané svetelné zariadenia, aby po tme žiarili. Tento koncept je ideálny pre malú štvorcovú miestnosť a farby je možné vybrať v závislosti od farebnej schémy interiéru.

Čítaj viac: Popové stropné návrhy pre halu

3. Pop strop v obývacej izbe:

Popový strop v obývacej izbe

Pozrite sa na tento moderný dizajn popového stropu, ktorý dodá vašej miestnosti punc elegancie. Štyri rohy strechy sú vybavené zaveseným stropom Pop a v strede je pridaná dutá T-tyč. Na otvorenom priestranstve môžete pridať tapetu, textúrovaný povrch alebo dokonca farebné svetlá na rozjasnenie prostredia.

4. Design kuchynského popu:

Kuchynský popový dizajn

Namiesto toho, aby ste nechali svoj kuchynský strop škaredý a holý, vyskúšajte tento minimalistický koncept. Najprv je na hlavnú strechu zavesený kovový rám a do neho sú vložené plechy Pop. V závislosti od výšky miestnosti môžete nastaviť vzdialenosť medzi dvoma vrstvami. Vopred naplánujte umiestnenie žiaroviek, výfukových otvorov a požiarnych detektorov.

5. Pop falošné stropy do jedálne:

Pop falošné stropy do jedálne

V bytoch a kompaktných domácnostiach nie je jednoduché mať oddelený priestor pre jedáleň. Najlepším spôsobom, ako vytvoriť na tento účel exkluzívne miesto, je ukázať variáciu stropu. Namiesto rozšírenia stropu obývačky môžete tu použiť iný koncept, ako je tento popový a drevený strop, pre ľahké vymedzenie..

6. Pop Design pre kancelársky strop:

Popový dizajn pre kancelársky strop

Ak plánujete nový kancelársky priestor alebo renovujete ten existujúci, musíte pamätať aj na návrhy stropov. Bez ohľadu na to, ako krásny je zvyšok interiéru, je to váš strop, ktorý ho môže zdvihnúť. Tu je jeden taký elegantne urobený nápad, ktorý používa populárny Pop. Vstupná hala je zvýraznená rozšíreným prvkom a zvyšok priestoru má akcenty kontrastnej farby.

7. Popový strop do obývačky:

Popový strop do obývačky

Jednoduché a štýlové, to sú dve slová na opis tohto popového stropu. Osvetľovacia strecha Cove je najlepší spôsob, ako ju udržať peknú bez veľkých okolkov! Vytvára priestorný a vzdušný pocit spolu s viditeľným jasom. Pridaním malých LED žiaroviek v rohoch získate kontrolu nad osvetlením a stred strechy zostane dekoratívnym prvkom, ako je luster alebo ventilátor.

8. Návrhy stropu do kúpeľne Pop:

Návrhy stropu do kúpeľne Pop

Tu je vidieť veľmi odlišný koncept stropu pre vašu kúpeľňu. Ak ste na najvyššom poschodí alebo nemáte žiadne ďalšie poschodia nad svojou časťou, môžete vyskúšať tento odhalený strop. Hlavná strecha je vytvorená zo sadry z Paríža, pričom zostáva dutý stred. Pridá sa pohár, ktorý môže slúžiť dvojakému účelu – využívať prirodzené osvetlenie a poskytnúť vám krásny zážitok z kúpeľne.

9. Popový strop miestnosti Pooja:

Popový strop v miestnosti Pooja

V indických domoch má špeciálne miesto miestnosť Pooja. Je plný božských prvkov a pozitivity, aby ste sa cítili pokojne a vyrovnane. Tu je jeden taký stropný dizajn, ktorý sa veľmi dobre hodí k téme miestnosti. Na udržanie témy je možné vytvoriť popové prvky ako svastiku, omkaru alebo iné zbožné symboly.

10. Shop Pop Design stropu:

Shop Pop Design stropu

Jeden z najlepších spôsobov, ako prilákať zákazníkov do vášho obchodu, je ísť do krásne upravenej výzdoby. Časť kreditu patrí tomuto návrhu výdavkového stropu, ktorý tiež pridáva na celkovej funkčnosti. Vysoký a nízky strop vytvára rôzne sekcie toho istého obchodu bez toho, aby ste potrebovali fyzickú stenu. Jasné LED svetlá a vetracie otvory v strategických polohách ponúkajú príjemný maloobchodný zážitok.

11. Dizajn balkóna:

Balkónový popový dizajn

Predstavte si, že začnete svoj deň horúcou šálkou kávy na tomto krásnom balkóne! Už samotná myšlienka nás napĺňa radosťou a šťastím. Prečo ich teda nesplniť? Zvýšte estetiku vášho záhradného priestoru kombináciou popových a kovových lamiel. Táto myšlienka nielenže dosahuje lepšie prirodzené osvetlenie, ale vytvára aj vyhlásenie o štýle.

12. Drevený popový stropný dizajn:

Drevený popový stropný dizajn

Tento stropný dizajn je dokonalou kombináciou tradícií a moderny. Súčasný strop Pop je zvýraznený robustnými drevenými guľatinami, ktoré nám pripomínajú typické staré domy. Použitie osvetlenia v zátoke navodí správnu atmosféru a prostredie v miestnosti. Máme strach, ako sa tento koncept posúva ďalej s drevenými prvkami na bočnej stene.

13. Návrhy na stenový strop:

Popový dizajn na stene

Ak vás zaujíma 3D a realistické umenie, tento strop môže byť skvelým nápadom! Toto je umelecká verzia pravidelného štýlu T-bar. Namiesto hranatého dizajnu sa vytvorí jedinečný tvar vlny a podľa toho sa odrežú boky. Stena pod ním má tiež rovnaký tvar pomocou prvku Pop. Za účelom zvýraznenia oblasti sú vzadu pridané zátokové svetlá.

14. Pop Design s okrúhlym tvarom:

Pop Design s okrúhlym tvarom

Kruhové stropy majú obrovskú výhodu oproti štvorcovým alebo obdĺžnikovým. Použitie okrúhleho prvku v strede nám dáva ilúziu vzdušného dojmu v miestnosti. Navyše to tiež spôsobuje, že táto oblasť vyzerá väčšia, ako v skutočnosti je. Tu je jeden taký nápad, ktorý je vhodný pre objemné haly a zasadacie miestnosti. Pre lepšiu estetiku použite stredy na zavesenie dekoratívnych žiaroviek.

15. Obdĺžnikový popový dizajn:

Obdĺžnikový popový dizajn

Izby obdĺžnikového tvaru sú veľmi časté. Môžete ho oddeliť od zvyšku investovaním do inovatívne navrhnutého stropu. Pozrite sa na tento veľkolepý nápad na strechu Pop, ktorý je kombináciou žľabu a zapustených štýlov. Táto myšlienka nielenže zvýši hodnotu vášho domu, ale tiež vytvorí vo vnútri živé prostredie.

16. Square Pop Design:

Square Pop Design

Pre dokonalú miestnosť v tvare štvorca táto myšlienka porazí zvyšok. Strecha je navrhnutá s tabuľami z popu a matného skla, ktoré tvoria túto jedinečnú štruktúru. Pridaním skrytých svetiel zostane interiér dobre osvetlený, ale nie oslepujúci. Použitie takýchto myšlienok môže znížiť závislosť od zvyšku príslušenstva, pretože to samo o sebe stačí na upozornenie.

17. Dizajn stropu z PVC Pop:

PVC stropný dizajn

Tento eklektický dizajn stropu je presne to, čo potrebujete na vylepšenie interiéru. Primárny falošný strop je vyrobený z Pop Molding. Aby bol vstup do miestnosti zaujímavejší, používa sa prvok z PVC. Je to šikovná náhrada tradičného dreva, ktoré je veľmi drahé a tiež náchylné na poškodenie v dôsledku zmien počasia.

18. Návrhy popových stropných kvetov:

Popové stropné kvetinové vzory

Ďalším jednoduchým spôsobom, ako implementovať Pop do dekorácie, je pridať tieto pekné kvetinové medailóniky. Môžete ho použiť buď s falošným stropom, alebo jednoducho ako stredobod. Najlepšie na nich je, že sú ľahko dostupné v obchodoch a môžete si vybrať, ktorý dizajn sa vám páči. Špeciálna zálievka sa používa na prilepenie na strechu a drží ju na svojom mieste.

19. Fiber Pop Design:

Návrhy Fiber Pop

Chcete svojmu domu dodať šmrnc? Potom musíte ísť na tento inovatívny strop z optických vlákien! Základňa je vyrobená zo sadry Paris a do otvorov sú vložené optické vlákna. Keď prevládne tma, vtedy sa rozvinie skutočné kúzlo. Môžete cítiť, ako hviezdy ožívajú vo vašej vlastnej miestnosti!

20. Glass Pop Design:

Glass Pop Design

Ďalším najlepším spôsobom, ako vylepšiť vzhľad vášho stropu Pop, je pridať tento krásny sklenený prvok. Kým sklo je krehký materiál, jeho použitie spolu s Popom zabraňuje rozbitiu. Vitráž je upevnená do dutého priestoru strechy pomocou kovového rámu. Do tejto štruktúry sú pridané svetlá, takže si všimnete iba farby rozjasňujúce interiér.

21. Duplex Hall Pop Design:

Duplex Hall Design Pop

Máte predsieň s dvojitou výškou a premýšľate, ako vyplniť strop? Skúste tento veľkolepý nápad, ktorý je základný, ale krásny! Chodba a hlavná strecha sú pokryté plesňami Pop, zvýraznené drevenými prvkami. Táto ebenová a slonovinová téma dodá vášmu domovu vynikajúcu povrchovú úpravu a dodá priestorový dojem!

22. Manželská sála Pop Design:

Pop Design v Manželskej sieni

V manželských halách ide o to, aby bol veľký a vznešený! Ak chcete ešte umocniť jeho vzhľad, potrebujete správny stropný dizajn. Tu je kruhová strecha Pop, ktorá vyzerá majestátne a na každého zapôsobí na prvý pohľad. Vďaka sústredným kolám vyzerá sála väčšia ako skutočná veľkosť. Vďaka náznakom jasných farieb, ako je žltá, bude obraz dokonalý!

23. Návrh stropu reštaurácie Pop:

Stropný dizajn reštaurácie Pop

Reštaurácie sú o tom, aby ste si užili vynikajúci kulinársky zážitok, ktorý presahuje vynikajúce jedlo. Atmosféra musí byť perfektná, a aby to bolo možné, strop je dôležitým prvkom. Tu je štýl s nízkym stropom, aby ste v tejto oblasti získali útulný a teplý pocit. Zapustený strop má na oboch stranách vetracie otvory a pútavý stredobod!

24. Návrhy stropu Butterfly Pop:

Návrhy stropov Butterfly Pop

Premeňte svoje fantázie motýľov na realitu pomocou tejto nádhernej dekorácie na stenu. Táto nástenná maľba, inšpirovaná krásou prírody, je vyrobená z materiálu Pop, ktorý je určený na zakrytie strechy a bočnice. Vrstvený motív dáva pri pohľade z diaľky 3D vzhľad. V závislosti od zvyšku interiérovej témy si môžete vybrať farby alebo dokonca zvoliť dúhový odtieň!

25. 3D Pop stropný dizajn:

3D Pop stropný dizajn

Pripravte sa byť ohromení týmto prekvapivo realistickým 3D stropom. Na štruktúru Pop je kvalitná 3D tapeta nalepená špeciálnym lepidlom. Pridanie svetiel za ním môže scénu oživiť a dostať vás do úplne novej zóny. Môžete si tiež vybrať z rôznych tém, ako sú vodopády, vtáky, obloha alebo dokonca prispôsobený obrázok!

Inovatívne nápady na maľovanie popových stropov:

Ak ste si vždy mysleli, že popové stropy sú vyrobené výlučne v bielej farbe, mýlili ste sa! Môžete ísť do farebných interiérov, ktoré môžu rozjasniť prostredie a dodať vám živú atmosféru. Tu je niekoľko farebných schém a tipov na maľovanie, ktoré môžete vyskúšať:

  • Svetlé farby: Zelená, oranžová, tmavo modrá atď. Slúžia ako perfektný kontrast pre biely strop. Ak ich chcete použiť na celú strechu, ponechajte lištu koruny v svetlejších odtieňoch, najlepšie v bielej alebo v metalickej farbe.
  • Svetlé farby: Pastelové farby sú vhodné pre každú sezónu. Neohromujú vaše oči a udržujú váš interiér upokojujúci. Vyskúšajte ružové, svetlo žlté, svetlo modré atď. Ako monotónne alebo v štýloch farebných blokov.
  • Tmavé farby: Kto hovorí, že nemôžete použiť čiernu a hnedú farbu na strop? Tieto odtiene môžete slobodne používať so svetlými stenami a vhodným nábytkom. Uistite sa, že zvyšok miestnosti nie je ďalej dramatizovaný.

Často kladené otázky:

1. Je pop vhodný na strop?

Áno! Omietka parížskych stropov je vždy žiadaná, pretože – sú cenovo dostupné, ľahko dostupné a všestranné. Pomocou tohto materiálu môžete experimentovať s akýmkoľvek dizajnom podľa vlastného výberu. Aj keď má nekompromisný vzhľad za priaznivú cenu, údržba je hlavným problémom. Pop sa zmieša s vodou a aplikuje sa ako pasta. Časom sa dehydratuje a vytvoria sa praskliny. To je znak toho, že starne a potrebuje opravu alebo výmenu.

2. Koľko stoja popové stropy?

Nákladový faktor úplne závisí od kvality materiálu, veľkosti miestnosti a zložitosti dizajnu. Ceny sa zvyčajne pohybujú v rozmedzí 60 INR – 100 alebo vyšších. Tieto sadzby sa môžu opäť líšiť od mesta k mestu, a preto je lepšie informovať sa u miestneho návrhára.

3. Ako vyčistiť falošné stropy od popu?

Čistenie falošného stropu je veľmi dôležité pre rozhodnutie o jeho dlhovekosti. Ponechanie špinavého povrchu vám môže vziať lesk a krásu a zároveň pôsobiť ošarpane. Najlepším spôsobom, ako vyčistiť strop Pop, je použiť vysávač s hladkou kefou a jemne vysať všetky nečistoty a pavučiny. Vlhká tkanina alebo brúsne kefy môžu poškodiť textúru steny.

Dúfame, že vás táto kolekcia popových stropov inšpirovala k ich vyskúšaniu. Keďže pop je bežne používaným materiálom, na trhu neexistuje žiadny nedostatok dizajnérov. Vykonajte správnu analýzu pri hľadaní šikovného človeka a vyberte si vhodný motív pre svoju izbu. Po dokončení je dôležité venovať náležitú starostlivosť a pravidelnú údržbu, aby strop vydržal dlho a oplatilo sa investovať!